Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi реформалау туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1998 жылғы 12 қазандағы N 4114. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Қазақстанның Даму стратегиясының негiзгi қағидаларын жүзеге асыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi (бұдан былай - Министрлiк) құрылсын.
2. Министрлiкке мынадай негiзгi мiндеттердi атқару жүктелсiн:
1) Қазақстан Республикасының фискальдық және кеден саясатын қалыптастыруға қатысу және осы саясатты iске асыру;
2) кеден iсiн ұйымдастыру және жетiлдiру;
3) өз құзыретi шегiнде Қазақстан Республикасының экономикалық қауiпсiздiгi мен мүдделерiн қамтамасыз ету;
4) бюджетке салықтардың, төлемдердiң түсуiн және мемлекет алдындағы басқа да қаржылық мiндеттемелердiң орындалуын қамтамасыз ету;
5) алкоголь өнiмдерiн өндiру мен оның айналымына мемлекеттiк бақылау жасау;
6) мемлекетке зиян келтiруге әкеп соққан экономикалық қылмыстар мен құқық бұзушылыққа қарсы күрес;
7) экономикалық қылмысқа қарсы күрес саласындағы халықаралық ынтымақтастық.
3. Министрлiк Қазақстан Республикасының аймақтық салық және кеден органдарының қызметiне басшылық етедi деп белгiленсiн.
4. Мыналар:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң, Кеден комитетiнiң және Салық полициясы комитетiнiң функциялары және мүлкi мен iстерiне басшылық жасау жөнiндегi өкiлеттiктерi жаңадан құрылған министрлiкке берiлу жолымен қайта құрылсын.
"Кәсiпорындарды қайта құру және тарту жөнiндегi агенттiк" акционерлiк қоғамы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қарамағынан жаңадан құрылған Министрлiктiң қарамағына берiлсiн.
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Алкоголь өнiмдерiн өндiру мен оның айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитеттiң функциясы және мүлкi мен iстерiн басқару жөнiндегi өкiлеттiгi жаңадан құрылған Министрлiкке берiлу жолымен қайта құрылсын.
5. Қазақстан Республикасының Үкiметi бiр ай мерзiмде:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң тиiстi ведомстволары мен құрылымдық бөлiмшелерiн қайта құруды және штат санын, осы штат санын жаңадан құрылған Министрлiкке бере отырып, қысқартуды қамтамасыз етсiн;
жаңадан құрылған Министрлiкке жүктелген мiндеттер мен Министрлiкке берiлетiн штат саны көлемiнде оған қажеттi материалдық-техникалық жабдықтар мен басқа да мүлiктi беретiн болсын;
Министрлiк қызметiн қаржыландыруды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң қайта құрылып отырған ведомстволары мен құрылымдық бөлiмшелерiн қамтуға арнап 1998 жылғы республикалық бюджетте көзделген қаржы есебiнен қамтамасыз етсiн;
осы Жарлыққа сәйкес жаңадан құрылған және қайта құрылған министрлiктер туралы ережелердi бекiтсiн;
қолданылып жүрген заңдарды осы Жарлыққа сәйкес келтiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеп, Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Парламентiнiң қарауына енгiзсiн;
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң бұрын шығарылған актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн;
осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қолдансын;

О дальнейшем реформировании системы государственных органов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 1998 года N 4114. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В целях реализации основных положений Стратегии развития
Казахстана ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Министерство государственных доходов Республики
Казахстан (далее - Министерство).
2. Возложить на Министерство выполнение следующих основных
задач:
1) участие в формировании фискальной и таможенной политики
Республики Казахстан и реализация этой политики;
2) организация и совершенствование таможенного дела;
3) обеспечение в пределах своей компетенции экономической
безопасности и интересов Республики Казахстан;
4) обеспечение поступления налогов, платежей в бюджет и других
финансовых обязательств перед государством;
5) государственный контроль над производством и оборотом
алкогольной продукции;
6) борьба с экономическими преступлениями правонарушениями,
повлекшими причинение убытков государству;
7) международное сотрудничество в сфере борьбы с экономической
преступностью.
3. Определить, что Министерство руководит деятельностью территориальных налоговых и таможенных органов Республики Казахстан.
4. Реорганизовать:
Министерство финансов Республики Казахстан - путем передачи вновь образованному Министерству функций и полномочий по управлению имуществом и делами Налогового комитета, Таможенного комитета, Комитета налоговой полиции.
Передать из ведения Министерства финансов Республики Казахстан в видение вновь образованного Министерства акционерное общество "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий".
Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан - путем передачи вновь образованному Министерству функций и полномочий по управлению имуществом и делами Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции.
5. Правительству Республики Казахстан в месячный срок:
обеспечить осуществление реорганизации и сокращение штатной численности соответствующих ведомств и структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и Министерства энергетики, индустрии и торговли с передачей этой численности вновь образованному Министерству;
передать вновь образованному Министерству необходимые материально-технические средства и иное имущество, в объеме возложенных на Министерство задач и передаваемой Министерству штатной численности;
обеспечить финансирование деятельности Министерства за счет ассигнований, предусмотренных республиканским бюджетом на 1998 год на содержание реорганизуемых ведомств и структурных подразделений Министерства финансов и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
утвердить положения о вновь образованном и реорганизованных министерствах в соответствии с настоящим Указом;
разработать и внести на рассмотрение Главы государства и
Парламента Республики Казахстан предложения о приведении
действующего законодательства в соответствие с настоящим Указом;
привести ранее изданные акты Правительства Республики Казахстан
в соответствие с настоящим Указом;
принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.

6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
7. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на
Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан