Қазақстан Республикасы мемлекеттік бюджетінің кассалық атқарылуы жөніндегі нұсқаулығына өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2000 жылғы 21 маусымдағы N 298 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 12 қазанда тіркелді. Тіркеу N 1261. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 16 тамыздағы N 304 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 16 тамыздағы N 304 бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi (Шәженова Д.М.) бiр апта мерзiмде қабылданған шешiм туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне және "Заң" Медиа-корпорация" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiне хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2006 жылғы 16 тамыздағы
N 304 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
күшi жойылған кейбiр бұйрықтарының
тiзбесi
...
4. "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бюджетiнiң кассалық атқарылуы жөнiндегi нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2000 жылғы 21 маусымдағы N 298 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1261 болып тiркелген)...
--------------------------------
Бұйырамын:
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бюджетiнiң кассалық атқарылуы жөнiндегi нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 7 қыркүйектегi N 484  V990900_  бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бюджетiнiң кассалық атқарылуы жөнiндегi нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар (бұдан әрi - Өзгерiстер мен толықтырулар) бекiтiлсiн.
2. "Қазынашылық департаментi және оның аумақтық органдарының шетел валютасында операциялар жүргiзу жөнiндегi нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 14 тамыздағы N 385  V980609_  бұйрығының күшi жойылды деп танылсын.
3. 2000 жылғы 1 шiлдеден бастап күшiне енетін Өзгерiстер мен толықтырулардың 1, 2-тармақтарын 5-тармақтың үшiншi, төртiншi, бесiншi абзацтарын, 8-тармағын 11-тармақтың үшiншi абзацын, 76, 82 тармақтарын қоспағанда, осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тіркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Келісілген                                   Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасы                       Қаржы министрлігінің
Ұлттық банкінің Төрағасы                     2000 жылғы 21 маусым
N 298 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бюджетiнiң
кассалық атқарылуы жөнiндегi нұсқаулыққа
өзгерiстер мен толықтырулар

Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию по кассовому исполнению государственного бюджета Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 июня 2000 года N 298 Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2000 года N 1261. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 августа 2006 года N 304
Извлечение
из приказа Министра финансов Республики Казахстан
от 16 августа 2006 года N 304
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр ....
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 июня 2000 года N 298 "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию по кассовому исполнению государственного бюджета Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1261).
....
________________________________________________________________
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в Инструкцию по кассовому исполнению государственного бюджета Республики Казахстан, утвержденную приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 7 сентября 1999 года N 484  V990900_  "Об утверждении Инструкции по кассовому исполнению государственного бюджета Республики Казахстан" (далее - Изменения и дополнения).
2. Признать утратившим силу приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 14 августа 1998 года N 385  V980609_  "Об утверждении Инструкции по ведению операций в иностранной валюте Департаментом казначейства и его территориальными органами".
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением пунктов 1, 2, абзацев третьего, четвертого, пятого пункта 5, пункта 8, абзаца третьего пункта 11, пунктов 76, 82 Изменений и дополнений, которые вступают в силу с 1 июля 2000 года.
Министр
Согласовано                                     Утверждены
Председатель                          приказом Министерства финансов
Национального Банка                          Республики Казахстан
Республики Казахстан                      от 21 июня 2000 года N 298
11.09.2000 г.
Изменения и дополнения
в Инструкцию по кассовому исполнению
государственного бюджета Республики Казахстан

1. Бүкiл мәтiн бойынша "0401002 н." және "(N 0401002 нысан)" деген
сөздер алынып тасталсын.
2. Бүкiл мәтiн бойынша және қосымшаларда көпше түрде, сол сияқты жекеше түрде де барлық септеулерде қолданылатын "алушы" және "алушы-мекеме" деген сөздер ауыстырылатын сөзiнiң септеуiне және жекеше, көпше түрiне тиiсiнше "бенефициар", "төлеушi" - "ақша жөнелтушi", "алушының банкi" - "бенефициардың банкi", "төлеушінің банкi" - "алушы банк" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 6-тармақта:
"келесi күннен кешiктiрiлмей" деген сөздер "сол күнi" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"  Z952235_  Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 24 сәуiрдегi Заңына сәйкес салық төлеушi клиенттердiң банктiк шоттарынан есептен шығарылған соманың бюджеттiң кiрiсiне уақытылы аударылуын бақылауды салық қызметi органдары жүзеге асырады.".
4. 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Iрi және бөлшек төлемдер жүйесi бойынша шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Қазақстанның банкаралық есеп айырысулар орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны арқылы бюджетке төленетiн төлемдердi аудару кезiнде заңды тұлғалардан алынатын төлем құжаттары екi данада қабылданады. Бiр данасы екiншi деңгейдегi банктiң күн құжаттарында қалады, екiншi данасы қаражаттың шоттан есептен шығарылғаны туралы растама ретiнде банктiң белгiсiмен төлеушiге қайтарылады. Төлемдердi бюджетке және клиенттердiң шоттарына есепке алу үшiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен "Қазақстанның банкаралық есеп айырысулар орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны арасында жасалған Бағдарламалық криптографиялық қорғанысты және электрондық сандық қолдарды пайдалану туралы келiсiмге сәйкес төлем тапсырмасының электрондық бейнесi негiзге алынады.".
5. 10-тармақта: мынадай мазмұндағы он екiншi, он үшiншi, он төртiншi, абзацтармен толықтырылсын:
"төлем мақсатының коды (төлем мақсатының 3 таңбалы сандық белгiсi көрсетiледi);
АЖк - ақша жөнелтушiнiң коды (2 таңбалы сандық белгiсi көрсетiледi, мұндағы бiрiншi сан - резиденттiк белгiсi, екiншiсi экономика секторының коды);
БеК - бенефициардың коды (2 таңбалы сандық белгiсi көрсетiледi, мұндағы бiрiншi сан - резиденттік белгiсi, екiншiсi экономика секторының коды);";
он төртiншi абзацтағы "есеп айырысу чектерi" деген сөздер "төлем тапсырмалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
он алтыншы абзац "өндiрiп алуға деген" деген сөздерден кейiн "салық қызметi аумақтық органдарының" деген сөздермен толықтырылсын;
он жетiншi абзац алынып тасталсын.

1. По всему тексту слова "ф.0401002" и "(форма N 0401002)" исключить.
2. По всему тексту и в приложениях, используемые во всех падежах, как во множественном, так и в единственном числе, слова "получатель" и "учреждение-получатель" заменить словом "бенефициар", "плательщик" - "отправитель денег", "банк-получателя" - "банк-бенефициара", "банк- плательщика" - "банк-получатель" соответственно падежу и числу заменяемых слов.
3. В пункте 6:
слова "не позднее следующего дня" заменить словами "в тот же день";
дополнить предложением следующего содержания:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года  Z952235_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" контроль за своевременностью перечисления списанных с банковских счетов налогоплательщиков-клиентов сумм в доход бюджета осуществляется органами налоговой службы.".
4. Пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Платежные документы от юридических лиц при перечислении платежей в бюджет через республиканское государственное предприятие, на праве хозяйственного ведения "Казахстанский центр межбанковских расчетов" по системе крупных и розничных платежей принимаются в двух экземплярах. Первый экземпляр остается в документах дня банка второго уровня, второй экземпляр возвращается плательщику с отметкой банка, как подтверждение о списании средств со счета. Для зачисления платежей в бюджет и на счета клиентов за основу берется электронный образ платежного поручения (приложение N 3) согласно Соглашению об использовании программно- криптографической защиты и электронной цифровой подписи, заключенному между Министерством финансов Республики Казахстан и республиканским государственным предприятием, на праве хозяйственного ведения "Казахстанский центр межбанковских расчетов"."
5. В пункте 10:
дополнить абзацами двенадцатым, тринадцатым, четырнадцатым следующего содержания:
"код назначения платежа (указывается 3-значное цифровое обозначение назначения платежа);
КОд - код отправителя денег (указывается 2-значное цифровое обозначение, где первая цифра - признак резидентства, вторая - код сектора экономики);
КБе - код бенефициара (указывается 2-значное цифровое обозначение, где первая цифра - признак резидентства, вторая - код сектора экономики);";
в абзаце четырнадцатом слова "расчетных чеков" заменить словами "платежных поручений";
абзац шестнадцатый после слова "службы" дополнить словами ", территориальных таможенных органов";
абзац семнадцатый исключить.

6. Мынадай мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Қазынашылықтың аумақтық органдары төлемдердi және/немесе ақша аударымдарын жүзеге асырған кезде төлем құжаттарында қосымша деректемелер қойылуын талап етуге құқылы, егер бұл талаптар Қазақстан Республикасының заңнамасында тiкелей көзделген болса.".
7. 11, 34, 35, 36, 103, 112-тармақтардағы көпше түрде, сол сияқты жекеше түрде де барлық септеулерде қолданылатын "есеп айырысу чектерi" және "чек" деген сөздер ауыстырылатын сөзiнiң септеуiне және жекеше, көпше түрiне тиiсiнше "төлем тапсырмалары" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. 13-тармақ мынадай мазмұндағы жетiншi, сегiзiншi, тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"төлем мақсаты кодының бар болуын;
ақша жөнелтушi кодының бар болуын;
бенефициар кодының бар болуын;".
9. 18-тармақтағы бiрiншi сөйлем мынадай мазмұнда жазылсын:
"Банк-агенттiң филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерi қабылдаған бюджетке төленетiн төлемдер тиiстi шоттарға есепке алу үшiн мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен сол күні ал жеке тұлғалардан келесі күннен кешiктiрмей Қазынашылықтың аумақтық органының корреспонденттiк шотына толық аударылады.".
10. 21-тармақтың он бiрiншi абзацындағы "және шығыстарды" деген сөздер алынып тасталсын;
11. 23-тармақтың жетiншi және сегiзiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк мекемелер жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналарын қызметкерлерге еңбекақы төлеу түрiнде төленуге жататын кiрiстердi төлеумен бiр мезгiлде аударады.
Салықтарды бюджетке аудару кезiнде мемлекеттiк мекемелер "Төлемнiң мақсаты" мәтiндiк кеңiстiгiнде шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының 10 таңбалы кодын көрсетедi. "Бюджеттiк сыныптама коды" бөлiгiнде кiрiстердiң бюджеттiк сыныптамасының 6 таңбалы кодын қояды және "Төлем мақсатының коды" бөлiгiнде төлем мақсатының 3 таңбалы сандық белгiсiн қосымша қояды. Міндеттi зейнетақы жарналарын аудару кезiнде "Төлемнiң мақсаты" мәтiндiк кеңiстiгiнде пайдасына ақша аудару жүргiзiлетiн жинақтаушы зейнетақы қорының деректемелерi көрсетiледi, "Бюджеттiк сыныптама коды" бөлiгiнде шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының 10 таңбалы кодын қояды және "Төлем мақсатының коды" бөлiгiнде төлем мақсатының 3 таңбалы сандық белгiсiн қосымша қояды.".
12. 24-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "ай сайын" деген сөздер алынып тасталсын; төртiншi, алтыншы абзацтар алынып тасталсын.
13. 28-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"28. Төленбеген есеп айырысу құжаттары "Төлем және ақша аударымдары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы Заңының 38-бабына сәйкес картотекаға орналастырылады. Салық және кеден органдарының инкассалық өкiмдерi сақтау мерзiмi шектелместен, картотекаға орналастырылады. Салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу жөнiндегi өкiмдер картотекада болған жағдайда Қазынашылықтың аумақтық органдары осы өкiмдердi олардың картотекаға түсуiнiң күнтiзбелiк кезектiлiгi тәртiбiмен орындайды.".

6. Дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. При осуществлении платежей и/или переводов денег территориальные органы казначейства вправе требовать проставления в платежных документах дополнительных реквизитов, если эти требования прямо предусмотрены законодательством Республики Казахстан.".
7. В пунктах 11, 34, 35, 36, 103, 112 слова "расчетные чеки" и "чек", используемые во всех падежах, как во множественном, так и в единственном числе, заменить словами "платежные поручения" соответственно падежу и числу заменяемых слов.
8. Пункт 13 дополнить абзацами седьмым, восьмым, девятым следующего содержания:
"наличие кода назначения платежа;
наличие кода отправителя денег;
наличие кода бенефициара;".
9. В пункте 18 первое предложение изложить в следующей редакции:
"Платежи в бюджет, принятые филиалами и структурными подразделениями Банка-агента полностью перечисляются от представителей государственных учреждений в тот же день, а от физических лиц не позднее следующего дня на корсчет территориального органа Казначейства для зачисления на соответствующие счета.".
10. В абзаце одиннадцатом пункта 21 слова "и расходов" исключить.
11. Абзацы седьмой и восьмой пункта 23 изложить в следующей редакции:
"Государственные учреждения перечисляют обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды одновременно с выплатой доходов работникам, подлежащих выплате в виде оплаты труда.
При перечислении налогов в бюджет государственные учреждения в текстовом пространстве "Назначение платежа" указывают 10-значный код бюджетной классификации расходов, в рамке "Код бюджетной классификации" проставляют 6-значный код бюджетной классификации доходов и дополнительно в рамке "Код назначения платежа" проставляют 3-значное цифровое обозначение назначения платежа. При перечислении обязательных пенсионных взносов в текстовом пространстве "Назначение платежа" указываются реквизиты накопительного пенсионного фонда, в пользу которого производится перечисление денег, в рамке "Код бюджетной классификации" проставляют 10-значный код бюджетной классификации расходов и дополнительно в рамке "Код назначения платежа" проставляют 3-значное цифровое обозначение назначения платежа.".
12. В пункте 24:
в абзаце первом слово "ежемесячно" исключить;
абзацы четвертый, шестой исключить.
13. Пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Неоплаченные расчетные документы помещаются в картотеку на срок согласно статье 38 Закона Республики Казахстан от 29 июня 1998 года  Z980237_  "О платежах и переводах денег". Инкассовые распоряжения налоговых и таможенных органов помещаются в картотеку без ограничения срока хранения. При наличии в картотеке распоряжений по оплате налогов и других обязательных платежей в бюджет территориальные органы Казначейства исполняют данные распоряжения в порядке их календарной очередности поступления в картотеку.".

14. 34-тармақта:
бiрiншi абзац "жүргiзiледi" деген сөздер "салық органдары жүргiзедi"
деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзац алынып тасталсын;
тоғызыншы абзацтағы "(N 7 қосымша)" деген сөздер "(N 3  қосымша)"
деген сөздермен ауыстырылсын.
15. 35-тармақта:
"өтеудi" деген сөз "қайтаруды (есепке алуды)" деген сөздермен
ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "бiр данасы" деген сөздер "көшiрмесi" деген сөзбен
ауыстырылсын;
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер салықты қайтару (есепке алу) сомасы облыс, Астана және Алматы қалалары бойынша тұтастай алғанда кiрiстердiң бюджеттiк сыныптамасының тиiстi iшкi сыныбы бойынша "жыл басынан бергi түскен салықтардың сомасынан асып түссе, қайтару (есепке алу) республика бойынша тұтастай алғанда кiрiстердiң бюджеттiк сыныптамасының тиiстi iшкi сыныбы бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң рұқсатымен жүргiзiледi, бұл
ретте облыс кiрiстерiнiң осы кiшi сыныбы бойынша "кем" кiрiстерге рұқсат
етiледі."
16. 37-тармақ мынадай мазмұндағы үшiншi, төртiншi абзацтармен
толықтырылсын:
"0413 нысаны - салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да төлемдердi
есепке алу тiзiмдемесiн;
салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да төлемдердi салық
органдары арасында есепке алу тiзiмдемесiн;".
17. 39-тармақта:
үшiншi абзац алынып тасталсын;
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық өкiлдi органдар кiрiстердi облыстық бюджет пен аудандардың (қалалардың) бюджеттерi арасында бөлудiң тұрақты нормативтерiн, облыстық бюджеттерден аудандардың (қалалардың) бюджеттерiне берiлетiн субвенциялардың және аудандардың (қалалардың) бюджеттерiнен облыстық бюджеттерге берiлетiн бюджеттiк алулардың ұзақ мерзiмдi мөлшерлерiн белгiлейдi.".
18. 40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Түсiмдердi республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң арасында бөлудiң алынған сызбалары және мәслихаттар бекiткен нормативтер негiзiнде облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармалары үш күн мерзiмде 603-607, 611-нысандар бойынша (NN 9-1 - 9-6 қосымшалар) жергiлiктi қаржы органдарының басшылары, облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармалары және облыстық, Астана және Алматы қалаларының салық комитеттерi қол қоятын түсiмдердi бөлудiң тiзiмдемелерiн жасайды.".
19. 43-тармақтың бiрiншi абзацының соңғы сөйлемi алынып тасталсын.
20. 44-тармақтың бiрiншi абзацы "Республикалық және жергiлiктi бюджеттер" деген сөздердiң алдынан "Салықтардың бөлiнуiн бақылау тiзiмдемесiнде және" деген сөздермен толықтырылсын;
21. 45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

14. В пункте 34:
абзац первый после слова "производится" дополнить словами "налоговыми органами";
абзац второй исключить;
в абзаце девятом слова "(приложение N 7)" заменить словами "(приложение N 3)".
15. В пункте 35:
слово "возмещение" заменить словами "возврат (зачет)";
в абзаце втором слова "один экземпляр" заменить словом "копия";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"В случаях, когда сумма возврата (зачета) налога превышает поступившие суммы налогов с начала года по соответствующему подклассу бюджетной классификации доходов в целом по области, городам Астаны и Алматы, возврат (зачет) производится по разрешению Министерства государственных доходов Республики Казахстан с соответствующего подкласса бюджетной классификации доходов в целом по республике, при этом по данному подклассу доходов области допускаются "минусовые" доходы.".
16. Пункт 37 дополнить абзацами третьим, четвертым следующего содержания:
"ведомость зачета налогов и других платежей в бюджет форма 041З;
ведомость зачета налогов и других платежей в бюджет между налоговыми органами форма 041ЗН;".
17. В пункте 39:
абзац третий исключить;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Областными представительными органами утверждаются стабильные нормативы распределения доходов между областным бюджетом и бюджетами районов (городов), долговременные размеры субвенций, передаваемых из областных бюджетов в бюджеты районов (городов), и бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов районов (городов) в областные бюджеты.".
18. Пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. На основании полученных схем распределения поступлений между республиканским и местными бюджетами и нормативов, утвержденных маслихатами, областные, городов Астаны и Алматы управления Казначейства в трехдневный срок составляют ведомости распределения поступлений по формам 603-607, 611 (приложения NN 9-1 - 9-6), подписываемые руководителями местных финансовых органов, областных, городов Астаны и Алматы управлений Казначейства и областных, городов Астаны и Алматы налоговых комитетов.".
19. Последнее предложение абзаца первого пункта 43 исключить.
20. Абзац первый пункта 44 после слова "изменения" дополнить словами "в Ведомости контроля распределения налогов и".
21. Пункт 45 изложить в следующей редакции:

"45. Түсiмдердi нормативтердiң өзгеру нәтижелерi бойынша бюджеттер арасында қайта бөлу тiзiмдемесi (N 11 қосымша) кiрiстердi бөлудiң нормативтерi өзгерген әрбiр қаржы жылы бойынша республикалық бюджет және жергiлiктi бюджеттер бойынша жасалады. Қаржы органдары бойынша тiзiмдемелер осы органдардың дербес шоттарынан (N 130, 132 баланстық шоттар) оларға тиiстi үзiндi көшiрмелермен бiрге берiледi.".
22. Мынадай мазмұндағы 45-1-тармақпен толықтырылсын:
"45-1. Кiрiстердi түрлi деңгейлердiң бюджеттерi арасында бөлгеннен кейiн N 080 "Бюджеттер арасында бөлiнетiн кiрiстер" баланстық шоты бойынша қалдықтар болмауы тиiс.".
23. Мынадай мазмұндағы 53-1-тармақпен толықтырылсын:
"53-1. Республикалық бюджеттiң атқарылуы ол арналып бекiтiлген қаржы жылының 1 қаңтарында басталады және 31 желтоқсанында аяқталады.
Мемлекеттiк мекемелердiң өткен қаржы жылында қаржыландырумен қамтамасыз етiлмеген бекiтiлген бюджеттік шығыстар бойынша, сондай-ақ есептi кезең iшiнде жүргiзiлген ресми трансферттердi бюджеттерге есепке алу жөнiндегi қорытынды операцияларды қоспағанда, оларға ағымдағы қаржы жылына көзделген бюджеттен қаржы бөлудi жұмсауға арналған құқығы 31 желтоқсанда тоқтатылады.
Республикалық бюджеттiң атқарылуы бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының бекiтiлген жылдық сомасын ай сайынғы бөлуге сәйкес жасалатын және оған өзгерiстер енгiзу жолымен нақтыланатын республикалық бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесi негiзiнде жүзеге асырылады.
Республикалық бюджет шығыстарының тiзiмдемесi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бекiтетiн және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне ұсынатын шығыстардың жиынтық сметалары негiзiнде жасалады.
Республикалық бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрi бекiтедi. Республикалық бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстары тiзiмдемесiнiң бiр данасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне ұсынылады.
Республикалық бюджет шығыстарының алынған тiзiмдемесi негiзiнде және бюджеттiң бекiтiлуi кезiнде ескерiлген есептемелерге сәйкес республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бағынысты мемлекеттiк мекемелерге шығыстардың бекiтiлген жеке сметаларын, сондай-ақ оларға есеп айырысулардың көрсеткiштерiн хабарлайды. Өз кезегiнде, мемлекеттiк мекеме сметаның бiр данасын және оларға есеп айырысулардың көрсеткiштерiн Қазынашылықтың тиiстi аумақтық органына ұсынады.
Бюджет қаражатын мемлекеттiк мекемелер шығыстардың бекiтiлген сметалары болған жағдайда ғана қазынашылық рұқсаттардың негiзiнде жұмсауы мүмкiн.".

"45. Ведомость перераспределения поступлений между бюджетами по результатам изменения нормативов (приложение N 11) составляется по республиканскому бюджету и местным бюджетам по каждому финансовому органу, в котором изменились нормативы распределения доходов. Ведомости по финансовым органам передаются с соответствующими им выписками с лицевых счетов этих органов (балансовые счета N 130, 132).".
22. Дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:
"45-1. После распределения доходов между бюджетами разных уровней остатков по балансовому счету N 080 "Доходы, распределяемые между бюджетами" не должно быть.".
23. Дополнить пунктом 53-1 следующего содержания:
"53-1. Исполнение республиканского бюджета начинается 1-го января и заканчивается 31-го декабря финансового года, на который он утвержден.
Право государственных учреждений на расходование бюджетных ассигнований, предусмотренных им на текущий финансовый год, прекращается 31-го декабря, за исключением заключительных операций по необеспеченным финансированием в истекшем финансовом году утвержденным бюджетным расходам, а также по зачислению в бюджеты официальных трансфертов, производимых в течение счетного периода.
Исполнение республиканского бюджета осуществляется на основе росписи доходов и расходов республиканского бюджета, составляемой в соответствии с помесячным распределением утвержденной годовой суммы доходов и расходов бюджета и уточняемой путем внесения в нее изменений.
Роспись расходов республиканского бюджета составляется на основании сводных смет расходов, утверждаемых и представляемых администраторами республиканских бюджетных программ в Министерство финансов Республики Казахстан.
Роспись доходов и расходов республиканского бюджета утверждается Министром финансов Республики Казахстан. Один экземпляр росписи доходов и расходов республиканского бюджета представляется в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
На основании полученных росписей расходов республиканского бюджета и в соответствии с расчетами, учтенными при утверждении бюджета, администраторы республиканских бюджетных программ доводят до подведомственных государственных учреждений утвержденные индивидуальные сметы расходов, а также показатели расчетов к ним. В свою очередь, государственное учреждение один экземпляр сметы и показатели расчетов к ней представляет в соответствующий территориальный орган Казначейства.
Бюджетные средства могут расходоваться государственными учреждениями на основании казначейских разрешений только при наличии утвержденных смет расходов.".

24. 58-тармақ "бюджеттiк сыныптама" деген сөздердiң алдынан "Бiрыңғай" деген сөзбен толықтырылсын.
25. 60-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Атаулы мөртабан Қазынашылықтың аумақтық органының толық атауын және жауапты атқарушының сандық нөмiрiн көздейдi. Жауапты атқарушы босаған жағдайда, атаулы мөртабан операциялық бөлiмнiң бастығына, штатында операциялық бөлiмнiң бастығы жоқ Қазынашылықтың аумақтық органдарында Қазынашылықтың аумақтық органы бастығының бұйрығы бойынша тағайындалған жауапты атқарушыға тапсырылады. Атаулы мөртабанның сақталуына және оның бөтен адамға берiлмеуiне Қазынашылықтың аумақтық органының жауапты атқарушысы жеке жауап бередi.".
26. 63-тармақтың бiрiншi абзацы "Республикалық" деген сөздiң алдынан "Қазақстан Республикасының" деген сөздермен толықтырылсын.
27. Мынадай мазмұндағы 64-1-тармақпен толықтырылсын:
"64-1. Бiрыңғай қазынашылық шотта дебет сальдосы пайда болған жағдайда, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi түсiмдердi арттыру не бюджеттiк ақшаны пайдалануға Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi берген рұқсаттар бойынша аудару (шығыс) операцияларын толық немесе iшiнара уақытша тоқтата тұру жөнiнде шаралар қолданады.".
28. 65-тармақтағы "Сырттан қарыз алу жөнiндегi комитеттiң" деген сөздер "Мемлекеттiк қарыз алу департаментiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын.
29. 66-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалақының дұрыс төленуiн, экономикалық сыныптама ерекшелiгi құрылымының белгiлi бiр шығыстарын бақылау мақсатында және басқа да мақсаттар үшiн қолма-қол ақшалардың алынуын бақылау мақсатында мемлекеттiк мекемелер берiлуге жататын соманы көрсете отырып, Қазынашылықтың тиiстi аумақтық органдарына бюджеттiк және "Ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражат" ағымдағы шотынан, демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн шотынан және депозиттiк шоттан (N 19 қосымша) қолма-қол ақша алуға өтiнiмдi ұсынады, қолма-қол ақша алуға арналған өтінім ақша чегiмен бiрге, берiлуге жататын соманы көрсете отырып, бюджеттiк қаражат, ақылы қызмет көрсетулердi сатудан, демеушiлiк және қайырымдылық көмек, депозиттiк сома түрiнде алынатын қаражат және Алматы қаласы әкiмiнiң бюджеттен тыс қорының қаражаты бойынша жеке ұсынылады. Бұл ретте, демеушiлiк және қайырымдылық көмектiң, депозиттiк соманың және Алматы қаласы әкiмiнiң бюджеттен тыс қорының қаражаты бойынша шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының коды толтырылмайды. Өтiнiм төлем тiзiмдемелерiнiң немесе кассалық шығыс ордерлерінің негiзінде жасалады.".

24. Пункт 58 после слова "кодов" дополнить словом "Единой".
25. Абзац второй пункта 60 изложить в следующей редакции:
"Именной штамп предусматривает полное наименование территориального органа Казначейства и цифровой номер ответисполнителя. При увольнении ответисполнителя именной штамп сдается начальнику операционного отдела, в территориальных органах Казначейства, не имеющих в штате начальника операционного отдела, ответисполнителю, назначенному по приказу начальника территориального органа Казначейства. За сохранность именного штампа и передачу его постороннему лицу персональную ответственность несет ответисполнитель территориального органа Казначейства.".
26. Абзац первый пункта 63 после слова "бюджета" дополнить словами "Республики Казахстан".
27. Дополнить пунктом 64-1 следующего содержания:
"64-1. В случае образования дебетового сальдо на Едином казначейском счете Министерство финансов Республики Казахстан принимает меры по увеличению поступлений либо полному или частичному временному приостановлению переводных (расходных) операций по выданным Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан разрешениям на использование бюджетных денег.".
28. В пункте 65 слова "Комитета по внешнему заимствованию" заменить словами "Департамента государственного заимствования".
29. Абзац второй пункта 66 изложить в следующей редакции:
"В целях контроля за правильностью выплаты заработной платы, определенных расходов структуры специфики экономической классификации и получения наличных денег на другие цели, государственные учреждения представляют в соответствующие территориальные органы Казначейства заявку на получение наличности с бюджетного и текущего счета "Средства от платных услуг", счета для спонсорской и благотворительной помощи и депозитного счета (приложение N 19), указанием сумм, причитающихся к выдаче. Заявка на получение наличности представляется отдельно по бюджетным средствам, средствам, получаемым от реализации платных услуг, в виде спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и средств внебюджетного фонда акима города Алматы вместе с денежным чеком. При этом, по средствам спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и внебюджетного фонда акима города Алматы код бюджетной классификации расходов не заполняется. Заявка составляется на основании платежных ведомостей или расходных кассовых ордеров.".

30. Мынадай мазмұндағы 66-1-тармақпен толтырылсын:
"66-1. Ағымдағы қаржы жылының соңғы жұмыс күнi екiншi деңгейдегi банктер арқылы қолма-қол ақша төлеу мынадай тәртiппен жүргiзiледі:
1) қорытынды айналымдар кезеңiнде екiншi деңгейдегi банктер арқылы қолма-қол ақша төлеудi жүргiзуге рұқсат етiлмейдi;
2) мемлекеттiк мекемелерге қолма-қол ақша төлеу белгiленген тәртiппен және ағымдағы қаржы жылының соңғы жұмыс күннің аяғында екiншi деңгейдегi банктерде Қазынашылықтың аумақтық органдарының 889-шот бойынша қалдығын жабумен жүргiзiледi;
3) екiншi деңгейдегi банктерде касса бойынша қорытынды айналымдарға рұқсат етiлмейтiндiктен, келесi қаржы жылының 1 қаңтарында ауыспалы ақша чектерi болмауы тиiс, осыған байланысты Қазынашылықтың ағымдағы жылғы екiншi деңгейдегi банктер төлемеген барлық атаулы ақша чектерi ағымдағы жылдың соңғы жұмыс күнінің аяғында міндетті түрде қайтарып алуға жатады;
4) ағымдағы жылы алынған қолма-қол ақша бойынша Қазынашылықтың аумақтық органдары мен екiнші деңгейдегi банктер арасындағы барлық өзара есеп айырысуларды ағымдағы жылдың соңғы жұмыс күнi аяқтау қажет. Келесi қаржы жылының 1 қаңтарында екiнші деңгейдегi банктерде ашылған барлық транзиттiк шоттар нөлдiк қалдықтармен болуы тиiс;
5) Келесi қаржы жылының 1 қаңтарында Қазынашылықтың аумақтық органдарында (889) транзиттiк шоттардағы қаражаттың қалдығы бюджеттiк және "Ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражат" ағымдағы шоттарына белгiленген есептi кезеңде қорытынды айналымдармен лимиттердi бөлушiлердiң (қолма-қол ақша алушылардың) қалпына келтiруiне жатады;
6) Қазынашылықтың аумақтық органы транзиттiк шоттарда шоғырландырылған қаражатқа қолма-қол ақша алуға арналған чектердi тiркеу журналы бойынша салыстыру жүргiзуi қажет.".
31. 72-тармақтың бiрiншi абзацында:
бiрiншi сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Лимиттердi дербес бөлушi болып табылмайтын, бюджет ақшасын жұмсауға лимиттер алмайтын және лимиттердi бөлушiнiң орналасқан жерiнен тыс орналасқан мемлекеттiк мекемелерге қазынашылықтың аумақтық органдарында ағымдағы шот (N 724 "Уәкiлеттiлердiң ағымдағы шоты және төленбеген аударымдар" баланстық шоты) ашылады.";
"көмектердi," деген сөзден кейiн "алименттердi" деген сөзбен толықтырылсын.
32. 73-тармақтың бiрiншi абзацындағы "жазылады" деген сөз "Бюджеттiк сыныптама коды" деген сөздермен ауыстырылсын;
33. 74-тармақ мынадай мазмұндағы тоғызыншы, оныншы, он бiріншi абзацтармен толықтырылсын:
"Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың кезеңге қарамастан, жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналарын қайтару сомасы;
25 желтоқсанға дейiн қоса қаржыландырудың ағымдағы (арнайы) шотындағы пайдаланылмаған қаражаттың қалдығы;
қаржы жылының 31 желтоқсанынан кешiктiрмей уәкiлеттi және төленбеген аударымдарды ағымдағы шоттардағы пайдаланылмаған бюджеттiк ақшаның қалдығын мақсатты қаржыландыру ағымдағы шоттарында пайдаланылмаған бюджеттiк ақшаның қалдықтары;".

30. Дополнить пунктом 66-1 следующего содержания:
"66-1. Выплата наличных денег через банки второго уровня в последний рабочий день текущего финансового года производится в следующем порядке:
1) запрещается производить в период заключительных оборотов выплату наличных денег через банки второго уровня;
2) выплата наличных денег государственным учреждениям производится текущим годом в установленном порядке и закрытием на конец последнего рабочего дня текущего финансового года остатка по счету 889 территориальных органов Казначейства в банках второго уровня;
3) в связи с тем, что в банках второго уровня заключительных оборотов по кассе не допускается, переходящих денежных чеков на 1-ое января следующего финансового года не должно быть, в связи с чем, все неоплаченные банками второго уровня именные денежные чеки Казначейства за текущий год подлежат обязательному отзыву в конце последнего рабочего дня текущего года;
4) все взаиморасчеты между территориальными органами Казначейства и банками второго уровня по полученной наличности за текущий год необходимо закончить в последний рабочий день текущего года. На 1-ое января следующего финансового года все открытые транзитные счета в банках второго уровня должны быть с нулевыми остатками;
5) остатки средств на транзитных счетах (889) в территориальных органах Казначейства на 1-ое января следующего финансового года подлежат восстановлению на бюджетные и текущие счета "Средства от платных услуг" распорядителей лимитов (получателей наличности) заключительными оборотами в установленном счетном периоде;
6) территориальным органам Казначейства необходимо провести сверку средств, аккумулированных на транзитных счетах (889), по журналу регистрации чеков на получение наличности.".
31. В абзаце первом пункта 72:
первое предложение изложить в следующей редакции:
"Государственным учреждениям, не являющимся самостоятельными распорядителями лимитов, не получающим лимиты на расходование бюджетных денег и расположенным вне места нахождения распорядителя лимитов, в территориальных органах казначейства открывается текущий счет (балансовый счет N 724 "Текущий счет уполномоченных и невыплаченные переводы").";
после слова "помощи," дополнить словом "алиментов,".
32. В абзаце первом пункта 73 слово "проставляется" заменить словами "Код бюджетной классификации" -".
33. Пункт 74 дополнить абзацами девятым, десятым, одиннадцатым следующего содержания:
"суммы возврата Государственным центром по выплате пенсий обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды независимо от периода;
до 25-го декабря остатки неиспользованных средств на текущем (специальном) счете софинансирования;
не позднее 31-го декабря финансового года остатки неиспользованных бюджетных денег на текущих счетах уполномоченных и невыплаченные переводы и целевого финансирования;".

34. 80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Бұдан басқа, 902 "Өзара есеп айырысулар бойынша аударылған сома" шотына бюджеттiк қаражаттың бiрiншi лимитi ашылғанға дейiнгi мерзiмде:
1) жыл басында, бюджеттiк қаражаттың лимитi әлi ашылмаған және кассалық шығыстарды қалпына келтіруді жүргізу мүмкін емес кезде;
2) мемлекеттiк мекеме қайта ұйымдастырылған, мемлекеттiк мекеменiң немесе оның бюджеттiк шотының коды өзгерген кезде түсетiн дебиторлық берешектiң сомасы есепке алынады.".
35. Мынадай мазмұндағы 81-1, 82-1, 82-2-тармақтармен толықтырылсын:
"81-1. Төлем тапсырмаларында немесе жеке тұлғалардың тiзiмдерiнде қате табылған кезде, кезеңiне қарамастан, Зейнетақы төлеу жөніндегi мемлекеттiк орталықтың жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналарын қайтару сомасы қателердi жойғаннан кейiн Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа кейiннен аудару үшiн 111 "Негiзгi жалақы" ерекшелiгi бойынша мемлекеттiк мекеменiң шотына мiндеттi түрде қалпына келтiруге жатады.";
"82-1. Мемлекеттiк мекеменiң бюджеттiк шотындағы пайдаланылмаған бюджеттiк ақшаның қалдықтарын ол мемлекеттiк кәсiпорын болып қайта ұйымдастырылған кезде, осы мемлекеттiк мекеме қызметiнiң тоқтатылуы туралы заңды тұлғалардың мемлекеттiк тiркелiмiне жазба енгізу сәтiне дейiн жете пайдалануға рұқсат етiледi.
82-2. Әрекет ету мерзiмi тоқтатылған, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бөлiнген лимиттердiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының құрылымына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуiне байланысты мемлекеттiк мекемелер осы ерекшелiк бойынша ағымдағы қаржы жылының iшiнде жете пайдаланады.".
36. 3-бөлiмде:
5-тараудың тақырыбында:
"беру" деген сөз "қайта ұйымдастыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
"және өзге де жағдайларда" деген сөздермен толықтырылсын;
85-тармақта:
екiншi абзацтағы "және ашылған лимиттердi көшiру" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Бұрынғы шоттардағы пайдаланылмаған лимиттердiң қалдығын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң рұқсатымен жете пайдалануға рұқсат етiледi.";
89-тармақ алынып тасталсын;
90-тармақтың жетiншi абзацындағы "бiр операциялық күн" деген сөздер "үш операциялық күн" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-тараумен толықтырылсын:
"5-1-тарау. Бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерінің қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгiнен басқа ерекшелiгiне, бiр мемлекеттiк мекемеден басқасына көшiру.
91-1. Бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгiнен басқа ерекшелiгiне көшiру үшiн мемлекеттiк мекеменiң сұрау салуы бойынша Қазынашылықтың аумақтық органы түзетiлетiн бюджеттiк бағдарлама бойынша бюджеттiк шоттан шығыс операцияларының тоқтатылуы туралы Қазынашылықтың жауапты атқарушысының белгiсiмен бiрге сұрау салу күнінде қалыптасқан 032-А "Алынған мiндеттемелердi ескере отырып, бөлiнген лимиттердiң және кассалық шығыстар қозғалысының тiзiмдемесi" нысанын бередi. Мемлекеттiк мекеме осы тiзiмдеменi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне жiбередi.
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi көшiруге арналған өтінімдi жасайды және оны 032-А нысаны тiзiмдемелерiнiң көшiрмелерiмен бiрге Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Бюджет департаментiне ұсынады. Өтiнiмде республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгінен басқа ерекшелiгiне көшiрудiң қажеттiлiгiн негiздейдi. Бұл ретте өз шегінде басқа ерекшелiкке көшiру болжанатын кредиторлық берешектiң бар-жоғын және шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша алынған мiндеттемелердi, бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын ескеру қажет. Бюджет департаментi республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң өтінімiн ол ұсынылған күннен бастап бес күнтiзбелiк күннен асырмай қарайды.
Бюджет департаментi бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгiнен басқа ерекшелігіне көшiруден бас тартқан жағдайда, республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бұл туралы бағынысты мемлекеттiк мекемелердi хабарлар етедi. Осыдан кейiн, мемлекеттiк мекемелер Қазынашылықтың тиiстi аумақтық органдарына бюджеттiк шоттарды оқшауламау туралы жазбаша өтiнiш жасайды.
Өтiнiм оң қаралған жағдайда Бюджет департаментi терiс таңбамен - көшiруге жататын сома, оң таңбамен - тиiстi ерекшелiк бойынша арттыру сомасы көрсетiлетін "Республикалық бюджет шығыстарының тiзiмдемесiн өзгерту туралы" анықтама (N 21 қосымша) жасайды.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгiнен басқа ерекшелiгiне көшiрудi бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгiнен басқа ерекшелiгiне көшiру туралы Бюджет департаментi ұсынған қорытындының және анықтаманың (N 21 қосымша) негiзiнде жүргiзедi.
Қазынашылық комитетi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне жаңа қазынашылық рұқсат жазып бередi.

34. Пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Кроме того, на счет 902 "Суммы, перечисленные по взаимным расчетам до выяснения" зачисляется, на срок до открытия первого лимита бюджетных средств, сумма дебиторской задолженности, поступающая:
1) в начале года, когда еще не открыты лимиты бюджетных средств и невозможно произвести восстановление кассовых расходов;
2) при реорганизации государственного учреждения, изменении кода государственного учреждения или его бюджетного счета.".
35. Дополнить пунктами 81-1, 82-1, 82-2 следующего содержания:
"81-1. Сумма возврата Государственным центром по выплате пенсий обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды при обнаружении ошибок в платежных поручениях или списках физических лиц, независимо от периода, подлежит обязательному восстановлению на счет государственного учреждения по специфике 111 "Основная заработная плата" для последующего перечисления в Государственный центр по выплате пенсий после устранения ошибок.";
"82-1. Остатки неиспользованных бюджетных денег на бюджетном счете государственного учреждения при его реорганизации в государственное предприятие разрешается доиспользовать до момента внесения в государственный регистр юридических лиц записи о прекращении деятельности данного государственного учреждения.
82-2. Остатки выделенных лимитов по спецификам экономической классификации расходов, срок действия которых прекращен, в связи внесением изменений и дополнений в структуру экономической классификации расходов, доиспользуются государственным учреждением по данной специфике в течение текущего финансового года.".
36. В Разделе 3:
в заголовке Главы 5:
слово "передаче" заменить словом "реорганизации";
дополнить словами "и в иных случаях";
в пункте 85:
в абзаце втором слова "и переносе открытых лимитов" исключить;
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Остаток неиспользованных лимитов на прежних счетах разрешается доиспользовать с разрешения Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.";
пункт 89 исключить;
в абзаце седьмом пункта 90 слова "одного операционного дня" заменить словами "трех операционных дней";
дополнить Главой 5-1 следующего содержания:
"Глава 5-1. Перенос неиспользованных остатков лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику, с одного государственного учреждения на другое
91-1. Для переноса остатков неиспользованных лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику по запросу государственного учреждения территориальный орган Казначейства выдает форму 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств", сформированную на дату запроса, с отметкой ответисполнителя Казначейства о прекращении расходных операций с бюджетного счета по корректируемой бюджетной программе. Государственное учреждение данную ведомость направляет администратору республиканских бюджетных программ.
Администратор республиканских бюджетных программ составляет заявку на перенос и представляет ее с копиями ведомостей формы 032-А в Бюджетный департамент Министерства финансов Республики Казахстан. В заявке администратор республиканских бюджетных программ обосновывает необходимость переноса остатков неиспользованных лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику. При этом необходимо учитывать наличие кредиторской задолженности и принятых обязательств по спецификам экономической классификации расходов, остатки неиспользованных лимитов бюджетных средств, в пределах которых предполагается перенос на другую специфику. Бюджетный департамент рассматривает заявку администратора республиканских бюджетных программ не более пяти календарных дней со дня ее представления.
В случае отказа Бюджетным департаментом в переносе остатков неиспользованных лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику, администраторы республиканских бюджетных программ уведомляют об этом подведомственные государственные учреждения. После чего, государственные учреждения письменно обращаются в соответствующие территориальные органы Казначейства с просьбой о разблокировании бюджетных счетов.
В случае положительного рассмотрения заявки Бюджетный департамент составляет справку "Об изменении росписи расходов республиканского бюджета" (приложение N 21), в которой указываются со знаком минус суммы, подлежащие переносу, со знаком плюс - суммы увеличения по соответствующей специфике.
Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан перенос остатков неиспользованных лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику производит на основании представленных Бюджетным департаментом заключения о переносе остатков неиспользованных лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику и справки (приложение N 21).
Комитет казначейства выписывает администратору республиканских бюджетных программ новое казначейское разрешение.

Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi қазынашылық рұқсаттардың негiзінде тиiстi рұқсаттарды ресiмдейдi (2, 2а нысандары), оларды белгiленген тәртiппен тағайындауы бойынша бағынысты мемлекеттiк мекемелерге, Қазынашылықтың аумақтық органдарына жеткiзедi және операциялардың жүруiн бақылайды.
Облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармаларына электронды почтамен бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгiнен басқа ерекшелiгiне көшiру жөнінде рұқсаттар (2, 2а нысандары) түскеннен кейiн Қазынашылықтың жауапты атқарушысы көшiруге арналған рұқсаттарды (2, 2а нысандары) қазынашының автоматтандырылған жұмыс орнына есепке алады.
Бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгiнен басқа ерекшелiгiне көшiру жөнiнде мемлекеттiк мекемелер бойынша операциялардың жүргiзiлу дұрыстығы 032-А "Алынған міндеттемелердi ескере отырып, бөлінген лимиттердiң және кассалық шығыстар қозғалысының тiзiмдемесi" нысаны бойынша анықталады.
91-2. Бiр бағдарламаның шегiнде бюджет қаражатының пайдаланылмаған лимиттерiнiң қалдықтарын шығыстардың экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiгiнен басқа ерекшелiгiне көшiрiлген жағдайда мемлекеттiк мекеменiң сұрау салуы бойынша Қазынашылықтың аумақтық органы осы бағдарлама бойынша бюджеттiк шоттан шығыс операциялардың тоқтатылуы туралы Қазынашылықтың жауапты атқарушысының белгiсiмен бiрге сұрау салу күнiнде қалыптасқан 032-А "Алынған мiндеттемелердi ескере отырып, бөлiнген лимиттердiң және кассалық шығыстар қозғалысының тiзiмдемесi" нысанын бередi. Осы операцияның жүргiзiлуіне жауаптылық пен бақылау Қазынашылықтың жауапты атқарушысына жүктеледі.
91-3. Бюджеттiк ақшаның пайдаланылмаған лимиттерінің қалдықтарын ерекшелiктерi бойынша бiр мемлекеттiк мекемеден басқа мемлекеттiк мекемеге көшiрудi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жүргiзедi. Бұл үшiн көшiруге қатысқан бағынысты мемлекеттiк мекемелер республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлеріне бюджеттік шоттан шығыс операцияларының тоқтатылуы туралы Қазынашылықтың жауапты атқарушысының белгiсiмен бiрге көшiру күнінде қалыптасқан 032-А "Алынған міндеттемелердi ескере отырып, бөлiнген лимиттердiң және кассалық шығыстар қозғалысының тiзiмдемесi" нысанын ұсынады.
Көшiрудi жүргiзудiң одан арғы тәртiбi 91-1-тармақтың жетiнші, сегiзiншi, тоғызыншы, оныншы абзацтарында көрсетiлген тәртiппен жүргiзiледi.
91-4. Егер қайта ұйымдастырылған мемлекеттiк мекеменің құқықтық мирасқоры сол ведомстволық бағыныстылықтың мемлекеттік мекемесi болып табылса, онда бұрын бөлiнген лимиттердiң және кассалық шығыстардың сомасын көшiру 88-91-тармақтарда көрсетiлген тәртiппен жүргiзіледі.";
93-тармақтың бiрiнші абзацындағы "Сырттан қарыз алу жөніндегi комитет" деген сөздер "Мемлекеттiк қарыз алу департаментi" деген сөздермен ауыстырылсын.

Администраторы республиканских бюджетных программ на основании казначейских разрешений оформляют соответствующие разрешения (формы 2, 2а), доводят их по назначению в установленном порядке до подведомственных государственных учреждений, территориальных органов Казначейства и контролируют прохождение операции.
После поступления в областные, городов Астаны и Алматы управления Казначейства по электронной почте разрешений (формы 2, 2а) по переносу остатков неиспользованных лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику ответственный исполнитель Казначейства зачисляет в автоматизированное рабочее место казначея разрешения на перенос (форма 2, 2а). На данную операцию отводится не более трех операционных дней.
Правильность проведения операции по государственному учреждению по переносу остатков неиспользованных лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику определяется по форме 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств".
91-2. В случае переноса остатков неиспользованных лимитов бюджетных средств с одной специфики экономической классификации расходов на другую специфику в пределах одной программы по запросу государственного учреждения территориальный орган Казначейства выдает форму 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств", сформированную на дату запроса, с отметкой ответисполнителя Казначейства о прекращении расходных операций по данной программе. Ответственность и контроль за проведение данной операции возлагается на ответисполнителя территориального органа Казначейства.
91-3. Перенос остатков неиспользованных лимитов бюджетных денег по спецификам с одного государственного учреждения на другое государственное учреждение производится администратором республиканских бюджетных программ. Для этого задействованные в переносе подведомственные государственные учреждения представляют администраторам республиканских бюджетных программ форму 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств", сформированную на дату переноса, с отметкой ответисполнителя Казначейства о прекращении расходных операций по бюджетному счету.
Дальнейший порядок проведения переноса производится в порядке, указанном в абзацах седьмом, восьмом, девятом, десятом пункта 91-1.
91-4. Если правопреемником реорганизованного государственного учреждения является государственное учреждение той же ведомственной подчиненности, то перенос сумм ранее выделенных лимитов и кассовых расходов производится в порядке, указанном в пунктах 88-91.";
в абзаце первом пункта 93 слова "Комитетом по внешнему заимствованию" заменить словами "Департаментом государственного заимствования".

37. 94-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi - жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың қаржылық негiзделуіне және iске асырылуына жауапты, жергiлiктi бюджетпен қаржыландырылатын атқарушы органдар;".
38. 95-тармақ мынадай мазмұндағы екіншi абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк мекемелер бюджет қаражатын шығыстардың бекiтiлген сметалары болған кезде ғана қаржылық рұқсаттардың негiзiнде жұмсауы мүмкiн.".
39. 98, 99, 100-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Қазынашылықтың аумақтық органдары жергiлiктi бюджеттердiң кiрiстерi мен шығыстарының есебін, облыстық бюджеттердiң есеп айырысу-кассалық қызмет көрсетуiн, арнайы экономикалық аймақтардың, қалалар мен аудандар бюджеттерінің қаржылық қорларын (бюджеттерiн) жүзеге асырады.
99. Жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы осы бюджеттердiң кiрiстерi мен шығыстарының бекітiлген жылдық сомасын ай сайынғы бөлуге сәйкес жасалатын және оларға өзгерiстер енгiзу жолымен нақтыланатын барлық деңгейлердiң жергiлiктi бюджеттерінің кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесi негiзінде жүзеге асырылады.
Жергiлiктi бюджеттер шығыстарының алынған тiзiмдемесi негiзінде және бюджет бекіту кезінде ескерілген есептемелерге сәйкес, жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бағынысты мемлекеттiк мекемелерге шығыстардың бекiтiлген жеке сметаларын, сондай-ақ оларға деген есептемелердiң көрсеткiштерін жеткiзедi. Өз кезінде, мемлекеттiк мекеме сметаның бiр данасын және оларға деген есептемелерінiң көрсеткiштерiн Қазынашылықтың тиiстi аумақтық органына ұсынады.
100. Жергiлiктi бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесін жергiлiктi қаржы органының басшысы бекiтедi. Жергiлiктi бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстары тiзiмдемесiнiң бiр данасы электрондық түрде (дискетпен немесе байланыс арналары бойынша) файл түрінде немесе бюджеттiк сыныптаманың кодтары бойынша мың теңгемен қағаз тасымалдаушымен Қазынашылықтың тиiстi аумақтық органдарына ұсынылады.
Қазынашылықтың аумақтық органдары жергiлiктi қаржы органдарынан тиiстi жергiлiктi бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесiн ала отырып автоматтандырылған жұмыс орнының дерекқорына қаржыгердi енгiзедi.
Жергiлiктi бюджеттердiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесін енгiзу кезiнде мыналар:
тiзiмдемедегi кiрiстер мен шығыстардың бюджеттiк сыныптама кодтарының Кiрiстер мен шығыстардың бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының анықтамалығына сәйкестiгi;
кiрiстер бойынша тiзiмдеменiң қорытынды сомасының шығыстар бойынша тiзiмдеменiң қорытынды сомасына теңдiгi;
жеке сомның қорытынды сомаға сәйкестiгi бақыланады.

37. Абзац второй пункта 94 изложить в следующей редакции:
"администраторов местных бюджетных программ - исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета, ответственные за финансовое обоснование и реализацию местных бюджетных программ;".
38. Пункт 95 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Бюджетные средства могут расходоваться государственными учреждениями на основании финансовых разрешений только при наличии утвержденных смет расходов.".
39. Пункты 98, 99, 100 изложить в следующей редакции:
"98. Территориальные органы Казначейства осуществляют учет доходов и расходов местных бюджетов, расчетно-кассовое обслуживание областных бюджетов, финансовых фондов (бюджетов) специальных экономических зон, бюджетов городов и районов.
99. Исполнение местных бюджетов осуществляется на основе росписей доходов и расходов местных бюджетов всех уровней, составляемых в соответствии с помесячным распределением утвержденных годовых сумм доходов и расходов этих бюджетов и уточняемых путем внесения в них изменений.
На основании полученных росписей расходов местных бюджетов и в соответствии с расчетами, учтенными при утверждении бюджета, администраторы местных бюджетных программ доводят до подведомственных государственных учреждений утвержденные индивидуальные сметы расходов, а также показатели расчетов к ним. В свою очередь, государственное учреждение один экземпляр сметы и показатели расчетов к ней представляет в соответствующий территориальный орган Казначейства.
100. Роспись доходов и расходов местного бюджета утверждается руководителем местного финансового органа. Один экземпляр росписи доходов и расходов местного бюджета представляется в соответствующие территориальные органы Казначейства в электронном виде (на дискете или по каналам связи) в виде файла или на бумажном носителе по кодам бюджетной классификации в тысячах тенге.
Территориальные органы Казначейства, получив от местных финансовых органов роспись доходов и расходов соответствующего местного бюджета, вводят ее в базу данных автоматизированного рабочего места финансиста.
При вводе росписи доходов и расходов местных бюджетов контролируются:
соответствие кодов бюджетной классификации доходов и расходов в росписи справочнику Единой бюджетной классификации расходов и доходов;
равенство итоговых сумм росписи по доходам итоговым суммам росписи по расходам;
соответствие частных сумм итоговым суммам.

Егер тиiстi қаржы жылының 1 қаңтарына дейін жергiлiктi өкiлдi орган тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттi бекiту туралы шешiм қабылдамаған болса, онда ол бекітiлгенге дейiн тиiстi жергiлiктi қаржы органы жергiлiктi бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының ағымдағы қаржы жылына арналған жылдық жергiлiктi бюджет жобасының 1/4 бөлiгi мөлшерінде 1-тоқсанға арналған уақытша тiзiмдемесiн жасайды және бекiтедi.".
40. Мынадай мазмұндағы 100-1-тармақпен толықтырылсын:
"100-1. Жергiлiктi бюджеттердiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесiне олардың атқарылуы барысында "өзгерiстер енгiзу мыналардың:
жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдардың нормативтiк құқықтық кесімдері;
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерінiң шығыстардың сметасын өзгертуге арналған өтiнiмдерi негiзiнде жүргiзiледi.
Кiрiстер мен шығыстардың тiзiмдемесіне өзгерiстер енгiзу N 203 нысан мен N 303 нысандағы Жергiлiктi қаржы органдарының анықтамалары бойынша жүргiзiледi (NN 24, 25 қосымшалар). Анықтамаларды нөмiрлеудi жергiлiктi қаржы органдары жүргiзедi. Анықтаманың қосымша бiрегей нөмiрін автоматты түрде бере отырып, анықтамаларды енгiзудi және нақтыланған бюджеттi есептеудi Қазынашылықтың аумақтың органдары жүзеге асырады.
Жергiлiктi бюджеттердiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесіне өзгерiстер енгiзген кезде мыналарды:
кірістер мен шығыстардың тұтастай алғанда жыл бойынша және әрбiр ай бойынша теңгерiмдiлiгiн сақтау;
жоспарлы тағайындаулар, қаржыландыру лимиттерi және кассалық шығыстар арасындағы сәйкестікті сақтау;
кемiтiлетін ерекшелiктер бойынша кредиторлық берешектiң бар екенін немесе жоқ екенін ескеру;
тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) берушiлер алдындағы Қазынашылықтың аумақтық органдарында тiркелген міндеттемелердi ескеру қажет.
Ерекшелiктер бойынша жоспарлы тағайындаулар мен қаржыландыру лимиттерін кемiту, өз шегінде белгiленген тәртiппен мiндеттемелер қабылданбаған және тiркелмеген сомаға жүргiзiлуi мүмкiн, Ерекшелiктер бойынша жоспарлы тағайындаулар мен қаржыландыру лимиттерiн арттыру бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша жылдық сома шегінде, басқа ерекшелiктер бойынша оларды кеміту есебін жүзеге асырылуы мүмкін.
Ерекшелiктер бойынша жергiлiктi бюджет шығыстарының жылдық сомасын өзгерту жергiлiктi өкiлдi органның ағымдағы қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджет туралы шешiмінде көзделген бағдарлама (кiші бағдарлама) бойынша қаржы бөлу шегінде жүзеге асырылады.".
41. 101-тармақтағы "бекiтедi және" деген сөздер алынып тасталсын.
42. Мынадай мазмұндағы 102-1-тармақпен толықтырылсын:

В случае, если до 1-го января соответствующего финансового года местным представительным органом не принято решение об утверждении местного бюджета на соответствующий финансовый год, то до его утверждения соответствующий местный финансовый орган составляет и утверждает временную роспись доходов и расходов местного бюджета на 1 квартал в размере 1/4 части проекта годового местного бюджета на текущий финансовый год.".
40. Дополнить пунктом 100-1 следующего содержания:
"100-1. Внесение изменений в роспись доходов и расходов местных бюджетов в процессе их исполнения производится на основании:
нормативных правовых актов местных представительных и исполнительных органов;
заявок администраторов бюджетных программ на изменение сметы расходов.
Внесение изменений в росписи доходов и расходов производится по Справкам местных финансовых органов формы N 203 и формы N 303 (приложения NN 24, 25). Нумерацию справок ведут местные финансовые органы. Ввод справок с автоматическим присвоением дополнительного уникального номера справки и расчет уточненного бюджета осуществляется территориальными органами Казначейства.
При внесении изменений в роспись доходов и расходов местных бюджетов необходимо:
соблюдать сбалансированность доходов и расходов в целом по году и по каждому месяцу;
соблюдать соответствие между плановыми назначениями, лимитами финансирования и кассовыми расходами;
учитывать наличие или отсутствие кредиторской задолженности по уменьшаемым спецификам;
учитывать наличие зарегистрированных в территориальных органах Казначейства обязательств перед поставщиками товаров (работ, услуг).
Уменьшение плановых назначений и лимитов финансирования по спецификам может производиться на сумму, в пределах которой не приняты и не зарегистрированы в установленном порядке обязательства. Увеличение плановых назначений и лимитов финансирования по спецификам может осуществляться в пределах годовых сумм по бюджетной программе (подпрограмме) за счет их уменьшения по другим спецификам.
Изменение годовой суммы расходов местного бюджета по спецификам осуществляется в пределах ассигнований по бюджетным программам (подпрограммам), предусмотренным в решении местного представительного органа о местном бюджете на текущий финансовый год.".
41. В пункте 101 слова "утверждается и" исключить.
42. Дополнить пунктом 102-1 следующего содержания:

"102-1. Жергiлiктi бюджеттер шығыстарының тiзiмдемесін өзгерту кезінде тиiстi өзгерiстер жергiлiктi бюджеттердің қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер шығыстарының сметаларына енгiзiлуi тиiс.".
43. 103-тармақтың үшіншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кiрiстердi асыра орындау нәтижесiнде қаржы жылының басында алынған бюджет қаражатының бос қалдықтары, сондай-ақ кiрiстер бойынша өткен тоқсандағы асыра орындаудың сомасы ағымдағы жыл бюджетiнiң атқарылуы барысында жоғары тұрған бюджетке алынуға жатпайды.".
44. Мынадай мазмұндағы 103-1-тармақпен толықтырылсын:
"103-1. Мемлекеттiк мекемелердiң жергiлiктi бюджеттерден бөлінген бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалануын қайтару Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің 1999 жылғы 12 қарашадағы N 607 бұйрығымен бекiтiлген Жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген және қаржылық рұқсаттарда көзделмеген мақсаттарға мемлекеттiк мекемелер пайдаланған бюджет қаражатын қайтару ережесіне сәйкес жүргiзiледi.".
45. 106-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "бақылауды" деген сөздiң алдынан "алдын ала" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацтағы "бақылауды" деген сөздiң алдынан "алдын ала" деген сөздермен толықтырылсын.
46. 115-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық және бюджеттiк рұқсаттарды есепке алу;".
47. Мынадай мазмұндағы 141-1-тармақпен толықтырылсын:
"141-1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтаған республикалық бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша мемлекеттiк тапсырысты қаржыландырудың ерекше тәртiбін белгiлеуi мүмкін.".
48. 142-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"142. Қаржыландыру нысаны белгіленген тәртіппен мемлекеттiк тапсырыс ретiнде анықталған бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) екi топқа бөлінедi:
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) көлемiне сәйкес қаржыландырылатын бағдарламалар (кiшi бағдарламалар);
мемлекеттiк тапсырыстың құн бiрлiгiне есептей отырып қаржыландырылатын бағдарламалар (кiшi бағдарламалар).
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi әрбiр бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша әзiрлейтiн және бекiтетiн Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебінен орындалатын мемлекеттiк тапсырыс туралы ережеде қаржыландыру кезiнде қолданылатын, өзi бойынша бағдарламалардың жоғарыда көрсетiлген топтардың бiреуiне тиесiлiлiгi анықталатын мемлекеттiк тапсырыстың құнын есептеу қағидаты көрсетiледi. Осы Ереженi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi Қазынашылықтың аумақтық органдарына ұсынады.
Ағымдағы қаржы жылына арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарт (келісім-шарт) ағымдағы қаржы жылы қайта тіркелген, өткен қаржы жылының міндеттемелерін шегере отырып, республикалық және жергілікті бюджеттерде бекітілген жылдық соманың шегінде жасалуы мүмкін.".

"102-1. При изменении росписи расходов местных бюджетов соответствующие изменения должны быть внесены в сметы расходов государственных учреждений, финансируемых из местных бюджетов.".
43. Абзац третий пункта 103 изложить в следующей редакции:
"Свободные остатки бюджетных средств, полученные на начало финансового года в результате перевыполнения доходов, а также суммы перевыполнения по доходам за истекший квартал в ходе исполнения бюджета текущего года, не подлежат изъятию в вышестоящий бюджет.".
44. Дополнить пунктом 103-1 следующего содержания:
"103-1. Отзыв нецелевого использования государственными учреждениями бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов, производится в соответствии с Правилами отзыва бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов и использованных государственными учреждениями на цели, не предусмотренные финансовыми разрешениями, утвержденными приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 12 ноября 1999 года N 607  V990995_  .".
45. В пункте 106:
в абзаце первом после слова "обеспечения" дополнить словом "предварительного";
в абзаце втором после слова "осуществляет" дополнить словом "предварительный".
46. Абзац второй пункта 115 изложить в следующей редакции:
"учет финансовых и бюджетных разрешений;".
47. Дополнить пунктом 141-1 следующего содержания:
"141-1. Министерством финансов Республики Казахстан может устанавливаться особый порядок финансирования государственного заказа по республиканским бюджетным программам (подпрограммам), определенным Правительством Республики Казахстан.".
48. Пункт 142 изложить в следующей редакции:
"142. Программы (подпрограммы), форма финансирования которых в установленном порядке определена как государственный заказ, распределяются на две группы:
программы (подпрограммы), финансируемые согласно объему выполненных работ (оказанных услуг);
программы (подпрограммы), финансируемые из расчета на единицу стоимости государственного заказа.
В Правилах о государственном заказе, выполняемом за счет средств республиканского и местных бюджетов, разрабатываемых и утверждаемых администраторами бюджетных программ по каждой программе (подпрограмме), указывается принцип расчета стоимости государственного заказа, применяемый при финансировании, по которому определяется принадлежность программ к одной из вышеуказанных групп. Данные Правила представляются администраторами бюджетных программ в территориальные органы Казначейства.
Договор (контракт) на выполнение государственного заказа на текущий финансовый год может заключаться в пределах годовой суммы, утвержденной в республиканском или местных бюджетах, за вычетом обязательств прошлого финансового года, перерегистрированных в текущем финансовом году.".

49. 7-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1-тараумен толықтырылсын:
"3-1-тарау. 2000 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген жекелеген республикалық бюджеттiк бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру тәртiбi
152-1. Бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) ай сайын қаржыландыру осы тарауда белгiленген талаптарды қоспағанда, Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 16 ақпандағы N 255 қаулысымен бекiтілген Мемлекеттік бюджеттің есебiмен ұсталатын мемлекеттiк мекемелерге арналған бюджеттiң атқарылуы және есептiлiк нысандарын (мерзiмдi және жылдық) жүргiзу жөнiндегi қаржылық рәсiмдердiң ережесiне сәйкес жүргiзiледi.
Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде орындалатын 2000 жылға арналған бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру заңнамада анықталған тәртiппен жүзеге асырылады. Мемлекеттік тапсырыс шеңберiнде орындалатын бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) орындауға арналған шарттар (келiсiм-шарттар) бөлінген қаржыландыру лимиттерiнiң сомасына жасалады. Бұл ретте келесi кезеңдегi шарттар (келiсiм-шарттар) бұрын жасалған шарттар (келiсiм-шарттар) толығымен орындалған жағдайда ғана жасалады.
152-2. Бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландыру 2000 жылдың екiншi тоқсанынан бастап кезең-кезеңiмен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің Қазынашылық комитетi ағымдағы айдың 3 күніне дейін ай сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің Бюджет департаментіне (бұдан әрi - Бюджет департамент) ағымдағы айдың 1 күнгi жағдай бойынша ("Салық түсімдері", "Салыққа жатпайтын түсімдер", "Капиталмен жасалатын операциялардан алынатын кiрiстер", "Алынған ресми трансферттер (гранттар)" және "Бюджеттен берiлген несиелердi "өтеу" кiрiстердiң бюджеттiк сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша) республикалық бюджетке түсетін түсiмдердiң iс жүзіндегi көлемін ұсынады.
Бюджет департаментi "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен бекiтiлген жылдық сомадан республикалық бюджетке іс жүзінде түсетін түсiмдердiң деңгейін талдауды жүргiзедi және мынадай тәртіппен бағдарламаларды (кішi бағдарламаларды) қаржыландыруды жүзеге асырады;
бiріншi кезеңде (2000 жылғы 1 сәуiрден бастап) 2000 жылғы 1 сәуiрдегi жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң бекiтiлген түсiмдердiң жылдық сомасының кемiнде 20 пайызы көлемi кезiнде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) сәуiрде, мамырда және маусымда қаржыландыру осы айларға республикалық бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесінде (бұдан әрi - тiзiмдеме) көзделген соманың шегінде жүзеге асырылады. Егер 1 сәуiрдегi жағдай бойынша iс жүзіндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемінде 20 пайызы құрайтын болса, онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) сәуiрде қаржыландыру жүргiзiлмейдi. 1 мамырдағы жағдай бойынша iс жүзіндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемінде 20 пайызы болған кезде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) мамырда және маусымда қаржыландыру осы айларға тiзiмдемеде көзделген соманың шегiнде жүзеге асырылады. Егер 1 мамырдағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемiнде 20 пайызын құрайтын болса, онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) мамырда қаржыландыру жүргiзiлмейдi. 1 маусымдағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемінде 20 пайызы болған кезде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) маусымда қаржыландыру осы айларға тiзiмдемеде көзделген соманың шегінде жүзеге асырылады. Егер 1 маусымдағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемiнде 20 пайызын құрайтын болса, онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) мамырда қаржыландыру жүргiзiлмейдi;

49. Раздел 7 дополнить Главой 3-1 следующего содержания:
"Глава 3-1. Порядок финансирования отдельных республиканских бюджетных программ (подпрограмм), предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год
152-1. Настоящая глава определяет порядок финансирования республиканских бюджетных программ (подпрограмм) согласно Перечню республиканских бюджетных программ и подпрограмм, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 1999 года N 1872  P991872_  "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2000 год" (далее в настоящей главе - программ (подпрограмм).
152-2. Ежемесячное финансирование программ (подпрограмм) производится в соответствии с Правилами финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2000 года N 255  P000255_  , за исключением требований, установленных в настоящей главе.
Финансирование программ (подпрограмм) на 2000 год, выполняемых в рамках государственного заказа, осуществляется в порядке, определяемом законодательством. Договоры (контракты) на выполнение программ (подпрограмм), выполняемых в рамках государственного заказа, заключаются на сумму выделенных лимитов финансирования. При этом договоры (контракты) на следующем этапе заключаются при условии, что ранее заключенные договоры (контракты) исполнены полностью.
152-3. Финансирование программ (подпрограмм) осуществляется поэтапно, начиная со второго квартала 2000 года.
Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ежемесячно до 3-го числа текущего месяца представляет Бюджетному департаменту Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Бюджетный департамент) фактический объем поступлений в республиканский бюджет по состоянию на 1-ое число текущего месяца (по категориям бюджетной классификации доходов "Налоговые поступления", "Неналоговые поступления", "Доходы от операций с капиталом", "Полученные официальные трансферты (гранты)" и "Погашение кредитов, выданных из бюджета").
Бюджетный департамент проводит анализ уровня фактических поступлений в республиканский бюджет от годовой суммы, утвержденной Законом Республики Казахстан  Z990473_  "О республиканском бюджете на 2000 год", и осуществляет финансирование программ (подпрограмм) в следующем порядке:
на первом этапе (с 1-го апреля 2000 года) при объеме фактических поступлений по состоянию на 1-ое апреля 2000 года не менее 20 процентов от утвержденной годовой суммы поступлений финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в апреле, мае и июне в пределах сумм, предусмотренных в росписи доходов и расходов республиканского бюджета (далее - роспись) на эти месяцы. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое апреля составляет менее 20 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в апреле не производится. При объеме фактических поступлений не менее 20 процентов от годовой суммы по состоянию на 1-ое мая финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в мае и июне в пределах сумм, предусмотренных в росписи на эти месяцы. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое мая составляет менее 20 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в мае не производится. При объеме фактических поступлений по состоянию на 1-ое июня не менее 20 процентов от годовой суммы финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в июне в пределах сумм, предусмотренных в росписи на этот месяц. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое июня составляет менее 20 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в июне не производится;

екіншi кезеңде (2000 жылғы 1 шiлдеден бастап) 2000 жылғы 1 шiлдедегi жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң бекiтiлген түсiмдердiң жылдық сомасының кемiнде 45 пайызы көлемi кезiнде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) шiлдеде, тамызда және қыркүйекте қаржыландыру осы айларға тiзiмдемеде көздеген соманың шегiнде жүзеге асырылады. Егер 1 шiлдедегi жағдай бойынша iс жүзіндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемiнде 45 пайызын құрайтын болса, онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) шiлдеде қаржыландыру жүргiзiлмейдi. 1 тамыздағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемінде 45 пайызы болған кезде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) тамызда және қыркүйекте қаржыландыру осы айларға тiзiмдемеде көзделген соманың шегінде жүзеге асырылады. Егер 1 тамыздағы жағдай бойынша iс жүзіндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемiнде 45 пайызын құрайтын болса онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) тамызда қаржыландыру жүргiзiлмейдi. 1 қыркүйектегi жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемінде 45 пайызы болған кезде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қыркүйекте қаржыландыру осы айларға тiзiмдемеде көзделген соманың шегiнде жүзеге асырылады. Егер 1 қыркүйектегi жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемінде 45 пайызын құрайтын болса, онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қыркүйекте қаржыландыру жүргiзiлмейдi.
Екiнші тоқсанның бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) жоспарлы тағайындауларының қаржыландырылмаған қалдықтары 2000 жылғы 1 шiлдедегi жағдай бойынша iс жүзіндегi түсiмдердiң көлемi бекiтiлген жылдық соманың кемiнде 45 пайызы болған кезде үдемелi қорытындылармен үшіншi тоқсанда қаржыландырылуы мүмкін.
үшіншi кезеңде (2000 жылғы 1 қазаннан бастап) 2000 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң бекiтiлген түсiмдердiң жылдық сомасының кемiнде 72 пайызы көлемi кезінде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қазанда, қарашада және желтоқсанда қаржыландыру осы айларға тiзiмдемеде көзделген соманың шегiнде жүзеге асырылады. Егер 1 қазандағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемiнде 72 пайызын құрайтын болса, онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қазанда қаржыландыру жүргiзiлмейдi. 1 қарашадағы жағдай бойынша iс жүзіндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемiнде 72 пайызы болған кезде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қарашада және желтоқсанда қаржыландыру осы айларға тiзiмдемеде көзделген соманың шегiнде жүзеге асырылады. Егер 1 қарашадағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемiнде 72 пайызын құрайтын болса, онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қарашада қаржыландыру жүргiзiлмейдi. 1 желтоқсандағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемінде 72 пайызы болған кезде бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) желтоқсанда қаржыландыру осы айларға тiзiмдемеде көзделген соманың шегiнде жүзеге асырылады. Егер 1 желтоқсандағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi жылдық соманың кемiнде 72 пайызын құрайтын болса, онда бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) желтоқсанда қаржыландыру жүргізілмейді.

на втором этапе (с 1-го июля 2000 года) при объеме фактических поступлений по состоянию на 1-ое июля 2000 года не менее 45 процентов от утвержденной годовой суммы поступлений финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в июле, августе и сентябре в пределах сумм, предусмотренных в росписи на эти месяцы. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое июля составляет менее 45 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в июле не производится. При объеме фактических поступлений не менее 45 процентов от годовой суммы по состоянию на 1-ое августа финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в августе и сентябре в пределах сумм, предусмотренных в росписи на эти месяцы. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое августа составляет менее 45 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в августе не производится. При объеме фактических поступлений по состоянию на 1-ое сентября не менее 45 процентов от годовой суммы финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в сентябре в пределах сумм, предусмотренных в росписи на этот месяц. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое сентября составляет менее 45 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в сентябре не производится.
Остатки не профинансированных плановых назначений программ (подпрограмм) второго квартала могут быть профинансированы в третьем квартале нарастающим итогом только при объеме фактических поступлений не менее 45 процентов от утвержденной годовой суммы по состоянию на 1-ое июля 2000 года;
на третьем этапе (с 1-го октября 2000 года) при объеме фактических поступлений по состоянию на 1-ое октября 2000 года не менее 72 процентов от утвержденной годовой суммы поступлений финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в октябре, ноябре и декабре в пределах сумм, предусмотренных в росписи на эти месяцы. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое октября составляет менее 72 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в октябре не производится. При объеме фактических поступлений не менее 72 процентов от годовой суммы по состоянию на 1-ое ноября финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в ноябре и декабре в пределах сумм, предусмотренных в росписи на эти месяцы. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое ноября составляет менее 72 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в ноябре не производится. При объеме фактических поступлений по состоянию на 1-ое декабря не менее 72 процентов от годовой суммы финансирование программ (подпрограмм) осуществляется в декабре в пределах сумм, предусмотренных в росписи на этот месяц. В случае, если объем фактических поступлений по состоянию на 1-ое декабря составляет менее 72 процентов от годовой суммы, то финансирование программ (подпрограмм) в декабре не производится.

Екіншi және үшiншi тоқсанның бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) жоспарлы тағайындауларының қаржыландырылмаған қалдықтары 2000 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша iс жүзiндегi түсiмдердiң көлемi бекiтiлген жылдық соманың кемінде 72 пайызы болған кезде және 2000 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша бекiтілген жылдық соманың кемiнде 100 пайызы көлемiнде күтiлетiн түсiмдер кезінде үдемелi қорытындылармен төртінші тоқсанда қаржыландырылуы мүмкін.
152-3. 2000 жылға арналған республикалық бюджетте бекiтiлген түсiмдер жөніндегi жоспар толық көлемінде орындалмаған жағдайда бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша жоспарлы тағайындаулардың қалдығын қаржыландыру сомасы түсiмдер бойынша 1 жылға арналған жоспарды жете орындамау сомасына кемiтiлуi мүмкiн.".
50. 161-тармақтағы "бағанында" деген сөз "жолында" деген сөзбен ауыстырылсын.
51. 170-тармақ мынадай мазмұндағы екiнші абзацпен толықтырылсын:
"Аудандардың (қалалардың) бюджеттерiнен облыстық бюджеттерге берiлетiн бюджеттiк алуларды берудiң тәртiбi мен мерзiмдiлiгiн және облыстық бюджеттердің аудандардың (қалалардың) бюджеттеріне субвенцияларды бөлудiң шарттарын облыс әкiмдерi анықтайды және оны аудандық (қалалық) мәслихаттармен келiсiм бойынша облыстық мәслихаттар бекiтедi.".
52. 173, 174-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"173. Облыстар мен Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнiң кiрiс бөлiгi жете орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттiк алулар Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен келiсiлген облыстар мен Астана және Алматы қалаларының бюджеттерi кiрiс бөлiгінің атқарылу пайызына пропорционалды жүргiзiледi.
174. Бюджеттiк алу республикалық бюджет туралы заңда белгiленген сомалардың шегiнде және бюджеттiк алуларды облыстық бюджеттердiң, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесiне сәйкес ай сайын бөлумен қаржы жылы бойы жүргiзiледi. Республикалық бюджетке аударуға жататын бюджеттiк алулардың сомасы бiр ай iшiнде жергiлiктi бюджеттiң кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесiмен айқындалған бюджеттiк алудың сомасынан асып түскен жағдайда, заңнамада белгiленген тәртiппен облыстық бюджеттердiң, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесіне өзгерiс енгізiледi.".
53. 175-тармақ "Бюджеттiк алулардың" деген сөздердiң алдынан "Республикалық бюджетке" деген сөздермен толықтырылсын.
54. Мынадай мазмұндағы 181-1-тармақпен толықтырылсын:
"181-1. Қазынашылықтың аумақтық органдары тиiстi жергiлiктi атқарушы орган қол қойған қаржылық рұқсаттардың және бюджеттiк алуларды аудандардың (қалалардың) бюджетiнен облыстық бюджетке аударуға арналған төлем тапсырмаларының негiзiнде қолданылып жүрген заңнамада көзделген аудандардың (қалалардың) бюджеттерiнен облыстық бюджеттерге берiлетiн бюджеттiк алулар бойынша рәсiмдердi орындайды.".
55. 182-тармақта:
"сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердiң депозиттiк сомаларын" деген сөздер "мемлекеттiк мекемелердiң депозиттiк сомалары мен сақтандыру өтеулерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ережесіне" деген сөзден кейiн ", оған енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларға" деген сөздермен толықтырылсын.

Остатки не профинансированных плановых назначений программ (подпрограмм) второго и третьего квартала могут быть профинансированы в четвертом квартале нарастающим итогом только при объеме фактических поступлений не менее 72 процентов от утвержденной годовой суммы по состоянию на 1-ое октября 2000 года и при ожидаемых поступлениях по состоянию на 31-ое декабря 2000 года в объеме не менее 100 процентов от утвержденной годовой суммы.
152-4. В случае неисполнения в полном объеме утвержденного в республиканском бюджете на 2000 год плана по поступлениям сумма финансирования остатка плановых назначений по программам (подпрограммам) может быть уменьшена на сумму недоисполнения плана на год по поступлениям.".
50. В пункте 161 слово "графе" заменить словом "строке".
51. Пункт 170 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Порядок и периодичность передачи бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов районов (городов) в областные бюджеты и условия выделения субвенций из областных бюджетов в бюджеты районов (городов), определяются Акимами областей и утверждаются областными маслихатами по согласованию с районными (городскими) маслихатами.".
52. Пункты 173, 174 изложить в следующей редакции:
"173. В случае недовыполнения доходной части бюджетов областей и городов Астаны и Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производятся пропорционально проценту исполнения доходной части бюджетов областей и городов Астаны и Алматы, согласованной с Министерством финансов Республики Казахстан.
174. Бюджетные изъятия производятся в течение финансового года в пределах сумм, установленных законом о республиканском бюджете и помесячным распределением бюджетных изъятий согласно росписи доходов и расходов областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы. В случае превышения в течение месяца суммы бюджетных изъятий, подлежащей перечислению в республиканский бюджет над суммой бюджетного изъятия, определенного росписью доходов и расходов местного бюджета, в установленном законодательством порядке вносится изменение в роспись доходов и расходов областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы.".
53. Пункт 175 после слова "изъятий" дополнить словами "в республиканский бюджет".
54. Дополнить пунктом 181-1 следующего содержания:
"181-1. Территориальные органы Казначейства выполняют процедуры по бюджетным изъятиям, передаваемым из бюджетов районов (городов) в областные бюджеты, предусмотренные действующим законодательством, на основании финансовых разрешений, подписанных соответствующим местным исполнительным органом, и платежных поручений на перечисление бюджетных изъятий из бюджета районов (городов) в областной бюджет.".
55.В пункте 182:
слова "а также депозитных сумм государственных учреждений" заменить словами "депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений";
после цифры "177" дополнить словами ", с изменениями и дополнениями к ним".

56. Мынадай мазмұндағы 183-1-тармақпен толықтырылсын:
"183-1. Мемлекеттiк мекемеге, өзінің жанында орталықтандырылған бухгалтерия ұйымдастырылған мемлекеттiк мекемеге бiр ағымдағы шот "Ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражат", бір демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн шот және бiр депозит шоты ашылады.".
57. 186, 190, 196-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"186. Ақылы қызмет көрсетуді сатудан алынатын қаражат алатын бар мемлекеттiк мекемелер жыл сайын ақылы қызмет көрсетулердi сатудан алатын қаражат бойынша кiрiстер мен шығыстардың жеке сметасын (бұдан әрi - жеке смета) жасайды.";
"190. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi ұсынған жиынтық сметаларды тиiстiлiгi бойынша функционалдық басқармалар қарайды және Бюджет департаментіне жетекшiлiк ететін Қаржы вице-министрi бекiтедi.
Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi ұсынған жиынтық сметаларды тиiстi жергiлiктi қаржы органдарының басшылары бекітедi.
Бекiтiлген жиынтық сметаның бiр данасы жиынтық сметаны бекiткен ұйымда (Қаржы министрлiгi немесе жергiлiктi қаржы органы) қалады, бiр данасы бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне берiледi.
Әрбiр мемлекеттiк мекеменің жеке сметасын бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсінің басшысы үш данада бекiтедi. Мемлекеттiк мекеменің жеке сметасын бекітілген жиынтық сметасы болмаған жағдайда бекiтуге жол берiлмейдi.
Бекiтiлген жеке сметаның бiр данасы бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсінде қалады.
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi смета осы бекiтiлген мемлекеттiк мекемеге осы бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша жиынтық сметаның көшiрмесiмен бiрге, бекiтiлген жеке сметаның екi данасын бередi.
Мемлекеттiк мекеме бекiтiлген жеке сметаның бiр данасын өзіне қалдырады бекітiлген жеке сметаның бiр данасын Қазынашылықтың аумақтық органына ұсынады.
Ақылы қызмет көрсетулер бойынша кiрiстер мен шығыстардың жылдық сомасы ұлғайған жағдайда, жаңа жеке және жиынтық смета жасалады және белгiленген тәртiппен бекiтiледi.";
"196. Мемлекеттiк мекемелердiң қаражатты бюджеттiк шоттардан және заңнамаға сәйкес ашылатын басқа да шоттардан "Ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражат" шотына аударуына тыйым салынады.".
58. Мынадай мазмұндағы 196-1-тармақпен толықтырылсын:
"196-1. "Ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражат" ағымдағы шот бойынша қолма-қол ақшамен жасалатын операциялар бойынша банктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеудi ақылы қызмет көрсетулерге сатудан алынатын қаражаттың есебiнен мемлекеттiк мекеме өзi мен екіншi деңгейдегi банк арасындағы шарттың негiзінде жүргiзедi. Жоспарлау кезінде осы сома осы қаражат бойынша кiрiстер мен шығыстар сметасының шығыс бөлiгiнде көрсетiледi.".

56. Дополнить пунктом 183-1 следующего содержания:
"183-1. Государственному учреждению, а также государственному учреждению, при котором организована централизованная бухгалтерия, открывается один текущий счет "Средства от платных услуг", один текущий счет для спонсорской и благотворительной помощи и один депозитный счет.".
57. Пункты 186, 190, 196 изложить в следующей редакции:
"186. Государственные учреждения, получающие средства от реализации платных услуг, ежегодно составляют индивидуальные сметы доходов и расходов по средствам, получаемым от реализации платных услуг (далее - индивидуальная смета).";
"190. Представленные администраторами республиканских бюджетных программ сводные сметы рассматриваются по принадлежности функциональными управлениями и утверждаются вице-Министром финансов, курирующим Бюджетный департамент.
Представленные администраторами местных бюджетных программ сводные сметы утверждаются руководителями соответствующих местных финансовых органов.
Один экземпляр утвержденной сводной сметы остается в организации, утвердившей сводную смету (Министерство финансов или местный финансовый орган), один экземпляр передается администратору бюджетной программы.
Индивидуальная смета каждого государственного учреждения утверждается руководителем администратора бюджетных программ в трех экземплярах. Не допускается утверждение индивидуальной сметы государственного учреждения без наличия утвержденной сводной сметы.
Один экземпляр утвержденной индивидуальной сметы остается у администратора бюджетной программы.
Администратор бюджетной программы передает государственному учреждению, чья смета утверждена, два экземпляра утвержденной индивидуальной сметы с копией сводной сметы по данной программе (подпрограмме).
Государственное учреждение один экземпляр утвержденной индивидуальной сметы оставляет у себя, один экземпляр - представляет в территориальный орган Казначейства.
В случае увеличения годовой суммы доходов и расходов по платным услугам составляется и в установленном порядке утверждается новая индивидуальная и сводная смета.";
"196. Запрещается перечисление государственными учреждениями средств с бюджетных счетов и других счетов, открываемых в соответствии с законодательством, на текущий счет "Средства от платных услуг".
58. Дополнить пунктом 196-1 следующего содержания:
"196-1. Оплата банковских услуг по операциям с наличностью по текущему счету "Средства от платных услуг" производится государственным учреждением за счет средств, получаемых от реализации платных услуг, на основе договора между ним и банком второго уровня. При планировании эти суммы указываются в расходной части сметы доходов и расходов по этим средствам.".

59. 198-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"198. Ағымдағы шот бойынша операцияларды шотты ашуға (әрекет ету мерзiмін ұзартуға) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң, Қазынашылықтың аумақтық "органының немесе жергiлiктi қаржы органдарының алынған рұқсаты негізiнде шоттағы ақша қалдықтарының шегiнде Қазынашылықтың аумақтық органдары бақылайды.".
60. 201-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"201. Депозиттiк шот мемлекеттiк мекеменің уақытша билiк етуi үшін түсетін және белгiлі бір жағдайлар орнаған кезде мемлекеттік бюджетке есепке алуға немесе қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес енгізушiлерге қайтаруға жататын қаражатты есепке алу үшін жұмсау құқығынсыз мемлекеттiк мекемелерде, сондай-ақ сот атқарушыларының орындау құжаттарына ақы төлеу мақсатында борышкерлерден, үшiнші тұлғалардан алынатын, борышкерлердiң тұтқынға алынған мүлкiн сатудан алынатын ақша сомасын алуы үшін, борышкердiң атынан мемлекеттік нотариустың атына ақшаларды есептеу үшін, оларды несие берушiге беру үшін, пайдасына жарна төленген тұлғаның жазбаша келiсiмiмен депозитке салған тұлғаға немесе сот шешімi бойынша ақшаны қайтару үшiн, кредиторға беру үшін және белгіленген уақыты өткен талап етiлмеген ақшаны республикалық бюджетке есептеу үшін аумақтық әдiлет органдарында ашылады.
Мемлекеттiк бюджеттiң кiрiсіне тiкелей есепке алуға жататын және салымшылардың қайтаруына жатпайтын қаражат үшін мемлекеттік мекемелерге депозиттік шоттар ашылмайды.
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгінің түзеу мекемелеріне және тергеу изоляторларына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөніндегi агенттiгiнiң Қатаң бақылаудағы республикалық психиатриялық ауруханасына депозиттiк шоттар сотталғандардың, қылмысының жасалуына күдiктілердің және айыпкерлердің, психиатриялық ауруханалардағы пациенттердің жеке ақшаларын есепке алу үшін және осы қаражатты заңнамалық кесiмдермен көзделген мынадай шығыстарға пайдалану үшiн депозиттiк шоттар ашылады:
азық-түлiк тағамдарын, бiріншi қажетті бұйымдарды сатып алуға;
жақын туыстарға және өзге де адамдарға ақша аударымдарын, сәлемдемелердi, бандеролдарды жөнелтуге;
қалааралық телефонмен сөйлесуге ақы төлеуге;
сауда желiлерi арқылы әдебиеттер сатып алуға, газеттер мен журналдарға жазылуға;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған сотталғандарға және психиатриялық ауруханалардан шыққан пациенттерге ақшасының қалдығын қайтару.
Ақыл-есi кемiс балаларға арналған интернат үйлерiне, психоневрологиялық интернаттарға асырандылардың жеке шотынан ақшаны есептеу үшін, осы қаражатты асырандылардың жеке мақсаттарына:
азық-түлiк өнімдерін қосымша сатып алуға;
қосымша медициналық көмек көрсетуге;
дәрi-дәрмектердi қосымша сатып алуға киiм-кешектер, аяқ-киiмдер мен бiрiнші кезектегi қажет заттарды, гигиена жабдықтарын қосымша сатып алуға;
төсек және іш киімдерді қосымша сатып алуға жұмсау құқығымен депозиттік шоттар ашылады.".

59. Пункт 198 изложить в следующей редакции:
"198. Операции по текущему счету контролируются территориальными органами Казначейства в пределах остатков денег на счете на основании полученного разрешения Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, территориального органа Казначейства или местных финансовых органов на открытие (продление срока действия) счета.".
60. Пункт 201 изложить в следующей редакции:
"201. Депозитные счета открываются без права расходования государственным учреждениям для зачисления средств, поступающих во временное распоряжение государственному учреждению и подлежащих, при наступлении определенных условий, зачислению в государственный бюджет или возврату вносителям согласно действующему законодательству, а также территориальным (областным, городским, районным) органам юстиции для принятия денежных сумм судебными исполнителями в целях оплаты исполнительных документов от должников, третьих лиц, от реализации арестованного имущества должников и для выдачи их взыскателям, для зачисления денег от должника на имя государственного нотариуса, для передачи их кредитору, для возврата денег лицу, внесшему их на депозит с письменного согласия лица, в пользу которого сделан взнос, или по решению суда и для зачисления невостребованных, по истечении установленного срока хранения, денег в республиканский бюджет по решению суда.
Депозитные счета государственным учреждениям для средств, подлежащих непосредственному зачислению в доход государственного бюджета и не подлежащих возврату вносителям, не открываются.
Исправительным учреждениям и следственным изоляторам Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Республиканской психиатрической больнице строгого наблюдения Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения депозитные счета открываются для зачисления личных денег осужденных, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, пациентов, находящихся в психиатрической больнице, и для использования ими данных средств на следующие расходы, предусмотренные законодательными актами:
приобретение продуктов питания, предметов первой необходимости;
отправление денежного перевода, посылок, бандеролей близким родственникам и иным лицам;
оплату междугородних телефонных переговоров;
приобретение через торговую сеть литературы, подписку на газеты и журналы;
возврат остатка денег осужденным, освобождаемым из мест лишения свободы, и пациентам, выписываемым из психиатрической больницы.
Домам-интернатам для умственно-отсталых детей, психоневрологическим интернатам открываются депозитные счета для зачисления денег с лицевых счетов опекаемых, с правом расходования этих средств на личные цели опекаемых:
дополнительное приобретение продуктов питания;
дополнительное оказание медицинской помощи;
дополнительное приобретение лекарственных средств;
дополнительное приобретение одежды, обуви и предметов первой необходимости, средств гигиены;
дополнительное приобретение постельного и нательного белья.".

61. 204-тармақтағы "республикалық" деген сөз "тиiстi" деген сөзбен ауыстырылсын;
62. 205-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"205. Қолма қол ақшаларды депозиттiк шотқа есепке алу жөніндегi және депозиттiк шоттан қайтару жөніндегi банктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеу мемлекеттiк мекеме мен екінші деңгейдегi банктiң арасындағы шарттың негiзінде мынадай:
заттай айғақтар ретiнде алынған ақша қаражаттары мен тәркіленген мүлiкті сатудан алынған ақша қаражаттарын депозиттiк шотқа есепке алу кезінде және оларды қайтарған кезде банктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеу прокуратура, алдын ала тергеу, жауап алу және сот сараптамасы органдарының сондай-ақ салық қызметі және кедендiк органдарының шығыстар сметасының есебiнен жүргiзiлетiн;
атқарушы құжаттар бойынша сомаларды өндiрiп алушыға өтеу үшiн борышкерден алынған сомаларды есепке алу, сомаларды депозиттiк шоттан өндiрiп алушыға беру және қалдық соманы борышкерге қайтару кезiнде банктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеу борышкердiң есебiнен жүргiзiлетiн жағдайларды қоспағанда депозиттiк соманы енгізген тұлғаның есебінен жүргізіледі.".
63. 214-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"214. Бюджеттiк ақшаның есебiнен конверсияланған, ағымдағы жылы пайдаланылмаған шетел валютасындағы ақша қалдықтары ағымдағы жылдың аяғына дейiн тиiстi бюджеттiк шоттарға қалпына келтiрiлуi тиiс.".
64. 216-тармақта:
төртiншi абзац "тiркеу куәлiгiн" деген сөздердiң алдынан "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі нормативтiк құқықтық кесiмдер көзделген жағдайларда" деген сөздермен толықтырылсын;
сегiзiншi абзацта:
"үш" деген сөз "екi" деген сөзбен ауыстырылсын;
"46" деген сан "45-1" деген санмен ауыстырылсын;
65. 220-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"220. Мемлекеттiк мекеме ұсынған құжаттардың негiзiнде облыстық (Алматы қалалық және Алматы облыстықтан басқа) және Астана қаласы Қазынашылық басқармасы уәкiлетті тұлғалардың қолдарымен екi данада (бiрiншi данасы күннiң құжаттарына тiгiледi, екiншiсi Х-400 электронды почта және фельдъегерлiк байланыс бойынша Қазынашылық комитетіне жiберiледi) айырбастауға (N 45-2 қосымша) өтініштi ресiмдейдi.".
66. 221-тармақтың үшінші абзацындағы "906810 шот" деген сөз "035906610 шот" деген сөздермен ауыстырылсын.
67. 222-тармақ мынадай реакцияда жазылсын:
"222. Қазынашылық комитетiнде жабық электронды почта бойынша төлемдердi қабылдау жөнiндегi жауапты атқарушы криптографиялық қорғаныстың барлығын тексереді, криптографиялайды және "криптографияланды" деген белгi, күнi мен қолын қояды.
Конвертациялық операциялар жөнiндегi жауапты атқарушы өтiнiштегi деректемелердiң толықтығы мен дұрыстығын операцияның мақсаты мен мазмұнын, өтініште операцияларды жүргiзу үшін негiздемедегi сiлтеменiң болуын тексередi, "тексерiлдi" деген белгi, күні мен қолын қояды.
Ұсынылған өтініштердiң ресiмделуінің дұрыстығын тексергеннен кейiн Қазынашылық комитетi екi данада айырбастауға өтiнiш (N 46 қосымша), сондай-ақ уәкiлеттi тұлғалардың қолдарымен екi данада тiзiмiн (N 47 қосымша) жасайды, көрсетiлген өтініштер Х-400 жабық электронды почта бойынша және факсимильдi байланыс бойынша (түпнұсқа - фельдъегерлiк байланыс бойынша) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Монетарлық операциялар департаментіне жiберiледi.

61. В пункте 204 слово "республиканский" заменить словом "соответствующий".
62. Пункт 205 изложить в следующей редакции:
"205. Оплата банковских услуг по зачислению на депозитный счет и по возврату с депозитного счета наличных денег производится на основании договора между государственным учреждением и банком второго уровня за счет лица, внесшего депозитную сумму, за исключением следующих случаев:
при зачислении на депозитный счет денежных средств, изъятых как вещественные доказательства и денежных средств, полученных от реализации конфискованного имущества и при их возврате, оплата банковских услуг производится за счет сметы расходов органов прокуратуры, предварительного следствия, дознания и судебной экспертизы, а также органов налоговой и таможенной службы;
при зачислении сумм, изъятых у должника для погашения взыскателю суммы по исполнительным документам, передачи сумм с депозитного счета взыскателю и возвращении оставшейся суммы должнику, оплата банковских услуг производится за счет должника.".
63. Пункт 214 изложить в следующей редакции:
"214. Остатки денег в иностранной валюте, проконвертированные за счет бюджетных средств, неиспользованные в текущем году, должны быть восстановлены на соответствующие бюджетные счета до конца текущего года.".
64. В пункте 216:
абзац четвертый дополнить словами "в случаях, предусмотренных нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан";
в абзаце восьмом:
слово "трех" заменить словом "двух";
цифру "46" заменить цифрой "45-1".
65. Пункт 220 изложить в следующей редакции:
"220. На основании представленных государственным учреждением документов областные (кроме Алматинского городского и Алматинского областного) и города Астаны управления Казначейства оформляют за подписью уполномоченных лиц заявление на конвертацию (приложение N 45-2) в двух экземплярах (первый экземпляр которого подшивается в документы дня, второй отправляется в Комитет казначейства по электронной почте Х-400 и фельдъегерской связи).".
66. В абзаце третьем пункта 221 слова "счет 906810" заменить словами "счет 035906610".
67. Пункт 222 изложить в следующей редакции:
"222. В Комитете казначейства ответисполнитель по приему платежей по закрытой электронной почте проверяет наличие криптографической защиты, раскриптовывает и ставит отметку "раскриптовано", дату и подпись.
Ответисполнитель по конвертационным операциям проверяет полноту и правильность заполнения реквизитов в заявлении, цель и содержание операции, наличие в заявлении ссылки на основание для совершения операций, ставит отметку "проверено", дату и подпись.
После проверки правильности оформления представленных заявлений, Комитетом казначейства составляется заявление на конвертацию (приложение N
46) в двух экземплярах, также опись (приложение N 47) - в двух экземплярах за подписью уполномоченных лиц. Указанные заявления отправляются в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан по закрытой электронной почте Х-400 и по факсимильной связи (оригинал - по фельдъегерской связи).

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Монетарлық операциялар департаментi шетел валютасын айырбастайды және валюталардың түрлерiне байланысты Қазынашылық комитетiнiң корреспонденттiк шоттарына есепке алады. Бұл ретте, олар бойынша теңгелiк жабу Монетарлық операциялар департаментімен алматы уақытымен операциялық күннiң 15 сағатына дейiн түсетін өтiнiш сол күні орындалады. Олар бойынша теңгелiк жабу 15 сағаттан кейiн түсетiн өтiнiш келесi операциялық күнi орындалады.".
68. 11-бөлiмде:
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Шетел валютасын қайта айырбастау жөніндегi операциялар";
229-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"229. Қазынашылық комитетінде құжаттарды жүргiзудiң тәртiбi соңғы абзацты қоспағанда, 222-тармақпен бiрдей.
Сондай-ақ облыстық (Алматы қалалық және Алматы облыстықтан басқа) және Астана қаласының Қазынашылық басқармаларындағы шотта ақшаның бар-жоғы тексерiледi."
233-тармақ мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Салықтық төлемдер мен алымдарды қайта айырбастаудың тәртiбi осы тарауда айтылған тәртiпке ұқсас.";
234-тармақта:
төртiншi абзац "тiркеу куәлiгiн" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі нормативтiк құқықтық кесiмдер көзделген жағдайларда" деген сөздермен толықтырылсын;
жетіншi абзацтағы "үш" деген сөз "екi" деген сөзбен ауыстырылсын;
236, 237-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"236. Ұсынылған құжаттардың негiзiнде облыстық (Алматы қалалық және Алматы облыстықтан басқа) және Астана қаласының Қазынашылық басқармалары екi данада аударуға өтiнiш (төлем тапсырысы) (N 49 қосымша) жасайды:
бiрінші данасы облыстық (Алматы қалалық және Алматы облыстықтан басқа) және Астана қаласының Қазынашылық басқармасының күн құжаттарына тiгiледi;
екiншi данасы Х-400 жабық электронды почта бойынша және түпнұсқасы - фельдъегерлiк байланыс бойынша Қазынашылық комитетіне жiберiледi.
237. Қазынашылық комитетінің жабық электронды почта бойынша төлемдердi қабылдау жөнiндегi жауапты атқарушы облыстық (Алматы қалалық және Алматы облыстықтан басқа) және Астана қаласы Қазынашылық басқармасы ұсынған құжаттарда криптографиялық қорғаныстың барлығын тексередi, криптографиялайды және "криптографияланды" деген белгi, күн мен қолын қояды.
Аударма операциялары бойынша жауапты атқарушы деректемелердiң толтырылуының толықтығы мен дұрыстығын, облыстық (Алматы қалалық және Алматы облыстықтан басқа) және Астана қаласының Қазынашылық басқармасының шотында ақшаның бар-жоғын операциялардың мақсаты мен мазмұнының Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестiгін, аударуды жүргiзу үшiн негiздемеге сiлтеменiң бар болуын тексередi. Тексеруден кейiн "тексерiлдi" деген белгi, күнi мен қолы қойылады.
Қазынашылық комитетiнде аударуды ресiмдеген кезде үш данада еркiн айырбасталымды валютада аударуға өтініш (ААВ-да төлем тапсырысы) және екi данада уәкiлеттi тұлғалардың қолдарымен тiзiмi жасалады. Бiріншi даналары Қазынашылық комитетінің күндiк құжаттарында қалдырылады, ал қалған даналары Х-400 жабық электронды почта, факсимильдi байланыс бойынша және түпнұсқасы - фельдъегерлiк байланыс бойынша Монетарлық операциялар департаментіне жiберiледi.
5-тарауда:
барлық септеулерде қолданылатын "Орталық", "Бас Алматы аумақтық басқармасы" деген сөздер алынып тасталсын;
"Астана қаласы" деген сөздерден кейiн "және/немесе Алматы, қаласы" деген сөздермен толықтырылсын;
241-тармақ мынадай мазмұндағы бiрiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының Қазынашылық басқармасы мемлекеттiк мекемелердi қолма-қол шетел валютасымен қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің филиалымен "Қолма-қол шетел валютасымен операциялар жүргiзудiң тәртiбi туралы" Келiсiм жасайды.";
242-тармақтағы "келiсiм-шартқа" деген сөздер "Келiсiмге" деген сөзбен ауыстырылсын;
243-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан конвертирует иностранную валюту и зачисляет в зависимости от вида валют на корреспондентские счета Комитета казначейства. При этом заявления, по которым тенговое покрытие поступает в Департамент монетарных операций до 15 часов операционного дня алматинского времени, исполняются в тот же день. Заявления, по которым тенговое покрытие поступает после 15 часов, исполняются на следующий операционный день.".
68. В Разделе 11:
заголовок Главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Операции по реконвертации иностранной валюты";
пункт 229 изложить в следующей редакции:
"229. Порядок проведения документов в Комитете казначейства аналогичен пункту 222 за исключением последнего абзаца.
Проверяется также наличие денег на счете областного (кроме Алматинского городского и Алматинского областного) и города Астаны управления Казначейства.";
пункт 233 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Порядок реконвертации налоговых платежей и сборов аналогичен порядку, изложенному в данной главе.";
в пункте 234:
абзац четвертый дополнить словами "в случаях, предусмотренных нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан";
в абзаце седьмом слово "трех" заменить словом "двух";
пункты 236, 237 изложить в следующей редакции:
"236. На основании представленных документов областные (кроме Алматинского городского и Алматинского областного) и города Астаны управления Казначейства составляют заявление на перевод (платежное поручение) (приложение N 49) в двух экземплярах:
первый экземпляр подшивается в документы дня областных (кроме Алматинского городского и Алматинского областного) и города Астаны управления Казначейства;
второй экземпляр отправляется в Комитет казначейства по закрытой электронной почте Х-400 и оригинал - по фельдъегерской связи.
237. Ответисполнитель по приему платежей по закрытой электронной почте Комитета казначейства проверяет представленные областным (кроме Алматинского городского и Алматинского областного) и города Астаны управлением Казначейства документы на наличие криптографической защиты, раскриптовывает и ставит отметку "раскриптовано", дату и подпись.
Ответисполнитель по переводным операциям проверяет полноту и правильность заполнения реквизитов, наличие денег на счете областного (кроме Алматинского городского и Алматинского областного) и города Астаны управления Казначейства, соответствие цели и содержания операций действующим нормативным правовым актам Республики Казахстан, наличие ссылки на основание для проведения перевода. После проверки ставится отметка "проверено", дата и подпись.
В Комитете казначейства при оформлении перевода составляется заявление на перевод в свободноконвертируемой валюте (платежное поручение в ОКВ) в трех экземплярах и опись в двух экземплярах за подписями уполномоченных лиц. Первые экземпляры остаются в документах дня Комитета казначейства, а остальные экземпляры отправляются в Департамент монетарных операций по закрытой электронной почте Х-400, факсимильной связи и оригинал - по фельдъегерской связи.";
в Главе 5:
слова "Центральный", "Главное Алматинское территориальное управление", используемое во всех падежах, исключить;
после слова "города Астана" дополнить словами "и/или города Алматы";
пункт 241 дополнить предложением первым следующего содержания:
"Управление Казначейства города Астаны и/или города Алматы для обеспечения государственных учреждений наличной иностранной валютой заключает с филиалом Национального Банка Республики Казахстан Соглашение "О порядке проведения операций с наличной иностранной валютой".";
в пункте 242 слово "договорам" заменить словом "Соглашением";
пункт 243 изложить в следующей редакции:

"243. Бюджеттiк шоттан қолма-қол шетел валютасын алу үшін мемлекеттiк мекеме Астана және/немесе Алматы қалаларының Қазынашылық басқармаларына айырбастауға арналған өтiнiштi, iссапарға арналған бұйрықты және шығыстар сметасын ұсынады. Өтiнiштi тексергеннен кейiн Астана және/немесе Алматы қалаларын Қазынашылық басқармаларының жауапты атқарушысы 219-тармаққа ұқсас тиiстi бухгалтерлiк хаттау жүргiзедi. Бiр уақытта Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының филиалына қолма-қол шетел валютасын алу үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының филиалында ашылған Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының Қазынашылық басқармаларының корреспонденттiк шотының нөмiрін көрсете отырып айырбастауға өтініш бередi. Ұлттық Банктiң Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының филиалының жауапты атқарушының рұқсат берген қолын алғаннан кейiн Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының Қазынашылық басқармасы теңгелiк жабуды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Монетарлық операциялар департаментiне аударады бұл ретте, 221-тармаққа ұқсас бухгалтерлiк хаттау жүргiзiледi.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінiң Астана қаласындағы және/немесе Алматы қаласындағы филиалы Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының Қазынашылық басқармаларының өтініштерiнiң негiзiнде уәкiлетті тұлғалардың қолдарымен айырбастауға өтінішті ресiмдейдi және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Монетарлық операциялар департаментіне ұсынады.
245-тармақта:
бiрінші абзацтың екіншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұдан, әрi мемлекеттік мекеме Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының Қазынашылық басқармасына белгiленген тәртiппен ресiмделген қолма-қол шетел валютасын алуға сенімхат ұсынады.";
екiншi, үшiншi және төртiншi абзацтар алынып тасталсын;
246-тармақтағы "Қазынашылықтың облыстық, Астана мен Алматы қалалық басқармаларының деген сөздер "Астана қаласының және/немесе Алматы қаласының Қазынашылық басқармасының" деген сөздермен ауыстырылсын;
248-тармақтың бiрінші абзацындағы "қазынашылықтың облыстық, Астана мен Алматы қалалық басқармаларына" деген сөздер "Астана қаласы және/немесе Алматы қаласының Қазынашылық басқармасының валюта бөлiмiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
249-тармақ алынып тасталсын;
69. Мынадай мазмұндағы 11-1-бөлiммен толықтырылсын:
"11-1-бөлiм. Мемлекеттiк борышты, мемлекеттiк бағалы қағаздарды төлеу жөніндегi төлемдердi жүргiзу және электронды құжаттарды беру үшiн депозиттердi терминал арқылы орналастыру.

"243. Для получения наличной иностранной валюты с бюджетного счета государственное учреждение представляет в Управления Казначейства городов Астана и/или Алматы заявление на конвертацию, приказ на командировку и смету расходов. После проверки заявления ответственный исполнитель Управления Казначейства города Астаны и/или города Алматы производит соответствующую бухгалтерскую проводку аналогично пункту 219. Одновременно представляется в филиал Национального Банка Республики Казахстан города Астаны и/или города Алматы заявление на конвертацию с указанием номера корреспондентского счета Управления Казначейства города Астаны и/или города Алматы, открытого в филиале Национального Банка Республики Казахстан в городе Астане и/или городе Алматы, для получения наличной иностранной валюты. После получения разрешительной визы ответисполнителя филиала Национального Банка города Астаны и/или города Алматы Управление Казначейства города Астаны и/или города Алматы перечисляет тенговое покрытие в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан, при этом производится бухгалтерская проводка аналогично пункту 221.
Филиал Национального Банка Республики Казахстан в городе Астане и/или городе Алматы на основании заявления Управления Казначейства города Астаны и/или города Алматы оформляет заявление на конвертацию за подписями уполномоченных лиц и представляет в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан.";
в пункте 245:
второе предложение абзаца первого изложить в следующей редакции:
"Далее государственное учреждение представляет в Управление Казначейства города Астаны и/или города Алматы, оформленную в установленном порядке доверенность на получение наличной иностранной валюты.";
абзацы второй, третий и четвертый исключить;
в пункте 246 слова "областного, городов Астаны и Алматы управления казначейства" заменить словами "Управления Казначейства города Астаны и/или города Алматы";
в абзаце первом пункта 248 слова "бухгалтерию областного, городов Астаны и Алматы управления казначейства" заменить словами "валютный отдел Управления Казначейства города Астаны и/или города Алматы";
пункт 249 исключить.
69. Дополнить Разделом 11-1 следующего содержания:
"Раздел 11-1. Проведение платежей по оплате государственного долга, государственных ценных бумаг и размещение депозитов через терминал для передачи электронных документов

1-тарау. Сыртқы борышты (негiзгi борыш, проценттер, өзгелер) төлеу
253-1. Сыртқы борышты төлеу үшін Үкiметтiк борыш пен резервтi жоспарлау, оған қызмет көрсету басқармасы Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына Қазынашылық комитетi Төрағасының немесе оның орнын ауыстыратын тұлғаның рұқсат берген қолымен ақы төлеуге өтініш (N 51-1 қосымша) бередi.
Сыртқы борышқа ақы төлеуге арналған өтiнiштiң негiзiнде Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы қарапайым нысанда лимиттердi ашуға өтініш жасайды және оны Республикалық бюджеттiң атқарылуы басқармасына ұсынады. Лимиттердi ашуға арналған өтiнiште көрсетiлген сомаға Республикалық бюджеттiң атқарылуы басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне қазынашылық рұқсат (N 12 қосымша) жазып бередi.
Қазынашылық рұқсаттармен бөлінген бюджет ақшасының лимиті Қазынашылық комитетінің, бюджеттік шотына түскеннен кейін Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына екi данада:
теңгені шетел валютасына айырбастауға төлем тапсырмасын (N 50 қосымша);
аударуға арналған өтiнiштi (N 49 қосымша);
шетел валютасын сатып алуға арналған өтініштi (N 46 қосымша);
ұсынылған құжаттардың тiзiмiн (N 47 қосымша) ұсынады.
Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы валюталық операциялар бөлiмінің жауапты атқарушысы ұсынылған құжаттардың ресімделуінің дұрыстығын тексереді.
Құжаттардың бiріншi даналары Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасында қалады және үш данада аударуға арналған өтiнiштi, екi данада шетел валютасын сатып алуға арналған өтінiш пен ұсынылған құжаттардың тiзiмiн ресiмдеу және теңгенi шетел валютасына айырбастауға арналған төлем тапсырысының электронды образын қалыптастыру үшiн негiз болып табылады. "Қабылданды" деген белгiсi бар құжаттардың екiншi даналары Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына қайтарылады. Төлем тапсырысының электронды образы iрi төлемдер жүйесi арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Монетарлық операциялар департаментiне электронды почта бойынша жiберiледi, бұл ретте, сыртқы борышты төлеуге арналған сома Бiрыңғай қазынашылық шоттан (889-шот) Монетарлық операциялар департаментінің шотына (906-шот) аударылады. Басқарманың жауапты атқарушысы төлем жүйелерiн тексергеннен кейiн төлем тапсырысының электронды образы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Монетарлық операциялар департаментiне берiледi. Шетел валютасын сатып алуға арналған өтiнiш, ұсынылған құжаттардың көшiрмесi мен аударуға арналған өтiнiштiң екi данасы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Монетарлық операциялар департаментiне ұсынылады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Монетарлық операциялар департаментi теңгенi шетел валютасына айырбастайды және оны валюталардың түрлерi бойынша Қазынашылық комитетінiң корреспонденттiк шоттарына есепке алады.
Мемлекеттік борышқа ақы төлеудi жүргiзу үшiн Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы Астана қаласы бойынша Қазынашылық басқармасына төлем тапсырысын (N 3 қосымша) ұсынады. Бұл ретте, мынадай бухгалтерлiк жазба жүргiзiледi:
120814 "Қазынашылық комитетінің бюджеттiк шоты" шотының дебетi;
794 "Ішкi және сыртқы мемлекеттiк борышты есептеу жөнiндегi транзиттік шот" шотының кредитi.
Бiр мезгiлде мемориалды ордерді қалыптастыра отырып екiншi жазба жүргізедi:
794 "Iшкi және сыртқы мемлекеттiк борышты есептеу жөніндегi транзиттiк шот" шотының дебетi;
120200 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінің шығыстарын көтеру жөніндегi бақылау шоты" шотының кредитi.
Операциялардың жүру шамасы бойынша Астана қаласы бойынша Қазынашылық басқармасы банктiк жазбалар ұсынады:
120814 "Қазынашылық комитетiнiң бюджеттiк шоты" шоты бойынша Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына;
794 "Ішкi және сыртқы мемлекеттiк борышты есептеу жөніндегi транзиттiк шот" шоты бойынша Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына, бұл ретте, шоттағы қалдық нөл болуы керек. Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы мемлекеттiк борышқа ақы төлеу жөніндегi операциялардың (ақша айырбастау және аудару) жүру шамасы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетінің шоттары бойынша валюталардың түрлерiне орай Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына банктiк жазбаларды ұсынады.

Глава 1. Оплата внешнего долга (основной долг, проценты, прочие)
253-1. Для оплаты внешнего долга Управление финансового планирования, обслуживания правительственного долга и резерва представляет в Управление бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету заявление на оплату (приложение N 50-1) с разрешающей подписью Председателя Комитета казначейства или лица, его заменяющего.
На основании заявления на оплату внешнего долга Управление бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету составляет, в произвольной форме, заявку на открытие лимитов и представляет ее в Управление исполнения республиканского бюджета. На сумму, указанную в заявке на открытие лимитов, Управление исполнения республиканского бюджета выписывает казначейское разрешение (приложение N 12) Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
После поступления выделенных казначейским разрешением лимитов бюджетных денег на бюджетный счет Комитета казначейства (счет N 120814 в Управление казначейства по городу Астане) Управление бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету представляет в Управление бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям в двух экземплярах:
платежное поручение (приложение N 50) на конвертацию тенге в иностранную валюту;
заявление на перевод (приложение N 49);
заявление на покупку иностранной валюты (приложение N 46);
опись представленных документов (приложение N 47).
Ответственный исполнитель отдела валютных операций Управления бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям проверяет правильность оформления представленных документов. Первые экземпляры документов остаются в Управлении бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям и являются основанием для оформления заявления на перевод в трех экземплярах, заявления на покупку иностранной валюты и описи представленных документов в двух экземплярах, и формирования электронного образа платежного поручения на конвертацию тенге в иностранную валюту. Вторые экземпляры документов с отметкой "принято" возвращаются в Управление бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету. Электронный образ платежного поручения направляется по электронной почте в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан через систему крупных платежей, при этом сумма для оплаты внешнего долга перечисляется с Единого казначейского счета (889 счет) на счет Департамента монетарных операций (906 счет). После проверки ответственным исполнителем Управления платежных систем электронный образ платежного поручения передается в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан. Заявление на покупку иностранной валюты, опись представленных документов и два экземпляра заявления на перевод представляются в Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан.
Департамент монетарных операций Национального Банка Республики Казахстан конвертирует тенге в иностранную валюту и зачисляет ее по видам валют на корреспондентские счета Комитета казначейства.
Для проведения оплаты государственного долга Управление бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям представляет в Управление казначейства по городу Астане платежное поручение (приложение N 3). При этом производится следующая бухгалтерская запись:
Дебет счета 120814 "Бюджетный счет Комитета казначейства";
Кредит счета 794 "Транзитный счет по учету внутреннего и внешнего государственного долга".
Одновременно производится вторая запись с формированием мемориального ордера:
Дебет счета 794 "Транзитный счет по учету внутреннего и внешнего государственного долга";
Кредит счета 120200 "Контрольный счет по подъему расходов республиканского бюджета Республики Казахстан".
По мере совершения операций Управлением казначейства по городу Астане представляются банковские выписки:
по счету 120814 "Бюджетный счет Комитета казначейства" Управлению бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям;
по счету 794 "Транзитный счет по учету внутреннего и внешнего государственного долга" Управлению бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету, при этом остаток на счете должен быть нулевым.
Управление бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям представляет по мере совершения операций по оплате государственного долга (конвертация и перевод денег) банковские выписки Управлению бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету в зависимости от вида валют по счетам Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

2-тарау. Мемлекеттiк бағалы қағаздар бойынша негiзгi борышты өтеу, проценттердi және комиссиялық төлемдердi төлеу
253-2. Мемлекеттiк бағалы қағаздар бойынша негiзгi борышты өтеу, проценттердi және комиссиялық төлемдердi төлеу үшін Үкiметтiк борышты және резервтi жоспарлау, оған қызмет көрсету басқармасы Қазынашылық комитетi Төрағасының немесе оның орнын алмастыратын тұлғаның рұқсат етiлген қолымен қорытынды (N 50-2 қосымша) жасайды.
Қорытындыға сәйкес Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы лимиттердi ашуға өтінішін жасайды және оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң қазынашылық рұқсатын (N 12 қосымша) жазып беретiн Республикалық бюджеттiң атқарылуы басқармасына ұсынады.
Астана қаласы бойынша Қазынашылық басқармасы қазынашылық рұқсатты есепке алғаннан кейiн Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына екi данада негiзгi борышты төлеуге, проценттер мен комиссиялық төлемдердi төлеуге төлем тапсырысын (N 3 қосымша) ұсынады. Бiріншi данасы Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына, екiншi данасы Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына "қабылданды" деген белгi қойылып қайтарылады.
Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы төлем тапсырысының негiзінде негiзгi борышты төлеудi, проценттер мен комиссиялық төлемдерді (N 3 қосымша) төлеудi жүргiзедi.
Мемлекеттiк борышқа ақы төлеудi жүргiзу үшiн Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы Астана қаласы бойынша Қазынашылық басқармасына төлем тапсырысын (N 3 қосымша) ұсынады. Бұл ретте, мынадай бухгалтерлiк жазба жүргiзiледi:
120814 "Қазынашылық комитетiнiң бюджеттік шоты" шотының дебетi;
794 "Iшкi және сыртқы мемлекеттік борышты есептеу жөніндегi транзиттiк шот" шотының кредитi;
Бiр мезгiлде мемориалды ордерді қалыптастыра отырып, екінші жазба жүргiзiледi:
794 "Iшкi және сыртқы мемлекеттiк борышты есептеу жөнiндегi транзиттік шот" шотының дебетi;
120200 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінің шығыстарын көтеру жөнiндегi бақылау шоты" шотының кредитi.
Операциялардың жүру шамасы бойынша Астана қаласы бойынша Қазынашылық басқармасы банктiк жазбалар ұсынады:
120814 "Қазынашылық комитетiнiң бюджеттiк шоты" шоты бойынша Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына;
794 "Iшкi және сыртқы мемлекеттiк борышты есептеу жөнiндегi транзиттiк шот" шоты бойынша Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына, бұл ретте, 794 баланстық шоттағы қалдық нөл болуы керек.

Глава 2. Погашение основного долга, выплата процентов и комиссионных по государственным ценным бумагам
253-2. Для погашения основного долга, выплаты процентов и комиссионных по государственным ценным бумагам Управление финансового планирования, обслуживания правительственного долга и резерва составляет заключение (приложение N 50-2) с разрешающей подписью Председателя Комитета казначейства или лица, его заменяющего.
В соответствии с заключением Управление бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету составляет заявку на открытие лимитов и представляет ее в Управление исполнения республиканского бюджета, которое выписывает казначейское разрешение (приложение N 12) Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
После зачисления казначейского разрешения Управлением казначейства по городу Астане Управление бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету представляет в Управление бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям платежное поручение (приложение N 3) на оплату основного долга, выплаты процентов и комиссионных в двух экземплярах. Первый экземпляр остается в Управлении бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям, второй экземпляр с отметкой "принято" возвращается в Управление бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету.
Управление бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям проводит платеж по оплате основного долга, выплаты процентов и комиссионных на основании платежного поручения (приложение N 3).
Для проведения оплаты государственного долга Управление бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям представляет в Управление казначейства по городу Астане платежное поручение (приложение N 3). При этом производится следующая бухгалтерская запись:
Дебет счета 120814 "Бюджетный счет Комитета казначейства";
Кредит счета 794 "Транзитный счет по учету внутреннего и внешнего государственного долга".
Одновременно производится вторая запись с формированием мемориального ордера:
Дебет счета 794 "Транзитный счет по учету внутреннего и внешнего государственного долга";
Кредит счета 120200 "Контрольный счет по подъему расходов республиканского бюджета Республики Казахстан".
По мере совершения операций Управлением казначейства по городу Астане представляются банковские выписки:
по счету 120814 "Бюджетный счет Комитета казначейства" Управлению бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям;
по счету 794 "Транзитный счет по учету внутреннего и внешнего государственного долга" Управлению бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету, при этом остаток на балансовом счете 794 должен быть нулевым.

3-тарау. Депозиттi орналастыру
253-3. Уақытша бос ақшаны Бiрыңғай қазынашылық шоттан салымдарға орналастыру Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне Депозитті орналастыруға арналған шарттың негiзiнде жүзеге асырылады. Қазынашылық комитетiнiң Yкiметтік борыш пен резервтi жоспарлау, оған қызмет көрсету басқармасы Қазынашылық комитетінің Республикалық бюджет бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасына оның негiзiнде соңғысы уақытша бос ақшаның сомасына Бiрыңғай қазынашылық шоттан салымдарға ақша аударуға төлем тапсырысты ресiмдейтiн Депозиттi орналастыруға арналған шартты ұсынады.
Төлем тапсырысының ресiмделуiнiң дұрыстығын тексергеннен кейiн Банктiк операциялар бойынша бухгалтерлiк есеп және есептiлiк басқармасы Бiрыңғай қазынашылық шоттан салымдарға ақша аударуға төлем жүргiзедi және оны электронды почта бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жiбередi.
Уақытша бос ақшаны салымдарға орналастыру Шартта айтылған мерзімдерге және ережемен жүргізіледі.".
70. 282-тармақтағы "келесi күннен кешiктiрiлмей" деген сөздер "үш банктiк күннiң iшiнде" деген сөздермен ауыстырылсын.
71. Мынадай мазмұндағы 285-1, 289-1, 290-1-тармақтармен толықтырылсын:
"285-1. Сол төлемдер бойынша iшкi және сыртқы корреспонденттiк және қосалқы корреспонденттiк шоттардың алшақтығын үш банктiк күннен аспайтын мерзiмге рұқсат етiледi. Егер төлем үш банктiк күннiң iшінде реттелмесе, онда облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармалары Қазынашылық комитетiне алшақтықтың себебi, қолданылып жатқан шаралар мен реттеу мерзiмдерi туралы түсiнiктеме жазба ұсынады. Корреспонденттiк және қосалқы корреспонденттiк шоттар бойынша қаржы жылының аяғында алшақтық болуға жол берiлмейдi.";
"289-1. Есептi кезеңде (қорытынды айналымдар) мемлекеттiк мекемелер 032-А (132-А) "Алынған мiндеттемелердi ескере отырып лимиттер мен кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" нысанында саналатын өткен жылдың 31 желтоқсаны бойынша лимиттер қалдығының есебiнен шығыстарды жұмсамайды, жекелеген шығыс операцияларына есептi кезеңде мемлекеттiк мекемелерге "қорытынды айналымдар" белгiсi бар алынған қазынашылық немесе қаржылық рұқсаттардың негiзiнде жүргiзуге рұқсат етiледi.";
"290-1. Қорытынды айналымдардың кезеңінде iшкi және сыртқы Қазынашылықтың аумақтық органдарының корреспенденттiк шоттарындағы және Қазынашылықтың аудандық бөлiмдерінің қосалқы шоттарындағы алшақтыққа жол бермеу үшін:
1) қорытынды айналымдармен қолма-қол ақша беру бойынша кассалық шығыс жүргiзуге, ал 889-шоттан - ағымдағы жылмен қайтаруға тыйым салынады;

Глава 3. Размещение депозита
253-3. Размещение временно свободных денег с Единого казначейского счета во вклады осуществляется на основании Договора на размещение депозита в Национальном Банке Республики Казахстан.
Управление финансового планирования, обслуживания правительственного долга и резерва Комитета казначейства представляет в Управление бухгалтерского учета и отчетности по республиканскому бюджету Комитета казначейства Договор на размещение депозита, на основании которого последним оформляется на сумму временно свободных денег платежное поручение на перевод денег с Единого казначейского счета во вклады.
После проверки правильности оформления платежного поручения ответисполнитель Управления бухгалтерского учета и отчетности по банковским операциям проводит платеж на перевод денег с Единого казначейского счета во вклады и направляет его по электронной почте в Национальный Банк Республики Казахстан.
Размещение временно свободных денег во вклады производится на сроки и условиях, оговоренных в Договоре.".
70. В пункте 282 слова "не позднее следующего дня" заменить словами "в течение трех банковских дней".
71. Дополнить пунктами 285-1, 289-1, 290-1 следующего содержания:
"285-1. Расхождение внутреннего и внешнего корреспондентских и субкорреспондентских счетов по одним и тем же платежам допускается сроком не более трех банковских дней. Если платеж не урегулирован в течение трех банковских дней, то областным, городов Астаны и Алматы управлением Казначейства представляется объяснительная записка в Комитет казначейства о причинах расхождения, принимаемых мерах и сроках урегулирования. Не допускается расхождение на конец финансового года по корреспондентским и субкорреспондентским счетам.";
"289-1. В счетный период (заключительные обороты) государственными учреждениями не производятся расходы за счет остатков лимитов по 31-ое декабря истекшего года, числящихся в форме 032-А (132-А) "Ведомость движения лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств". Отдельные расходные операции в счетный период государственным учреждениям разрешается производить на основании полученных казначейских или финансовых разрешений с признаком "заключительные обороты".";
"290-1. В период заключительных оборотов для недопущения расхождений внутреннего и внешнего корреспондентских счетов территориальных органов Казначейства и субкорреспондентских счетов районных отделов Казначейства:
1) запрещается производить кассовый расход по выдаче наличности заключительными оборотами, а возмещение с 889 счета - текущим годом;

2) iшкi корреспонденттiк шот бойынша төлемдердi сыртқы корреспонденттiк шотқа есепке алынған жылмен қабылдауға, сондай-ақ қосалқы корреспонденттiк шот (885, 886) бойынша да төлемдердi жүргiзуге;
3) қорытынды айналымдар бойынша төлемдер оң жақ жоғары бұрышына "қорытынды айналымдар" деген айрықша жазбамен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің облыстық филиалдары арқылы ресiмделедi. "Z" айрықша белгiсi қойылған корреспонденттiк шотқа түскен сомалар ақшаны тиiстi бюджеттік шотқа есепке ала отырып, iшкi коршот бойынша қорытынды айналымдармен көрсетілсін.".
72. 292-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Транзиттiк бюджеттiк шоттардың қалдықтары (б/ш 100, 120) қорытынды айналымдардың соңғы күнi жабылады.".
73. 294, 295-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"294. Республикалық бюджеттен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер Қазынашылықтың аумақтық органдарынан қаржы жылы аяқталғаннан кейiн қорытынды айналымдарға дейiн және қорытынды айналымдардан кейiн "Алынған мiндеттемелердi ескере отырып, бөлінген лимиттер мен кассалық шығыстар қозғалысының ведомосын" алып, өзiнiң есеп мәлiметтерiмен салыстырады. Қазынашылықтың аумақтық органдарына қорытынды айналымдардан кейiн мемлекеттiк мекеменің қолдарымен және мөрлерiмен расталған 032-А нысандары қайтарылады. Қазынашылықтың аумақтық органдары бес данадағы ведомосты алған кезде үш күндiк мерзiмнен кешiктiрмей қолдармен және мөртаңбамен растайды. Ведомостың екi данасы Қазынашылықтың аумақтық органдарында қалады, үш данасы мемлекеттік мекемеге берiледi, оның ішінде екеуi шығыстар сметасының атқарылуы туралы жылдық есептiң құрамында қызмет көрсетушi Қазынашылықтың аумақтық органына және жоғары тұрған мемлекеттiк мекемеге ұсынылады.
295. Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемеге қаржы бөлудi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың өкiмшiлерi олардан ұсынылған ведомостың (N 032-А нысан) негiзінде осы ведомосқа олардың тiкелей өздерінің бюджеттiк шоттарынан алған сомасын қоса алғанда, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бөлiгiнде лимиттердi төмен тұрған таратушылардың есепті жылғы кассалық шығыстарының сомасы толтырылатын N 1 нысан бойынша республикалық бюджеттен алынған қаражат туралы ведомость жасайды. N 1 нысанның ведомосы (0503061-код) төрт данада теңгемен жасалады және 25 қаңтардан кешiктiрмей бақылау және қол қою үшiн тиiстi облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармасына берiледi. Ведомостың екi данасы облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармасында қалады екi данасы, өз кезегiнде, бiр данасы лимиттердi бас таратушыға берiлетiн лимиттерi таратушыға жiберiледi.".

2) принимать платежи по внутреннему корреспондентскому счету тем годом, которым эти платежи были зачислены на внешний корреспондентский счет, также проводить платежи и по субкорреспондентским счетам (885, 886);
3) платежи по заключительным оборотам оформляются через областные филиалы Национального Банка Республики Казахстан путем указания в правом верхнем углу отличительной надписи "заключительные обороты". Суммы, поступившие на корреспондентский счет с проставленным отличительным признаком "Z", отражать заключительными оборотами по внутреннему корсчету с зачислением денег на соответствующий бюджетный счет.".
72. Пункт 292 дополнить абзацем следующего содержания:
"Остатки транзитных бюджетных счетов (б/сч. 100, 120) закрываются в последний день заключительных оборотов.".
73. Пункты 294, 295 изложить в следующей редакции:
"294. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского бюджета, получив от территориальных органов Казначейства по окончании финансового года до заключительных оборотов и после заключительных оборотов "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств" (форма 032-А), сверяют со своими отчетными данными. В территориальные органы Казначейства возвращаются формы 032-А после заключительных оборотов, заверенные подписями и печатью государственного учреждения. Территориальные органы Казначейства, не позднее чем в трехдневный срок при получении ведомости в пяти экземплярах, заверяют подписями и оттиском печати. Два экземпляра ведомости остаются в территориальном органе Казначейства, три экземпляра передаются государственному учреждению, два из которых в составе годового отчета об исполнении сметы расходов представляются в обслуживающий территориальный орган Казначейства и вышестоящему государственному учреждению.
295. Администраторы республиканских бюджетных программ, распределяющие ассигнования подведомственным государственным учреждениям, на основании представленных им ведомостей (форма N 032-А) составляют ведомость о полученных из республиканского бюджета средствах по форме N 1 (код 0503061) (приложение N 53), в которой заполняются суммы кассовых расходов за отчетный год нижестоящих распорядителей лимитов в разрезе специфик экономической классификации расходов, включая в эту ведомость суммы, полученные ими непосредственно со своих бюджетных счетов. Ведомость формы N 1 (код 0503061) составляется в четырех экземплярах в тенге и представляется не позднее 25-го января соответствующему областному, городов Астаны и Алматы управлению Казначейства для контроля и подписи. Два экземпляра ведомости остаются в областном, городов Астаны и Алматы управлении Казначейства, два экземпляра передаются распорядителю лимитов, который, в свою очередь, один экземпляр представляет главному распорядителю лимитов.".

74. 297-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"297. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi. 032-А нысанының және лимиттердi төмен тұрған таратушылардан алынған ведомостардың негiзiнде соманы мың теңгемен көрсете отырып, N 2 нысан (0503063-код) (N 54 қосымша) бойынша бюджеттен алынған қаражат туралы жиынтық ведомосты жасайды және 30 қаңтардан кешiктiрмей үш данада Қазынашылық комитетiне бередi.
Сыртқы заемдардан қаражат алған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының әкiмшiлерi N 2 нысанның (0503063-код) ведомосында көрсетiлген соманы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің Мемлекеттiк қарыз алу департаментінде растайды.
Банктiк операциялар бойынша Қазынашылық комитетінің жауапты қызметкерлерi республикалық бюджет бойынша жүргiзiлген кассалық шығыстар туралы жиынтық есептiк деректердi республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерінің деректерiмен салыстырады. Расталған ведомостың екi данасын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне қайтарады, үшiншi данасын өзiнде республикалық бюджеттiң кассалық атқарылуы туралы жылдық есеп жөніндегi iс-қағазда қалдырады.".
75. 305-тармақтың бiрінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлық төлем құжаттарын қабылдағаннан, Қазынашылықтың аумақтық
органдары бюджет бойынша түсiмдердi таратқаннан, шығыстарды жұмсағаннан
кейiн күн сайынғы және ай сайынғы есептік ведомостар қалыптастырылады және
мемлекеттiк мекемелерге және тиiстi салық және жергiлiктi қаржы
органдарына берiледi:".
76. N 3 қосымша N 1 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
77. N 7 қосымша алынып тасталсын.
78. N 8 қосымша N 2 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
79. N 9 қосымшада 2, 3-бағандардың атауындағы "чектiң" деген сөз
"төлем тапсырысының" деген сөздермен ауыстырылсын.
80. NN 3-8 қосымшаларға сәйкес NN 9-1 - 9-6 қосымшалармен
толықтырылсын.
81. NN 18, 21 қосымшалар NN 9, 10 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда
жазылсын.
82. N 49 қосымша N 11 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
83. NN 12, 13 қосымшаларға сәйкес NN 45-1, 45-2 қосымшалармен
толықтырылсын.
84. NN 14, 15 қосымшаларға сәйкес NN 50-1, 50-2 қосымшалармен
толықтырылсын.
85. N 52 қосымшада 2-баған "аты-жөні" деген сөздерден кейiн
", атқарып отырған лауазымы" деген сөздермен ауыстырылсын.
86. N 54 қосымша N 16 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Алушы-банкке түскені                        Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 1 қосымша
N 3 қосымша
N _____ төлем тапсырмасы
______ жылғы "___"___________ ж.
(үзінді көшірменің күні)
сомасы
Ақшаны жөнелтуші _________________________        ЖСК         Коды
(атауы)
-------------------
СТН ______________________________________        БСК
Алушы-банк _______________________________
(атауы)
----------------------------------------------
Бенефициар _______________________________       -------------------
(атауы)                  ЖСК         БеК
СТН ______________________________________
-------------------
Бенефициардың банкі ______________________        БСК
(атауы)
--------------------------------------------------------------------
Делдал-банк                                       БСК
---------------------------------------------------------------------------
Сомасы жазумен:
Тауарды (қызметтер көрсетуді) алған күн                Төлем мақсатының
__________________________________________             коды
Төлемнің мақсаты: ___________________________________  Бюджеттік
(тауардың, орындалған жұмыстардың,   сыныптаманың
көрсетілген қызметтердің атауы,      коды
_____________________________________________________  Валюталандыру
тауар құжаттарының нөмірі мен күні, шарттың нөмірі     күні
мен күні және өзге де деректемелері көрсетіле отырып)
Алушы-банктің жүргізгені
______ жылғы "___"_________
М.О.      ________________________
(ақша жөнелтушінің қолы)      ___________________________
(жауапты орындаушылардың қолдары)
Мөртабанның орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 2 қосымша
N 8 қосымша
________________________________________
Қазынашылықтың аумақтық органының атауы
Салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер бойынша артық төлеуді
салық төлеушілерге қайтаруға арналған
төлем тапсырмаларын тіркеу
журналы
Журналды барлық парақтары осы үлгі бойынша басылсын
---------------------------------------------------------------------------
тіркеу!Төлем тапсыр. !Қайтару    !Бюджеттің!шот!Қайтару   !Бюджеттің! шот
N   !масының дерек.!жүргізіле. !  атауы  ! N !есепке    !  атауы  !  N
!темелері      !тін кодтың !         !   !алынатын  !         !
!--------------!     N     !         !   !кодтың N  !         !
! күні !   N   !           !         !   !          !         !
---------------------------------------------------------------------------
1   !   2  !   3   !     4     !    5    ! 6 !     7    !    8    !   9
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
жалғасы
---------------------------------------------------------------------------
Төлем тапсыр. ! Төлем тапсыр.!Қайтарудың !Төлеуші, ! Орындалуы !Орындаушы
масы бойынша   !масын ресімде.!негіздемесі!оның де. ! туралы    !
сомасы         !ген салық ор. !           !ректеме. ! белгі     !
!ганының атауы !           !лері     !           !
---------------------------------------------------------------------------
10       !      11      !    12     !   13    !     14    !    15
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 3 қосымша

74. Пункт 297 изложить в следующей редакции:
"297. Администраторы республиканских бюджетных программ на основании формы 032-А и ведомостей, полученных от нижестоящих распорядителей лимитов, составляют сводную ведомость о полученных из бюджета средствах по форме N 2 (код 0503063) (приложение N 54), с указанием суммы в тысячах тенге, и представляют в трех экземплярах в Комитет казначейства не позднее 30-го января.
Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства от внешних займов, подтверждают суммы, указанные в ведомости формы N 2 (код 0503063), в Департаменте государственного заимствования Министерства финансов Республики Казахстан.
Ответработники Комитета казначейства по банковским операциям сверяют сводные отчетные данные о произведенных кассовых расходах по республиканскому бюджету с данными администраторов республиканских бюджетных программ. Два экземпляра заверенной ведомости возвращают администратору республиканских бюджетных программ, третий экземпляр оставляют у себя в деле по годовому отчету о кассовом исполнении республиканского бюджета.".
75. Абзац первый пункта 305 изложить в следующей редакции:
"После приема всех платежных документов, распределения поступлений, проведения расходов по бюджету территориальными органами Казначейства формируются ежедневные и месячные отчетные ведомости и представляются государственным учреждениям и в соответствующие налоговые и местные финансовые органы:".
76. Приложение N 3 изложить в новой редакции согласно приложению N 1.
77. Приложение N 7 исключить.
78. Приложение N 8 изложить в новой редакции согласно приложению N 2.
79. В приложении N 9 в наименовании граф 2, 3 слово "чека" заменить словами "платежного поручения".
80. Дополнить приложениями NN 9-1 - 9-6 согласно приложениям NN 3 - 8.
81. Приложения NN 18, 21 изложить в новой редакции согласно приложениям NN 9, 10.
82. Приложение N 49 изложить в новой редакции согласно приложению N 11.
83. Дополнить  приложениями NN 45-1, 45-2 согласно приложениям NN 12, 13.
84. Дополнить приложениями NN 50-1, 50-2 согласно приложениям NN 14, 15.
85. В приложении N 52 графу 2 после слов "Ф.И.О." дополнить словами ", занимаемая должность".
86. Приложение N 54 изложить в новой редакции согласно приложению N 16.
Поступило в банк-получатель
Приложение N 1
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 3
Платежное поручение N ____
"___" ______________ г.
(дата выписки)
Сумма
--------------------------------------------------------------------------
Отправитель денег______________________ ! ИИК      ! Код     !
(наименование)     !          !_________!
РНН____________________________________ !____________________!
!  БИК               !
Банк-получатель________________________ !____________________!
(наименование)     !  ИИК     ! Кбе     !
Бенефициар_____________________________ !          !_________!
(наименование)     !                    !
РНН____________________________________ !____________________!
Банк бенефициара________________________!  БИК               !
(наименование)     !                    !
_____________________________________________________________!
Банк-посредник                          !  БИК               !
________________________________________!____________________!_____________
Сумма прописью:                                    ________________________
Дата получения товара (оказания услуг)___________ !Код       !
!назначения!
!платежа   !
!__________!_____________
!          !
Назначение платежа:_____________________________  !Код       !
(с указанием наименования товара,    !бюджетной !
!классифи- !
_________________________________________________ !кации     !
выполненных работ, оказанных услуг, номеров и даты!Дата      !
__________________________________________________!Валютиро- !
товарных документов, номера и даты договора и     !вания     !
__________________________________________________!          !
иных реквизитов)                 !          !
__________________________________________________!__________!
___________________________________________________________________________
Проведено банком-получателем
М.П. __________________________                "___" _____________ г.
(подписи отправителя денег)                 _________________________
(подписи ответисполнителей)
Место штампа
Приложение N 2
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 8
__________________________________________________
Наименование территориального органа Казначейства
Журнал
регистрации платежных поручений
на возврат налогоплательщикам переплаты
по налогам и другим обязательным
платежам в бюджет
По данному образцу печатать все листы журнала              Продолжение
---------------------------------------------------------------------------
N   !Реквизиты ! N кода,  !Наиме- ! N   ! N кода,  !Наиме- !  N  !Сумма
реги-!платежного!с которого!нование!счета!на который!нование!счета!по
стра-!поручения !производит!бюджета!     !зачисляет-!бюджета!     !платеж.
ции  !----------!ся возврат!       !     !ся возврат!       !     !поруч.
!дата!  N  !          !       !     !          !       !     !
---------------------------------------------------------------------------
1  !  2 !  3  !     4    !   5   !  6  !    7     !   8   !  9  !  10
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
------------------------------------------------------
Наименов.!Основание!Плательщик,!Отметка об!Исполнитель!
налогов. !возврата !   его     !исполнении!           !
органа,  !         !реквизиты  !          !           !
оформивш.!         !           !          !           !
платежное!         !           !          !           !
поручение!         !           !          !           !
------------------------------------------------------!
11    !   12    !    13     !    14    !    15     !
------------------------------------------------------
Приложение N 3
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 года N 298

N 9-1 қосымша
Әзірленген күні ____________
Уақыты _____________________
603-н.
Республикалық және жергілікті бюджеттер
арасында түсімдердің бөлінуін
бақылау тізімдемесі
МФО __________________                            Күні ______________
________________ ОҚБ
-------------------------------------------------------------
Кіріс коды ! Түсімдердің атауы ! Республикалық бюджетке бөлу
!                   !         нормативі
-------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
Қазынашылық басқармасының бастығы ____________________
Жергілікті қаржы органының
басшысы ______________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
салық комитетінің бастығы ____________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 4 қосымша
N 9-2 қосымша
Әзірленген күні ____________
Уақыты _____________________
604-н.
Облыстық мәслихат бекіткен нормативтерге
сәйкес аудандар мен қалалардың бюджеттеріне
түсетін түсімдердің бөлінуін
бақылау тізімдемесі
МФО __________________                            Күні ______________
________________ ОҚБ
-------------------------------------------------------------
Кіріс коды ! Бөлуге арналған қаржы органы !       Бөлу
!                              !     нормативі
-------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
Қазынашылық басқармасының бастығы ____________________
Жергілікті қаржы органының
басшысы ______________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
салық комитетінің бастығы ____________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 5 қосымша
N 9-3 қосымша
Әзірленген күні ____________
Уақыты _____________________
605-н.
Республикалық және жергілікті бюджеттер
арасында түсімдерді бөлу
тізімдемесі
МФО __________________                            Күні ______________
________________ ОҚБ
-------------------------------------------------------------
Кіріс коды ! Түсімдердің атауы !   Жергілікті бюджет үшін
!                   !       бөлу нормативі
-------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
Қазынашылық басқармасының бастығы ____________________
Жергілікті қаржы органының
басшысы ______________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
салық комитетінің бастығы ____________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 6 қосымша

Приложение N 9-1
Дата изготовления _________
Время _____________________
Ф.603
Ведомость контроля распределения
поступлений между республиканским и местными
бюджетами
МФО _______________                         Дата _______________________
ОУК __________________
--------------------------------------------------------------------------
Код   !  Наименование поступлений   !  Норматив распределения
дохода !                             !  в республиканский бюджет
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
управления Казначейства_______________________
Руководитель местного финансового
органа  _______________________________________
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
налогового комитета____________________________
Приложение N 4
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 года N 298
Приложение N 9-2
Дата изготовления _________
Время _____________________
Ф.604
Ведомость контроля распределения
поступлений в бюджеты районов и городов
согласно нормативам, утвержденным
областным маслихатом
МФО _______________                         Дата _______________________
ОУК __________________
--------------------------------------------------------------------------
Код   !  Финорган для распределения !  Норматив распределения
дохода !                             !
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
управления Казначейства_______________________
Руководитель местного финансового
органа  _______________________________________
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
налогового комитета____________________________
Приложение N 5
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 года N 298
Приложение N 9-3
Дата изготовления _________
Время _____________________
Ф.605
Ведомость распределения поступлений
между республиканским и местными бюджетами
МФО _______________                         Дата _______________________
ОУК __________________
--------------------------------------------------------------------------
Код   !  Наименование поступлений   !  Норматив распределения
дохода !                             !  для местного бюджета
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
управления Казначейства_______________________
Руководитель местного финансового
органа  _______________________________________
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
налогового комитета____________________________
Приложение N 6
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 года N 298

N 9-4 қосымша
Әзірленген күні ____________
Уақыты _____________________
606-н.
Жергілікті бюджеттерге есепке алынатын
түсімдердің тізбесі
МФО __________________                            Күні ______________
________________ ОҚБ
-------------------------------------------------------------
Кіріс коды !               Түсімдердің атауы
-------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
Қазынашылық басқармасының бастығы ____________________
Жергілікті қаржы органының
басшысы ______________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
салық комитетінің бастығы ____________________________
Республикалық бюджетке тиесілі салықтар жоқ __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 7 қосымша
N 9-5 қосымша
Әзірленген күні ____________
Уақыты _____________________
607-н.
Республикалық бюджетке аударылатын
түсімдердің тізбесі
МФО __________________                            Күні ______________
________________ ОҚБ
-------------------------------------------------------------
Кіріс коды !               Түсімдердің атауы
-------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
Қазынашылық басқармасының бастығы ____________________
Жергілікті қаржы органының
басшысы ______________________________________________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
салық комитетінің бастығы ____________________________
Жергілікті бюджетке тиесілі салықтар жоқ __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 8 қосымша
N 9-6 қосымша
Әзірленген күні ____________
Уақыты _____________________
611-н.
_________________ Бюджетке
(бюджеттің атауы)
есепке алуға рұқсат етілмейтін
кірістер кодтарының тізбесі
Жергілікті қаржы органының басшысы
_____________________                 _______ жылғы ______________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
салық комитетінің бастығы
_____________________                 _______ жылғы ______________
Облыстық, Астана және Алматы қалалары
Қазынашылық басқармасының бастығы
_____________________                 _______ жылғы ______________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 9 қосымша
N 18 қосымша
3-нысан
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың қаражатты жұмсауы туралы
Ақпарат
_________________________      Қазынашылық комитетінің төрағасы _________
(республикалық бюджеттік                                          (қолы)
бағдарламалар әкімшісінің                   __________________
атауы), коды                                 (аты-жөні, тегі)
Күні _____________
Уақыты ___________
Өлшем бірлігі: мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ           !                 !  1 жылға    !   Есепті
Бағдарлама            !       Атауы     ! нақтыланған !   кезеңге
Кіші бағдарлама    !                 !  тізімдеме  ! нақтыланған
Ерекшелігі !                 !  (жоспар)   !  тізімдеме
---------------------------------------------------------------------------

Приложение N 9-4
Дата изготовления _________
Время _____________________
Ф.606
Перечень поступлений,
зачисляемых в местные бюджеты
МФО _______________                         Дата _______________________
ОУК __________________
--------------------------------------------------------------------------
Код   !                  Наименование поступлений
дохода !
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
управления Казначейства_______________________
Руководитель местного финансового
органа _______________________________________
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
налогового комитета____________________________
Налоги, причитающиеся республиканскому бюджету, отсутствуют ______________
Приложение N 7
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 года N 298
Приложение N 9-5
Дата изготовления _________
Время _____________________
Ф.607
Перечень поступлений,
перечисляемых в республиканский бюджет
МФО _______________                         Дата _______________________
ОУК __________________
--------------------------------------------------------------------------
Код   !                  Наименование поступлений
дохода !
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
управления Казначейства_______________________
Руководитель местного финансового
органа  _______________________________________
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
налогового комитета____________________________
Налоги, причитающиеся местному бюджету, отсутствуют ______________
Приложение N 8
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 9-6
ф. 611
Перечень кодов доходов, недопустимых для
зачисления в бюджет ____________________
(наименование бюджета)
Руководитель местного финансового
органа  ____________                        ___________________ г.
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
налогового комитета ___________             ___________________ г.
Начальник областного, городов Астаны и Алматы
управления Казначейства ___________         ___________________ г.
Приложение N 9
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 18
Форма 3
Информация
о расходовании средств администраторами
республиканских бюджетных программ
_____________________________ Председатель Комитета казначейства __________
(наименование администратора                                      (подпись)
республиканских бюджетных            _________________________________
программ).. код                         (фамилия, имя, отчество)
Дата ____________________________
Время ___________________________
Единица измерения: тыс. тенге
--------------------------------------------------------------------------
Функциональная группа!         !                !Уточненная!Уточненная!
!Программа!       !         !  Наименование  ! роспись  !  роспись !
!         !Подпрограмма     !                !  (план)  !на отчетн.!
!         !       !Специфика!                ! на год   !  период  !
--------------------------------------------------------------------------

1  !   2   !  3   !   4  !        5        !      6      !       7
---------------------------------------------------------------------------
Кіші бағдарлама
бойынша жиыны
Бағдарлама бойынша
жиыны
Республикалық
бюджеттік
бағдарламалардың
әкімшісі бойынша
жиыны
---------------------------------------------------------------------------
жалғасы
---------------------------------------------------------------------------
Қаржыландыру лимиттері         !  Кассалық   !   Пайдаланылмаған
--------------------------------------! атқарылуы   ! лимиттердің қалдығы
Қазынашылық!    Мақсатсыз   ! Барлығы !             !        (8-11)
рұқсаттар !  пайдаланғаны  !  (8+9)  !             !
!үшін қайт.алулар!         !             !
---------------------------------------------------------------------------
8     !        9       !    10   !     11      !          12
---------------------------------------------------------------------------
Қазынашылық комитеті Бухгалтерлік есеп
және есептілік басқармасының бастығы _________   ______________
(қолы)       (аты-жөні)
Жауапты орындаушы ________  _____________
(қолы)     (аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 10 қосымша
N 21 қосымша
____ ж. "___"________ N ___ қорытындының негізінде     Бекітемін
____ ж. арналған республикалық бюджет шығыстарының     Қазақстан
тізімдемесін өзгерту туралы                Республикасының
N ____ Анықтама                       Қаржы (Бірінші
вице-министрі)
министрі
________ (қолы)
_____ жылғы
"___"_______
---------------------------------------------------------------------------
Атауы ! Кеміту  !   Бюджеттік сыныптаманың кодтары   !    Өзгерістердің
-------!---------!------------------------------------!--------------------
!(ұлғайту)!Функ.!Мекеме!Бағдар.!  Кіші  !Ерек. !Бар.!    о.і.ай
!         !топ  !      !лама   !бағдарл.!шелігі!лығы!---------------
!         !     !      !       !        !      !    !қаңтар!ақпан!
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Жиыны:
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------
сомасы
---------------------------------------------------------------------
бойынша
---------------------------------------------------------------------
наурыз!сәуір!мамыр!маусым!шілде!тамыз!қыркүйек!қазан!қараша!желтоқсан
---------------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Келісілді:                     Тексерілді:               Жасалды:
Бюджет департаменті    Бюджет процесінің  Мемлекеттік    Функциональдық
директорының орынбасары     әдістемесі        бюджетті      бөлімшесінің
басқармасының    жоспарлау және    басшысы
бастығы       оның атқарылуы
басқармасының
бастығы
_____________         ______________     _____________    _____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 11 қосымша
N 49 қосымша
Шетел валютасымен ақша аударуға арналған өтініш
Күні ______
Ақшаны жөнелтуші ________________       Шотты дебеттеу           ЖСК
_________________________________
І       ІІ
__________ АЖк
СТН _____________________________       І - (1) Резидент; (2) Бейрезидент
II - Экономика секторы (0-9)
Алушы банк ______________________       Валютандырылған күн: ____________
БСК
_________________________________
СТН _____________________________
Валюта _________ Сомасы _________       Сомасы жазумен __________________
_________________________________       _________________________________
Бенефициар ______________________       Несие шоты _________ ЖСК ________
СТН _____________________________       III      IV
___________ БеК
ІІІ-(1) Резидент; (2) Бейрезидент
IV - Экономика секторы (0-9)
Бенефициардың банкі _____________       Делдал банк _____________________
БСК ________                            БСК ________
СТН _____________________________       СТН _____________________________
Алушы банктің комиссиясы ________       Делдал банктің комиссиясы _______
Ақша жөнелтушінің есебінен ______       Ақша жөнелтушінің есебінен ______
Бенефициардың есебінен __________       Бенефициардың есебінен __________
Келісім-шарттың нөмірі, күні ____       Төлемнің мақсаты ________________
ТМБС ____________________________
Ерекше шарттар __________________________________________________________
Ақша жөнелтушінің қолдары _______       Алушы банк жүргізді _____________
Басшының аты-жөні __________       "___"___________ ж.
М.О.      қолы __________________       жауапты атқарушылардың қолдары
_________________________________
Бас бухгалтердің аты-жөні
____________________________       М.О.
қолы ____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 12 қосымша

1 !    2    !   3   !    4    !       5        !    6     !     7
--------------------------------------------------------------------------
Итого по
подпрограмме
Итого по
программе
Итого по
администратору
республиканских
бюджетных
программ
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
----------------------------------------------------
Лимиты финансирования   ! Кассовое  ! Остаток !
-----------------------------! исполнение! неиспол.!
Казначей-!Отзывы за ! Всего  !           ! лимитов !
ские раз-!нецелевое ! (8+9)  !           ! (8-11)  !
решения  !использов.!        !           !         !
---------------------------------------------------!
8    !     9    !   10   !    11     !   12    !
---------------------------------------------------!
---------------------------------------------------
Начальник Управления бухгалтерского
учета и отчетности Комитета казначейства ___________  _______________
(подпись)   (фамилия, И.О.)
Ответственный исполнитель ______________ ____________________
(подпись)       (фамилия, И.О.)
Приложение N 10
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 21
Утверждаю
Министр (Первый Вице-министр)
финансов Республики Казахстан
________________ (подпись)
"____"________________ г.
Справка N _____
об изменении росписи расходов республиканского
бюджета на ______ г. на основании заключения
от "____" _____________ г. N _____
(тыс. тенге)
---------------------------------------------------------------------------
Наименование!Уменьшить  !   Коды бюджетной классификации   !
!(увеличить)!----------------------------------!---------------
!           !Функц.!Учрежд.!Прогр.!Под- !Специ-!Всего!
!           !группа!       !      !прог.!фика  !     !
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого:
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------------
Сумма изменений
---------------------------------------------------------------------------
в т.ч. помесячно
---------------------------------------------------------------------------
январь!февраль!март!апрель!май!июнь!июль!август!сентябрь!октябрь!ноя-!дека-
!       !    !      !   !    !    !      !        !       !брь !брь
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Согласовано:                            Проверено:
Зам.директора        Начальник Управления          Начальник Управления
Бюджетного           методологии бюджетного        планирования и
Департамента         процесса                      исполнения
государственного
бюджета
______________       ______________________        _____________________
Составлено:
Руководитель
функционального
подразделения
_______________
Приложение N 11
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 49
Заявление на перевод денег в иностранной валюте
Дата ___________
_________________________________    __________________________________
Отправитель денег              !    ! Дебетовать счет    ИИК          !
________________________________!    !_________________________________!
!    !_________________________________!
!     _______________
!    !  I   !   II   !
!    !______!________! КОд
РНН                             !    !______!________!
________________________________!    I - (1) Резидент, (2) Нерезидент
II - Сектор экономики (0-9)
________________________________     ___________________________________
Банк получатель                !    !  Дата валютирования:             !
________________________________!    !__________________________________!
! БИК         !    !__________________________________!
________________________________!
РНН  !                          !
________________________________!
________________________________      __________________________________
Валюта        !  Сумма          !     ! Сумма прописью                  !
________________________________!     !_________________________________!
!    !     !                 !     !_________________________________!
___!____!_____!_________________!
________________________________      __________________________________
Бенефициар                     !     ! Кредитовый счет       ИИК       !
________________________________!     !_________________________________!
!     !_________________________________!
________________________________!      _______________
РНН   !                        !     ! III    ! IV   !
________________________________!     !________!______! КБе
!________!______!
III - (1) Резидент, (2) Нерезидент
IV - Сектор экономики (0-9)
_________________________________     __________________________________
Банк Бенефициара              !     ! Банк-посредник                  !
________________________________!     !_________________________________!
! БИК         !     !                  ! БИК          !
__________________!_____________!     !__________________!______________!
РНН   !                        !     ! РНН    !                        !
________________________________!     !_________________________________!
Комиссия Банка Получателя       !     !Комиссия Банка Посредника        !
За счет отправителя денег ____  !     !За счет отправителя денег _____  !
За счет бенефициара       ____  !     !За счет бенефициара       _____  !
________________________________!     !_________________________________!
________________________________________________________________________
Номер контракта, Дата          !     ! Назначение платежа:             !
________________________________!     !_________________________________!
!     ! ЕКНП                            !
!     !_________________                !
!     !     !     !     !               !
________________________________!     !_____!_____!_____!_______________!
________________________________________________________________________
Особые условия                                                         !
________________________________________________________________________!
________________________________      __________________________________
Подписи отправителя денег      !     ! Проведено банком-получателем    !
________________________________!     !_________________________________!
Ф.И.О. руководителя__________ !     ! "_____" _____________ г.        !
М.П.     подпись ______________ !     ! подписи ответисполнителей______ !
Ф.И.О. гл. бухгалтера________ !     !                                 !
подпись _____________________ !     ! М.Ш.                            !
________________________________!     !_________________________________!
Приложение N 12
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298

N 45-1 қосымша
Шетел валютасын сатып алуға
мемлекеттiк мекеменiң N ____ өтiнiшi
______ ж. "___"______________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы: ____________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң бюджеттiк
шоты: _________________ МФО __________________ СТН ______________
Мемлекеттiк мекеменiң валюталық
шоты: ___________________________________________________________
Операцияның мақсаты: ____________________________________________
Айырбастау шарттары:
---------------------------------------------------------------------------
Операцияның түрi  ! Валютаның түрi ! Ұлттық Банктiң  !Валютаның ! Теңгемен
!                !     бағамы      !  сомасы  !  сомасы
---------------------------------------------------------------------------
30 банктiк күн ішінде валюта пайдаланылмаған жағдайда, Қазынашылықтың
облыстық басқармасына сатып алынған шетелдiк валютаны сату құқығын беремiз.
Өтiнiмнiң әрекет ету мерзiмi ______ ж. "___"_____________
Бюджеттiк сипаттың, ақылы қызмет көрсетулердiң, демеушiлiк және
қайырымдылық көмектiң қаражаты _____________________________________
(керек емесiн сызыңыз)
Басшы:
М.О.
Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 13 қосымша
N 45-2 қосымша
Шетел валютасын сатып алуға
Қазынашылық басқармасының N ____ өтiнiшi
______ ж. "___"______________
Облыстық Қазынашылық басқармасының атауы: ___________________________
Почталық мекен-жайы: ________________________________________________
Мәмiле бойынша мәселелердi шешуге уәкiлеттiк берiлген
қызметкердiң аты-жөнi _______________________________________________
Облыстық Қазынашылық басқармасының
Қазынашылық комитетiндегi шотының N _________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң
атауы: ______________________________________________________________
Операцияның мақсаты: ________________________________________________
Бiздiң есебiмiзден және бiздiң атымыздан мынадай шарттарда шетел
валютасында қаражат сатып алуға мәмiле жасасуды тапсырамыз:
---------------------------------------------------------------
Валютаның түрi ! Ұлттық Банктiң !    Шетел     ! Бағам бойынша
! бағамы бойынша ! валютасымен  ! теңгемен сатып
!                !  сатып алу   !  алу сомасы
!                !    сомасы    !
---------------------------------------------------------------
Өтiнiмнiң әрекет ету мерзiмi ______ ж. "___"____________
Бюджеттiк сипаттың, ақылы қызмет көрсетулердiң, демеушiлiк және
қайырымдылық көмектiң қаражаты ______________________________________
(керек емесiн сызыңыз)
Басшы:
М.О.
Бас бухгалтер:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 14 қосымша

Приложение N 45-1
Заявление государственного учреждения N____
на покупку иностранной валюты
от "____"______________ г.
Наименование государственного учреждения: _______________________________
Бюджетный счет государственного
учреждения: ___________________ МФО ______________ РНН __________________
Валютный счет государственного учреждения _______________________________
Назначение операции:_____________________________________________________
Условия конвертации:
-------------------------------------------------------------------------
Вид операции! Вид валюты ! Курс Нацбанка ! Сумма валюты ! Сумма в тенге !
-------------------------------------------------------------------------!
-------------------------------------------------------------------------!
В случае неиспользования валюты в течение 30 банковских дней
предоставляем областному управлению Казначейства право продать купленную
иностранную валюту.
Срок действия заявки по "____"_____________ г.
Средства бюджетного характера, платных услуг, спонсорской и
благотворительной помощи _______________________________________________
(ненужное зачеркнуть)
М.П.  Руководитель
Гл. бухгалтер
Приложение N 13
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 45-2
Заявление управления Казначейства N ___
на покупку иностранной валюты
от "___" ____________ г.
Наименование областного управления Казначейства: ________________________
Почтовый адрес:__________________________________________________________
Ф.И.О. сотрудника, уполномоченного на решение
вопросов по сделке_______________________________________________________
N счета областного управления Казначейства
и Комитета казначейства:_________________________________________________
N валютного счета клиента в областном
управлении Казначейства:_________________________________________________
Наименование государственного
учреждения:______________________________________________________________
Назначение операции: ____________________________________________________
Поручаем заключить за наш счет и от нашего имени сделку на покупку
средств в иностранной валюте на следующих условиях:
--------------------------------------------------------------------------
Вид валюты      По курсу      Сумма покупки       Сумма покупки
Нацбанка      в инвалюте          в тенге по курсу
-------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
Срок действия заявки по "___" __________ ____ г.
Средства бюджетного характера, платных услуг, спонсорской
и благотворительной помощи:______________________________________________
(ненужное зачеркнуть)
Руководитель:
МП
Гл.бухгалтер:
Приложение N 14
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298

N 50-1 қосымша
Ақы төлеуге арналған өтінім
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігiнiң Қазынашылық комитетi
Қазынашылық басқармасының N ____ өтiнiшi
N _______ күні ______ жылғы "___"__________
Ақы төлеуге бекiтемiн
Қазынашылық комитетiнiң
төрағасы _________
(қолы)
Шетел валютасындағы сомасы (жазумен)
________________________________________________!________________________
Теңгемен сомасы (санмен және жазумен)
________________________________________________!________________________
Валюталандыру күнiмен көрсетiлген деректемелер
бойынша бiздiң қаражатымызды төлеуiңiздi
сұраймыз
________________________________________________!________________________
Бенефициар: алушының атауы, шетелдiк банк,
қала, ел, мекен-жайы
________________________________________________!________________________
Бенефициар шотының нөмiрi және корреспондент-
банктiң дәл атауы
________________________________________________!________________________
Аударудың ерекше жағдайлары:                    ! Негiзгi борышты және
1. Несие желiсi                                 ! проценттердi төлеу
2. Экспорттаушы
3. Импорттаушы
4. Келiсiмге сәйкес (аккредитив) N
---------------------------------------------------------------------------
Төлемнiң құрылымы:      ! Жиыны !    Бюджеттiк сыныптаманың коды
---------------------------------------------------------------------------
!       ! 138100519 ! 144211221  ! 164400621
___________________________________________________________________________
1. Шетел валютасындағы негiзгi
борыш
___________________________________________________________________________
теңгемен
___________________________________________________________________________
2. Шетел валютасындағы пайыздар
___________________________________________________________________________
теңгемен
___________________________________________________________________________
3. Шетел валютасындағы басқалар
___________________________________________________________________________
теңгемен
___________________________________________________________________________
Шетел валютасындағы жиыны
___________________________________________________________________________
теңгемен
___________________________________________________________________________
Шотқа сәйкес
Қаржылық жоспарлау, үкiметтiк борыш пен резервке
қызмет көрсету басқармасының бастығы ___________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 15 қосымша
N 50-2 қосымша
Бекітемін:
Қазынашылық комитетінің төрағасы
____________ аты-жөні
_____ жылғы "___"________
______________________________________ өтеу үшін
Қорытынды
Қаржылық жоспарлау, үкіметтік борыш пен резервке қызмет көрсету
басқармасы _____ жылғы "___"________ өтеуге жататын ____________________
негізінде _____ жылғы "___"________ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
1 АҚШ доллары - _____________ теңге _____________ тиын ресми бағамы
бойынша теңгемен Алматы қаласының Төлем жүйелері басқармасындағы N

Приложение N 50-1
Заявление на оплату
Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
N ___ дата "____"____________г.
Утверждаю на оплату
Председатель Комитета
казначейства _________
(подпись)
Сумма в инвалюте (прописью)
__________________________________________________________________________
Сумма в тенге (цифрами и прописью)
__________________________________________________________________________
Просим произвести оплату наших средств по
указанным реквизитам с датой валютирования
__________________________________________________________________________
Бенефициар: наименование получателя,
инобанк, город, страна, адрес
__________________________________________________________________________
Номер счета бенефициара и точное
наименование банка-корреспондента
__________________________________________________________________________
Особые условия перевода:                    Оплата основного долга
1. Кредитная линия                          и процентов
2. Экспортер
3. Импортер
4. Согласно соглашению (аккредитив) N
--------------------------------------------------------------------------
Структура платежа:   !  Итого   !   Код бюджетной классификации
!          !-----------------------------------------
!          !138100519  ! 144211221   !  164400621
--------------------------------------------------------------------------
1. Основной долг в
ин.валюте
в тенге
2. Проценты в в
ин.валюте
в тенге
3. Прочие в
ин.валюте
в тенге
4. Итого в ин.валюте
в тенге
---------------------------------------------------------------------------
Согласно счету
Начальник Управления финансового планирования,
обслуживания правительственного долга и резерва ___________________________
Приложение N 15
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 50-2
Утверждаю:
Председатель Комитета казначейства
________________ Ф.И.О.
"____" _____________ г.
Заключение
для погашения _________________________________________
Управление финансового планирования, обслуживания правительственного
долга и резерва, на основании __________________________________________,
подлежащих погашению "___"__________ г., считает возможным произвести
погашение в тенге, по официальному курсу Национального Банка Республики
Казахстан на "____" __________ г. 1 доллар США - __________тенге_____тиын

351889400 коды 190201125 Бірыңғай қазынашылық шоттан Бастапқы Дилерлердің
корреспонденттік шоттарына аудара отырып, өзіне ___________ теңге _______
тиын мөлшеріндегі негізгі борышты және ___________ теңге ____________ тиын
мөлшеріндегі пайыздары өтеуді қамтитын сомасы _______________________
(санмен және жазумен)
өтеуді жүргізу мүмкін деп санайды.
---------------------------------------------------------------------------
Акционерлік банктің!Атаулы құны!Ресми бағам !Негізгі борыш ! Пайыздар (шы.
атауы          !бойынша кө.!бойынша тең.!(шығыстар коды!ғыстар коды
!лемі       !гемен ауда. !217 44 00 612)! 217 42 11 211)
!           !рылған атау.!              !
!           !лы құнның   !              !
!           !көлемі      !              !
---------------------------------------------------------------------------
! АҚШ долл. !    теңге   !    теңге     !    теңге
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Жиыны:
___________________________________________________________________________
Қаржылық жоспарлау, үкіметтік борыш пен резервке
қызмет көрсету басқармасының бастығы _______________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 21 маусымдағы
N 298 бұйрығына
N 16 қосымша
N 54 қосымша
Республикалық бюджеттен алынған қаражат туралы
Жиынтық тізімдеме
Коды
ЕҚБС бойынша N 2 нысан    О503063
______________________ ж.         Күні    _______
Республикалық бюджеттік
бағдарламалардың әкімшісі __________________________   ҚҰБС бойынша _______
Бағдарлама      ____________________________________
Кіші бағдарлама ____________________________________                _______
Мерзімі: жылдық ____________________________________   ЕҚБС бойынша _______
Өлшем бірлігі ______________________________________   ӨББЖ бойынша _______
---------------------------------------------------------------------------
Ерекше.!                 Облыстардың атауы                         !Барлығы
лігі   !-----------------------------------------------------------!
!   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------

с Единого казначейского счета N 351889400 код 190201125 в Управлении
платежных систем г.Алматы в сумме _______________________________________,
(цифрой и прописью)
вкючающей в себя погашение основного долга в размере ______________ тенге
_______тиын и процентов в размере ___________тенге_____тиын,
перечислением на корреспондентские счета Первичных Дилеров.
--------------------------------------------------------------------------
Наименование ! Объем по  ! Объем по    !Основной долг ! Проценты (код
акционерного !номинальной!номинальной  !(код расходов ! расходов
банка        !стоимости  !стоимости,   !217 44 00 612)! 217 42 11 211)
!           !переведенная !              !
!           !по официаль- !              !
!           !ному курсу   !              !
!           !в тенге      !              !
--------------------------------------------------------------------------
! долл. США !   тенге     !     тенге    !     тенге
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого:
-------------------------------------------------------------------------
Начальник Управления финансового планирования,
обслуживания правительственного долга и резерва __________________________
(подпись)
Приложение N 16
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 2000 г. N 298
Приложение N 54
Сводная ведомость
о полученных из республиканского бюджета средствах
на ______________ г.                    ! КОД
Форма N 2 по ОКУД !0503063
Дата !
!
Администратор республиканских бюджетных программ ________по ОКПО !______
Программа _______________________________________________________!______
Подпрограмма ____________________________________________________!______
Периодичность: годовая __________________________________по ОКУД !______
Единица измерения ______________________________________ по СОЕИ !______
-------------------------------------------------------------------------
Специ-!            Наименование областей                        ! Всего
фика  !                                                         !
-------------------------------------------------------------------------