Экономикалық қылмыстарға қарсы күрестiң пәрмендiлiгiн арттыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1998 жылғы 6 мамырдағы N 3935. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Елдiң экономикалық қауiпсiздiгiн одан әрi нығайту, экономикалық қылмыстарға қарсы күрестiң пәрмендiлiгiн арттыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3), 21) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасының Президентi туралы Қазақстан Республикасы Президентiнiң Конституциялық заң күшi бар Жарлығына сәйкес қаулы етемiн:
1. Таратылатын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы департаментi мен Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Экономикалық полиция департаментiнiң базасында таратылатын департаменттердiң өкiлеттiктерi берiле отырып, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетiнiң негiзгi мiндеттерi мыналар:
1) салықтарды төлемеу немесе мемлекет алдындағы басқа да қаржылық мiндеттемелерiн орындамаумен байланысты қылмыстардың алдын алу, оларды айқындау және тексеру;
2) мемлекетке зиян келтiруге әкеп соққан өзге де экономикалық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы күрес;
3) экономикалық қылмыстарға қарсы күрес саласында мемлекеттiк саясатты әзiрлеуге және оны iске асыруға қатысу;
4) экономикалық қылмыстарға қарсы күрес саласындағы халықаралық ынтымақтастық болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) 1998 жылғы 1 шiлдеге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу кодексi мен өзге де заң актiлерiне осы Жарлықтан туындайтын тиiстi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi көздейтiн Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеп, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Мәжiлiсiне енгiзетiн болсын;
2) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң тергеу-жедел бөлiмшелерiнiң тиiстi штат санын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетiне берудi жүргiзсiн;
3) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын шығарылған актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн;
4) осы Жарлықтан туындайтын басқа да шаралар қолдансын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
5. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О мерах по повышению эффективности борьбы с экономической преступностью
Указ Президента Республики Казахстан от 6 мая 1998 г. N 3935. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В целях дальнейшего укрепления экономической безопасности страны, повышения эффективности борьбы с экономической преступностью, в соответствии с подпунктами 3), 21) статьи 44 Конституции Республики Казахстан, Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу конституционного закона, "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать на базе упраздняемых Департамента налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан и Департамента экономической полиции Министерства внутренних сил Республики Казахстан Комитет налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан с передачей ему полномочий упраздняемых департаментов.
2. Основными задачами Комитета налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан определить:
1) предупреждение, выявление и расследование преступлений, связанных с неуплатой налогов или неисполнением других финансовых обязательств перед государством;
2) борьбу с иными экономическими преступлениями и правонарушениями, повлекшими причинение убытков государству;
3) участие в разработке и реализации государственной политики в области борьбы с экономической преступностью;
4) международное сотрудничество в сфере борьбы с экономической преступностью.
3. Правительству Республики Казахстан:
1) до 1 июля 1998 года разработать и внести в Мажилис Парламента Республики Казахстан проект закона Республики Казахстан, предусматривающий внесение соответствующих изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный кодекс и иные законодательные акты Республики Казахстан, вытекающие из настоящего Указа;
2) произвести передачу соответствующей штатной численности следственно-оперативных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан Комитету налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан;
3) привести ранее изданные акты правительства Республики
Казахстан в соответствие с настоящим Указом;
4) принять другие необходимые меры, вытекающие из настоящего
Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на
Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан