Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 27 наурыздағы № 152 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының мәртебесін жоғарылату мақсатында "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 10 және 33-баптарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамын Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Ұлттық ғылым академиясы) етіп қайта өзгертсін;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
2. Ұлттық ғылым академиясының президенті Қазақстан Республикасының Президенті лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады деп белгіленсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О некоторых вопросах Национальной академии наук Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 27 марта 2023 года № 152
В целях повышения статуса Национальной академии наук Республики Казахстан в соответствии со статьями 10 и 33 Конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) переименовать некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики Казахстан" в некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан (далее - Национальная академия наук);
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
2. Установить, что президент Национальной академии наук назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев