ЗАҢ КҮШI БАР Қазақ КСР-iнiң Еңбек туралы заңдар кодексiне өзгертулер енгiзу және кейбiр заң актiлерiнiң күшi жойылған деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 18 қазан N 2535
Қазақстан Республикасы Конституциясының 90-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_
1-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. 1972 жылғы 21 шiлдедегi Қазақ ССР-iнiң Заңымен бекiтiлген
Қазақ ССР-iнiң Еңбек туралы заңдар кодексiнiң 63-бабы (Қазақ ССР
Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1972 ж., N 31; 1980 ж., N 24; 1990 ж.,
N 43, 404-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы;
1992 ж., N 6, 112-құжат; 1993 ж., N 3, 56-құжат; 1994 ж., N 9-10,
147-бап) мынадай редакцияда жазылсын:
"63-бап. Мереке күндерi
Мынадай мереке күндерi ұйымдарда жұмыс жүргiзiлмейдi:
1-2 қаңтар        - Жаңа жыл
8 наурыз          - Халықаралық әйелдер күнi
22 наурыз         - Наурыз мейрамы
1 мамыр           - Қазақстан халқының бiрлiгi мерекесi
9 мамыр           - Жеңiс күнi
30 тамыз          - Қазақстан Республикасы Конституциясы күнi
25 қазан          - Республика күнi
16 желтоқсан      - Тәуелсiздiк күнi
Мереке күндерi өндiрiстiк-техникалық жағдайларға байланысты тоқтатылуы мүмкiн емес жұмыстарға (үздiксiз жұмыс iстейтiн ұйымдар), халыққа қызмет көрсету қажеттiгiнен туындайтын жұмыстарға, сондай-ақ шұғыл жөндеу және жүк тиеу-түсiру жұмыстарына жол берiледi".
II. "Мереке күндерi туралы" 1992 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң жаршысы, 1992 ж., N 6, 112-құжат; 1993 ж., N 3, 56-құжат; 1994 ж., N 9-10, 147-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
III. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О внесении изменений в Кодекс законов о труде Казахской ССР и признании утратившими силу некоторых законодательных актов
Указ Президента Республики Казахстан от 18 октября 1995 г. N 2535
В соответствии с пунктом 2 статьи 90 Конституции Республики Казахстан и статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 года "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" постановляю:
I. Статью 63 Кодекса законов о труде Казахской ССР,
утвержденного Законом Казахской ССР от 21 июля 1972 года (Ведомости
Верховного Совета Казахской ССР, 1972, N 31; 1980, N 24; 1990 г.,
N 43, ст. 404; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан,
1992 г., N 6, ст. 112; 1993 г., N 3, ст. 56; 1994 г., N 9-10,
ст. 147), изложить в следующей редакции:
"Статья 63. Праздничные дни
Работа в организациях не производится в следующие праздничные
дни:
1-2 января - Новый год
8 марта - Международный женский день
22 марта - Наурыз мейрамы
1 мая - Праздник единства народа Казахстана
9 мая - День Победы
30 августа - День Конституции Республики Казахстан
25 октября - День Республики
16 декабря - День Независимости
В праздничные дни допускаются работы, приостановка которых невозможна по производственно-техническим условиям (непрерывно действующие организации), работы, вызываемые необходимостью обслуживания населения, а также неотложные ремонтные и погрузочно-разгрузочные работы".
II. Признать утратившим силу Закон Республики Казахстан от
18 января 1992 года "О праздничных днях" (Ведомости Верховного
Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 6, ст. 112; 1993 г.,
N 3, ст. 56; 1994 г., N 9-10, ст. 147).
III. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан