Қазақстан Республикасында теңгеге алынған өнiм мен тауарлар экспортына шектеулердi алу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 4 ақпан 1994 ж. N 1543. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001.09.04. N 677 Жарлығымен. ~U010677
Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттердiң валютасын тарту, теңгенi нығайту, Қазақстан Республикасының төлем балансын жақсарту, сыртқы саудасын кеңейту, сондай-ақ халықаралық қаржы мiндеттемелерiн орындау үшiн жағдайлар туғызу мақсатында қаулы етемiн:
1. Квота мен лицензия берiлуге тиiс өнiм мен тауарлардан, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi комиссиясының рұқсаты талап етiлетiн тарихи құндылық болып табылатын мәдени қазынадан, өнер туындылары мен көне мұралардан басқа Қазақстан Республикасында теңгеге алынған өнiм мен тауарларды заңды тұлғалардың әкетуiне шектеулер жойылсын.
Кәсiпорындар мен тауар өндiрушi ұйымдар белгiленген квоталар шегiнде алыс сырт елдерге, ТМД мен Балтық елдерiне және мемлекет мұқтажы үшiн өнiм беру шарттарын орындаған жағдайда Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң рұқсаты талап етiлетiн өнiм мен тауарлардан басқа өздерi өндiрген өнiм мен тауарларды республикадан тысқары жерлерге еркiн әкетуге құқықты деп белгiленсiн.
2. Осы Жарлықтың I тармағында көрсетiлген өнiм мен тауарларды Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге құқық беретiн негiз жүк жөнелтушi республиканың кеден органдарына табыстайтын белгiленген үлгiдегi кедендiк жүк декларациясы, сондай-ақ өнiм мен тауарлардың Қазақстан Республикасының аумағында теңгеге сатып алынғанын растайтын банктiк төлем құжаттары және кеден бажын төлегендiгi туралы құжаттар болып табылады.
3. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi, ведомстволары, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi осы Жарлықтың I тармағында көрсетiлген өнiм мен тауарлардың экспортын шектеу жөнiнде шешiмдер қабылдауға құқылы емес.
4. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi биылғы 10
ақпанға дейiн осы Жарлықты жүзеге асыруға қажеттi шешiмдер қабылдасын
және бұрын қабылданған нормативтiк актiлердi соған сәйкес келтiрсiн.
5. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының
халқын әлеуметтiк қолдау жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1991 жылғы
12 желтоқсандағы N 537 Жарлығының 6 тармағындағы 1 және 2
абзацтардың күшi жойылған деп танылсын.
6. Жарлық жарияланған сәтiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы. 1994 жылғы 4 ақпан
N 1543

О снятии огpаничений на экспоpт пpодукции и товаpов, пpиобpетенных за тенге в Республике Казахстан
УКАЗ Пpезидента Республики Казахстан от 4 февpаля 1994 г. N 1543. Утратил силу - Указом Президента РК от 4 сентября 2001 г. N 677 ~U010677.
В целях привлечения валюты других государств в Республику Казахстан, укрепления тенге, улучшения платежного баланса, расширения внешней торговли, а также создания условий для выполнения международных финансовых обязательств Республики Казахстан постановляю:
1. Отменить ограничения на вывоз юридическими лицами продукции и товаров, приобретенных в Республике Казахстан за тенге, за исключением продукции и товаров, подлежащих квотированию и лицензированию, а также культурных ценностей, произведений искусства и антиквариата, представляющих исторический интерес, на которые требуется разрешение комиссии Министерства культуры Республики Казахстан.
Установить, что предприятия и организации-товаропроизводители имеют право свободно вывозить произведенную продукцию и товары за пределы республики, за исключением продукции и товаров, на которые требуются разрешения Кабинета Министров Республики Казахстан, при условии выполнения поставок в пределах установленных квот в дальнее зарубежье, страны СНГ и Балтии и для государственных нужд.
2. Основанием, дающим право на вывоз за пределы Республики Казахстан указанной в пункте 1 настоящего Указа продукции и товаров, являются грузовая таможенная декларация установленного образца, предоставляемая грузоотправителем таможенным органам республики, а также платежные банковские документы, подтверждающие приобретение продукции и товаров за тенге на территории Республики Казахстан, и документы об уплате таможенной пошлины.
3. Министерства, государственные комитеты, ведомства, главы областных, Алматинской и Ленинской городских администраций не вправе принимать решения по ограничению экспорта продукции и товаров, указанных в пункте 1 настоящего Указа.
4. Кабинету Министров Республики Казахстан до 10 февраля т.г. принять решения, необходимые для реализации настоящего Указа, и привести в соответствие с ним ранее принятые нормативные акты.
5. Признать утратившими силу абзацы 1 и 2 пункта 6 Указа Президента Республики Казахстан "О дополнительных мерах по социальной поддержке населения Республики Казахстан" от 12 декабря 1991 г. N 537.
6. Указ вводится в действие с момента опубликования.
Президент Республики Казахстан