Екiншi деңгейдегi банктерге бағалы қағаздар рыногында брокерлiк, дилерлiк және кастодиандық қызметтi жүзеге асыруға келiсiм беру туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасы 2000 жылғы 26 ақпандағы N 69. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 7 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1105. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 273 қаулысымен
-----------------Қаулыдан үзінді----------------
Бағалы қағаздар нарығының мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) қаулы етеді:
Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын...
Төраға
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылған
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының  "Екiншi деңгейдегi банктерге бағалы қағаздардың нарығында брокерлiк, дилерлiк және кастодианды қызметтi жүзеге асыруға келiсiм беру туралы ережелеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" 2000 жылғы 26 ақпандағы N 69 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 1105 нөмірімен тіркелген, ол 2000 жылғы 10-23 сәуірде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" атты ресми басылымдарының N 8(179) нөмірінде жарияланған)...
____________________________
Қазақстан Республикасындағы екінші деңгейдегі банктер қызметінің нормативтік құқықтық базасын жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнің Басқармасы Қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктерге бағалы қағаздар рыногында брокерлiк, дилерлiк және кастодиандық қызметтi жүзеге асыруға келiсiм беру туралы ережені бекіту жөнінде" 1998 жылғы 26 желтоқсандағы N 290  қаулысымен  бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктерге бағалы қағаздар рыногында брокерлiк, дилерлiк және кастодиандық қызметтi жүзеге асыруға келiсiм беру туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар бекітілсін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап күшіне енгізілсін.
2. Банктерді қадағалау департаменті (Мекішев А.А.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1998 жылғы 26 желтоқсандағы N 290 қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктерге бағалы қағаздар рыногында брокерлiк, дилерлiк және кастодиандық қызметтi жүзеге асыруға келiсiм беру туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;

О внесении изменений и дополнений в Правила выдачи банкам второго уровня согласия на осуществление брокерской, дилерской и кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2000 года N 69. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7.04.2000 г. за N 1105. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 273
Извлечение из постановлением Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 25 сентября 2004 года N 273
"В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих вопросы рынка ценных бумаг, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
Председатель
Приложение
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
4. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2000 года N 69 "О внесении изменений и дополнений в Правила выдачи банкам второго уровня согласия на осуществление брокерской, дилерской и кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг"...".
-------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования нормативной правовой базы деятельности банков второго уровня в Республике Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в V980697_  Правила выдачи банкам второго уровня согласия на осуществление брокерской, дилерской и кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 1998 года N 290 "Об утверждении Правил выдачи банкам второго уровня согласия на осуществление брокерской, дилерской и кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг", и ввести их в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту банковского надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений и дополнений в Правила выдачи банкам второго уровня согласия на осуществление брокерской, дилерской и кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 1998 года N 290;

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап екі апта мерзімде осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1998 жылғы 26 желтоқсандағы N 290 қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктерге бағалы қағаздар рыногында брокерлiк, дилерлiк және кастодиандық қызметтi жүзеге асыруға келiсiм беру туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Ұлттық банкінің облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т.Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкi Басқармасының
2000 жылғы 26 ақпандағы
N 69 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1998 жылғы 26 желтоқсандағы N 290 қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктерге бағалы қағаздар рыногында брокерлiк, дилерлiк және кастодиандық қызметтi жүзеге асыруға келiсiм беру туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар
1. 4-тармақтың 4) тармақшасындағы "пен бюджеттен тыс қорлар" деген сөздер алынып тасталсын;
2. Мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын: "5-1. Ұлттық Банк бағалы қағаздар рыногында кәсiптiк қызметтi жүзеге асыруға келiсiм беру туралы өтiнiштi осы Ереженiң 5-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген күннен бастап 3 апта iшiнде қарауға тиiс.".
3. Мынадай мазмұндағы 5-2-тармақпен толықтырылсын: "5-2. Бағалы қағаздар рыногында кәсiптiк қызметтi жүзеге асыруға келiсiм алу үшiн Ереженiң 5-тармағында көзделген құжаттар Ұлттық Банктiң Банктердi қадағалау департаментiне берiледi.".
4. 7-тармақтың екiншi азатжолындағы "өзiнiң заңды күшiнде болады" деген сөздер "заңды" деген сөзбен ауыстырылсын.
Ұлттық Банк
Төрағасы

2) в двухнедельный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения и дополнения в Правила выдачи банкам второго уровня согласия на осуществление брокерской, дилерской и кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 1998 года N 290, до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 февраля 2000 года N 69
Изменения и дополнения
в Правила выдачи банкам второго уровня согласия
на осуществление брокерской, дилерской
и кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг,
утвержденные постановлением Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 26 декабря 1998 года N 290
1. В подпункте 4) пункта 4 слова "и внебюджетными фондами" исключить.
2. Пункт 5 дополнить абзацами следующего содержания:
"Заявление о выдаче согласия на осуществление профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг должно быть рассмотрено Национальным Банком в течение 3-х недель со дня представления документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
Документы, предусмотренные пунктом 5 настоящих Правил, для получения согласия на осуществление профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, представляются в Департамент банковского надзора Национального Банка.".
4. Во втором абзаце пункта 7 слова "имеет юридическую силу" заменить словом "действительно".
Председатель
Национального Банка