Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 1997 жылдың қазан-желтоқсанында мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 29 қыркүйектегi N 3648
"Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" 1993 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына сәйкес қаулы етемiн:
1. Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлер 1997 жылдың қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi, басқа әскерлерi мен әскери құрамалары қатарынан запасқа шығарылсын.
2. Шақыру күнiне дейiн 18 жасқа толған, әскери қызметке шақырылуын кейiнге қалдыру құқығы жоқ ер азаматтар, сондай-ақ шақырылуын кейiнге қалдыру құқығынан айырылған ересек жастағы азаматтар Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне, басқа әскерлерi мен әскери құрамаларына 1997 жылдың қазан-желтоқсанында мерзiмдi әскери қызметке шақырылсын.
3. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен өзара iс-әрекет жасай отырып, жергiлiктi өкiлдi органдармен бiрге әскери комиссариаттар арқылы облыстық қалалық және аудандық шақыру комиссияларының жұмысын қамтамасыз етсiн, шақыруды ұйымдасқан түрде өткiзу және мерзiмдi әскери қызметiн өткеру үшiн шақырылған азаматтарды әскерге жөнелту жөнiнде шаралар қолданатын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi мерзiмдi әскери қызметке шақырудан жалтарған адамдарды iздестiру және оларды қылмыстық жауапкершiлiкке тарту шараларын қолдансын.
5. Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы "Жалпыға бiрдей
әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан
Республикасының Заңы мен осы Жарлықтың дәл және бiркелкi қолданылуын
қадағалауды қамтамасыз етсiн.
6. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об увольнении в запас военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в октябре-декабре 1997 года
Указ Президента Республики Казахстан от 29 сентября 1997 г. N 3648
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 19 января 1993 г. Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Уволить из рядов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в запас в октябре-декабре 1997 года военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы.
2. Призвать на срочную военную службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в октябре-декабре 1997 года граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполняется 18 лет, не имеющих права на отсрочку от призыва на военную службу, а также граждан старших возрастов, утративших право на отсрочку от призыва.
3. Акимам областей и города Алматы, совместно с местными представительными органами во взаимодействии с Министерством обороны Республики Казахстан, через военные комиссариаты обеспечить работу областных, городских и районных призывных комиссий, принять меры по организованному призыву и отправке призванных граждан в войска для прохождения срочной военной службы.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять меры к розыску и привлечению к уголовной ответственности лиц, уклоняющихся от призыва на срочную военную службу.
5. Генеральной прокуратуре Республики Казахстан обеспечить надзор за точным и единообразным применением Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" и настоящего Указа.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан