Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 1998 жылдың қазан-желтоқсанында мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1998 жылғы 7 қазан N 4110
"Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына Z939000_ сәйкес қаулы етемiн:
1. Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлер 1998 жылдың қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi, басқа әскерлерi мен әскери құрамалары қатарынан запасқа шығарылсын.
2. Шақыру күнiне дейiн 18 жасқа толған, әскери қызметке шақырылуын кейiнге қалдыру құқығы жоқ ер азаматтар, сондай-ақ шақырылуын кейiнге қалдыру құқығынан айырылған ересек жастағы азаматтар Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне, басқа әскерлерi мен әскери құрамаларына 1998 жылдың қазан-желтоқсанында мерзiмдi әскери қызметке шақырылсын.
3. Облыстар және Астана мен Алматы қалаларының әкiмдерi Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен өзара iс-әрекет жасай отырып, жергiлiктi өкiлдi органдармен бiрге әскери комиссариаттар арқылы облыстық, қалалық және аудандық шақыру комиссияларының жұмысын қамтамасыз етсiн, шақыруды ұйымдасқан түрде өткiзу және мерзiмдi әскери қызметiн өткеру үшiн шақырылған азаматтарды әскерге жөнелту жөнiнде қажеттi шаралар қабылдайтын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы "Жалпыға бiрдей
әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан
Республикасының Заңы мен осы Жарлықтың дәл және бiркелкi қолданылуын
қадағалауды қамтамасыз етсiн.
5. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об увольнении в запас военнослужащих срочной военной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в октябре-декабре 1998 года
Указ Президента Республики Казахстан от 7 октября 1998 г. N 4110
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Уволить из рядов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в запас в октябре-декабре 1998 года военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы.
2. Призвать на срочную военную службу и Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в октябре-декабре 1998 года граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполняется 18 лет, не имеющих права на отсрочку от призыва на военную службу, а также граждан старших возрастов, утративших право на отсрочку от призыва.
3. Акимам областей и городов Астаны и Алматы совместно с местными представительными органами во взаимодействии с Министерством обороны Республики Казахстан через военные комиссариаты обеспечить работу областных, городских и районных призывных комиссий, принять меры по организованному призыву и
отправке призывных граждан в войска для прохождения срочной военной
службы.
4. Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан обеспечить
надзор за точным и единообразным применением Закона Республики
Казахстан
Z939000_
"О всеобщей воинской обязанности и военной службе" и
настоящего Указа.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан