Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 1995 жылдың қазан-желтоқсан айларында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 2 қазан N 2474
"Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" 1993 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының Z939000_ 13-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлер 1995 жылғы қазан-желтоқсанда Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi қатарынан запасқа шығарылсын.
2. 1995 жылғы қазан-желтоқсанда шақыру күнiне дейiн 18 жасқа толған, әскери қызметке шақырылуын кейiнгi қалдыру құқы жоқ ер азаматтар, сондай-ақ шақырылуын кейiнгi қалдыру құқынан айырылған азаматтар Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне қызметке шақырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, жергiлiктi атқару органдарының басшылары жергiлiктi өкiлдi органдармен бiрлесiп облыстық, қалалық және аудандық шақыру комиссияларының жұмысын қамтамасыз етсiн, сондай-ақ шақыруды ұйымдасқан түрде өткiзу және мерзiмдi әскери қызметiн өткеруге шақырылған азаматтарды әскерге жөнелту жөнiнде қажеттi шараларды қолданатын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Бас прокуратурамен бiрлесiп, мерзiмдi әскери қызметке шақырылудан жалтарған адамдарды iздестiру және оларды қылмыстық жауапкершiлiкке тарту шараларын қолдансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об увольнении в запас военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в октябре-декабре 1995 года
Указ Президента Республики Казахстан от 2 октября 1995 г. N 2474
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 19 января 1993 г. Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Уволить в октябре-декабре 1995 года из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан в запас военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы.
2. Призвать в октябре-декабре 1995 года на срочную военную службу в Вооруженные Силы Республики Казахстан граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполняется 18 лет, не имеющих права на отсрочку от призыва на военную службу, а также граждан, утративших право на отсрочку от призыва.
3. Министерству обороны Республики Казахстан, местным исполнительным органам совместно с местными представительными органами обеспечить работу областных, городских и районных призывных комиссий, а также принять необходимые меры по организованному призыву и отправке призванных граждан в войска для прохождения срочной военной службы.
4. Министерству внутренних дел совместно с Генеральной
прокуратурой Республики Казахстан принять меры к розыску и
привлечению к уголовной ответственности лиц, уклоняющихся от призыва
на срочную военную службу.
Президент
Республики Казахстан