2000-жылды Мәдениетті қолдау жылы деп жариялау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 1999 жылғы 28 желтоқсан N 316
Қазақстанның көпұлтты мәдениетін жаңғырту, сақтау және өркендету мақсатында қаулы етемін:
1. 2000-жыл Мәдениетті қолдау жылы деп жариялансын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) 2000-жылғы 20 қаңтарға дейінгі мерзімде Мәдениетті қолдау жылын өткізу жөнінде Мемлекеттік комиссия құрсын;
Әдебиет пен өнердің көрнекті қайраткерлеріне, қоғамдық бірлестіктер, ұлттық мәдени орталықтар, шығармашылық одақтар, діни ұйымдардың басшыларына Мемлекеттік комиссияның құрамына ену жөнінде ұсыныс жасасын;
орталық атқарушы органдардың басшыларына, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне осы тәрізді комиссиялар құруды тапсырсын;
2) 2000-жылғы 20 қаңтарға дейін Мәдениетті қолдау жылын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі, көпұлтты мәдениеттің барлық салаларын жаңғырту және өркендету мәселелерін қамтитын іс-шаралар жоспарын бекітсін;
3) Мәдениетті қолдау жылына байланысты іс-шараларды қаржыландыруды заңда белгіленген тәртіппен жүргізсін;
4) Мәдениетті қолдау жылы аясында белгіленген іс-шараларды бұқаралық
ақпарат құралдары арқылы кең түрде насихаттауды және жариялап отыруды
қамтамасыз етсін;
5) Мәдениетті қолдау жылын өткізу жөніндегі Мемлекеттік комиссияға
Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу, Халық
бірлігі мен ұлттық тарих, Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылдары
жүргізілген жұмыстарды жалғастыруды тапсырсын.
3. Осы Жарлық жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Икебаева Ә.Ж.

Об объявлении 2000 года Годом поддержки культуры
Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 1999 года № 316
В целях возрождения, сохранения и развития многонациональной культуры Казахстана постановляю:
1. Объявить 2000 год Годом поддержки культуры.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) в срок до 20 января 2000 года образовать Государственную комиссию по проведению Года поддержки культуры.
Предложить войти в состав Государственной комиссии видным деятелям литературы и искусства, руководителям общественных объединений, национально-культурных центров, творческих союзов, религиозных организаций;
поручить руководителям центральных исполнительных органов, акимам областей, городов Астаны и Алматы создать аналогичные комиссии;
2) до 20 января 2000 года утвердить план мероприятий по организации и проведению Года поддержки культуры, охватывающий кардинальные проблемы возрождения и развития всех сфер многонациональной культуры;
3) финансирование мероприятий по Году поддержки культуры производить в установленном законодательством порядке;
4) обеспечить широкую пропаганду и освещение средствами массовой
информации мероприятий, предусмотренных в рамках Года
поддержки культуры;
5) поручить Государственной комиссии по проведению Года поддержки
культуры продолжить работу, проводившуюся в Годы общенационального
согласия и памяти жертв политических репрессий, народного единства и
национальной истории, единства и преемственности поколений.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан