Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң Кадет корпусын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 1 маусымдағы N 3049
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi үшiн кiшi командалық құрамның кадрларын даярлау мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң Кадет корпусы құрылсын.
2. Былай деп белгiленсiн:
1) Кадет корпусы оқушыларының жалпы санын 360 адам құрайды;
2) Кадет корпусының орналасатын жерi Көкшетау облысының Щучинск қаласы болып табылады.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) Кадет корпусы туралы ереженi әзiрлеп, бекiтетiн болсын;
2) Кадет корпусын орналастыру, материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету мәселелерiн 1996 жылға арналған республикалық бюджетте қорғаныс үшiн көзделген қаражат шегiнде шешсiн;
3) Кадет корпусында оқу процесiнiң 1996 жылғы 1 қыркүйектен басталуын қамтамасыз етсiн;
4) Кадет корпусы кешенiнiң объектiлерiн салуға кiрiсетiн болсын;
5) Кадет корпусының қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi осы Жарлықтан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қолдансын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об образовании Кадетского корпуса Министерства обороны Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 1996 г. N 3049
В целях подготовки кадров младшего командного состава для Вооруженных Сил Республики Казахстан постановляю:
1. Образовать Кадетский корпус Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Установить, что:
1) общая численность учащихся Кадетского корпуса составляет 360 человек;
2) местом нахождения Кадетского корпуса является город Щучинск Кокшетауской области.
3. Правительству Республики Казахстан:
1) разработать и утвердить положение о Кадетском корпусе;
2) решить вопросы размещения, материально-технического и финансового обеспечения Кадетского корпуса в пределах ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете ни 1996 год на оборону;
3) обеспечить начало учебного процесса в Кадетском корпусе с 1 сентября 1996 года;
4) приступить к строительству объектов комплекса Кадетского корпуса;
5) принять иные необходимые меры по обеспечению деятельности Кадетского корпуса, вытекающие из настоящего Указа.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан