Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 24 мамыр N 3001
Аграрлық ғылымды одан әрi дамыту, агроөнеркәсiп кешенi салаларының ғылыми-техникалық әлеуетiн шоғырландыру және азық-түлiк пен ауыл шаруашылығы шикiзатына деген республика қажеттiлiгiн қамтамасыз ету мiндеттерiн шешуде аграрлық ғылымның үлесiн күшейту мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының ауыл шаруашылығы бейiнiндегi ғылым-зерттеу мекемелерiнiң, тәжiрибе шаруашылықтары мен тәжiрибе эксперименттiк кәсiпорындарының базасында Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығы құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығы Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясына ведомстволық қарасты дербес кешендi ғылыми-техникалық бiрлестiк болып табылады, ол елдiң агроөнеркәсiп кешенiн ғылыми қамтамасыз ету үшiн жауап бередi.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлықты жүзеге асыру жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О создании Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3001
В целях дальнейшего развития аграрной науки, концентрации научно-технического потенциала отраслей агропромышленного комплекса и усиления вклада аграрной науки в решение задач обеспечения потребностей республики в продовольствии и сельскохозяйственном сырье постановляю:
1. Создать Национальный академический центр аграрных исследований Республики Казахстан на базе научно-исследовательских учреждений, опытных хозяйств и опытно-экспериментальных предприятий сельскохозяйственного профиля Министерства науки-Академии наук Республики Казахстан.
2. Установить, что Национальный академический центр аграрных исследований Республики Казахстан является самостоятельным комплексным научно-техническим объединением, подведомственным Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан, и отвечает за научное обеспечение агропромышленного комплекса страны.
3. Правительству Республики Казахстан принять необходимые меры по реализации настоящего Указа.
Президент
Республики Казахстан