Қазақстан Республикасы Парламентiнiң сайлауын тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 2 қазан N 2473
Қазақстан Республикасы Конституциясының K951000_ 44-бабының 1-тармағының 2-тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң конституциялық заң күшi бар Жарлығының Z952464_ 128-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. Депутаттардың:
1) Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Сенаты депутаттарын сайлау 1995 жылғы 5 желтоқсанға;
2) Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Мәжiлiсi депутаттарын сайлау 1995 жылғы 9 желтоқсанға тағайындалсын.
2. Депутаттар сайлауы жөнiндегi сайлау iс-шаралары:
1) Сенат депутаттары бойынша - "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы президентiнiң конституциялық заң күшi бар Жарлығының 70-82, 129-баптарында белгiленген тәртiп пен мерзiмде өткiзiледi;
2) Мәжiлiс депутаттары бойынша - "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң конституциялық заң күшi бар Жарлығының 86-98-баптарында белгiленген тәртiп пен мерзiмде өткiзiледi деп белгiленсiн.
3. Облыстардың, Алматы қаласының, аудандардың, қалалардың, қалалардағы аудандардың әкiмдерi осы Жарлық күшiне енгiзiлген күннен бастап жетi күннен кешiктiрмей "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң конституциялық заң күшi бар Жарлығының талаптарына сәйкес аумақтық, округтiк және учаскелiк сайлау комиссияларын құрсын. Қабылданған шешiмдер туралы Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына дереу хабарлайтын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Парламент сайлауын ұйымдық, материалдық-техникалық және қаржылық жағынан қамтамасыз ету жөнiндегi барлық қажеттi шараларды кiдiрiссiз қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi сайлау iс-шараларының уақытында өткiзiлуiн қамтамасыз ететiн мерзiмде Мәжiлiс депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын тiркеу жөнiнде шаралар қолдансын.
6. Осы Жарлық жарияланған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О назначении выборов в Парламент Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 2 октября 1995 г. N 2473
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 44 Конституции Республики Казахстан и статьей 128 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, Z952464_ "О выборах в Республике Казахстан" постановляю:
1. Назначить выборы депутатов:
1) Сената Парламента Республики Казахстан на 5 декабря 1995 года;
2) Мажилиса Парламента Республики Казахстан на 9 декабря 1995 года.
2. Установить, что избирательные мероприятия по выборам депутатов:
1) Сената - проводятся в порядке и сроки, установленные статьями 70-82, 129 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, "О выборах в Республике Казахстан";
2) Мажилиса - проводятся в порядке и сроки, установленные статьями 86-98 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, "О выборах в Республике Казахстан".
3. Акимам областей, города Алматы, районов, городов, районов в городах не позднее чем в семидневный срок со дня вступления в силу настоящего Указа в соответствии с требованиями Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, "О выборах в Республике Казахстан" образовать территориальные, окружные и участковые избирательные комиссии. О принятых решениях незамедлительно информировать Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан.
4. Правительству Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы безотлагательно принять все необходимые меры по организационному, материально-техническому и финансовому обеспечению выборов в Парламент.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан принять меры по регистрации избирательных фондов кандидатов в депутаты Мажилиса в сроки, обеспечивающие своевременное проведение избирательных мероприятий.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан