Астана қаласында қалалық және аудандық соттар құру, Ақмола қалалық сотын тарату және Қазақстан Республикасы судьяларының санын ұлғайту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1998 жылғы 11 шiлдедегi N 4010
"Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 желтоқсандағы Конституциялық заң күшi бар N 2694 Жарлығының 10-бабының 1 және 2-тармақтарына, 11-бабының 2-тармағына, 15-бабының 1 және 2-тармақтарына сәйкес және Астана қаласының әкiмшiлiк аумақтық құрылысындағы өзгерiстерге байланысты қаулы етемiн:
1. Астана қаласында:
1) облыстық сотқа теңестiрiлген қалалық сот - Астана қалалық соты;
2) Алматы және Сарыарқа аудандық соттары құрылсын.
2. Ақмола қалалық соты таратылсын.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi бiр ай мерзiмде:
1) ғимараттар бөлудi қамтамасыз етсiн;
2) осы Жарлықпен құрылған соттарды қаржыландыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелерiн шешсiн;
3) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қолдансын.
4. <*>
Ескерту. 4-тармақ алып тасталды - Қазақстан Республикасы     Президентінің 2002.03.21. N 825 жарлығымен.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрi бiр ай мерзiмде:
1) осы Жарлықпен жаңадан құрылған соттардың кадрлар құрамы туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзсiн;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қолдансын.
6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
7. Осы Жарлықпен жаңадан құрылған соттардың жұмыс iстеуi үшiн
қажеттi жағдайлар жасалуына қарай, бiрақ 1998 жылғы 1 қыркүйектен
кешiктiрiлмей күшiне енетiн 1 және 2-тармақтарын қоспағанда, осы
Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об образовании в городе Астане городского и районных судов, упразднении Акмолинского городского суда и увеличении численности судей Республики Казахастан
Указ Президента Республики Казахстан от 11 июля 1998 года N 4010
В соответствии с пунктами 1 и 2 статьи 10, пунктом 2 статьи 11, пунктами 1 и 2 статьи 15 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, от 20 декабря 1995 года N 2694 U952694_ "О судах и статусе судей в Республике Казахстан" и в связи с изменениями в административно-территориальном устройстве города Астаны постановляю:
1. Образовать в городе Астане:
1) городской суд, приравненный к областному суду, - суд города Астаны;
2) Алматинский и Сарыаркинский районные суды.
2. Упразднить Акмолинский городской суд.
3. Правительству Республики Казахстан в месячный срок:
1) обеспечить выделение зданий;
2) решить вопросы финансирования и материально-технического обеспечения образованных настоящим Указом судов;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. (Пункт 4 исключен - Указом Президента РК от 21 марта 2002 г. N 825 (вступает в силу с 1 января 2002 г.) U020825_ )
5. Министру юстиции Республики Казахстан в месячный срок:
1) представить на рассмотрение Президента Республики Казахстан предложения по кадровому составу судов, вновь образованных настоящим Указом;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
6. Контроль за выполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания, за исключением пунктов 1 и 2, которые вводятся в действие по мере создания необходимых условий для работы судов, вновь образованных настоящим Указом, но не позднее 1 сентября 1998 года.
Президент
Республики Казахстан