Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мен екiншi деңгейдегi банктердiң, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттiк қатынастар орнату жөнiндегi ережелерге өзгерiстердi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басқармасы 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 355 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 27 қазан N 1274 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 14 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 14 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 V990754_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мен екiншi деңгейдегi банктердiң, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттiк қатынастар орнату жөнiндегi ережелерге өзгерiстер бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап екi апталық мерзiм өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Төлем жүйесi басқармасы (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мен екiншi деңгейдегi банктердiң, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттiк қатынастар орнату жөнiндегi ережелерге өзгерiстердi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап екi апталық мерзiмде осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мен екiншi деңгейдегi банктердiң, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттiк қатынастар орнату жөніндегі ережелерге өзгерістерді Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Е.Т. Жанкелдинге жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2000 жылғы 22 қыркүйектегі
N 355 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының
1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мен екiншi деңгейдегi
банктердiң, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерiн
жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттiк
қатынастар орнату жөнiндегi ережелерге өзгерiстер
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 28 наурыздағы N 37 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мен екiншi деңгейдегi банктердiң, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттiк қатынастар орнату жөнiндегi ережелерге мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:

Об утверждении изменений в Правила установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 355 Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2000 года № 1274. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 февраля 2014 года № 14
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательными актами Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения в Правила установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37 V990754_ , и ввести их в действие по истечении двухнедельного срока со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений в Правила установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций;
2) в двухнедельный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения в Правила установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 сентября 2000 года N 355
Изменения в Правила установления корреспондентских отношений
между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго
уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды
банковских операций, утвержденные постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37
В Правила установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 37 V990754_ , внести следующие изменения:

1. 7-тармақтың бiрiншi азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ұлттық Банк осы Ережелердiң 6-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдап алғаннан кейiн банкпен корреспонденттiк есепшот шартын жасайды, оған арнайы кiтапта тiркелетiн банктiк бiрегейлендiру кодын және жеке бiрегейлендiру кодын бередi. Банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдармен корреспонденттiк есепшот шартын жасау үшiн 6-тармақта көрсетiлген құжаттардан басқа Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының корреспонденттiк есепшот ашу туралы қаулысы қажет".
2. 26-тармақтың бiрiншi азатжолындағы "және басқа" деген сөздер алынып тасталсын;
соңғы сөйлем алынып тасталсын.
3. 53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Чектiң түпнұсқасы Ұлттық Банк филиалының күнделiктi құжаттарына тігiледi".
Ұлттық Банк
Төрағасы

1. Первый абзац пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7. После принятия документов в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил, Национальный Банк заключает с банком договор корреспондентского счета, присваивает ему банковский идентификационный код и индивидуальный идентификационный код, которые регистрируются в специальной книге. Для
заключения договора корреспондентского счета с организациями,
осуществляющими отдельные виды банковских операций, кроме документов,
указанных в пункте 6, необходимо постановление Правления Национального
Банка Республики Казахстан об открытии корреспондентского счета.".
2. В первом абзаце пункта 26:
слово "и других" исключить;
последнее предложение исключить.
3. Пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Оригинал чека подшивается в документы дня филиала Национального
Банка.".
Председатель
Национального Банка
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)