"Қазақстан Республикасында бәсекелестікті қорғау мен дамытудың 2022 - 2026 жылдарға арналған тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 22 маусымдағы № 938 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 4 қыркүйектегі № 640 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасында бәсекелестікті қорғау мен дамытудың 2022 - 2026 жылдарға арналған тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 22 маусымдағы № 938 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) Тұжырымдаманы орындаудың аралық нәтижелерін Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігіне тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде ұсынсын.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасында бәсекелестікті қорғау мен дамытудың 2022 - 2026 жылдарға арналған тұжырымдамасында:
"6.1. 2026 жылдың соңына қарайғы нысаналы индикаторлар" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"6.1. 2026 жылдың соңына қарай нысаналы индикаторлар:
орта кәсіпкерліктің экономикадағы үлесі - ЖІӨ-дегі ЖҚҚ-ның 10,8%-ынан төмен емес;
бәсекелестіктің дамуын тежейтін тауар нарықтарына кіру кедергілерін жою - 2026 жылдың соңына қарай кемінде 54.";
"6.2. 2026 жылдың соңына қарай күтілетін нәтижелер":
3) тармақша алып тасталсын;
Қазақстан Республикасында бәсекелестікті қорғау мен дамытудың 2022 - 2026 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарында:
мына:
"
1-нысаналы көрсеткіш. Экономикадағы орта кәсіпкерліктің үлесі: 2022 жылы - 11,2%, 2023 жылы - 12,5%, 2024 жылы - 13,7%, 2025 жылы - 15%, 2026 жылы - 16%
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"2-нысаналы көрсеткіш. Тауар нарықтарына кіру кедергілерін жою: 2023 жылы - 12, 2024 жылы - 13, 2025 жылы - 14, 2026 жылы – 15
";
"1-нысаналы көрсеткіш. Экономикадағы орта кәсіпкерліктің үлесі: 2022 жылы - 11,2%, 2023 жылы - 12,5%, 2024 жылы - 13,7%, 2025 жылы - 15%, 2026 жылы - 16%
"
деген жол мынадай мазмұндағы жолмен ауыстырылсын:
"
1-нысаналы көрсеткіш. Экономикадағы орта кәсіпкерліктің үлесі: 2022 жылы - 6,9%, 2023 жылы - 6,7%, 2024 жылы - 8,2%, 2025 жылы - 9,5%, 2026 жылы - 10,8%
";
реттік нөмірі 1-жолда "ИИДМ" деген сөз "ИИДМ*" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 17-жол алып тасталсын;
"Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:" мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 938 "Об утверждении Концепции защиты и развития конкуренции в Республике Казахстан на 2022 - 2026 годы"
Указ Президента Республики Казахстан от 4 сентября 2024 года № 640
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента
и Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 938 "Об утверждении Концепции защиты и развития конкуренции в Республике Казахстан на 2022 - 2026 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 2 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) представлять промежуточные результаты исполнения Концепции в Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан на ежеквартальной основе, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.";
в Концепции защиты и развития конкуренции в Республике Казахстан на 2022 - 2026 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
подраздел "6.1. Целевые индикаторы к концу 2026 года" изложить в следующей редакции:
"6.1. Целевые индикаторы к концу 2026 года:
доля среднего предпринимательства в экономике - не ниже 10,8% ВДС в ВВП;
устранение барьеров входа на товарные рынки, сдерживающих развитие конкуренции, - не менее 54 к концу 2026 года.";
в подразделе "6.2. Ожидаемые результаты к концу 2026 года":
подпункт 3) исключить;
в Плане действий по реализации Концепции защиты и развития конкуренции в Республике Казахстан на 2022 - 2026 годы:
после строки:
"
Целевой индикатор 1. Доля среднего предпринимательства в экономике: 2022 год - 11,2%, 2023 год - 12,5%, 2024 год - 13,7%, 2025 год - 15%, 2026 год - 16%
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Целевой индикатор 2. Устранение барьеров входа на товарные рынки, сдерживающих развитие конкуренции: 2023 год - 12, 2024 год - 13, 2025 год -14, 2026 год-15
";
строку:
"
Целевой индикатор 1. Доля среднего предпринимательства в экономике: 2022 год - 11,2%, 2023 год - 12,5%, 2024 год - 13,7%, 2025 год - 15%, 2026 год-16%
"
заменить строкой следующего содержания:
"
Целевой индикатор 1. Доля среднего предпринимательства в экономике: 2022 год - 6,9%, 2023 год - 6,7%, 2024 год - 8,2%, 2025 год - 9,5%, 2026 год-10,8%
";
в строке, порядковый номер 1, слово "МИИР" заменить словом "МИИР*";
строку, порядковый номер 17, исключить;
в "Примечании: расшифровке аббревиатур:":
дополнить строкой следующего содержания:

"* - "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 318 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне қатысты.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

"* - применительно к Министерству промышленности и строительства Республики Казахстан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 318 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан".".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент Республики
Казахстан
К.Токаев