Тыйым салынған мүлікті сақтаудың тәртібі мен шарттары туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2000 жылғы 17 сәуірдегі N 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 17 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1134. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 259 бұйрығымен.
-------- Бұйрықтан үзінді--------
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, бұйырамын:
1. Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін: ....
2. Қазақстан Республикасы  Әділет министрінің мынадай бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын:
13) "Тыйым салынған мүлікті сақтаудың тәртібі мен шарттары туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің  2000 жылғы 17 сәуірдегі N 35 бұйрығы (N 1134  болып Қазақстан Республикасы  нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізімінде тіркелген, 2000 жылғы 14 маусымда N 25 "Заң газеті" жарияланған)....
Министр
______________________________________________
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы"  Қазақстан Республикасы  Заңының  44-бабының 2-тармағына сәйкес бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Тыйым салынған мүлікті сақтаудың тәртібі мен шарттары туралы бекітілсін.
2. Осы бұйрық басшылық ету және жұмысты ұйымдастыру үшін Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Сот қаулыларын атқару жөніндегі комитетінің барлық аумақтық бөлімшелеріне жіберілсін.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Сот қаулыларын атқару жөніндегі комитеттің төрағасы Т.Е.Ділмұхамбетовке жүктелсін.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрінiң
2000 жылғы 17 сәуірдегі
бұйрығымен бекiтiлген
Тыйым салынған мүлiктi сақтаудың
тәртiбi мен шарттары туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
1. Осы Нұсқаулық сот қаулыларын және басқа да атқару құжаттарын мәжбүрлеп орындау кезiнде сот орындаушысы тыйым салған мүлiктi сақтаудың тәртiбi мен шарттарын заңдылықпен нақтылауын белгiлейдi.
2. Борышкердiң мүлкiне тыйым салу мүлiктiң тiзiмдемесiн жасаудан, оны иеленуге тыйым салуды жариялаудан, ал қажет болған жағдайда - мүлiктi пайдалану құқығын шектеуден және сақтауға беруден тұрады.
"Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10, 39-42-баптарының талаптарына сәйкес сот орындаушысы борышкердiң мүлкiне тыйым салады.
Тiзiмдемеге атқару құжаты бойынша борышкердiң берешектi өтеу үшiн тек қажеттi көлемдегi, сондай-ақ орындау жөнiндегi шығыстарды ескере отырып, оның iшiнде мәжбүрлеп өндiрiп алу үшiн сот орындаушысының лажсыздан жолсапарға шығуы мен мүлiктi сақтау жөнiндегi шығыстарға байланысты мүлкi ғана жатады

Об утверждении Инструкции о порядке и условиях хранения арестованного имущества
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 апреля 2000 г. N 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17.05.2000 г. N 1134. Утратил силу - приказом Министра юстиции РК от 9 сентября 2004 года N 259
Извлечение из приказа Министра юстиции РК
от 9 сентября 2004 года N 259
Руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции",
приказываю:
...
2. Признать утратившим силу следующие приказы Министра юстиции Республики Казахстан:
... 13) Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 апреля 2000 г. N 35 "Об утверждении Инструкции о порядке и условиях хранения арестованного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1134, опубликован в "Юридической газете" от 14 июня 2000г. за № 25)...
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
-------------------------------------------------------------------
В соответствии с пунктом 2 статьи 44 Закона Республики Казахстан Z980253_  "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о порядке и условиях хранения арестованного имущества.
2. Направить настоящий приказ во все территориальные органы Комитета по исполнению судебных постановлений Министерства юстиции Республики Казахстан для руководства и организации работы.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на председателя Комитета по исполнению судебных постановлений Дильмухамбетова Т.Е.
Министр
Утверждена
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2000г. N 35
Инструкция
о порядке и условиях хранения
арестованного имущества
1. Настоящая Инструкция устанавливает порядок и условия хранения имущества, арестованного судебным исполнителем при принудительном исполнении постановлений судов и других исполнительных документов.
2. Арест имущества должника состоит в производстве описи имущества, объявления запрета распоряжаться им, а в случае необходимости - ограничения права пользования имуществом и передачи его на хранение.
В соответствии с требованиями статей 10, 39-42 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" судебным исполнителем налагается арест на имущество должника.
Описи подвергается имущество должника только в таком размере, который необходим для погашения задолженности по исполнительному документу, а также с учетом расходов по совершению исполнительных действий, в том числе, связанных с вынужденной поездкой судебного исполнителя для принудительного взыскания и расходов по хранению имущества.

3. Сот орындаушысы мен тыйым салынған мүлiк сақтауына берiлген адам (бұдан әрi - сақтаушы) арасындағы шарттың негiзiнде сақтаушыдан сақтау қолхат алу жолымен борышкердiң мүлкi сақтауға берiледi.
Мүлiктi сақтауға беру кезiнде сот орындаушысы тiзiмдемеге алуға, тыйым салуға немесе иелiк етуге шектеу салынған мүлiктi ысырап еткенi, иелiктен айырғаны, жасырып қалғаны немесе заңсыз бергенi үшiн ҚР ҚК 357-бабы бойынша қылмыстық жауапкершiлiк туралы сақтаушыға ескертедi. Сот орындаушысы сақтауға берiлген мүлiктiң ысырап етiлгенiн, иелiктен айырылғанын немесе ауыстырылғанын анықтай отырып, бұл туралы қаулы шығарады және оны осы адамдарды әкiмшiлiк немесе қылмыстық жауапкершiлiкке тарту үшiн құқық қорғау органдарына жiбередi.
4. Сақтаушы, егер ол борышкер немесе оның отбасының мүшесi осындай (борышкер-ұйым үшiн - оның қызметкерi) болып табылмаса, мүлiктi сақтағаны үшiн сыйақы ала алады. Сақтау шарты бойынша сақтаушыға сыйақының мөлшерi тараптардың келiсуiмен.
Мүлiктi сақтаумен байланысты келтiрiлген шығыстар атқару құжаттарын жасау жөнiндегi шығыстарға жатады. Аталған шығыстарды өндiрiп алу Сот қаулыларын атқару жөнiндегi комитетiнiң Департамент бастығы, бастығының орынбасары немесе аға сот орындаушысы бекiткен сот орындаушысы қаулысының негiзiнде жасалады. Мүлiктi сақтау үшiн шығыстардың орнын толтыру сот орындаушысы құрастырған есеп-қисап бойынша жүргiзiледi. Сақтаушымен есеп айырысу егер басқа заңдарда өзгедей көзделмесе, тараптардың келiсуiмен жүргiзiледi.
5. Тыйым салынған мүлiктiң оның зақымдануына, құнының кемуiне алып келуi мүмкiн деп ойлауға сот орындаушысында негiздер бар болған кезде, сондай-ақ сот орындаушысында немесе сақтаушыда объективтi себептерге қарай осы мүлiктi жылжыту мүмкiндiгi болмаған жағдайда, меншiк иесiнiң, борышкердiң немесе үшiншi адамдардың тiлегiнен тыс тыйым салынған орында қалуы мүмкiн. Бұл жағдайда сақтаушының тыйым салынған мүлiктiң сақталуы үшiн кез келген заңды iс-әрекеттердi жүзеге асыруға құқығы бар.
6. Тыйым салынған мүлiктiң есебiн жүргiзу үшiн сот орындаушыларының әрбiр аумақтық учаскесiнде тыйым салынған мүлiктiң журналы жүргiзiледi. Журнал баулануға, нөмiрленуге және Сот қаулыларын атқару жөнiндегi комитетiнiң Департаментi немесе аумақтық учаскесiнiң мөрiмен бекiтiлуге тиiс. Әр апта сайын журналды Сот қаулыларын атқару жөнiндегi комитетiнiң Департамент бастығы, бастығының орынбасары немесе аға сот орындаушысы тексередi, бұл туралы онда жазу жүргiзiледi.

3. На основании договора хранения, заключенного между судебным исполнителем и лицом, которому передано на хранение арестованное имущество (далее - хранитель), путем получения от хранителя сохранной расписки, имущество должника передается на хранение. Хранитель назначается судебным исполнителем.
При передаче имущества на хранение хранитель предупреждается судебным исполнителем об уголовной ответственности по статье 357 УК РК за растрату, отчуждение, сокрытие или незаконную передачу имущества, подвергнутого описи, аресту или на которое наложено ограничение в распоряжении. Судебный исполнитель, установив растрату, отчуждение или подмену переданного на хранение имущества, составляет об этом акт и направляет его вместе с представлением в правоохранительные органы для привлечения этих лиц к административной или уголовной ответственности.
4. Хранитель, если таковым не является должник или член его семьи (для должника-организации - ее работник), может получать за хранение имущества вознаграждение. Размер вознаграждения хранителю по договору хранения определяется соглашением сторон.
Затраты, понесенные в связи с хранением имущества, относятся к расходам по совершению исполнительных документов. Взыскание указанных расходов производится на основании постановления судебного исполнителя, утвержденного начальником, заместителем начальника Департамента Комитета по исполнению судебных постановлений или старшим судебным исполнителем. Возмещение расходов за хранение имущества производится по расчету, составленному судебным исполнителем. Расчет с хранителем производится по соглашению сторон, если иное не предусмотрено законодательными актами.
5. Арестованное имущество может быть оставлено на месте ареста вне зависимости от желания его собственника, должника или третьих лиц при наличии у судебного исполнителя оснований полагать, что перемещение имущества может привести к его повреждению, уменьшению стоимости, а также при отсутствии у судебного исполнителя или хранителя в силу объективных причин возможности переместить это имущество.
В этом случае хранитель имеет право осуществлять любые законные действия, необходимые для обеспечения сохранности арестованного имущества.
6. Для учета арестованного имущества в каждом территориальном участке судебных исполнителей ведется Журнал арестованного имущества. Журнал должен быть прошнурован, пронумерован и скреплен печатью Департамента Комитета по исполнению судебных постановлений или территориального участка. Еженедельно журнал проверяется начальником Департамента Комитета по исполнению судебных постановлений, его заместителем или старшим судебным исполнителем, о чем производится в нем запись.

7. Тыйым салынған мүлiктiң сақталуын, ол жоғалтылған (қаза тапқан), жетiспей шыққан және зақымданған жағдайларда шығыстардың өтелуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген тәртiппен тыйым салынған мүлікті сақтау және мүліктік сақтандыру шарттарының жасасылуы мүмкiн.
8. Сот орындаушысы борышкерде азаматтық айналымнан алынған мүлiктi (қару-жарақ, оқ-дәрi, жарылғыш заттар мен құрылғылар, радиоактивтi материалдар, есiрткi және психотроптық заттар және т.б.) анықтаған жағдайда сот орындаушысы бұл туралы мәнi бойынша шешiм қабылдау үшiн кешiктiрмей тиiстi органдарға хабарлайды.
9. Борышкердiң тыйым салынған мүлкiне тiзiмдеме жасау кезiнде өндiрiстiк немесе лабораториялық мақсатта пайдаланылатын бағалы металдар, асыл тастар (осы бұйымдардың сынықтары), зергерлiк бұйымдар (осы бұйымдардың сынықтары), бағалы металдардан жасалған тиындар, құймалар, шлих, табиғи, жартылай фабрикаттар, түрiндегi бағалы металл бұйымдар, сондай-ақ бағалы тастар, коллекциялық ақша белгiлерi, сондай-ақ тарихи немесе көркемдiк құндылығы бар мүлiк анықталса, олар сақтауға беруге жатады.
Осы бапта аталған, тыйым салынған мүлiк аға сот орындаушысының мөрiмен бекiтiлген тыйым салынған мүлiк туралы актiнiң көшiрмесiмен бiрге Тыйым салынған және алынған мүлiктi есепке алу журналында тiркеледi, алыну сәтiнен бастап 24 сағаттан кешiктiрiлмей мамандандырылған ұйымға немесе банк мекемесiне тапсырылады. Мамандандырылған ұйым не банк немесе банктiк операциялардың жеке түрлерiн жүзеге асыратын мекемелерде тиiстi лицензиясы болуға және мамандар ұсынған аталған мүлiктi сақтау шарттарына сай келуге тиiс.
Аталған мүлiктiң құнын, тарихи және көркемдiк құндылығын, сондай-ақ оны сақтаудың шарттарын анықтауды мамандар не сол қызметтi атқаратын мамандандырылған ұйым жүзеге асырады.
Маманның немесе мамандандырылған ұйымның қызметiне ақы төлеу атқарушылық iс-әрекеттердi жасау жөнiндегi шығыстарға көзделген қаражаттар есебiнен жүргiзiледi.
10. Борышкердiң мүлкiне тiзiмдеме жасау кезiнде анықталған теңгелей және шетел валютасындағы ақша қаражаттары алынған күнiнде олар кейiннен өндiрiп алушыларға беру үшiн сот орындаушыларының тиiстi аумақтық учаскесiнiң депозиттiк шотына салынады.
11. Тыйым салынған мүлiктi оның бүлiнуiне және (немесе) оны кейiннен сатуға мүмкiндiк болмайтындай жағдайға әкеп соғуы мүмкiн күйiнде сақтауға тыйым салынады. Бұл жағдайда сот орындаушысы борышкердiң есебiнен аталған мүлiктi тиiстi қалпына келтiру жөнiнде қажеттi шараларды кiдiртпей қабылдайды. Борышкердiң тыйым салынған мүлiктi оның сақталуын қамтамасыз ететiн қалпына келтiру жөнiндегi жұмыстарға төлем жасау үшiн қаражаттары болмаған жағдайда осы жұмыстарға шығыстар оларды кейiннен борышкердiң есебiнен белгiленген тәртiппен қалпына келтiре отырып "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 76-бабына сәйкес өндiрiп алушының қаражаттары есебiнен жүзеге асырылады.

7. В целях обеспечения сохранности арестованного имущества, возмещения убытков в случае его утраты (гибели), недостачи или повреждения могут быть заключены договоры хранения, а также по согласованию с должником договор имущественного страхования арестованного имущества в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
8. В случае обнаружения судебным исполнителем у должника имущества, изъятого из гражданского оборота (оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и устройств, радиоактивных материалов, наркотических и психотропных веществ и т.д.), судебный исполнитель незамедлительно сообщает об этом в соответствующий правоохранительный орган для принятия решения по существу.
9. Изделия из драгоценных металлов, драгоценных камней, имеющие производственное или лабораторное назначение, ювелирные изделия, монеты из драгоценных металлов, изделия из драгоценных камней или металлов в слитках, шлихе, самородках, полуфабрикатах, а также лом указанных изделий, драгоценные, коллекционные денежные знаки, имущество, имеющее историческую или художественную ценность, обнаруженные при описи имущества должника, на которое наложен арест, подлежат передаче на хранение.
Арестованное имущество, указанное в настоящем пункте, регистрируется в Журнале учета арестованного имущества и вместе с копией акта описи и ареста имущества, заверенного печатью старшего судебного исполнителя, не позднее 24 часов с момента изъятия сдается в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций.
Определение стоимости, исторической и художественной ценности указанного имущества, а также условий его хранения осуществляется специалистами.
Оплата услуг специалиста производится за счет средств, предусмотренных на расходы по совершению исполнительных действий.
10. Деньги в тенге и иностранной валюте, обнаруженные при описи имущества должника, на которое наложен арест, вносятся на депозитный счет соответствующего территориального участка судебных исполнителей для их последующей выдачи взыскателям.
11. Запрещается помещение на хранение арестованного имущества в состоянии, могущем повлечь его порчу и (или) невозможность дальнейшей реализации. В этом случае судебный исполнитель за счет должника безотлагательно принимает необходимые меры по приведению указанного имущества в должное состояние.
В случае отсутствия у должника средств, необходимых для оплаты работ по приведению арестованного имущества в состояние, обеспечивающее его сохранность, расходы на эти работы осуществляются за счет средств взыскателя в соответствии со статьей 76 Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" с последующим их возмещением в установленном порядке за счет должника.

12. Тыйым салынатын, тез бұзылатын тауарлар, сондай-ақ арнайы сақталу шарттарын қажет ететiн тауарлар, қажет еткен жағдайда тиiстi ұйымдармен олардың сапасын тексеруге жатады және дереу сатуға берiледi.
13. Тек сақтаушының қатысуымен тыйым салынған мүлiкке сот орындаушысы мен басқа да адамдардың қол жеткiзуi мүмкiн. Ол болмаған жағдайда аға сот орындаушысы мен 2 айғақтардың қатысуымен мүлiкке қол жеткiзуге рұқсат етiледi.
14. Тыйым салынған мүлiкке тыйым салу және сақтау жөнiнде iс-әрекеттер жасалғанда iс жүргiзу құжаттарын рәсiмдеу кезiнде сот орындаушылары үшiн әзiрленген құжаттардың үлгiлерi басшылыққа алынады.
15. Нұсқаулыққа құжаттардың үлгiлерi қоса берiледi.
N 1 қосымша. Мүлiкке тыйым салу туралы қаулы.
N 2 қосымша. Мүлiкке тыйым салу және тiзiмдеме жасау актiсi.
N 3 қосымша. Тыйым салынған мүлiктi есепке алу журналы.
N 1 қосымша
Мүлiкке тыйым салу туралы қаулы
2000 жылғы "___"_____________                _________ қаласы
______________________________облысы бойынша Сот қаулыларын атқару
жөніндегі комитет Департаментінің_____________ аумақтық учаскесінің
(атауы)
__________________сот орындаушысы ________________туралы 2000 жылғы
(Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________                    (атқарушы құжаттың мазмұны)
________ N ___  атқару іс өндірісін (атқарушы құжатты) қарай келіп,                               Белгіледі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________                     (тыйым салудың негіздері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Баяндалғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" ҚР Заңының 10-бабының 2-бөлігін,
40-42 баптарын басшылыққа ала отырып,
Қаулы етті:
1._____________________________________ мекен-жайында тұратын
___________________________________________________________________
________________________ тыйым салынсын.
2. Мүлік ________________________ тізімдемесіне сәйкес сақтауға
берілсін.
3. Тыйым салынған мүлікке иелік етуге немесе оны пайдалануға
сот орындаушысы салған тыйымды бұзғаны үшін қылмыстық жауапкершілік
туралы ескертілсін.

12. Скоропортящиеся товары, а также товары, требующие специальных условий хранения, на которые налагается арест, в случае необходимости подвергаются проверке их качества соответствующими организациями и передаются немедленно на реализацию.
13. Доступ судебного исполнителя и других лиц к арестованному имуществу возможен только в присутствии хранителя. В случае отсутствия судебного исполнителя доступ к имуществу разрешается при участии старшего судебного исполнителя и 2-х понятых.
14. При оформлении процессуальных документов при совершении действий по аресту, хранению арестованного имущества необходимо руководствоваться разработанными образцами документов для судебных исполнителей.
15. К Инструкции прилагаются образцы документов:
Приложение N 1. Постановление о наложении ареста на имущество.
Приложение N 2. Акт описи и ареста имущества.
Приложение N 3. Журнал учета арестованного имущества.
Приложение N 1
Постановление
о наложении ареста на имущество
"__"_______2000г.                         г._______________
Судебный исполнитель_____________________________территориального
(наименование)
участка Департамента Комитета по исполнению судебных постановлений по
______________________области_______________________________, рассмотрев
(Ф.И.О)
исполнительное производство (исполнительный документ) N___от_______2000г.
о_____________________________________________________________________
(содержание исполнительного документа)
Установил:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(основания наложения ареста)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
На основании изложенного, руководствуясь ст.ст. 10 ч.2, 40, 42 Закона
РК "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
постановил:
1. Наложить арест на________________________________, принадлежащее
_________________________________________________________и находящееся
по адресу:____________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
2. Имущество передать на хранение согласно описи_________________
3. Предупредить об уголовной ответственности за нарушение запрета
судебным исполнителем распоряжаться или пользоваться имуществом, на
которое наложен арест.

4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс өндірісіне қатысатын
адамдар хабарлансын.
Өндіріп алушы қаулыға шығу сәтінен 10 күннен кешіктірмей сотқа
шағым бере алады.
Сот орындаушысы:________________________
N 2 қосымша
Мүлiкті тiзiмдеу және тыйым салу
актiсi
2000 "___"______________                   _____________ қ.
____________________________________________ облысы Сот қаулыларын
атқару комитеті Департаментінің ___________________________аумақтық
учаскесінің сот орындаушысы ___________________________
(Т.А.Ә.)
1.___________________________ мекен-жайында тұратын____________
2.________________мекен-жайында тұратын_____________ куәлардың
борышкер (борышкердің өкілі)______________және___________қатысуымен
(мүлікті тізімдеу кезінде қатысқан өзге адамдар)
_______________________ берген 2000 ж. "___"______________
(сот немесе басқа орган)
атқару құжатының негізінде және "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" ҚР Заңының 10-бабының 2-бөлігін,
30-бабының 1,2,3-бөлімдерін, 39,40,41,42-баптарының талаптарын сақтай отырып,____________________тиеселі_____________________
мекен-жайында орналасқан мүлікке тыйым салды, бұл туралы осы актіні
жазды.
Мүлікке тыйым салуды бастар алдында аталған адамдарға олардың
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы"
ҚР Заңының 28, 30-баптарының 4, 5, 7, 8-бөлімдерінде көзделген сот
орындаушысы жасайтын барлық іс-әрекеттерге қатысу және қаттамаға
енгізуге жататын, осы іс-әрекеттерге байланысты арыз айту құқығы
түсіндірілді.
Куәларға, сонымен қатар, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" ҚР Заңының 30-бабының 6-бөліміне
сәйкес мүлікке тыйым салыну фактісін, мазмұны мен нәтижесін
куәландыру міндеті түсіндірілді.
Куәлар: 1. ___________________
2. ___________________
Мүлікке тыйым салар және тізімдер алдында сот орындаушысы
мүлікке тыйым салынғандығы туралы 2000 ж. "___"______________
қаулыны оқыды.
Мынадай мүлікке тыйым салынды:
____________________________________________________________________
р/р N|Тыйым салынған заттардың атауы|Саны |Жеке белгілері,заттарды                                                      бағалау
____________________________________________________________________
1.
____________________________________________________________________
2.
____________________________________________________________________
Сот орындаушысы мынадай мүлікті сүргіледі: ___________________
Мүлікті тізімдеу кезінде қатысқан адамдардың
арыздары:___________________
Басқа арыздар немесе шағымдар түскен жоқ.
Барлық аталған мүлік________________________сақтауға берілді.
(мүлікті қабылдаған адамның Т.А.Ә.)
Қабылдаған мүлікті жоғалтқаны, иеліктен шығарғаны, жасырғаны
немесе ауыстырғаны үшін ҚР ҚК 357-бабы бойынша қылмыстық және
материалдық жауапкершілік туралы ескертілді___________________
(сақтаушының қолы)
Акт дауыстап оқылды, дұрыс жазылды.
Сот орындаушысы: __________________
Куәлар: 1. ___________________
2. ___________________
Қатысқандар: ___________________
N 3 қосымша
Тыйым салынған мүлiкке есеп жүргізу журналы
____________________________________________________________________
N  Мүлікті    Тізімдеу    Тыйымды  Тыйым    Сомасы Мүліктің Сақтаушы
тізімдеу   және тыйым  салған  салынған  (саны) орналасқан
және оған  салу акті.  адам     мүліктің         жері
тыйым салу  сінің               қысқаша
актісі      шыққан күні         атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
қосымшаның жалғасы:
_____________________________________
Сақтаушының   Сот атқарушы.  Ескерту
мекен-жайы    сының қолы
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________

4. О принятом решении сообщить лицам, участвующим в исполнительном
производстве.
Постановление может быть обжаловано взыскателем в суд в течение 10
дней с момента вынесения.
Судебный исполнитель:________________________
Приложение N 2
Акт
описи и ареста имущества
"___"________________2000г. г.________________
Судебный исполнитель_______________________территориального участка
Департамента Комитета по исполнению судебных постановлений________области
________________________________в присутствии понятых:
(Ф.И.О)
1.______________________________, проживающего (щей)________________,
2.______________________________, проживающего (щей)________________,
должника (представителя должника)________________________________________
и________________________________________________________________________
(иные лица, присутствовавшие при описи имущества)
на основании исполнительного документа_______________________, выданного
________________________ от "___"__________________2000г. и соблюдением
(судом или др.органом)
требований ст.ст. 10 ч.2, 30 ч.1, 2, 3, ст.ст. 39, 40, 41, 42 Закона РК "Об
исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" произвел(а)
наложение ареста на имущество, принадлежащее _____________
_________________________________________________, находящееся по адресу:
________________________________________, о чем составил(а) настоящий акт.
Перед началом наложения ареста на имущество перечисленным лицам
разъяснено предусмотренное ст.ст. 28, 30 ч.4, 5, 7, 8 Закона РК "Об
исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" их право
присутствовать при всех действиях судебного исполнителя и делать заявления
по поводу этих действий, подлежащих занесению в протокол.
Понятым, кроме того, в соответствии со ст.30 ч.6 Закона РК "Об
исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" разъяснена их
обязанность удостоверить факт, содержание и результаты наложения ареста на
имущество.
Понятые:   1.___________________________
2.___________________________
Перед началом наложения и описи имущества судебным исполнителем
объявлено постановление о наложении ареста на имущество от
"___"___________2000г.
Наложен арест на следующее имущество:
______________________________________________________________________
N  !Наименование вещей, предметов, на!Кол-во!Индивидуальные признаки,
п/п!  которые наложен арест          !      !оценка вещей
______________________________________________________________________
1.
2.
______________________________________________________________________
Судебным исполнителем опечатано следующее имущество:_____________
Заявление лиц, присутствовавших при описи имущества:_____________
Других заявлений или жалоб не поступило.
Все перечисленное имущество передано на хранение_________________
(Ф.И.О лица, принявшего имущество)
Об уголовной и материальной ответственности по ст.357 УК РК за
утрату, отчуждение, сокрытие и подмену принятого имущества
предупрежден_________________________
(подпись хранителя)
Акт прочитан вслух, записано правильно.
Судебный исполнитель:__________________________
Понятые: 1.____________________________________
2. ___________________________________
Присутствующие:________________________________
Приложение N 3
Журнал
учета арестованного и изъятого имущества
----------------------------------------------------------------------
N!Акт описи и!Дата вынесения  !Кем на!Краткое наимено!Сумма!Местона-
!ареста иму-!акта описи и    !ложен !вание арестован!(кол-!хождения
!щества     !ареста имущества!арест !ного имущества !во)  !имущества
----------------------------------------------------------------------
(Продолжение таблицы)
----------------------------------------------------------------------
Хранитель!Адрес хранителя!Подпись суд/испол.!Запись о проведен!Примеча
!               !                  !ной проверке     !ние
----------------------------------------------------------------------