Қазақстан Республикасында мемлекеттiк басқаруды одан әрi жетiлдiру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1998 жылғы 21 мамырдағы N 3958. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Мемлекеттiк басқару жүйесiнiң пәрмендiлiгiн арттыру, Қазақстан Республикасының жекелеген мемлекеттiк органдарының функцияларын нақтылау мақсатында және Қазақстан Республикасының Конституциясы 44-бабының 3) тармақшасына сәйкес қаулы етемiн:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi оның:
Үкiмет құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы орган ретiнде Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiне;
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Экономикалық жоспарлау жөнiндегi комитетiне;
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетiне бөлу жолымен қайта құрылсын;
2) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi - Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне Алкоголь өнiмiн өндiру мен айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитеттiң, Мемлекетiк материалдық резервтер жөнiндегi комитеттiң, Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi департаменттiң мүлкi мен iстерiн басқару жөнiндегi фукнциялары мен өкiлеттiктерiн беру жолымен қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiн Төраға - Қазақстан Республикасының Министрi басқарады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) бiр ай мерзiмде осы Жарлыққа сәйкес жаңадан құрылған және қайта құрылған мемлекеттiк органдар туралы ережелердi бекiтетiн болсын;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қолдансын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О дальнейшем совершенствовании государственного управления в Республике Казахстан
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН от 21 мая 1998 г. N 3958. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В целях повышения эффективности системы государственного управления, уточнения функций отдельных государственных органов Республики Казахстан и в соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать:
1) Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан путем его разделения на:
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан как центральный исполнительный орган, не входящий в состав правительства;
Комитет по экономическому планированию Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
2) Министерство финансов Республики Казахстан - путем передачи Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан функций и полномочий по управлению имуществом и делами Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции, Комитета по государственным материальным резервам, Департамента по государственным закупкам.
2. Установить, что Агентство по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан возглавляет Председатель - Министр
Республики Казахстан.
3. Правительству Республики Казахстан:
1) в месячный срок утвердить положения о вновь образованных и
реорганизованных в соответствии с настоящим Указом государственных
органах;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на
Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан