Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi комитетi төрағасының 1999 жылғы 23 сәуiрдегi N 66 бұйрығына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
БҰЙРЫҚ Әділет Министрлігі тіркеу қызметі Комитеті 2000 жылғы 27 қаңтар N 16 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу басқармасы 2000 жылғы 18 ақпан өзгертулер мен толықтырулар енгізіліп тіркелді. Тіркеу N 1062. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті төрағасының 2009 жылғы 15 маусымдағы N 105 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі  және құқықтық көмек көрсету комитеті төрағасының 2009.06.15 N 105 бұйрығымен.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу туралы" Z952198_ Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi заң күшi бар Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi комитетi төрағасының 1999 жылғы 23 сәуiрдегi N 66 V990768_ бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу ережесiнде:
11-тармағының екiншi абзацындағы "апта сайын" деген сөздер "Комитеттiң бекiткен кестесi бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармағындағы "апта сайын" деген сөздер "Комитеттiң бекiткен кестесi бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармағының үшiншi абзацындағы "өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу" деген сөздер "енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармағының екiншi абзацындағы "өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу" деген сөздер "енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу," деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 25-1-тармағымен толықтырылсын:
"25-1. Заңды тұлғаның тұрған жерi бiр облыстың (Астана және Алматы қалаларының) аумағы iшiнде өзгерген жағдайда тiркеушi орган:
құрылтай құжаттарға енгiзiлген өзгерiстердi тiркеу, қайта дайындалған мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк беру және бұрынғы куәлiктiң күшiн жою туралы бұйрық шығарады;
Регистрге, сонымен қатар электронды деректер банкiсiне заңды тұлғаның тұрған жерiнiң өзгергенi жөнiндегi мәлiметтердi енгiзедi;
заңды тұлғаның жаңа тұрған жерi, бұрынғы тiркеу нөмiрi мен тiркелген күнi көрсетiлген мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк бередi. Тiркеушi органның тиiстi мөртаңбалары мен мөрi қойылғаннан кейiн құрылтай құжаттың түпнұсқасы өкiлеттi тұлғаға берiледi;
бұрынғы куәлiктiң түпнұсқасы мен тапсырылған өзге де құжаттарды заңды тұлғаның тiркеу материалдарына тiгедi;

О внесении изменений и дополнения в приказ председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 1999 года N 66
Приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 16 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18.02.2000 г. за N 1062. Утратил силу приказом Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан от 15 июня 2009 года N 105
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции РК от 15.06.2009 N 105.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 17 апреля 1995 года Z952198_ "О государственной регистрации юридических лиц" приказываю:
1. Внести в приказ председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 1999 года N 66 следующие изменения и дополнение:
в V990768_ Правилах государственной регистрации юридических лиц, утвержденных указанным приказом:
в абзаце втором пункта 11 слово "еженедельно" заменить словами "по утвержденному Комитетом графику";
в пункте 16 слово "еженедельно" заменить словами "по утвержденному Комитетом графику";
в абзаце третьем пункта 24 слова "о внесении" заменить словами "о регистрации внесенных";
в абзаце втором пункта 25 слова "о внесении" заменить словами "о регистрации внесенных";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. В случае изменения места нахождения юридического лица на территории одной области (городов Астана и Алматы) регистрирующий орган:
издает приказ о регистрации внесенных изменений в учредительные документы, выдаче переоформленного свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и аннулировании прежнего свидетельства;
вносит в Регистр, а также электронный банк данных сведения о месте нахождения юридического лица;
выдает свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) с указанием нового места нахождения юридического лица, прежних регистрационного номера и даты регистрации (перерегистрации). Подлинник учредительного документа после проставления соответствующих штампов и печати регистрирующего органа возвращается уполномоченному лицу;
подшивает к регистрационным материалам юридического лица подлинник прежнего свидетельства и другие представленные документы;

10 күн iшiнде статистика органдарын (6-қосымша), сонымен қатар реестрұстаушыны (мемлекеттiң қатысуы бар заңды тұлғалар бойынша) (3-қосымша) заңды тұлғаның тұрған жерiнiң өзгергенi туралы хабардар етедi.";
28-тармақтағы "25" деген сан "25-1" деген санмен ауыстырылсын;
10-тарау мынадай мазмұнда жазылсын:
"10. Филиал мен өкiлдiктi есептен алудың тәртiбi
34. Филиалды (өкiлдiктi) есептен алу үшiн тiркеушi органға:
филиалды (өкiлдiктi) есептен алу туралы белгiленген үлгiдегi арыз;
филиалды (өкiлдiктi) қысқарту туралы заңды тұлғаның өкiлеттi органының немесе соттың шешiмi;
филиалды (өкiлдiктi) есептiк тiркеу туралы куәлiктiң түпнұсқасы, филиалдың (өкiлдiктiң) ережесi және статистикалық карточкасы;
филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiнiң тоқтатылғанын тiркеу үшiн алымды төлеу туралы түбiртек (төлем тапсырмасының көшiрмесi) тапсырылады.
35. Тiркеушi орган филиалды (өкiлдiктi) есептен алу туралы арызды алған күннен бастап 10 күннiң iшiнде:
тапсырылған құжаттардың толықтығы мен тағайындалғанының дұрыстығын тексередi;
кемшiлiктер болмаған жағдайда филиалды (өкiлдiктi) есептен алу, филиалды (өкiлдiктi) есептiк тiркеу туралы куәлiктiң күшiн жою және Реестр мен электронды деректер банкiсiне филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiнiң тоқтағаны жөнiнде мәлiмет енгiзу туралы бұйрық шығарады;
Реестрге және электронды деректер банкiсiне филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiнiң тоқтағаны жөнiнде мәлiмет енгiзедi;
10 күн iшiнде статистика органдарын филиалдың (өкiлдiктiң) қызметiнiң тоқтағаны жөнiнде хабардар етедi (7-қосымша).
Тiркеушi орган тапсырылған құжаттарда кемшiлiктер болған жағдайда (құжаттар дұрыс тағайындалмаса, филиалды (өкiлдiктi) қысқарту туралы шешiмдi өкiлеттiлiгi жоқ жақ қабылдаса, осы Ереженiң 34-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiреуi болмаса және т.б.) филиалды (өкiлдiктi) есептен алудан бас тарту туралы бұйрық шығарады.
Филиалды (өкiлдiктi) есептен алу үшiн тапсырылған құжаттар тiркеушi органда сақталады.".
2. Осы бұйрық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлігінің
Тіркеу қызметі комитетінің
төрағасы

уведомляет в течение 10 дней орган статистики (приложение 6), а также реестродержателя (в отношении юридических лиц с участием государства) (приложение 3) об изменении места нахождения юридического лица.";
в пункте 28 цифры "25" заменить цифрами "25-1";
главу 10 изложить в следующей редакции:
"10. Порядок снятия филиала и представительства с учета
34. Для снятия филиала (представительства) с учета в регистрирующий орган представляются:
заявление установленного образца о снятии филиала (представительства) учета;
решение уполномоченного органа юридического лица или суда об упразднении филиала (представительства);
подлинники свидетельства об учетной регистрации филиала (представительства), положения и статистической карточки филиала (представительства);
квитанция (копия платежного поручения) об уплате сбора за регистрацию прекращения деятельности филиала (представительства).
35. Регистрирующий орган в течение 10 дней со дня получения заявления о снятии филиала (представительства) учета:
проверяет полноту и правильность оформления представленных документов;
в случае отсутствия нарушений издает приказ о снятии с учета филиала (представительства), аннулировании свидетельства об учетной регистрации филиала (представительства) и внесении в Реестр и электронный банк данных сведений о прекращении деятельности филиала (представительства);
вносит в Реестр и электронный банк данных сведения о прекращении деятельности филиала (представительства);
извещает в течение 10 дней органы статистики о прекращении деятельности филиала (представительства)(приложение 7).
При наличии в представленных документах недостатков (неправильное оформление документов, принятия решения об упразднении филиала (представительства) неуполномоченным лицом, отсутствия какого-либо документа, указанного в пункте 34 настоящих Правил, и т.д.) издает приказ об отказе в снятии филиала (представительства) с учета.
Документы, представленные для снятия филиала (представительства) с учета, хранятся в регистрирующем органе.".
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня опубликования.
Председатель
Комитета регистрационной службы
Министерства юстиции
Республики Казахстан