Каспий құбыр арнасы консорциумы туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 19 сәуiрдегi N 3464
Каспий құбыр арнасы консорциумын құру туралы шарттарды iске асыру мақсатында және олардың Қазақстан Республикасының мұнай саласын стратегиялық дамытудағы айрықша маңыздылығын ескере отырып қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Каспий құбыр арнасы консорциумының қызметiне байланысты шарттарды мақұлдау жөнiндегi ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi:
1) "Каспий құбыр арнасы консорциумы - К" (бұдан былай "КҚК-К" АҚ-ы деп аталады) акционерлiк қоғамына қатысты сұйық көмiр сутегiн тасымалдау жөнiндегi қызмет экспортынан шетел валютасымен алынатын түсiмдi осы Жарлықтың 1-тармағында көрсетiлген шарттар қолданылатын кезеңде мiндеттi сатуды енгiзбейтiн болсын;
2) Қазақстан Республикасының аумағындағы, сол сияқты одан тысқары жерлердегi банктерде шетел валютасымен "КҚК-К" АҚ-ның шоттарын ашуды қамтамасыз етсiн;
3) "КҚК-К" АҚ-ға Қазақстан Республикасының резиденттерiнен сұйық көмiр сутегiн тасымалдау жөнiндегi қызметi үшiн шетел валютасын алуына рұқсат етiлсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О Каспийском трубопроводном консорциуме
Указ Президента Республики Казахстан от 19 апреля 1997 г. N 3464
В целях реализации договоров о создании Каспийского трубопроводного консорциума и учитывая их особую важность в стратегическом развитии нефтяной отрасли Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Принять предложение Правительства Республики Казахстан об одобрении договоров, связанных с деятельностью Каспийского трубопроводного консорциума.
2. Национальному Банку Республики Казахстан:
1) не вводить обязательную продажу выручки в иностранной валюте от экспорта услуг по транспортировке жидких углеводородов в отношении акционерного общества "Каспийский трубопроводный консорциум - К" (далее именуемый АО "КТК-К") на период действия договоров, указанных в пункте 1 настоящего Указа;
2) обеспечить открытие счетов в иностранной валюте АО "КТК-К" в
банках как на территории Республики Казахстан, так и за ее
пределами;
3) разрешить АО "КТК-К" получать от резидентов Республики
Казахстан иностранную валюту за услуги по транспортировке жидких
углеводородов.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент Республики
Казахстан