Ақша белгiлерi дизайнына авторлық құқық мәселесiн реттеу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1994 жылғы 27 қаңтар N 1528
"Қазақстан Республикасы Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңының негiзiнде және Қазақстан Республикасы ақша жүйесiнiң тұрақтылығына кепiлдiк күшейту мақсатында қаулы етемiн:
1. Қолданылып жүрген азаматтық Заңдарға сәйкес банкноттар мен монеталардың бекiтiлген дизайны мемлекет меншiгi болып табылады және оларға авторлық құқық жүрмейдi деп белгiленсiн.
2. Осы Жарлықтың Заңмен бiрдей күшi бар және ол "Қазақстан Республикасындағы ақша жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы қабылданғанға дейiн қолданылатын болады.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi "Қазақстан Республикасындағы ақша жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне енгiзсiн.
4. Осы Жарлық жарияланған күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об уpегулиpовании вопpоса автоpского пpава на дизайн денежных знаков
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 27 янваpя 1994 г. N 1528
На основании Закона Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в целях усиления гарантий стабильности денежной системы Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить, что в соответствии с действующим гражданским законодательством утвержденный дизайн банкнот и монет является собственностью государства и на него не распространяется авторское право.
2. Настоящий Указ имеет силу Закона и действует до принятия Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О денежной системе Республики Казахстан".
3. Кабинету Министров Республики Казахстан внести в Верховный Совет Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О денежной системе Республики Казахстан".
4. Настоящий Указ внести в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан