"Акциздерді есептеу және төлеу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 27.06. N 36 нұсқаулығына өзгерістер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі 2000 жылғы 1 ақпандағы N 71. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 18 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1091. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
52. "Акциздердi есептеу және төлеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының N 36 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгінiң 2000 жылғы 1 ақпандағы N 71 V001091_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
"Салық салу мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Z990485_ Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 22 қарашадағы N 485-1 Заңы және "Салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Z990492_ Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 492-1 Заңы қабылдануына байланысты БҰЙЫРАМЫН: Осы бұйрыққа қоса берiлген "Акциздер есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" V950074_ Қазақстан Республикасы Қаржы Министрiнiң 1995 жылғы 27 маусымдағы бұйрығымен бекiтiлген N 36 Нұсқауға өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн. 1. Әдiстеме департаментi (Н.Д.Үсенова): аталған Нұсқауды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiссiн; келiсiлген Нұсқауды Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн. 2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау С.С.Қанатовқа жүктелсiн. Министр Келісілді Бекітілді Қазақстан республикасының Қазақстан республикасының Қаржы министрінің М.а. Мемлекеттік кіріс министрі 2000 ж. 2000 ж. 01.02. N 71 бұйрығына "Акциздерді есептеу және төлеу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 27.06. N 36 нұсқаулығына өзгерістер мен толықтырулар 1. "Акциздердi есептеу және төлеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының нұсқаулығына: 1-тармағының екінші абзацында "ойын бизнесi" деген сөздердiң алдында "лотереяларды қоса алғанда" деген сөздермен толықтырылсын; 2-тармақта: төртiншi және он бiрiнші абзацтарда: "жерi" деген сөз "елi" деген сөзбен ауыстырылсын; сегiзiншi абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
", ал тауарларға алдын ала декларация берiлген жағдайда - Қазақстан Республикасының аумағына тауарлардың нақты әкелiнгені туралы алдын ала декларацияны кедендiк ресiмдеудi жүзеге асырған кеден органының жазбаша растауы;";
3-тармақта:
мынадай мазмұндағы үшiнші абзацпен толықтырылсын:
"- бензин (авиациялықтан басқа), дизельдiк отының көтерме және бөлшек саудасын жүзеге асырушылар;";
он жетiнші абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Тәркiленген импортталатын өнімдi сату кезінде әкелiнетiн акцизделетін тиiстi тауарларға белгiленген акциз ставкалары қолданылады.";
6-тармақтың бiрiншi абзацында "немесе" деген сөзден кейін "белгiленген мөлшерде" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
екіншi абзацта "немесе" деген сөзден кейін "белгiленген мөлшерде" деген сөздермен толықтырылсын;
үшiншi абзацта "немесе" деген сөзден кейiн "белгiленген мөлшерде" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзацында "ойын бизнесi" деген сөздерден кейін "(лотереялардан басқа)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы бесiншi және алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"лотереялар бойынша - лотереялар өткiзуге мәлiмделген ақшалай қаражат сомасына";
" бензин (авиациялықтан басқа), дизельдiк отынның көтерме және бөлшек саудасында - заттай түрдегi нақты көлемiне.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ойын бизнесi бойынша салық салу объектiсi (лотереялардан басқа) ұтыстар шегерiлген ойын бизнесiнен түскен түсiм, лотереялар бойынша салық салу объектiсi (олардың үлгiсi мен түрiне қарамастан) - лотереялар өткiзуге мәлiмделген түсiм."; 11-тармақтың бiрiншi абзацында "өндiрiсi бойынша" деген сөздерден кейiн "немесе" деген сөзбен толықтырылсын; 21-тармақта: "ойын бизнесi" деген сөздерден кейiн "(лотереялардан басқа)" деген сөздермен толықтырылсын; мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын: "Лотерея бойынша салық салынатын айналым (олардың үлгiсi мен түрiне қарамастан) - лотереялар өткiзуге мәлiмделген түсiм болып табылады. Мұның өзiнде, лотерея билеттерiн шығарудағы сату бағасы мәлiмделген түсiм болып табылады."; 24-тармақта: "акциздер бойынша" деген сөздердiң алдында "лотереяларға акциздерден басқа" деген сөздермен толықтырылсын; 25-тармақта: "1)-9) тармақтарда" деген сөздерден кейiн ", 15)" цифрымен толықтырылсын; 28-тармақта: "ойын бизнесi" деген сөздерден кейiн "(лотереялардан басқа)" деген сөздермен толықтырылсын; мынадай мазмұндағы екiншi және үшiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Лотереялар бойынша акциз лотереялар шығарылымы (таралымы) тiркелгенге дейiн төленедi. Лотереялар шығарылымы (таралымы) тiркелген кезде салық төлеушi тiркеушi органға тиесiлi акциз сомасының бюджетке төленгенiн растайтын құжат тапсыруы тиiс. Лотерея өткiзуден бюджетке төленген акциз сомасы қайта есептеуге және қайтаруға жатпайды."; 30-тармақта "1,5 еселенген" деген сөздер "ресми" деген сөзбен ауыстырылсын; 34-тармақта: "салық декларациясы" деген сөздердiң алдында "лотереяларға акциз бойынша декларациядан басқа" деген сөздермен толықтырылсын; мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын: "Лотерея өткiзуге акциз төлеушi осы Нұсқауға N 6 қосымшада келтiрiлген нысанда лотереяларға акциз бойынша декларацияны өзi тiркелген орны бойынша аумақтық салық органына лотерея шығарылымы (таралымы) өткiзiлген айдан кейiнгi айдың он бесiнен кешiктiрмей тапсыруға мiндеттi.". 2. Аталған Нұсқаулыққа N 1 қосымшада: реттiк нөмiрлерi 14 және 22 жолдарында: 4 бағанында "1)-9)" цифрлары "1)-9), 15" цифрларына ауыстырылсын; 5 бағанында "10)-19)" цифрлары "10)-14), 16)-19)" цифрларына ауыстырылсын. 3. Аталған Нұсқаулыққа N 2 қосымшада: III бөлiмiнің жетiншi абзацында "Әзербайжан Республикасы" деген сөздерден кейiн ", Украина, Беларусь Республикасы" деген сөздермен толықтырылсын. 4. Мынадай мазмұндағы N 6 қосымшамен толықтырылсын: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 27 маусымдағы N 36 Нұсқауына N 6 қосымша ------------ үшін лотереяға акциз бойынша Декларация Салық төлеушінің атауы ----------------------------------------- СТТН ----------, мекен-жайы, телефоны -------------------------- -----------------ауданы, -------------------------қаласы, облысы -----------------банкі, ----------------------------банк шоттары ---------------------------------------------------------------------- N !Лотерея түрі ! Саны !Лотереяны ! Сату ! Акциз ! Акцизді ! Белгі р/с! ! дана !сату бағасы!құны, !ставка- ! есептеу ! үшін ! ! ! теңге !теңге !сы, % ! теңге ! --------------------------------------------------------------------- 1 ! 2 ! 3 ! 4 !5(3*4)! 6 ! 7(5*6) ! 8 --------------------------------------------------------------------- 2 3 4 5 6 Жиынтығы --------------------------------------------------------------------- Салық төлеушінің заң алдындағы жауапкершілігі Салық органы Осы декларацияда келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін заң алдында жауап береміз Басшы ---------------- ----------- Салық органы (аты-жөні) (қолы) бөлім бастығы Бас бухгалтер ------------ ---------- ---------- (атты-жөні) (қолы) (қолы, күні) Күні ---------- М.О. Оқығандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.

Об утверждении Изменений и дополнений в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты акцизов" от 27.06.95 г. N 36
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 1 февраля 2000 года N 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18.03.2000 г. N 1091. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 1 февраля 2000 года N 71 "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан N 36 "О порядке исчисления и уплаты акцизов"...
Министр ---------------------------------------------------------------------------
В связи с принятием Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 485-1 Z990485_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" и Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 492-1 Z990492_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" приказываю:
Утвердить прилагаемые к настоящему приказу изменения и дополнения в Инструкцию N 36 V950074_ "О порядке исчисления и уплаты акцизов", утвержденную приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 1995 года. 1. Департаменту методологии (Усенова Н.Д.): согласовать указанную Инструкцию с Министерством финансов Республики Казахстан; направить согласованную Инструкцию в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию. 2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Канатова С.С. Министр
Утверждены
приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 1 февраля 2000г. N 71
Изменения и дополнения
в Инструкцию Главной налоговой инспекции
Министерства финансов Республики Казахстан
"О порядке исчисления и уплаты акцизов" от 27.06.95 г. N 36
1. В Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты акцизов":
в абзаце втором пункта 1 после слов "игорный бизнес" дополнить словами", включая лотереи (далее - лотереи)";
в пункте 2:
в абзацах четвертом и одиннадцатом:
слово "места" заменить словом "страны";
абзац восьмой дополнить предложением следующего содержания:
", а в случае предварительного декларирования товаров - письменное подтверждение таможенного органа, осуществлявшего таможенное оформление предварительной декларации, о фактическом ввозе товаров на территорию Республики Казахстан;"; в пункте 3: дополнить абзацем третьим следующего содержания: "- осуществляющие оптовую и розничную торговлю бензином (за исключением авиационного), дизельным топливом;"; абзац восемнадцатый дополнить предложением следующего содержания: "При реализации конфискованной импортируемой продукции применяются ставки акциза, установленные на соответствующие ввозимые подакцизные товары."; в абзаце первом пункта 6 после слова "или" дополнить словами "в установленном размере к"; в пункте 7: в абзаце втором после слова "или" дополнить словами "в установленном размере"; в абзаце третьем после слова "или" дополнить словами "в установленном размере к"; в абзаце четвертом после слов "по игорному бизнесу" дополнить словами "(кроме лотерей)"; дополнить абзацами пятым и шестым следующего содержания: "по лотереям - к заявленной выручке от проведения лотерей; при оптовой и розничной торговле бензином (за исключением авиационного) и дизельным топливом - к физическому объему в натуральном выражении."; пункт 10 изложить в следующей редакции: "10. Объектом обложения по игорному бизнесу (кроме лотерей) является выручка от игорного бизнеса за минусом выигрышей, объектом обложения по лотерее (независимо от их типа и вида) - заявленная выручка от проведения лотерей."; в абзаце первом пункта 11 после слов "по производству и" дополнить словом "/или"; в пункте 21: после слов "по игорному бизнесу" дополнить словами ", кроме лотерей,"; дополнить абзацем вторым следующего содержания: "Облагаемым оборотом по лотерее (независимо от их типа и вида) является заявленная выручка от проведения лотерей. При этом заявленная выручка определяется исходя из количества выпускаемых лотерей и стоимости реализации лотерейных билетов."; в пункте 24: после слов "по акцизам" дополнить словами ", за исключением акцизов на лотереи,"; в пункте 25: после слов "подпунктах 1)-9)" дополнить цифрой ", 15)"; в пункте 28: после слов "игорному бизнесу" дополнить словами "(кроме лотерей)"; дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"По лотереям акциз уплачивается до регистрации выпуска лотерей. При регистрации выпуска лотерей налогоплательщик обязан представить в регистрирующий орган документ, подтверждающий уплату в бюджет причитающейся суммы акциза. Уплаченная в бюджет сумма акциза от проведения лотерей перерасчету и возврату не подлежит."; в пункте 30 слово "1,5-кратной" заменить словом "официальной"; пункт 34: после слов "налоговую декларацию" дополнить словами ", за исключением декларации по акцизу на лотереи,"; дополнить абзацем вторым следующего содержания: "Плательщик акциза от проведения лотерей обязан представить не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за месяцем регистрации выпуска лотереи, в территориальный налоговый орган по месту своей регистрации декларацию по акцизу на лотерею по форме, приведенной в Приложении N 6 к настоящей Инструкции.". 2. В Приложении N 1 к указанной Инструкции: в строках, порядковые номера, 14 и 22: в графе 4 цифры "1) - 9)" заменить цифрами "1) - 9), 15)"; в графе 5 цифры "10) - 19)" заменить цифрами "10) - 14), 16 - 19)". 3. В Приложении N 2 к указанной Инструкции: в абзаце седьмом раздела III после слов "Азербайджанской Республики" дополнить словами ", Украины, Республики Беларусь". 4. Дополнить Приложением N 6 следующего содержания:
"Приложение N 6
к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 27 июня 1995 г. N 36
Декларация по акцизу на лотерею за_________________ Плательщик _______________ РНН_______________________ Город/область_____________ Адрес________________ Район_____________________ Телефон______________ Банк______________________ банковские счета______________________ ___________________________________________________________________________ N !Вид лотереи!Количество !Стоимость !Заявленная!Ставка!Начислено!Для п/п! !выпускаемых!реализации!выручка !акциза!акциза !отметок ! !лотерейных !лотерейно-! ! ! ! ! !билетов, !го билета,! ! ! ! ! ! шт. !тенге !тенге ! % ! тенге ! ! ! ! !(гр.3 х ! !(гр.5 х ! ! ! ! ! гр.4) ! !гр.6) ! -------------------------------------------------------------------------- 1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7 ! 8 -------------------------------------------------------------------------- 1 2 3 4 5 6 Итого Х Х __________________________________________________________________________ Примечание. Х - заштрихованные графы. Ответственность налогоплательщика перед законом Налоговый орган Мы несем ответственность перед Законом за истинность и полноту сведений, приведенных в данной Декларации Руководитель ___________ _____________ (Ф.И.0.) (подпись) Начальник отдела Главный бухгалтер___________ _____________ ________________ (Ф.И.0.) (подпись) (подпись, дата) Дата______________ М.П. (Специалисты: Цай Л.Г. Склярова И.В.)