"Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 7 қарашадағы N 2606 Заң күшi бар жарлығы.
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_ 1-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. "Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1993 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 2, 32-құжат; N 18, 429-құжат) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 4-бапта:
үшiншi бөлiгiндегi "мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдарына" сөздерi "мемлекеттiк органдарға" сөздерiмен алмастырылсын;
төртiншi бөлiгiндегi "мемлекеттiк органдардың, кәсiпорындардың, мекемелер" сөздерi "мемлекеттiк органдар" сөздерiмен алмастырылсын.
2. 5-бап мынадай мазмұндағы үшiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Әскери қызметшiлер партиялардың, кәсiптiк одақтардың қатарында болмауға, қандай да бiр партияны жақтамауға тиiс".
3. 8-бапта:
алтыншы бөлiгiндегi "халық депутаттарының жергiлiктi Кеңестерi" сөздерi "атқарушы органдар" сөздерiмен алмастырылсын;
сегiзiншi бөлiгiндегi "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi немесе Президентi" сөздерi "Қазақстан Республикасының заңдары" сөздерiмен алмастырылсын.
4. 9-бапта:
тоғызыншы бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Мерзiмдi қызмет атқаратын әскери қызметшiлерге көтермелеу түрiнде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң жалпыәскери жарғыларында белгiленген тәртiппен қысқа мерзiмдi демалыс берiледi";
оныншы бөлiгi алынып тасталсын.
5. 11-бапта:
бiрiншi бөлiгiндегi "Қазақ КСР-iндегi меншiк туралы" Қазақ КСР Заңына" сөздерi "Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына" сөздерiмен алмастырылсын;
алтыншы бөлiгiндегi "жергiлiктi мемлекеттiк өкiмет және басқару органдары" сөздерi "атқарушы органдар" сөздерiмен алмастырылсын, "және халық депутаттарының жергiлiктi Кеңестерi" сөздерi алынып тасталсын.
6. 12-бапта:
екiншi, төртiншi, сегiзiншi және тоғызыншы бөлiктерiндегi "жергiлiктi мемлекеттiк өкiмет және басқару органдары" сөздерi "атқарушы органдар" сөздерiмен алмастырылсын.
он екiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызметшiлер (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқалары) қызмет өткерген жылдарына қарамастан, сондай-ақ әскери қызметтен жасына, денсаулық жағдайына, штаттың қысқаруына байланысты босатылған 20 және одан да көп қызмет өткерген жылдары бар адамдар отбасы мүшелерiмен тұратын бүкiл тұрғын үй алаңына, коммуналдық қызметке, отынға және мемлекеттiк, ведомстволық, жекешелендiрiлген үйлердi пайдалануға кететiн шығындарға, сондай-ақ пәтерiне телефон орнатып, пайдаланғанына ақыны 50 проценттен аспайтын мөлшерде төлейдi".

О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей"
Указ Президента Республики Казахстан от 7 ноября 1995 г. N 2606 имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 года "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" постановляю:
I. Внести в Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 г. Z934000_ "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 32, N 18, ст.429) следующие изменения и дополнения:
1. В статье 4:
в части третьей слова "органы государственной власти и управления" заменить словами "государственные органы";
в части четвертой исключить слова "предприятий, учреждений".
2. Статью 5 дополнить частью третьей следующего содержания:
"Военнослужащие не должны состоять в партиях, профессиональных союзах, выступать в поддержку какой-либо политической партии".
3. В статье 8:
в части шестой слова "Совета народных депутатов" заменить словами "исполнительные органы";
в части восьмой слова "Верховным Советом или Президентом Республики Казахстан" заменить словами "законодательством Республики Казахстан".
4. В статье 9:
часть девятую изложить в следующей редакции:
"Военнослужащим срочной службы в виде поощрения предоставляется краткосрочный отпуск в порядке, определенном общевоинскими уставами Вооруженных Сил Республики Казахстан";
часть десятую исключить.
5. В статье 11:
в части первой слова "Законом Казахской ССР "О собственности в Казахской ССР" заменить словами "действующим законодательством Республики Казахстан";
в части шестой слова "органами государственной власти и управления" заменить словами "исполнительными органами" и исключить слова "и местными Советами народных депутатов".
6. В статье 12:
в части второй, четвертой, восьмой и девятой слова "органы государственной власти и управления", "органами государственной власти и управления" заменить соответственно словами "исполнительные органы", "исполнительными органами";
часть двенадцатую изложить в следующей редакции:
"Военнослужащие (кроме военнослужащих срочной службы), независимо от выслуги лет, а также лица, уволенные с военной службы по возрасту, стоянию здоровья, сокращению штатов, имеющие выслугу 20 лет и более, оплачивают всю занимаемую с членами семью жилую площадь, коммунальные услуги, топливо и эксплуатационные расходы по содержанию государственного, ведомственного, приватизированного жилья, а также установку и пользование квартирными телефонами в размере не более 50
процентов".

7. 13-баптың жетiншi бөлiгiндегi "адамдарға" сөзi "әскери қызметшiлерге" сөздерiмен алмастырылсын.
8. 14-баптың тоғызыншы бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерге, әскери оқу
орындарының стипендия алатын курсанттарына (тыңдаушыларына)
мынадай жағдайларда:
осы баптың үшiншi бөлiгiнде көзделгендей жағдайда: - ең
төменгi 500 жалақы мөлшерiнде;
осы баптың алтыншы бөлiгiнде көзделгендей жағдайда;
I-топтағы мүгедекке ең төменгi 250 жалақы мөлшерiнде;
II-топтағы мүгедекке ең төменгi 150 жалақы мөлшерiнде;
III-топтағы мүгедекке ең төменгi 50 жалақы мөлшерiнде;
осы баптың жетiншi бөлiгiнде көзделгендей жағдайда: ауыр
жарақат үшiн ең төменгi 12 жалақы мөлшерiнде, жеңiл жарақат үшiн
ең төменгi 4 жалақы мөлшерiнде сақтандыру сомалары төленедi".
II. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
Үкiметтiң шешiмдерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрiлсiн;
министрлiктер мен ведомстволардың осы Жарлыққа қайшы келетiн
өз нормативтiк актiлерiн қайта қарауын және күшiн жоюын
қамтамасыз етсiн.
III. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

7. В части шестой статьи 13 слово "лицам" заменить словом
"военнослужащим".
8. Часть девятую статьи 14 изложить в следующей редакции:
"Военнослужащим срочной службы, курсантам
(слушателям) военно-учебных заведений, получающим стипендию,
выплачиваются страховые суммы в случаях, предусмотренных:
частью третьей настоящей статьи - в размере 500 минимальных
заработных плат;
частью шестой настоящей статьи - в размере:
инвалиду I группы - 250 минимальных заработных плат;
инвалиду II группы - 150 минимальных заработных плат;
инвалиду III группы - 50 минимальных заработных плат;
в части седьмой настоящей статьи - в размере:
за тяжелое увечье - 12 минимальных заработных плат;
за легкое увечье - 4 минимальных заработных плат.
II. Правительству Республики Казахстан:
привести решения Правительства в соответствии с настоящим Указом;
обеспечить пересмотр и отмену министерствами и ведомствами их
нормативных актов, противоречащих данному Указу.
III. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан