"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығымен белгiленген лауазымдар санаттарына мемлекеттiк қызметшiлердiң жекелеген лауазымдарын жатқызу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1996 жылғы 14 қыркүйек N 3117. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 1999.12.29. N 318 жарлығымен. ~U990318
Қаулы етемiн:
1. "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2730 U952730_ Заң күшi бар Жарлығының 8-бабына сәйкес мемлекеттiк қызметшiлер лауазымдарының мынадай санаттарына төменде аталған лауазымдар жатқызылсын:
1) жоғары санатқа - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi төрағаларының;
2) бiрiншi санатқа - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Бiрiншi көмекшiсiнiң; Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына орналастыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк комиссиясының аппараты басшысының - төрағасының бiрiншi орынбасарының; Қазақстан Республикасы Конституциялық кеңесi мүшелерiнiң лауазымдары;
3) екiншi санатқа - Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi, Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы мүшелерiнiң; Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi Басшысының көмекшiлерi мен кеңесшiлерiнiң; Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивi директорының; Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына орналастыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк комиссиясының бөлiм меңгерушiлерiнiң лауазымдары;
4) үшiншi санатқа - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк кеңесi Хатшысының көмекшiлерi мен кеңесшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Жоғары экономикалық кеңес төрағасы орынбасарының; облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және Республика астанасы әкiмдерiнiң аппараттары басшыларының; Қазақстан Республикасының Президентi Архивiнiң директоры орынбасарының; Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына орналастыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк комиссиясы Төрағасының бiрiншi орынбасары кеңесшiсiнiң, бөлiм меңгерушiлерi орынбасарларының, сектор меңгерушiлерiнiң лауазымдары;
5) төртiншi санатқа - министрлiктер мен мемлекеттiк комитеттердiң, Үкiмет құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы органдардың департаменттерi, агенттiктерi, комитеттерi, басқармалары құрамындағы бөлiмдер бастықтарының; Қазақстан Республикасы Президентiне тiкелей бағынысты және есептi мемлекеттiк органдардың бөлiм бастықтары орынбасарларының, сектор меңгерушiлерiнiң; Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына орналастыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк комиссиясының бас және аға сарапшыларының, консультанттарының, сарапшыларының, аға референттерiнiң, референттерiнiң лауазымдары;

Об отнесении отдельных должностей государственных служащих к категориям должностей, установленным Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О государственной службе"
Указ Президента Республики Казахстан от 14 сентября 1996 г. N 3117. Утратил силу - Указом Президента РК от 29 декабря 1999 г. N 318 ~U990318.
Постановляю:
1. В соответствии со статьей 8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 26 декабря 1995 года N 2730 U952730_ "О государственной службе" отнести к следующим категориям должностей государственных служащих нижеперечисленные должности:
1) к высшей категории - должности: председателей Национального Банка Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан;
2) к первой категории - должности: первого помощника Президента Республики Казахстан; первого заместителя Председателя - Руководителя аппарата Государственной комиссии Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу; членов Конституционного Совета Республики Казахстан;
3) ко второй категории - должности: членов Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам; помощников и советников Государственного секретаря Республики Казахстан; руководителя Администрации Президента Республики Казахстан; директора Архива Президента Республики Казахстан; заведующих отделами Государственной комиссии Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу;
4) к третьей категории - должности: помощников и советников Секретаря Совета безопасности Республики Казахстан, заместителя Председателя Высшего экономического совета при Президенте Республики Казахстан; руководителей аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы Республики; заместителя директора Архива Президента Республики Казахстан; советника первого заместителя Председателя, заместителей заведующих отделами, заведующих секторами Государственной комиссии Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу;
5) к четвертой категории - должности: начальников отделов в составе департаментов, агентств, комитетов, управлений министерств и государственных комитетов, центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства; заместителей начальников отделов, заведующих секторами государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан; главных и старших экспертов, консультантов, экспертов, старших референтов, референтов Государственной комиссии Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу;

6) бесiншi санатқа - Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есептi мемлекеттiк органдардың департаменттерi, агенттiктерi, комитеттерi, басқармалары құрамындағы бөлiмдер бастықтары орынбасарларының; аға референттерiнiң, референттерiнiң, министрлiктер мен мемлекеттiк комитеттердiң, сондай-ақ Үкiмет құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы органдардың сектор меңгерушiлерiнiң;
7) алтыншы санатқа - аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкiмдерiнiң аппараттары басшыларының; ауыл, село, поселке, селолық округтер әкiмдерiнiң; министрлiктер мен мемлекеттiк комитеттердiң, сондай-ақ үкiмет құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы органдардың аға мамандарының, мамандарының; аудандық, облыстық бағыныстағы қалалық, қалалардағы аудандық жергiлiктi атқарушы органдардың бөлiм бастықтарының, бөлiм бастықтары орынбасарларының; департаменттердiң, агенттiктердiң, комитеттердiң, басқармалардың сектор меңгерушiлерiнiң,
консультанттарының, аға референттерiнiң, референттерiнiң, жетекшi
және аға мамандарының лауазымдары.
ЕСКЕРТУ. 1-тармағына 1), 2), 3), 6), 7)-тармақшаларына өзгерiс
енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1997.07.01. N 3575
жарлығымен.
U973575_
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

6) к пятой категории - должности: заместителей начальников отделов в составе департаментов, агентств, комитетов, управлений; старших референтов, референтов государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики; заведующих секторами министерств и государственных комитетов, а также центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства;
7) к шестой категории - должности: руководителей аппаратов акимов районов и городов областного значения, акимов аулов, сел, поселков, сельских округов; старших специалистов, специалистов министерств и государственных комитетов, а также центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства; начальников отделов, заместителей начальников районных, городских областного подчинения, районных в городах местных исполнительных органов; заведующих секторами, консультантов, старших референтов,
референтов, ведущих и старших специалистов департаментов, агентств,
комитетов, управлений.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными Указом Президента
РК от 1 июля 1997 г. N 3575.
U973575_
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан