Қазақ мемлекеттiк экономика университетiн Қазақ мемлекеттiк басқару академиясы етiп қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1993 жылғы 25 ақпандағы N 1120. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Қазақстан Республикасында қалыптастырылып жатқан нарықтық экономиканы кадрлармен қамтамасыз етудiң аса қажеттiлiгi мен маңыздылығын ескерiп және халықаралық талаптарға сай келетiн маман экономистер мен басқару қызметкерлерiн толымды ауқымда даярлау мен қайта даярлауды жеделдету, сондай-ақ тиiсiнше ұйымдық және ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақ мемлекеттiк экономика университетi Қазақ мемлекеттiк басқару академиясы болып қайта құрылсын.
Академияға әлемдiк практикада қабылданған мамандықтар номенклатурасы бойынша экономистер, басқару кадрларын және оқытушылар даярлау, оқу жоспарлары мен оқыту бағдарламаларын әзiрлеу, жаңа оқу, оқу-әдiстемелiк және ғылыми әдебиет дайындау мен басып шығаруға басшылық ету жүктелсiн.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
жыл сайын Академияға халықаралық байланыстарды қаржыландыру үшiн валюта қаражаты және оқу-өндiрiстiк және басқа объектiлердi салуға күрделi қаржы бөлiнуiн көздейтiн болсын;
Академияны (оқытушылар мен қызметкерлердiң еңбегiне ақы төлеудi қоса) жеке норматив бойынша ұстауға республикалық бюджеттен қаржы бөлудi көздесiн;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және Ұлттық мемлекеттiк банкiсiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасы Ұлттық мемлекеттiк банкiсiнiң Алматы және Қарағанды есеп-кредит техникумдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi мен Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң есеп, статистика және жұмыспен қамту кадрларын қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн көтеру жөнiндегi салааралық институттарын белгiленген тәртiппен Академияның қарауына беру туралы мәселенi қарастырсын;
Академияның құрамында ғылыми-зерттеу мекемелерiн құрып, олардың оқу-өндiрiстiк және ғылыми базасын нығайту мен дамыту жөнiнде шаралар қолдансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О пpеобpазовании Казахского госудаpственного экономического унивеpситета в Казахскую госудаpственную академию упpавления
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 25 февpаля 1993 г. N 1120. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
Учитывая острую необходимость и важность кадрового обеспечения формирующейся в Республике Казахстан рыночной экономики и в целях ускорения полномасштабной подготовки и переподготовки, соответствующих международным требованиям, специалистов-экономистов и управленческого персонала, а также надлежащего организационного и научно-методического обеспечения ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Преобразовать Казахский государственный экономический университет в Казахскую государственную академию управления.
Возложить на Академию подготовку экономистов, управленческих кадров и преподавателей по номенклатуре специальностей, принятой в мировой практике, разработку учебных планов и программ обучения, руководство подготовкой и изданием новой учебной, учебно-методической и научной литературы.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан:
предусматривать ежегодное выделение Академии валютных ассигнований для финансирования международных связей и капитальных вложений на строительство учебно-производственных и других объектов;
предусматривать выделение средств из республиканского бюджета на содержание Академии (включая оплату труда преподавателей и сотрудников) по индивидуальному нормативу;
совместно с Государственным комитетом по государственному имуществу и Национальным государственным банком Республики Казахстан рассмотреть вопрос о передаче в установленном порядке в ведение Академии Алма-Атинского и Карагандинского учетно-кредитных техникумов Национального государственного банка Республики Казахстан, межотраслевых институтов по переподготовке и повышению квалификации кадров учета, статистики и занятости Министерства труда и Государственного комитета Республики Казахстан по статистике и анализу;
образовать в составе Академии научно-исследовательские учреждения и принять меры по укреплению и развитию их учебно-производственной и научной базы.
Президент Республики Казахстан