"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника, А. Байтұрсынұлы атындағы гуманитарлық ғылымдар және Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 26 маусымдағы № 269 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника, А. Байтұрсынұлы атындағы гуманитарлық ғылымдар және Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника және А. Байтұрсынұлы атындағы гуманитарлық ғылымдар саласындағы мемлекеттік сыйлықтарын беру жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Сарбасов Дос Жұрмаханбетұлы
-
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы "National Laboratory Astana" жекеше мекемесінің бас директоры,
Таймағамбетов Жәкен Қожахметұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бас ғылыми қызметкері,
Ахмедов Дәулет Шафуғұллаұлы
-
техника ғылымдарының докторы, Қазақстан Республикасы Ұлттық инженерлік академиясының академигі;
мына:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін орынбасары",
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісім бойынша)" деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін бірінші орынбасары",
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының президенті";
мына:
"Закарья Күнсулу
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры, биология ғылымдарының докторы (келісім бойынша)"
деген жол алып тасталсын;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Д.Ж. Ахмед-Заки, М.М. Дәуленов шығарылсын.
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Құлкенов Мереке
-
Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген мәдениет қызметкері, "Достық" орденінің иегері, "Қазақстан жазушылар одағы" республикалық қоғамдық бірлестігі басқармасының төрағасы (келісім бойынша),
Сатыбалды Азамат
-
тележүргізуші, кино және театр актері, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ректоры;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Ұ. Есдәулет, А.Ә. Жүдебаев шығарылсын.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, гуманитарных наук имени А. Байтурсынулы и литературы и искусства имени Абая"
Указ Президента Республики Казахстан от 26 июня 2023 года № 269
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, гуманитарных наук имени А. Байтурсынулы и литературы и искусства имени Абая" следующие изменения:
ввести в состав Комиссии по присуждению государственных премий Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби и гуманитарных наук имени А. Байтурсынулы, утвержденный вышеназванным Указом:
Сарбасова Доса Джурмаханбетовича
-
генерального директора частного учреждения "National Laboratory Astana" автономной организации образования "Назарбаев Университет",
Таймагамбетова Жакена Кожахметулы
-
главного научного сотрудника республиканского государственного казенного предприятия "Национальный музей Республики Казахстан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан,
Ахмедова Даулета Шафугулловича
-
доктора технических наук, академика Национальной инженерной академии Республики Казахстан;
строки:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы",
"президент Республиканского общественного объединения "Национальная академия наук Республики Казахстан" (по согласованию)" изложить соответственно в следующей редакции:
"первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы",
"президент некоммерческого акционерного общества "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан";
строку:
"Закарья Кунсулу
-
генеральный директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Министерства здравоохранения Республики Казахстан, доктора биологических наук (по согласованию)"
исключить;
вывести из состава вышеназванный Комиссии: Ахмед-Заки Д. Ж., Дауленова М. М.;
ввести в состав Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства имени Абая, утвержденный вышеназванным Указом:
Кулькенова Мереке
-
заслуженного работника культуры Республики Казахстан, кавалера ордена "Достық", председателя правления республиканского общественного объединения "Союз писателей Казахстана" (по согласованию),
Сатыбалды Азамата
-
телеведущего, актера кино и театра, заслуженного деятеля Казахстана, ректора республиканского государственного учреждения "Казахская национальная академия искусств имени Темирбека Жургенова";
вывести из состава вышеназванный Комиссии: Есдаулет Ұ., Жудебаева А. А.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев