2000 жылы ауыл мектептерін бітірген азаматтарды Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына қабылдау квотасы туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2000 жылғы 31 мамырдағы N 529 бұйрығы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 6 маусым N 1145 тіркелді. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 10 наурыздағы N 145 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 10 наурыздағы N 145 бұйрығымен.
---------------Бұйрықтан үзінді----------------
Нормативтік құқықтық базаны қолданыстағы заңнамаға сәйкестендіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тізім бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. ...
Министр
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрінің
2005 жылғы 10 наурыздағы
N 145 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізімі
1. ...
2. "2000 жылы ауыл мектептерін бітірген азаматтарды Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына қабылдау квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі қызметін атқарушының 2000 жылғы 31 мамырдағы N 529 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1145 болып тіркелген, 2000 жылғы 28 маусымдағы N 27 "Заң газеті").
3. ...
4. ...
5. ...

О квоте приема граждан, окончивших сельские школы, в высшие учебные заведения Республики Казахстан в 2000 году
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 мая 2000 года N 529 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6.06.2000 г. за N 1145. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 марта 2005 года N 145.
Извлечение из приказа Министра
образования и науки Республики Казахстан
от 10 марта 2005 года N 145
"В целях приведения нормативной правовой базы в соответствие с действующим законодательством ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые решения Министра образования и науки Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
2. ....... .
3. ....... .
Министр                                                  Б. Айтимова
Приложение
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 10 марта 2005 года N 145
Перечень утративших силу
некоторых решений Министра образования и науки Республики Казахстан
1. ...... .
2.  Приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 мая 2000 года N 529 "О квоте приема граждан, окончивших сельские школы, в высшие учебные заведения Республики Казахстан в 2000 году" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации   нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1145, "Юридическая газета" от 28 июня 2000 года N 27).
3. ...... .
4. ...... .
5. ...... .

6. ...
___________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 сәуірдегі N 464  P990464_  "Қазақстан Республикасы мемлекеттік жоғары оқу орындарында студенттер контингентін қалыптастырудың жаңа моделі туралы" қаулысын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 ақпандағы N 315  P000315_  "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 сәуірдегі N 464 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысын жүзеге асыру мақсатында Бұйырамын:

6. ...... ."
_________________________________________________________
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года № 464  P990464_  "О новой модели формирования студенческого контингента государственных высших учебных заведений в Республике Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года № 315  P000315_  "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года № 464" приказываю:

1. Ауылдың әлеуметтік-экономикалық дамуына ықпалы бар мамандықтар бойынша мемлекеттік білім тапсырысының 30 пайыздан кем емес көлемінде 2000 жылы Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына ауыл мектептерін бітірген азаматтарды қабылдау квотасы бекітілсін.
2. 2000 жылы Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына ауыл
мектептерін бітірген азаматтарды қабылдау үшін бекітілген квота бойынша
жоғары кәсіптік білім беру мамандықтарының қоса берілген Тізбесі
бекітілсін.
3. Жоғары білім департаменті (Ә. Әбжаппаров) осы бұйрықты белгіленген
тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік
тіркеуден өткізуге ұсынсын.
4. Осы бұйрық Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап күшіне
енеді.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-Министр Ә.Ахметовке
жүктелсін.
Министр
Білім және ғылым
министрлігінің
2000 жылғы 31.05.
N 529 бұйрығына қосымша
2000 жылы ауыл мектептерін бітірген азаматтарға
арналған қабылдау квотасының
жоғары білім мамандықтарының тізімі
_____________________________________________________________________
Код!     Мамандарды дайындау    ! Шифр ! Мамандықтар атауы
бағыттары
_____________________________________________________________________
1               2                 3              4
_____________________________________________________________________
01  Жаратылыстану-ғылыми         0101    Математика
мамандықтары (0100)          0104    Физика
0105    Информатика
0107    Химия
0108    Биология
0110    География
0112    Метеорология және гидрология
_____________________________________________________________________
02  Гуманитарлық                 0203    Тарих
мамандықтары (0200)          0210    Журналистика
0212    Қазақ тілі мен әдебиеті
0213    Орыс тілі мен әдебиеті
_____________________________________________________________________
03  Білім мамандықтары           0301    Математика және физика
(0300)                       0302    Физика және информатика
0303    Биология және химия
0306    Тарих және география
0307    Қазақ тілі мен әдебиеті, шет тілі
0309    Орыс тілі мен әдебиеті, шет тілі
0310    Валеология
0311    Дене шынықтыру мәдениеті және
спорт
0312    Алғашқы әскери дайындық және
дене шынықтыру
0313    Кәсіптік оқу және еңбек
0314    Педагогика және психология
0315    Педагогика және бастауыш мектепте
оқытудың әдістемесі
0316    Дефектология
0317    Музыка және ән айту
0318    Бейнелеу өнері мен сызу
0319    Шет тілі: екі шет тілі
0320    Әлеуметтік педагогика
0321    Педагогика және мектепке дейінгі
тәрбиелеу мен оқытудың әдістемесі
____________________________________________________________________

1. Утвердить квоту приема граждан, окончивших сельские школы, в высшие учебные заведения Республики Казахстан в 2000 году в размере не менее 30% от государственного образовательного заказа по специальностям, определяющим социально-экономическое развитие села.
2. Утвердить прилагаемый Перечень специальностей высшего профессионального образования, по которым для граждан, окончивших сельские школы, установлена квота приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан в 2000 году.
3. Департаменту высшего образования (Абжаппаров А.А.) в установленном порядке представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня регистрации в Министерстве юстиции.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице- Министра Ахметова А.С.
Министр
Приложение
к приказу Министерства
образования и науки
от 31.05.2000 г. N 529
ПЕРЕЧЕНЬ СПЕЦИАЛЬНОСТЕЙ ВЫСШЕГО ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО
ОБРАЗОВАНИЯ, ПО КОТОРЫМ ДЛЯ ГРАЖДАН, ОКОНЧИВШИХ
СЕЛЬСКИЕ ШКОЛЫ, УСТАНОВЛЕНА КВОТА ПРИЕМА В ВЫСШИЕ
УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН В 2000 г.
________________________________________________________________________
N !   Наименование группы   !        !
п/п!  специальностей (шифр)  !  Шифр  ! Наименование специальностей
___!_________________________!________!_________________________________
_1_!____________2____________!____3___!_________________4_______________
01  Естественно-научные         0101    Математика
специальности (0100)        0104    Физика
0105    Информатика
0107    Химия
0108    Биология
0110    География
0112    Метеорология и гидрология
02  Гуманитарные                0203    История
специальности (0200)        0210    Журналистика
0212    Казахский язык и литература
0213    Русский язык и литература
03  Специальности образования   0301    Математика и физика
(0300)                      0302    Физика и информатика
0303    Биология и химия
0306    История и география
0307    Казахский язык и литература,
Иностранный язык
0309    Русский язык и литература,
Иностранный язык
0310    Валеология
0311    Физическая культура и спорт
0312    Начальная военная и физическая
подготовка
0313    Профессиональное обучение и труд
0314    Педагогика и психология
0315    Педагогика и методика начального
обучения
0316    Дефектология
0317    Музыка и пение
0318    Изобразительное искусство и
черчение
0319    Иностранный язык: два иностранных
языка
0320    Социальная педагогика
0321    Педагогика и методика дошкольного
воспитания и обучения

04  Медициналық                  0401    Емдеу ісі
мамандықтары (0400)          0402    Педиатрия
0403    Тазалық және эпидемиология
0404    Стоматология
0405    Дәрі жасау
_____________________________________________________________________
05  Ветеринарлық                 0501    Ветеринарлық медицина
мамандықтар (0500)           0502    Ветеринарлық іс
_____________________________________________________________________
06  Өнер және мәдениет           0615    Кітапхана тану және библиография
мамандықтары (0600)          0621    Дәстүрлі  өнер - жыр
_____________________________________________________________________
07  Экономикалық                 0703    Статистика
мамандықтар (0700)           0707    Бухгалтерлік есеп және аудит
0709    Табиғатты пайдалану экономикасы
0713    АЭК экономика мен менеджмент
_____________________________________________________________________
09  Басқару мамандықтары         0905    Маркетинг және коммерция
(0900)                       0908    Тауартану және қажеттілік
тауарларының сапасын сараптау
0915    Еңбек ресурстарын басқару
_____________________________________________________________________
15  Ақпараттық жүйелер           1501    Ақпараттық жүйелер (қолданатын
(1500)                               облыстары бойынша)
_____________________________________________________________________
16  Стандарттау және             1602    Ауылшаруашылық өнімдерін
сертификаттау (1600)                 стандарттау және сертификаттау
_____________________________________________________________________
17  Тіршілік әрекеттерінің       1701    Өрт қауіпсіздігі
қауіпсіздігі (1700)          1702    Еңбек және тіршілік әрекеттерінің
қауіпсіздігі
1703    Қолданбалы экология
_____________________________________________________________________
18  Геология (1800)              1802    Барлау және іздеудің геофизикалық
әдістері
_____________________________________________________________________
21  Электр энергетикасы          2103    Суэлектр энергетикасы
(2100)                       2105    Ауылшаруашылық өндірісін
электрлендіру және автоматтандыру
_____________________________________________________________________
22  Жылу энергетикасы (2200)     2202    Су және отын технологиясы
25  Мәшине жасау (2500)          2503    Ауылшаруашылық мәшине жасау
27  Теңіз техникасы              2702    Кеме энергетикалық қондырғылар
(2700)                               мен жабдықтар
_____________________________________________________________________
28  Көлік техникасы (2800)       2801    Автомобиль және трактор жасау
2803    Көтергіш-көлік, құрылыс, жол
мәшинелері және жабдықтары
2805    Автомобильдер және автомобиль
шаруашылығы
_____________________________________________________________________
30  Көлік пайдалану              3001    Тасымалдауды және жол қозғалысын
(3000)                                ұйымдастыру (көлік түріне
байланысты)
3005    Тиеу-түсіру жұмысының
механизациясы
_____________________________________________________________________
33  Электрмеханикалық және       3307   Көлік құралдарының электр
электртехникалық жабдықтар          жабдықтары
(3300)                       3308   Технологиялық кешендердің
электржетегі және
автоматтандырылуы
_____________________________________________________________________
Геодезия және картография    3201   Қолданбалы геодезия
(3200)
_____________________________________________________________________
38  Радиоэлектроника және        3804   Автоматты электрлік байланыс
телекоммуникация (3800)      3808   Көліктік радиожабдықтарды
техникалық пайдалану
3809   Радиобайланыс және радионавигация
_____________________________________________________________________
40  Бұйымдар мен кең             4003   Былғары және мех технологиясы
қолданылатын
тауарлардың химиялық
технологиясы (4000)
_____________________________________________________________________
42  Азық-түлік тағамдарының      4201   Астық өнімдері, нан және макарон
технологиясы                        технологиясы
(4200)                       4202   Кондитер және қант өнімдері
технологиясы
4203   Консерві және ұзақ сақталатын
өнімдер технологиясы
4204   Ашыту өндірісі және шарап жасау
технологиясы
4205   Ет және сүт өнімдері технологиясы
4206   Балық өнімдері және майлар
технологиясы
4207   Қоғамдық тамақтандыру өнімдері
технологиясы
_____________________________________________________________________
43  Құрылыс (4300)               4301   Өнеркәсіптік және азаматтық
құрылыс
4306   Сумен қамтамасыз ету, суды бұру
және су қорларын қорғау
4308   Құрылысты механикаландыру және
автоматтандыру
4309   Темір жол құрылысы, темір жол
және темір жол шаруашылығы
4310   Жолдар және аэродромдар
құрылысы, көпірлер және жер асты
көлігі
_____________________________________________________________________
44  Агроинженерлік іс            4401   Жер кадастрі және қозғалмайтын
(4400)                              мүлікті бағалау
4402   Жер ресурстарын және жерді
үйлестіруді басқару
4403   Гидромелиорация және мелиорация
жұмыстарын механикаландыру
4405   Ауыл шаруашылығы өндірісін
механикаландыру
4406   Агротехникалық сервис
_____________________________________________________________________
45  Өсімдік тану                 4501   Агрономия
(4500)                       4503   Жеміс-жидек және жүзім шаруашылығы
4504   Агроэкология
4507   Фермерлік іс
_____________________________________________________________________
46  Мал шаруашылығы (4600)       4601   Аңшылық және аң шаруашылығы
4603   Ауыл шаруашылық биотехнологиясы
және селекция
4607   Мал шикізатының (өнімінің)
тауартануы
_____________________________________________________________________
47 Орман және парк               4701   Орман инженерлік ісі

04  Медицинские                 0401    Лечебное дело
специальности (0400)        0402    Педиатрия
0403    Гигиена и эпидемиология
0404    Стоматология
0405    Фармация
05  Ветеринарные                0501    Ветеринарная медицина
специальности (0500)        0502    Ветеринарное дело
06  Специальности искусства и   0615    Библиотековедение и библиография
культуры (0600)             0621    Традиционное искусство - жыр
07  Экономические               0703    Статистика
специальности (0700)        0707    Бухгалтерский учет и аудит
0709    Экономика природопользования
0713    Экономика и менеджмент в АПК
08  Управление (0900)           0905    Маркетинг и коммерция
0908    Товароведение и экспертиза качества
потребительских товаров
0915    Управление трудовыми ресурсами
09  Информационные системы      1501    Информационные системы (по
(1500)                              областям применения)
10  Стандартизация и            1602    Стандартизация и сертификация
сертификация (1600)                 сельскохозяйственной продукции
11  Безопасность                1701    Пожарная безопасность
жизнедеятельности (1700)    1702    Безопасность труда и
жизнедеятельности
1703    Прикладная экология
12  Геология (1800)             1802    Геофизические методы поисков и
разведки
13  Электроэнергетика (2100)    2103    Гидроэлектроэнергетика
2105    Электрификация и автоматизация
сельскохозяйственного производства
14  Теплоэнергетика (2200)      2202    Технология воды и топлива
15  Машиностроение (2500)       2503    Сельскохозяйственное машиностроение
16  Морская техника (2700)      2702    Судовые энергетические установки и
оборудование
17  Транспортная техника        2801    Автомобиле- и тракторостроение
(2800)                      2803    Подъемно-транспортные,
строительные, дорожные машины и
оборудование
2805    Автомобили и автомобильное
хозяйство
18  Эксплуатация транспорта     3001    Организация перевозок и дорожного
(3000)                              движения (по видам транспорта)
3005    Механизация перегрузочных работ
19  Геодезия и картография      3201    Прикладная геодезия
(3200)
20  Электромеханика и электро-  3307    Электрооборудование транспортных
техническое оборудование            средств
(3300)                      3308    Электропривод и автоматизация
технологических комплексов
21  Радиоэлектроника и          3804    Автоматическая электросвязь
телекоммуникация (3800)     3808    Техническая эксплуатация
транспортного радиооборудования
3809    Радиосвязь и радионавигация
22  Химическая технология
изделий и товаров широкого
потребления (4000)          4003    Технология кожи и меха
23  Технология продовольствен-  4201    Технология зернопродуктов, хлеба и
ных продуктов (4200)                макаронных изделий
4202    Технология кондитерских изделий и
сахаристых продуктов
4203    Технология консервов и продуктов
длительного хранения
4204    Технология бродильных производств
и виноделие
4205    Технология мясных и молочных
продуктов
4206    Технология рыбных продуктов и жиров
4207    Технология продуктов общественного
питания
24  Строительство (4300)        4301    Промышленное и гражданское
строительство
4306    Водоснабжение, водоотведение и
охрана водных ресурсов
4308    Механизация и автоматизация
строительства
4309    Строительство железных дорог, путь
и путевое хозяйство
4310    Строительство дорог и аэродромов,
мосты и транспортные тоннели
25  Агроинженерное дело         4401    Земельный кадастр и оценка
(4400)                              недвижимости
4402    Управление земельными ресурсами и
землеустройство
4403    Гидромелиорация и механизация
мелиоративных работ
4405    Механизация сельскохозяйственных
производств
4406    Агротехнический сервис
26  Растениеводство (4500)      4501    Агрономия
4503    Плодоовощеводство и виноградарство
4504    Агроэкология
4507    Фермерское дело
27  Животноводство (4600)       4601    Охотоведение и звероводство
4603    Сельскохозяйственная биотехнология
и селекция
4607    Товароведение животного сырья
28  Лесное и парковое хозяйство 4701    Лесоинженерное дело

шаруашылығы (4700)            4702   орман және бау-бақша шаруашылығы
_____________________________________________________________________
48  Су және балық                4801   Ихтиология және балық қорын қорғау
шаруашылығы (4800)           4802   Балық шаруашылығы және су
геологиясы
4803   Өндірістік балық аулау
4804   Аквамәдениет
_____________________________________________________________________
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Балабекова Г.Г.

(4700)                      4702    Лесное и садовое хозяйство
29  Водное и рыбное хозяйство   4801    Ихтиология и охрана рыбных запасов
(4800)                      4802    Рыбохозяйство и гидробиология
4803    Промышленное рыболовство
4804    Аквакультура
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)