Қазақстан Республикасы Президентiнiң жекешелендiру мәселелерi жөнiндегi кейбiр Жарлықтарына өзгертулер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң ЖАРЛЫҒЫ 1995 жылғы 19 қазан N 2553. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001.09.04. N 677 Жарлығымен. ~U010677
"Мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру ерекшелiктерi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 12 мамырдағы N 2266 U952266_ Заң күшi бар Жарлығының қабылдануына байланысты ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
I. Мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
1. "Агроөнеркәсiп кешенiнiң мемлекеттiк ауыл шаруашылық, дайындаушы, ұқсатушы және қызмет қызмет көрсетушi кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру жөнiндегi шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1992 жылғы 8 ақпандағы N 616 Жарлығының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 4, 56-құжат) 11-тармағы алынып тасталсын;
2. "Агроөнеркәсiп кешенiнiң мемлекеттiк ауыл шаруашылық, дайындаушы, ұқсатушы және қызмет көрсетушi кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1137 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 8, 88-құжат);
4-тармақта;
бiрiншi абзацтағы "акцияланатын кәсiпорындармен шарттық байланысы бар ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiнiң акциялар сатып алуына басым құқық бере отырып" сөздерi алынып тасталсын;
"а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын;
"а) жаңадан құрылатын акционерлiк қоғамдардағы акциялардың
жалпы мөлшерiнiң кем дегенде 51 процентi инвестициялық
жекешелендiру қорларына сатылады";
5-тармақтың "а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"а) жаңадан құрылатын акционерлiк қоғамдардағы акциялардың
жалпы мөлшерiнiң кем дегенде 40 процентi инвестициялық
жекешелендiру қорларына сатылады";
8-тармақтың күшi жойылған деп танылсын.
II. Осы Жарлық жарияланған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О внесении изменений в некоторые Указы Президента Республики Казахстан по вопросам приватизации
У К А З Президента Республики Казахстан от 19 октября 1995 г. N 2553. Утратил силу - Указом Президента РК от 4 сентября 2001 г. N 677 ~U010677.
В связи с принятием Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 12 мая 1995 г. N 2266 U952266_ " О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "Об особенностях приватизации имущества государственных сельскохозяйственных предприятий" постановляю:
I. Внести следующие изменения:
1. Пункт 11 Указа Президента Республики Казахстан от 8 февраля 1992 г. N 616 "О неотложных мерах по приватизации имущества государственных сельскохозяйственных, заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий агропромышленного комплекса" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст.56) исключить.
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1137 "О дополнительных мерах по приватизации имущества государственных сельскохозяйственных, заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий агропромышленного комплекса" (САПП Республики Казахстан, 1993г., N 8, ст.88):
в пункте 4:
в абзаце первом исключить слова " с предоставлением преимущественного права приобретения акций сельскохозяйственным товаропроизводителям, имеющим договорные связи с акционируемыми предприятиями";
подпункт "а" изложить в следующей редакции:
"а) не менее 51 процента от общего количества акций во вновь создаваемых акционерных обществах продается инвестиционным приватизационным фондам";
подпункт "а" пункта 5 изложить в следующей редакции:
"а) не менее 40 процентов от общего количества акций во вновь создаваемых акционерных обществах продается инвестиционным приватизационным фондам";
признать утратившим силу пункт 8.
II. Настоящий указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан