Мемлекеттiк басқару органдарын одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1998 жылғы 30 маусымдағы N 3986. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Мемлекеттiк басқару жүйесiнiң пәрмендiлiгiн арттыру, Қазақстан Республикасының жекелеген мемлекеттiк органдарының функцияларын нақтылау мақсатында және Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына сәйкес қаулы етемiн:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қаржы бақылау комитетi оның функциялары, мүлкi мен iсiн басқару жөнiндегi өкiлеттiктерi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментiне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен жекешелендiру жөнiндегi департаментiне берiле отырып;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Сақтандыруды қадағалау департаментi, оның функциялары, мүлкi мен iсiн басқару жөнiндегi өкiлеттiктерi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне берiле отырып таратылсын.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi оны Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк орган етiп өзгерту және оның құрамынан Статистика және талдау жөнiндегi комитеттi бөлiп шығару жолымен;
2) Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi оны Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитет құрамынан бөлiп шығару жолымен;
3) Статистика және талдау жөнiндегi комитет оны Үкiмет құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы орган ретiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық статистикалық агенттiгi етiп өзгерту жолымен;
4) Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитет оны Үкiмет құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы орган ретiнде Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi етiп өзгерту жолымен қайта құрылсын.
3. Қазақстан Республикасының табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетiн Төраға - Қазақстан Республикасының Министрi басқарады деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасы бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi туралы ереженiң жобасын Мемлекет басшысының қарауына табыс ететiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ұлттық Банкi:
1) Үкiметтiң бұрын шығарылған актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн;

О дальнейших мерах по оптимизации органов государственного управления
Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 г. N 3986. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В целях повышения эффективности системы государственного управления, уточнения функций отдельных государственных органов Республики Казахстан и в соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Упразднить:
1) Комитет финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан с передачей его функций, полномочий по управлению имуществом и делами Министерству финансов Республики Казахстан, Департаменту казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
2) Департамент страхового надзора Министерства финансов Республики Казахстан с передачей его функций, полномочии по управлению имуществом и делами Национальному Банку Республики Казахстан.
2. Реорганизовать:
1) Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан путем его преобразования в государственный орган, непосредственно подчиненный и подотчетный Президенту Республики Казахстан, и выделения из его состава Комитета по статистике и анализу;
2) Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан путем выделения из его состава Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции;
3) Комитет по статистике и анализу путем его преобразования в Национальное статистическое агентство Республики Казахстан как центральный исполнительный орган, не входящий в состав Правительства;
4) Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции путем его преобразования в Комитет Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции как центральный исполнительный орган, не входящий в состав Правительства.
3. Установить, что Комитет Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции возглавляется Председателем - Министром Республики Казахстан.
4. Председателю Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в месячный срок представить на рассмотрение Главе государства проект Положения об Агентстве по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Правительству Республики Казахстан и Национальному Банку Республики
Казахстан:
1) привести ранее изданные акты Правительства в соответствие с
настоящим Указом;

2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қолданатын болсын.
6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
7. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию
Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан