Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 13 ақпандағы № 781 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 5) тармақшасына сәйкес мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі оған Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің:
1) мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, оған басшылық жасау және салааралық үйлестіру;
2) әскери-техникалық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
3) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде әскери мақсаттағы тауарларға (өнімдерге), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларға (өнімдерге), әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерге баға белгілеу салаларындағы функциялары мен өкілеттіктері беріле отырып, қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі берілетін функциялар мен өкілеттіктерге сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің құқықтары мен міндеттемелерінің құқықтық мирасқоры болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік органдар мен оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың штат санын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу бойынша қайта бөлуді;
2) осы Жарлықты іске асыру бойынша өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 февраля 2025 года № 781.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов
Президента и Правительства
Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 5) статьи 44 Конституции Республики Казахстан в целях повышения эффективности системы государственного управления ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать Министерство обороны Республики Казахстан с передачей ему функций и полномочий Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в сферах:
1) формирования, руководства и межотраслевой координации государственного оборонного заказа;
2) осуществления военно-технического сотрудничества;
3) ценообразования на товары (продукцию) военного назначения, товары (продукцию) двойного назначения (применения), работы военного назначения и услуги военного назначения в рамках государственного оборонного заказа.
2. Определить Министерство обороны Республики Казахстан правопреемником прав и обязательств Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в соответствии с передаваемыми функциями и полномочиями.
3. Правительству Республики Казахстан обеспечить:
1) по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан перераспределение штатной численности реорганизуемых государственных органов и подведомственной им организации;
2) принятие иных мер по реализации настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев