"Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 856 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ережеде:
6-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік комиссия қабылдаған шешімдерді іске асыру жөнінде мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдар қабылдайтын шараларға мониторинг жүргізеді;";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік комиссия төрағасының шешімі мен жұмыс органының ұсыныстары бойынша кезектен тыс отырыстар шақырылуы мүмкін, олардың қарауына жоспардан тыс мәселелер шығарылады.
Кезектен тыс отырыс өткізілетін күн, оған шығарылатын мәселелер бойынша материалдарды ұсыну және Мемлекеттік комиссия мүшелерінің өз қатысуын растау мерзімдері Мемлекеттік комиссия төрағасының кезектен тыс отырысты шақыру туралы шешімінде айқындалады.
Мемлекеттік комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша сырттай дауыс беруге бастама жасау арқылы жоспардан тыс мәселелерді шығаруға және қарауға жол беріледі.
Мемлекеттік комиссия мүшелерінің сырттай дауыс беруге ұсынылған хаттама жобасын қарауы осы Ереженің 18-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Мемлекеттік комиссияның шешімдері оның отырысқа қатысып отырған мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады және жүргізілген стенограмма негізінде хаттамамен ресімделеді. Мемлекеттік комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған кезде төрағалық етуші берген дауыс шешуші болып табылады.
Мемлекеттік комиссия хаттамасының көшірмелері Мемлекеттік комиссияның барлық мүшелеріне және мүдделі мемлекеттік органдарға жіберіледі.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның лауазымдық құрамы осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2025 жылғы 25 сәуірдегі
№ 856 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 13 сәуірдегі
№ 314 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның ЛАУАЗЫМДЫҚ ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
жетекшілік ететін мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Үкімет Аппаратының Басшысы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі
Қазақстан Республикасының Көлік министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2025 года № 856
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" следующие изменения:
в Положении о Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 2) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"2) проводит мониторинг предпринимаемых государственными органами и иными организациями мер по реализации решений, принятых Государственной комиссией;";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. По решению председателя Государственной комиссии и предложениям рабочего органа могут созываться внеочередные заседания, на рассмотрение которых выносятся внеплановые вопросы.
Дата проведения внеочередного заседания, представление материалов по вопросам, выносимым на него, и сроки подтверждения членами Государственной комиссии своего участия определяются в решении председателя Государственной комиссии о созыве внеочередного заседания.
По поручению председателя Государственной комиссии допускаются вынесение и рассмотрение внеплановых вопросов путем инициирования заочного голосования.
Рассмотрение членами Государственной комиссии проекта протокола, представленного на заочное голосование, осуществляется согласно пункту 18 настоящего Положения.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Решения Государственной комиссии принимаются большинством голосов от общего числа ее членов, присутствующих на заседании, и оформляются протоколом на основании произведенной стенограммы. При равенстве голосов членов Государственной комиссии голос председательствующего является решающим.
Копии протокола Государственной комиссии направляются всем членам Государственной комиссии и заинтересованным государственным органам.";
должностной состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 25 апреля 2025 года № 856
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 апреля 2007 года № 314
ДОЛЖНОСТНОЙ СОСТАВ
Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
заместители Премьер-Министра Республики Казахстан по курируемым вопросам
заместитель Премьер-Министра - Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан
заместитель Премьер-Министра - Министр национальной экономики
помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам
Министр транспорта Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
________________________________________________