"Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 428 Жарлығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 30 мамырдағы № 562 Жарлығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Жарлықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 428 Жарлығына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі туралы ережеде:
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) құқықтық актілерге оларда бәсекелестікті шектеуге немесе жоюға әкелетін немесе әкелуі мүмкiн ережелердің болуы тұрғысынан талдау жүргізу;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) конгломераттардың қызметін талдау және мониторингтеу;";
мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) конгломераттардың қызметіне талдау және мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 82-2) тармақшамен толықтырылсын:
"82-2) мемлекеттік органдар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша бастама жасалған экономиканы қолдау, халықтың іскерлік белсенділігі мен жұмыспен қамтылуын ынталандыру үшін дағдарысқа қарсы іс-шаралар кешенін іске асыру жөніндегі қызметін қоспағанда, мемлекеттік қолдау шараларын көрсететін тұлғалардың қызметіне Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 194-бабында көзделген талаптардың сақталуы тұрғысынан мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 83-1) тармақшамен толықтырылсын:
"83-1) конгломераттардың мемлекеттік тізілімін жүргізу;";
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Агенттіктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің "Бәсекелестіктің дамуын талдамалық зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.".
2. Осы Жарлық 2024 жылғы 8 маусымнан бастап қолданысқа енгізілетін осы Жарлықтың 1-тармағының алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, он екінші және он үшінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев

О внесении изменения и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 428 "О некоторых вопросах Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 30 мая 2024 года № 562
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 2.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 428 "О некоторых вопросах Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан" следующие изменение и дополнения:
в Положении об Агентстве по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 15:
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) проведение анализа правовых актов на предмет наличия в них положений, которые привели или могут привести к ограничению или устранению конкуренции;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) анализ и мониторинг деятельности конгломератов;";
дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) утверждение правил проведения анализа и мониторинга деятельности конгломератов;";
дополнить подпунктом 82-2) следующего содержания:
"82-2) разработка и утверждение правил проведения мониторинга деятельности лиц, оказывающих меры государственной поддержки, на предмет соблюдения требований, предусмотренных статьей 194 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, за исключением деятельности государственных органов и юридических лиц по реализации комплекса антикризисных мероприятий для поддержки экономики, стимулирования деловой активности и занятости населения, инициированных по поручению Президента Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 83-1) следующего содержания:
"83-1) ведение государственного реестра конгломератов;";
дополнить разделом следующего содержания:
"Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Агентства
Республиканское государственное учреждение "Аналитический исследовательский центр развития конкуренции" Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан.".
2. Настоящий Указ вводится в действие после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев шестого, седьмого, восьмого, девятого, двенадцатого и тринадцатого пункта 1 настоящего Указа, которые вводятся в действие с 8 июня 2024 года.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев