Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Кредиттiк серiктестiктер туралы" ереже туралы" 1997 жылғы 12 сәуiрдегi N 106 қаулысымен бекiтiлген Кредиттiк серiктестiктер туралы ережеге өзгерiстi бекiту туралы
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасы 2000 жылғы 13 қазан N 393. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 22 қараша N 1295 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкi басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 380 (V032589) қаулысымен.
Кредиттiк серiктестiктердiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Кредиттiк серiктестiктер туралы" ереже туралы" 1997 жылғы 12 сәуiрдегi N 106 қаулысымен  бекiтiлген Кредиттiк серiктестiктер туралы ережеге өзгерiс бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Банктердi қадағалау департаментi (Мекiшев А.А.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Кредиттiк серiктестiктер туралы" ереже туралы" 1997 жылғы 12 сәуiрдегi N 106 қаулысымен бекiтiлген Кредиттiк серiктестiктер туралы ережеге өзгерiстi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Кредиттiк серiктестiктер туралы ережеге өзгерiстi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдарына, екiншi деңгейдегi банктерге және кредиттiк серiктестiктерге жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Е.Т.Жанкелдинге жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі басқармасының
2000 жылғы 13 қазандағы
N 393 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
"Кредиттiк серiктестiктер туралы" ереже туралы"
1997 жылғы 12 сәуiрдегi N 106 қаулысымен бекiтiлген
Кредиттiк серiктестiктер туралы ережеге өзгерiс
- 6-тармақтың екiншi азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк кәсiпорындар, сондай-ақ жарғылық капиталының елу проценттен астамы мемлекетке тиесiлi акционерлiк қоғамдар мемлекеттiң уәкiлеттiк берiлген органының келiсiмi болғанда ғана ауылдық кредиттiк серiктестiктердiң қатысушысы бола алады."

Об утверждении Изменения в Правила о кредитных товариществах, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 1997 года N 106 "О Положении "О кредитных товариществах"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 октября 2000 года N 393. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2000 года N 1295. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 380 (V032589)(вводится в действие с 1 января 2004 года)
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность кредитных товариществ, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Изменение в Правила о кредитных товариществах, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 1997 года N 106 V970351_  "О Положении "О кредитных товариществах", и ввести его в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту банковского надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и Изменения в Правила о кредитных товариществах, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 1997 года N 106 V970351_  "О Положении "О кредитных товариществах";
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и Изменение в Правила о кредитных товариществах до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня и кредитных товариществ.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждено
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 13 октября 2000 года N 393
Изменение в Правила о кредитных товариществах,
утвержденные постановлением Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 12 апреля 1997 года N 106   V970351_
"О Положении "О кредитных товариществах"
- Абзац второй пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Государственные предприятия, а также акционерные общества, более пятидесяти процентов уставного капитала которых принадлежит государству, могут быть участниками сельских кредитных товариществ только с согласия государства в лице уполномоченного им органа.".
Председатель
Национального Банка