Зейнетақы активтерiнiң есебiнен Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдары шығарған мемлекеттiк бағалы қағаздар сатып алуға рұқсат берудiң тәртiбi туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының Директораты 2000 жылғы 30 маусым N 634. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 4 тамызда N 1213 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 117 қаулысымен.
--------------Қаулыдан үзінді-------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарымен сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап қолданысқа енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі басқармасының
2005 жылғы 26 наурыздағы
N 117 қаулысына Қосымша
Қазақстан Республикасының күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтық актiлерiнiң тiзбесi
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық комиссиясы Директоратының "Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдары шығарған мемлекеттiк бағалы қағаздарды зейнетақы активтерi есебiнен сатып алуға рұқсат беру тәртiбi туралы" 2000 жылғы 30-маусымдағы N 634 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1213 тiркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында 2000 жылы жарияланған, N 9)...
------------------------------------
Ескерту: Кiрiспенi қоспағанда, қаулының бүкiл мәтiнi бойынша түрлi септiктегi "Ұлттық комиссия" деген сөздер тиiстi септiктегi "Ұлттық Банк" деген сөздермен, "Ұлттық комиссия Директоратының" деген сөздер тиiстi септiктегi "Ұлттық Банктiң Директорлар кеңесi" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 537 V011742_ қаулысымен .
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) 1998 жылғы 13 тамыздағы N 11 қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық қызметтi жүзеге асыру қағидаларының 2-тармағының 1-1) тармақшасын және Зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялардың инвестициялық қызметтi жүзеге асыру қағидаларының 2-тармағының 1-1) тармақшасын орындау мақсатында Ұлттық комиссияның Директораты ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

О порядке выдачи разрешения на приобретение за счет пенсионных активов государственных ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 июня 2000 года N 634. Зарегистрировано в Министерстве юстиции РК 4 августа 2000 года N 1213. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.03.2005г. N 117
Извлечение из постановления Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка и
финансовых организаций от 26.03.2005г. N 117
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 26 марта 2005 года N 117
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
...
4. постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 июня 2000 года N 634 "О порядке выдачи разрешения на приобретение за счет пенсионных активов государственных ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан"...".
--------------------------------------------------------------------
Сноска. По всему тексту слова "Национальная комиссия" заменены словами "Национальный Банк", слова "Директората Национальной комиссии" заменены словами "Совет директоров Национального Банка" - постановлением Правления Национального Банка РК от 20 декабря 2001 года N 537 V011742_ .
Во исполнение подпункта 1-1) пункта 2 V980641_ Правил осуществления инвестиционной деятельности Государственным накопительным пенсионным фондом и подпункта 1-1) пункта 2 V980642_ Правил осуществления инвестиционной деятельности компаниями по управлению пенсионными активами, утвержденных постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") от 13 августа 1998 года N 11, Директорат Национальной комиссии постановляет:

1. Осы Қаулыда қолданылған ұғымдардың мыналарды бiлдiретiндігі белгiленсiн:
1) "Шығарылымның андеррайтерi" - тиiстi лицензияның негiзiнде бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыратын және муниципальдық облигацияның эмитентi - жергiлiктi атқарушы органмен жасасқан шарттың негізiнде оларды шығаруға және орналастыруға әзiрлеуге андеррайтер (қаржы консультанты, муниципальдық облигацияларды шығаруды және орналастыруды әзiрлеу жөнiндегi менеджер, эмиссиялық синдикаттың басқарушысы) ретiнде қатысатын ұйым;
2) "муниципальдық облигациялар" - жергіліктi атқарушы органы шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздары;
3) "Заң кеңесшiсi" - тиiстi лицензияның негізiнде адвокаттық қызметпен байланысты емес ақылы заң қызметiн көрсететiн және муниципальдық облигацияның эмитентi - жергiлiктi атқарушы органмен немесе Шығарылымның андеррайтерiмен жасасқан шарттың негiзiнде муниципальдық облигациялар шығарылымының мәселелерi жөнiндегi заң кеңесшiсi (заң консультанты) функциясын жүзеге асыратын ұйым.
3-1) Ұлттық Банк - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi.
Ескерту: 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 20.12.2001 N 537 қаулысымен.
2. Ұлттық банктің Директорлар кеңесі зейнетақы активтерiнiң есебiнен муниципальдық облигациялар сатып алуға рұқсат алу үшiн муниципальдық облигацияның эмитентi - жергiлiктi атқарушы орган немесе Шығарылымның андеррайтерi Ұлттық банкке муниципальдық облигациялардың осы шығарылымына қатысты мынадай құжаттарды ұсыну керек екендiгi белгiленсiн:
1) еркiн нысанда жазылған өтiнiш;
2) осы Қаулының 3 және 4 тармақтарының шарттарына сәйкес келетiн муниципальдық облигациялардың инвестициялық меморандумы (бұдан әрi "инвестициялық меморандум" деп аталады);
3) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның мазмұнында муниципальдық облигациялар бойынша маркет-майкер мәртебесiн беру туралы шешiм бар нормативтiк актiсiнiң көшiрмесi;
4) қаржыландырылуы үшiн муниципальдық облигациялар шығарылған аймақтық инвестициялық бағдарламалардың сипаттамасы (егер осындай сипаттама инвестициялық меморандумға енгізiлмесе).
3. Инвестициялық меморандумның мазмұнында:
1) жергiлiктi атқарушы органы муниципальдық облигациялар шығарған әкiмшілік-аумақтық бiрлiктiң қаржы-экономикалық жай-күйi туралы толық ақпарат;
2) муниципальдық облигацияның эмитентi - жергілiктi атқарушы органның несиелiк тарихының (қарызға алу тарихының) толық сипаттамасы;

1. Установить, что используемые в настоящем постановлении понятия означают следующее:
1) "Андеррайтер выпуска" - организация, осуществляющая на основании соответствующей лицензии брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и участвующая на основании договора с местным исполнительным органом - эмитентом муниципальных облигаций в подготовке выпуска и их размещения в качестве андеррайтера (финансового консультанта, ведущего менеджера по подготовке выпуска и размещению муниципальных облигаций, управляющего эмиссионным синдикатом);
2) "муниципальные облигации" - государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные местным исполнительным органом";
3) "Юридический советник" - организация, оказывающая на основании соответствующей лицензии платные юридические услуги, не связанные с адвокатской деятельностью, и осуществляющая на основании договора с местным исполнительным органом - эмитентом муниципальных облигаций или с Андеррайтером выпуска функции юридического советника (юридического консультанта) по вопросам выпуска муниципальных облигаций;
3-1) Национальный Банк - Национальный Банк Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 1 с дополнениями - постановлением Правления Национального Банка РК от 20 декабря 2001 года N 537 V011742_ .
2. Установить, что для получения разрешения Совета директоров Национального Банка на приобретение муниципальных облигаций за счет пенсионных активов местный исполнительный орган - эмитент муниципальных облигаций или Андеррайтер выпуска должен представить Национальному Банку следующие документы, относящиеся к данному выпуску муниципальных облигаций:
1) заявление произвольной формы;
2) инвестиционный меморандум муниципальных облигаций (далее именуемый "инвестиционный меморандум"), соответствующий условиям пунктов 3 и 4 настоящего постановления (в двух экземплярах);
3) копию нормативного акта ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", содержащего решение о присвоении статуса маркет-мейкера по муниципальным облигациям;
4) описание региональных инвестиционных программ, для финансирования которых выпущены муниципальные облигации (если такое описание не включено в инвестиционный меморандум).
3. Установить, что инвестиционный меморандум должен содержать:
1) подробную информацию о финансово-экономическом состоянии административно-территориальной единицы, чей местный исполнительный орган выпустил муниципальные облигации;
2) подробное описание кредитной истории (истории заимствований) местного исполнительного органа - эмитента муниципальных облигаций;

3) Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, өзге де мемлекеттiк орталық органдардың, жергілiктi атқарушы және өкiлеттi органдардың муниципальдық облигацияларды шығаруға және оларды шығару туралы шешiм қабылдауға құқық беретiн нормативтiк құқықтық актiлерiнiң және өзге де ықтимал құжаттарының көшiрмелерi;
4) Ұлттық банктің мазмұнында муниципальдық облигациялардың осы шығарылымына ұлттық бiрiздендiру нөмiрiн беру туралы шешiм бар нормативтiк актiсiнiң көшiрмесi;
5) жергiлiктi өкiлеттi органның мазмұнында осы әкiмшілік-аумақтық бiрлiктiң муниципальдық облигацияларды шығаруға, оларға қызмет көрсетуге және өтеуге байланысты кiрiстер мен шығыстар енгізiлген тиiстi кезеңге бюджетi бар бiр немесе одан да көп нормативтiк құқықтық актiлерiнiң көшiрмесi;
6) жергіліктi өкiлеттi органның муниципальдық облигацияларға қызмет көрсетуге және өтеуге арналған шығыстарды секвестiрлеуден қорғауды растайтын нормативтiк құқықтық актiсiнiң көшiрмесi;
7) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның мазмұнында оның сауда жүйесiнде муниципальдық облигацияларды айналысқа жiберу туралы шешiм бар нормативтiк актiсiнiң көшiрмесi;
8) қаржыландырылуы үшiн муниципалдық облигациялар шығарылған аймақтық инвестициялық бағдарламаларды жүзеге асыруға және/немесе муниципальдық облигациялардың эмитентi - жергiлiктi атқарушы органға қатысты тәуекелдердiң толық сипаттамасы;
9) Шығарылымның андеррайтерi және Заң кеңесшiсi туралы мәлiметтер;
10) Заң кеңесшiсiнiң инвестициялық меморандумның және муниципальдық облигацияларды шығаруға байланысты өзге де құжаттардың қолданылып жүрген заңдарға және муниципальдық облигациялардың инвестициялық сапасы туралы ақпаратты ашу толықтығына сәйкес келуiне заңдық сараптама жасау нәтижелерi туралы қорытындысы;
11) өтiнушiнiң (муниципальдық облигациялардың эмитентi - жергілiктi атқарушы органның немесе Шығарылым андеррайтерiнiң) пiкiрiнше муниципальдық облигациялардың инвестициялық сапасы және олардың инвестициялық тартымдылығын әлуеттi сатып алушылардың бағалауларының объективтiлігі туралы ақпаратты жан-жақты ашуға мүмкiндiк жасайтын өзге де құжаттардың болу керектiгi белгiленсiн.
4. Ұлттық банкке ұсынылған инвестициялық меморандумның парақтар бойынша нөмiрленуi, тігілуi және соңғы парақтың сыртына муниципальдық облигациялардың эмитентi - жергiлiктi атқарушы орган және Шығарылым андеррайтерi мөрлерiнiң таңбасы қойылу (жартылай тiгiстiң түйiнiне желiмделген қағаздың жоғарғы жағына, жартылай парақта) керек екендiгі белгіленсiн.
5. Зейнетақы активтерiнiң есебiнен муниципальдық облигациялар сатып алу мүмкiндiгi туралы негiзделген шешiм қабылдау мақсатында Ұлттық комиссияның осы Қаулының 2-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға енгiзiлген мәлiметтердi нақтылауға және толықтыруға қажеттi қосымша ақпаратты ұсынуды сұрауға құқылы, оның iшiнде осындай ақпаратты инвестициялық меморандумға енгiзудi талап етуге, екендiгi белгiленсiн.

3) копии нормативных правовых актов и иных возможных документов Правительства Республики Казахстан, Министерства финансов Республики Казахстан, иных центральных государственных органов, местных исполнительного и представительного органов, относящихся к разрешению выпуска муниципальных облигаций и принятию решения об их выпуске;
4) копию нормативного акта Национального Банка, содержащего решение о присвоении национального идентификационного номера данному выпуску муниципальных облигаций;
5) копию одного или более нормативных правовых актов местного представительного органа, содержащих бюджет данной административно-территориальной единицы на соответствующий период, в который должны быть включены доходы и расходы, связанные с выпуском, обслуживанием и погашением муниципальных облигаций;
6) копию нормативного правового акта местного представительного органа, подтверждающего защиту расходов на обслуживание и погашение муниципальных облигаций от секвестрирования;
7) копию нормативного акта ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", содержащего решение о допуске муниципальных облигаций к обращению в его торговых системах;
8) подробное описание рисков, связанных с реализацией региональных инвестиционных программ, для финансирования которых выпущены муниципальные облигации, и/или относящихся к местному исполнительному органу - эмитенту муниципальных облигаций;
9) сведения об Адеррайтере выпуска и Юридическом советнике;
10) заключение Юридического советника о результатах юридической экспертизы инвестиционного меморандума и иных документов, связанных с выпуском муниципальных облигаций, на предмет соответствия действующему законодательству и полноты раскрытия информации об инвестиционном качестве муниципальных облигаций;
11) иные документы, способствующие по мнению заявителя (местного исполнительного органа - эмитента муниципальных облигаций или Андеррайтера выпуска) всестороннему раскрытию информации об инвестиционном качестве муниципальных облигаций и объективности оценки их инвестиционной привлекательности потенциальными приобретателями.
4. Установить, что представленный Национальному Банку инвестиционный меморандум должен быть полистно пронумерован, прошит и заверен оттисками печатей местного исполнительного органа - эмитента муниципальных облигаций и Андеррайтера выпуска на обороте последнего листа (частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, частично на листе).
5. Установить, что в целях принятия обоснованного решения о возможности приобретения муниципальных облигаций за счет пенсионных активов Национальный Банк вправе запросить представление дополнительной информации, необходимой для уточнения и дополнения сведений, включенных в документы, которые были предоставлены в соответствии с пунктом 2 настоящего постановления, в том числе потребовать включения такой информации в инвестиционный меморандум.

6. Осы Қаулының 2-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды Ұлттық комиссияның оларды алған күннен бастап жиырма жұмыс күнi iшiнде қарайтындығы белгiленсiн. Осы Қаулының 5-тармағына сәйкес қосымша құжаттар ұсынылған жағдайда аталған қарау мерзiмi жаңартылады. <*>
Ескерту: 6-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 20.12.2001 N 537 қаулысымен.
7. Ұсынылған инвестициялық меморандумның негiзiнде зейнетақы активтерiнiң есебiнен муниципальдық облигациялар сатып алуға Ұлттық комиссияның рұқсаты берiлгендiгiн растау үшiн:
1) инвестициялық меморандумның сыртқы парағына "Зейнетақы активтерiнiң есебiнен сатып алуға Ұлттық банк Директорлар кеңесі қаулысымен рұқсат етiлдi" деген жазба енгiзiледi, осындай қаулының күнi және нөмiрi көрсетiлетiндiгi, Ұлттық Банк Төрағасының қолымен және Ұлттық банктің мөрiнiң таңбасымен куәландырылатындығы; <*>
2) инвестициялық меморандумның соңғы парағының сыртына (жартылай тiгiстiң түйiнiне желiмделген қағаздың жоғарғы жағына, жартылай парақта) Ұлттық комиссияның мөрiнiң таңбасымен куәландырылатын Ұлттық Банк Төрағасының қолы қойылатындығы белгiленсiн. <*>
Ескерту: 7-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 20.12.2001 N 537 қаулысымен.
8. Осы Қаулының 4 және 7 тармақтарына сәйкес ресiмделген муниципальдық облигациялардың инвестициялық меморандумының бiр данасының өтiнушiге (муниципальдық облигациялардың эмитентi - жергілiктi атқарушы органға немесе Шығарылым андеррайтерге) берiлетiндiгi, ал екіншi данасының Ұлттық комиссияда қалатындығы белгiленсiн.
9. Зейнетақы активтерiнiң есебiнен муниципальдық облигацияларды сатып алуға ұсыныс жасаған кезде және оларды өтегенге дейiнгi уақыттың кез келген кейiнгi сәтiнде муниципальдық облигациялардың эмитентi - жергiлiктi атқарушы органның немесе Шығарылым андеррайтерiнiң кез келген мүдделi тұлғаға оның бiрiншi талап етуi бойынша осы Қаулының 4 және 7 тармақтарына сәйкес келетiн инвестициялық меморандумның түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесiн ұсынуға мiндеттi екендiгі белгiленсiн. Муниципальдық облигациялардың эмитентi - жергілiктi атқарушы органы немесе Шығарылым андеррайтерi осы мүдделi тұлғаға оған инвестициялық меморандумның көшiрмесiн (типографиялық тәсiлмен дайындалған данасын) беруден бас тартуға құқылы емес. Бұл ретте муниципальдық облигациялардың эмитентi - жергiлiктi атқарушы органның немесе Шығарылым андеррайтерi инвестициялық меморандумның көшiрмесiн (типографиялық тәсiлмен дайындалған данасын) бергендiгі үшiн оны дайындауға кеткен шығындардың мөлшерiнен аспайтын мөлшерде ақы алуға құқылы.

6. Установить, что документы, представленные в соответствии с пунктом 2 настоящего постановления, рассматриваются Национальным Банком в течение двадцати рабочих дней со дня их получения. В случае представления дополнительной информации согласно пункту 5 настоящего постановления указанный срок рассмотрения возобновляется. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка РК от 20 декабря 2001 года N 537 V011742_ .
7. Установить, что в подтверждение выдачи разрешения Совета директоров Национального Банка на приобретение муниципальных облигаций за счет пенсионных активов на основании представленного инвестиционного меморандума:
1) на титульный лист инвестиционного меморандума вносится запись "Разрешены к приобретению за счет пенсионных активов постановлением Совета директоров Национального Банка" с указанием даты и номера такого постановления, удостоверяемая подписью Председателя Национального Банка и оттиском печати Национального Банка;
2) на обороте последнего листа инвестиционного меморандума (частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, частично на листе) вносится подпись Председателя Национального Банка, удостоверяемая оттиском печати Национального Банка. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка РК от 20 декабря 2001 года N 537 V011742_ .
8. Установить, что один экземпляр инвестиционного меморандума муниципальных облигаций, оформленный в соответствии с пунктами 4 и 7 настоящего постановления, передается заявителю (местному исполнительному органу - эмитенту муниципальных облигаций или Андеррайтеру выпуска), а второй экземпляр остается в Национальном Банке.
9. Установить, что при предложении муниципальных облигаций к приобретению за счет пенсионных активов и в любой последующий момент времени до их погашения местный исполнительный орган - эмитент муниципальных облигаций и Андеррайтер выпуска обязаны предъявлять любому заинтересованному лицу по его первому требованию оригинал или нотариально удостоверенную копию инвестиционного меморандума, соответствующего условиям пунктов 4 и 7 настоящего постановления. Местный исполнительный орган - эмитент муниципальных облигаций и Андеррайтер выпуска не вправе отказать данному заинтересованному лицу в представлении ему копии (изготовленного типографским способом экземпляра) инвестиционного меморандума. При этом местный исполнительный орган - эмитент муниципальных облигаций и Андеррайтер выпуска вправе взимать за представление копии (изготовленного типографским способом экземпляра) инвестиционного меморандума плату в размере, не превышающем величины расходов на ее (его) изготовление.

10. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енетiндiгi белгiленсiн.
11. Ұлттық банк орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгізiлгеннен кейiн) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу жөнiндегi мiндеттi жүктей отырып) және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгінiң назарына жеткiзсiн.
12. Ұлттық банк орталық аппараты Лицензиялау және қадағалау басқармасының зейнетақыны реформалау бөлiмi:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегі комитетiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң назарына жеткiзсiн;
2) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) зейнетақы активтерiнiң есебiнен муниципальдық облигациялар сатып алу үшiн Ұлттық комиссияның рұқсатын алуға ниет бiлдiрген муниципальдық облигацияның эмитентi - жергілiктi атқарушы органдардың немесе Шығарылым андеррайтерлерiнiң назарына жеткiзсiн;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы

10. Установить, что настоящее постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
11. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности довести настоящее постановление до сведения своих членов), Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
12. Отделу пенсионной реформы Управления лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее постановление (после введения его в действие) до сведения Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан;
2) доводить настоящее постановление (после введения его в действие) до сведения местных исполнительных органов - эмитентов муниципальных облигаций и Андеррайтеров выпуска, намеренных получить разрешение Совета директоров Национального Банка на приобретение муниципальных облигаций за счет пенсионных активов;
3) установить контроль за исполнением настоящее постановления.
Председатель Национальной комиссии