Қазақстан Республикасының кейбір заң актілері мен Қазақстан Республикасы Президентінің Заң күші бар Жарлықтарына өзгерту және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 26 қаңтардағы N 2824 Заң күші бар жарлығы
"Қазақстан Республикасының Президенті мен жергілікті әкімдерге уақытша қосымша өкілеттік беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес және "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Заң күші бар Жарлығының шығарылуына байланысты қаулы етемін:
I. Мына Қазақстан Республикасының Заңдарына және Қазақстан Республикасы Президентінің Заң күші бар Жарлықтарына өзгерту мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасының бюджет жүйесі туралы" 1991 жылғы 17 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Ведомостары, 1991 ж., N 51, 624-құжат) мынадай мазмұндағы 2-1 баппен толықтырылсын:
"2-1-бап. Заңның арнайы экономикалық аймақ аумағында
қолданылу ерекшеліктері
Осы Заң арнайы экономикалық аймақта арнайы экономикалық аймақтар туралы заңға қайшы келмейтін бөлігінде қолданылады".
2. "Қазақстан Республикасының жергілікті өкілді және атқарушы органдары туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 516-құжат) мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы Заң арнайы экономикалық аймақта арнайы экономикалық аймақтар туралы заңға қайшы келмейтін бөлігінде қолданылады".
3. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заң күші бар N 2198 Жарлығының 4-бабы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 35-құжат) мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Арнайы экономикалық аймақ аумағында құрылған заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеуді, сондай-ақ олардың филиалдары мен өкілдіктерін есепке алу тіркеуін тікелей арнайы экономикалық аймақ аумағында Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің уәкілді органы жүргізеді".
4. "Салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 24 сәуірдегі Заң күші бар N 2235 Жарлығының 2-бабы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат; N 12, 88-құжат) мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Арнайы экономикалық аймақтар бойынша жалпымемлекеттік және жергілікті салықтар мен алымдар арнайы экономикалық аймақтар туралы заңда белгіленген тәртіппен арнайы экономикалық аймақтың қаржы қорының (бюджетінің) кірісіне түседі".

О внесении изменений и дополнений в некоторые Законы Республики Казахстан и Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона
Указ Президента Республики Казахстан от 26 января 1996 г. N 2824 имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в связи с изданием Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" постановляю:
I. Внести изменения и дополнения в следующие Законы Республики Казахстан и Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона:
1. Дополнить Закон Республики Казахстан от 17 декабря 1991 г. "О бюджетной системе Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1991 г., N 51, ст. 624) статьей 2-1 следующего содержания:
"Статья 2-1. Особенности применения Закона на территории
специальной экономической зоны
Настоящий Закон применяется на территории специальной экономической зоны в части, не противоречащей законодательству о специальных экономических зонах".
2. Статью 9 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 516) дополнить частью третьей следующего содержания:
"Настоящий Закон применяется на территории специальной экономической зоны в части, не противоречащей законодательству о специальных экономических зонах".
3. Статью 4 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 17 апреля 1995 г. N 2198 "О государственной регистрации юридических лиц" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 35) дополнить частью второй следующего содержания:
"Государственная регистрация юридических лиц, создаваемых на территории специальной экономической зоны, а также учетная регистрация их филиалов и представительств производится уполномоченным органом Министерства юстиции Республики Казахстан непосредственно на территории специальной экономической зоны".
4. Статью 2 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 43; N 12, ст. 88) дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. По специальным экономическим зонам общегосударственные и местные налоги и сборы поступают в доход финансового фонда (бюджета) специальных экономических зон в порядке, определяемом законодательством о специальных экономических зонах".

5. "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 20 шілдедегі Заң күші бар N 2368 Жарлығының 3-бабы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 13):
мынадай мазмұндағы жаңа үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Арнайы экономикалық аймақ аумағында еркін кеден аймағы режимі қолданылады. Осындай арнайы экономикалық аймақ құру тәртібі арнайы экономикалық аймақтар туралы заңмен белгіленеді";
үшінші бөлік төртінші бөлік болып саналсын.
II. Осы Жарлық жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5. В статье 3 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2368 "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13):
дополнить новой частью третьей следующего содержания:
"На территории специальной экономической зоны действует режим
свободной таможенной зоны. Порядок создания такой специальной
экономической зоны определяется законодательством о специальных
экономических зонах";
часть третью считать частью четвертой.
II. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан