Интерпол саласы бойынша іздестірудегі көлік құралдары табылғанда Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қызметтері мен бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Бұйрық Ішкі істер министрлігі 2000 жылғы 24 қараша N 631 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 13 желтоқсан N 1329 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 223 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2021 № 223 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Айдап әкетілген және ұрланған көлік құралдарын Интерпол саласы бойынша іздестіру жөніндегі жұмысты одан әрі жетілдіру мақсатында
Бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасымен келісілген Интерпол саласы бойынша іздестірудегі көлік құралдары табылғанда Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қызметтері мен бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық орталық бюросының, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Тергеу департаментінің, Криминалдық полиция департаментінің, Жол полициясы департаментінің, Жедел-техникалық қызмет департаментінің, Астана қаласының ІІБ, Алматы қаласының ІІББ, облыстардағы ІІББ-ІІБ бастықтары осы Нұсқаулықтың талаптарын сынақ қабылдау арқылы көрсетілген қызметтер мен бөлімшелер қызметкерлерінің оқып-үйренуін және оны күнделікті қызмет бабында басшылыққа алуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице-министрі полиция генерал-майоры И.И. Оттоға және Интерполдың Қазақстандағы Ұлттық орталық бюросының бастығы полиция полковнигі Д.Т. Мажиринге жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі -
Ішкі әскерлер қолбасшысы
генерал-лейтенант
"Келісілді" Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасының Ішкіісминінің
Бас прокуроры 2000 жылғы 24 қараша
2-дәрежелі мемлекеттік N 631 бұйрығымен
әділет кеңесшісі бекітілді
2000 жылғы 21 қараша
Интерпол саласы бойынша iздестiрiлудегi көлiк құралдары
табылғанда Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының
қызметтерi мен бөлiмшелерiнiң қызметiн ұйымдастыру жөнiндегi
Нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық iшкi iстер органдарының Интерпол саласы бойынша iздестiрiлудегi көлiк құралдары табылғанда құжаттарды ресiмдеу тәртiбiн белгiлейдi.
2. Көлiк құралын тексерген кезде Интерпол саласы бойынша iздестiрiлудегі көлiк құралының идентификациялық номерi толық сай келетiнiн анықтаған iшкi iстер органдарының қызметкерлерi осы факт жөнiнде көлiк құралы табылған аумақтағы iшкi iстер органының кезекшiсiне дереу хабарлайды.

Об утверждении Инструкции по организации деятельности служб и подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан при обнаружении транспортных средств, разыскиваемых по линии Интерпола
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 ноября 2000 года N 631 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2000 года N 1329. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 апреля 2021 года № 223.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 19.04.2021 № 223 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях дальнейшего совершенствования работы по розыску угнанных и похищенных транспортных средств по линии Интерпола приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по организации деятельности служб и подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан при обнаружении транспортных средств, разыскиваемых по линии Интерпола, согласованную с Генеральной прокуратурой Республики Казахстан.
2. Начальникам департаментов и самостоятельных управлений МВД Республики Казахстан организовать изучение требований настоящей Инструкции сотрудниками служб и подразделений с принятием зачетов и обеспечить руководство ими в повседневной служебной деятельности.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Отто И.И. и начальника Национального центрального бюро Интерпола в Республике Казахстан полковника полиции Мажирина Д.Т.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
"Согласовано"
Утверждена
Генеральный прокурор
приказом МВД
Республики Казахстан
Республики Казахстан
Государственный советник
от 24 ноября 2000 г.
юстиции 2 класса
N 631
21 ноября 2000 г.
Инструкция
по организации деятельности служб и подразделений
органов внутренних дел Республики Казахстан при
обнаружении транспортных средств,
разыскиваемых по линии Интерпола
1. Настоящая Инструкция определяет порядок оформления органами внутренних дел документов при обнаружении транспортных средств, разыскиваемых по линии Интерпола.
2. Сотрудники органов внутренних дел, выявившие при проверке транспортного средства полное совпадение с идентификационным номером разыскиваемого транспортного средства по линии Интерпола, незамедлительно информируют о данном факте дежурного по органу внутренних дел, на территории которого обнаружено транспортное средство.

3. Аумақтық iшкi iстер органының кезекшiсi көлiк құралын жол полициясының iздестiру бөлiмiне (бөлiмшесiне, тобына) жеткiзу жөнiндегi шаралар қолданады. Осы факт бойынша Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң кезекшiсi және Қазақстан Республикасының прокуратура органдары хабарландырылады. Халықаралық iздестiрiлудегi көлiк құралының табылу фактiсi туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң тәулiктiк ақпарына қосылады.
4. Жол полициясының инспекторы көлiк құралын тiркеу туралы куәлiктi алып қояды және криминалистермен бiрге көлiк құралын тексередi, ол туралы екi данада тиiстi хаттама (N 1 қосымша) мен көлiк құралы салонындағы мүлiктiң тiзiмiн жасайды. Көлiк құралының иесiнен оны сатып алу мән-жайы туралы түсiнiк алынады, сондай-ақ көлiк құралының iшiнде болған адамдардан да түсiнiк алынуы мүмкiн.
5. Хаттаманың бiрiншi данасына қоса көлiк құралын тiркеу туралы куәлiк пен түсiнiктемелер ұсталған көлік құралының тұрақты тiркелген жерiндегі жол полициясының бөлiмшесiне жолданады, ал хаттаманың екiншi данасы (мүлiк тiзiмiнiң көшiрмесiмен бiрге) ұсталған сәтте көлiк құралын басқарушы адамға қолхат алу арқылы берiледi. Анықталған көлiк құралы алынып қойылмайды, ол материал бойынша соңғы шешiм қабылданғанға дейiн иесiне не оның сенiмдi адамына кепiлдiк қолхат арқылы берiледi. Көлiк құралын уақытша есепке алу талонын (4-қосымша) алу үшiн көлiк құралының иесi не оның сенiмдi адамы көлiк құралының тұрақты тiркелген жерiндегi жол полициясының тiркеу бөлiмшесiне келудi мiндетiне алады (10 күн мерзiм iшiнде келуi туралы хаттамада жазбаша мiндеттеме берiледi).
6. Iздестiрiлудегi көлiк құралы Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзит арқылы жүрiп өткен кезде анықталған жағдайда тиiстi хаттама жасалады, көлiк құралын жүргiзуге уақытша рұқсат қағазы берiледi, ал материалдар көлiк құралының тұрақты тiркелген жерiне жiберiледi.
7. Ұсталған көлiк құралының тұрақты тiркелген жерiндегi жол полициясы тiркеу бөлiмшесiнiң лауазымды адамы:
1) алынған материалдар мен алынып қойылған құжаттардың негiзiнде көлiк құралының иесiне не оның сенiмдi адамына "Интерполдың iздестiруi. Шеттету құқығынсыз." деген белгiсi бар, берiлген күнiнен бастап алты ай мерзiмге көлiк құралын уақытша есепке алу талонын (4-қосымша) беруге мiндеттi. Қажет болған жағдайда есепке алу талонының мерзiмi алты айдан аспайтын мерзiмге ұзартылуы мүмкiн.

3. Дежурный по территориальному органу внутренних дел принимает меры по доставлению транспортного средства в отдел (отделение, группу) розыска дорожной полиции. О данном факте информируются дежурный по Министерству внутренних дел Республики Казахстан и органы Прокуратуры Республики Казахстан. Сообщение о факте обнаружения транспортного средства, находящегося в международном розыске, включается в суточную сводку Министерства внутренних дел.
4. Инспектор дорожной полиции изымает свидетельство о регистрации транспортного средства и совместно с криминалистами проводит осмотр транспортного средства, о чем составляет соответствующий протокол в двух экземплярах (Приложение 1) и опись имущества, находящегося в салоне транспортного средства. От владельца транспортного средства отбирается объяснение об обстоятельствах его приобретения, также объяснения могут отбираться у лиц, находящихся в транспортном средстве.
5. Первый экземпляр протокола с приложением к нему свидетельства о регистрации транспортного средства и объяснения направляется, в подразделение дорожной полиции по месту постоянной регистрации задержанного транспортного средства, второй экземпляр протокола (с копией описи имущества) вручается под расписку лицу, управлявшему транспортным средством в момент задержания. Выявленное транспортное средство не изымается, а передается владельцу либо его поверенному под сохранную расписку до принятия окончательного решения по материалу. Владелец транспортного средства, либо его поверенный, обязуется явкой (в десятидневный срок, о чем им дается письменное обязательство в протоколе) в регистрационное подразделение дорожной полиции по месту постоянной регистрации автотранспортного средства для получения талона временного учета транспортного средства (Приложение 4).
6. В случае обнаружения разыскиваемого транспортного средства при его транзитном проезде по территории Республики Казахстан составляется соответствующий протокол и выдается временное разрешение на право управления транспортным средством, а материалы направляются по месту постоянной регистрации транспортного средства.
7. Должностное лицо регистрационного подразделения дорожной полиции по месту постоянной регистрации задержанного транспортного средства обязано:
1) на основании полученных материалов и изъятых документов выдать владельцу транспортного средства либо его поверенному талон временного учета транспортного средства с отметкой "Розыск Интерпола. Без права отчуждения." (Приложение 4) на срок шесть месяцев с момента выдачи талона. При необходимости срок действия временного талона может быть продлен на срок не более шести месяцев;

2) осы көлiк құралын тiркеудi есепке алу құжаттарына "Интерполдың іздестiруi. Шеттету құқығынсыз." деген белгi енгiзуге мiндеттi.
8. Уақытша есепке алу талоны мен есепке алу құжаттарына "Интерполдың iздестiруi. Шеттету құқығынсыз." деген белгiнiң болуы көлiк құралын жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық тексеруден өткiзуге шектеу болып табылмайды.
9. Жол полициясының бөлiмшесi Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Жедел-техникалық қызмет департаментiне көлiк құралын ұстаудың мән-жайлары туралы көрсетiлген үлгiдегi хабарлама (2-қосымша) түрiнде ақпарат жолдайды. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына Интерполдың iздестiруiндегi көлiк құралының табылғаны туралы хабарлама (3-қосымша) жiберiледi.
10. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы Интерпол саласы бойынша iздестiрудегi көлiк құралының табылғандығы туралы осы Нұсқаулықтың талаптары бұзылып ресiмделген және iздестiрудiң бастамашысы-елге хабарлау үшiн қажеттi мәлiметтердiң толық тiзбесi мазмұндалмаған хабарламаларды орындауға қабылдамайды.
11. Ұрланған көлiк құралының табылғаны туралы хабарламаны алғаннан соң, Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы Интерпол Бас Хатшылығының ұрланған көлiк құралдарының халықаралық деректер базасы бойынша тексеру жүргiзедi. Тексеру нәтижелерi бойынша iздестiру расталған жағдайда Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы iздестiрудiң бастамашы-елiне өз елiнiң құзыреттi органдарының iздестiрiлудегi көлiк құралын Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына өтiнiш жасау арқылы қайтару тәртiбi туралы хабарлайды және көлiк құралын қайтаруға қатысты iздестiрудi бастамашы-елдiң ниеттерi туралы сұрау салады.
Көлiк құралын iздестiру Интерпол Бас Хатшылығының халықаралық деректер базасы бойынша расталмаған жағдайда Интерполдың Ұлттық Орталық Бюросы Интерполдың Ресей Федерациясындағы Ұлттық Орталық Бюросына Интерполдың iздестiрiлуiндегi көлiк құралы ретiнде Ресей Федерациясының Iшкi iстер министрлiгi Бас Ақпарат Орталығының деректер базасына қоюдың негiздерi туралы сұрау салу жiбередi, негiздер болмаған жағдайда көлiк құралын есептен шығару туралы сұрайды.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросының iздестiрудi растау туралы ақпаратын алған соң, сұрау салушы бастамашы-орган 10 күн мерзiм iшiнде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына есепке қоюға негiз болып отырған сұрау салынған көлiк құралының тiркеу құжаттарының көшiрмелерiн жiберуге мiндеттi.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы сұрау салудың бастамашы-органынан алынған тiркеу құжаттарының көшiрмелерiн iздестiрудi бастамашы-елдiң Интерполдың Ұлттық Орталық Бюросына одан әрi идентификациялау үшiн жiбередi.

2) в учетные документы регистрации данного транспортного средства внести отметку "Розыск Интерпола. Без права отчуждения."
8. Наличие талона временного учета и отметки в учетных документах "Розыск Интерпола. Без права отчуждения." не является ограничением для прохождения ежегодного технического осмотра транспортного средства.
9. Подразделение дорожной полиции направляет в Департамент оперативно-технической службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан информацию об обстоятельствах задержания транспортного средства в виде извещения указанного образца (Приложение 2). В Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан направляется уведомление об обнаружении разыскиваемого Интерполом транспортного средства (Приложение 3).
10. Уведомление об обнаружении транспортного средства, значащегося в розыске по линии Интерпола, оформленное с нарушениями требований настоящей Инструкции и не содержащее полного перечня сведений, необходимых для информирования страны-инициатора розыска, Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан к исполнению не принимаются.
11. Получив уведомление об обнаружении похищенного транспортного средства, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан проводит проверку по международной базе данных похищенных транспортных средств Генерального Секретариата Интерпола. По результатам проверки, в случае подтверждения розыска, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан уведомляет страну-инициатора розыска о порядке возврата разыскиваемого транспортного средства, через обращение компетентных органов своей страны в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан, и запрашивает о намерениях страны-инициатора розыска относительно возврата транспортного средства.
В случае неподтверждения розыска транспортного средства по международной базе данных Генерального Секретариата Интерпола, Национальное Центральное Бюро Интерпола направляет в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Российской Федерации запрос об основаниях выставления транспортного средства как разыскиваемого Интерполом в базу данных Главного Информационного Центра Министерства внутренних дел Российской Федерации и в случае отсутствия оснований запрашивает о снятии транспортного средства с учета.
Получив информацию Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан о подтверждении розыска, орган-инициатор запроса обязан в 10-дневный срок направить в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан копии регистрационных документов на запрашиваемое транспортное средство, послуживших основанием для постановки его на учет.
Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан направляет полученные от органа-инициатора запроса копии регистрационных документов в Национальное Бюро Интерпола страны-инициатора розыска для дальнейшей идентификации.

12. Iздестiрудiң бастамашысы көлiк құралын беру туралы талаптар қойған кезде Бас прокуратура Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және халықаралық шарттарға сәйкес оны беру мүмкiндiктерi туралы мәселенi қарайды.
13. Iс бойынша шешiм қабылданғанға дейiн немесе сот үкiмi шыққанға дейін көлік құралын иесіне қайтару тек көлік құралына меншіктік құқық туралы дау болмаса ғана, мүмкiн болады. Көлiк құралына меншiктiк құқық туралы дау туған кезде оны иесiне қайтару туралы мәселенi мүдделi адамның талабы бойынша сот шешуi керек.
14. Iздестiрiлудегi көлiк құралының Қазақстан Республикасының аумағында табылу фактiсi бойынша тергеу iс-қимылдарының өндiрiсi туралы халықаралық тапсырма түскен жағдайда iшкi iстер органдары оны орындауға барлық шараларды қолданады.
15. Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттiк тiркеуден өткен iздестiрiлудегi көлiк құралы табылған жағдайда iшкi iстер органдарының тиiстi қызметтерi заңсыз тiркеу жасаған кiнәлi лауазымды адамдарды анықтау және оларды жауапқа тарту мақсатында қызметтiк тексеру жүргiзедi.
16. Хабарлама (3-қосымша) жiберiлген күннен алты ай өткеннен кейiн жол полициясының бөлiмшесi Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына осы көлiк құралы бойынша iздестiрудi бастамашы-елден қандай да бiр тапсырыстың бар-жоғы туралы сұрау салады.
17. Терiс жауап алған жағдайда жол полициясының тiркеу бөлiмшесi осы көлiк құралының бастапқыда алынып қойылған тiркеу куәлiгiн бередi немесе көлiк құралының иесiне шетелге шығу кезiнде Интерпол саласы бойынша іздестiрiлудегі көлік құралы ретiнде ұсталуы мүмкін екендiгi туралы түсiндiрiле отырып, көлiк құралын жол полициясының есепке алу құжаттарында Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы жауабының шығыс номерi мен датасы қойылған тиiстi белгiлер жасау арқылы жалпы негiзде тiркейдi. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Жедел-техникалық қызмет департаментiне көлiк құралын "Автомобиль" автоматтандырылған ақпараттық-iздеу жүйесiнiң деректер базасындағы есептен шығару туралы хабарлама жiбередi.
18. Хабарламаның көшiрмесiн алғаннан кейiн Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Жедел-техникалық қызмет департаментiне көлiк құралын Интерпол Бас Хатшылығының халықаралық деректер базасының есебiнен шығару туралы iздестiрудi бастамашы-елдегi Интерполдың Ұлттық Орталық Бюросына қолдаухат жолдайды.
Қолдау қанағаттандырылған жағдайда Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы бұл туралы есепке алу құжаттарына тиiстi белгiлер енгiзу үшiн жол полициясының тiркеу бөлiмшесiне хабарлайды.
N 1 қосымша
Интерпол саласы бойынша iздестiрiлудегi көлiк құралының
көлiк құралын тiркеу туралы куәлiгiн алып қою туралы
ХАТТАМАСЫ
Толтырылған жерi ___________________________________________
20___ жылғы "___"________________
Мен, _______________________________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә.а., куәгерлердiң қатысуымен)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
азамат(ша) ______________________________________________________
Интерпол саласы бойынша iздестiрiлудегi ____________________
(маркасы, шыққан жылы,
_________________________________________________________________
түсi мен идентификациялық деректерi)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(сериясы, датасы, кiм бердi)
_________________________________________________________________
көлiк құралының КҚ тiркеу туралы куәлiгiн алып қойдым.
Көлiк құралы _______________________________________________
(ЖПБ, ТЕБ органының атауы)
_________________________________________________________________
______________________________________________________ тiркелген.
КҚ сенiмхат бойынша жүргiзушi азамат(ша) туралы деректер:
_________________________________________________________________
Тексеру нәтижесi бойынша КҚ-ның техникалық жағдайы _________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Уақытша куәлiк алу үшiн көлiк құралы тiркелген жердегi ЖПБ-ның
ТЕБ-ке келу туралы (______ күн iшiнде) ескертiлдiм:
_________________________________________________________________
(қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
М.О. Хабарлау датасы: 20__ж. "___" __________
N 2 қосымша
ҚР Iшкіісминiнiң ЖТҚД
бастығына
ХАБАРЛАМА
20___жылғы "___" ____________ _________ сағат _________ минутта
қызметкер ___________________________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә.а.)
__________________________________________________________________
______________________________________________ мекен-жайы бойынша
түсі: ________ мемл. номерi: ____________ қозғағышы: ________
кузовы: ____________________ шассиi: ________________________
идентификациялық номерi (VIN): ______________________________
көлiк құралын ұстағанын баяндаймыз.
Мән-жайлары: ________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________ iздестiрiлудегі
(iздестiрудiң бастамашысы)
Көлiк құралы ________________________________________ жеткiзiлдi
(қай iшкi iстер органына)
Көлiк құралын _______________________________________ қабылдады.
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә.а.)
Қолы: __________________ Т. А. Ә.а., қызметтiк телефоны _________
N 3 қосымша
Интерполдың
Қазақстан Республикасындағы
ҰОБ-тың бастығына
Интерпол саласы бойынша iздестiрiлудегi
көлiк құралының табылғандығы туралы
ХАБАРЛАМА

12. При предъявлении требования о выдаче транспортного средства инициатором розыска Генеральная прокуратура рассматривает вопрос о возможности его выдачи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и международными договорами.
13. Возвращение владельцу транспортного средства, до принятия решения по делу или до вынесения приговора суда возможно лишь при отсутствии спора о праве собственности на транспортное средство. При возникновении спора о праве собственности на транспортное средство вопрос о ее возврате владельцу должен быть решен судом по иску заинтересованного лица.
14. В случае поступления международного поручения о производстве следственных действий по факту обнаружения на территории Республики Казахстан разыскиваемого транспортного средства органы внутренних дел принимают все меры к ее исполнению.
15. В случае обнаружения разыскиваемого транспортного средства, прошедшего государственную регистрацию на территории Республики Казахстан, соответствующими службами органов внутренних дел проводится служебное расследование с целью выявления виновных лиц в незаконной регистрации транспортного средства и привлечении их к ответственности.
16. По истечении шести месяцев со дня отправки уведомления (Приложение 3) подразделение дорожной полиции направляет запрос в Национальное Бюро Интерпола в Республике Казахстан о наличии каких-либо поручений по данному транспортному средству из страны-инициатора розыска.
17. При получении отрицательного ответа регистрационное подразделение дорожной полиции выдает на данное транспортное средство первоначально изъятое регистрационное свидетельство, либо производит регистрацию транспортного средства на общих основаниях с соответствующими отметками в учетных документах дорожной полиции с исходящим номером и датой ответа Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан с разъяснением владельцу транспортного средства о том, что при выезде за границу транспортное средство может быть задержано, как разыскиваемое по линии Интерпола. Национальное Центральное бюро Интерпола в Республике Казахстан направляет уведомление в Департамент оперативно-технической службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан о снятии с учета транспортного средства в базе данных автоматизированной информационно-поисковой системы "Автомобиль".
18. По получении копии уведомления в Департамент оперативно-технической службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан направляет ходатайство о снятии транспортного средства с учета международной базы данных Генерального Секретариата Интерпола в Национальное Центральное Бюро Интерпола страны-инициатора розыска. В случае удовлетворения ходатайства, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан информирует об этом регистрационное подразделение дорожной полиции для внесения соответствующих отметок в учетные документы.
Приложение N 1
Протокол
изъятия свидетельства о регистрации транспортного средства
на транспортное средство, разыскиваемое по линии Интерпола
Место составления __________________________________________
"____" _____________ года.
Я, _________________________________________________________
(должность, звание, ф.и.о. и в присутствии понятых)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
изъял у гражданина(ки): ____________________________________
свидетельство о регистрации ТС: ____________________________
____________________________________________________________
(серия, дата и кем выдана)
на ТС:________ _____________________________________________
____________________________________________________________
(марка, год выпуска, цвет и идентификационные данные)
которая значится в розыске по линии Интерпола.
ТС зарегистрировано: _______________________________________
____________________________________________________________
(наименование органа РЭО УДП)
Данные гражданина(ки) управлявшего ТС по доверенности: _____
____________________________________________________________
Техническое состояние ТС, в результате осмотра: ____________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
О явке (в течение _____ дней) в РЭО УДП по месту регистрации
транспортного средства для получения временного свидетельства
предупрежден(а): ___________________________________________
(подпись, фамилия, и.о.)
М.П. Дата извещения: "____" __________ 20__ года.
Приложение N 2
Начальнику ДОТС МВД РК
Извещение
Докладываем, что "___" __________ года в "___" час "___" мин.
сотрудником ________________________________________________
(должность, звание, ф.и.о.)
____________________________________________________________
по адресу: _________________________________________________
задержано ТС:_______________________________________________
цвет: ________ гос номер: ________ двигатель: ______________
кузов: ___________________________ шасси: __________________
идентификационный номер (VIN): _____________________________
Обстоятельства: ____________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Находящегося в розыске: ____________________________________
(инициатор розыска)
транспортное средство доставлено:__________________________
(какой орган внутренних дел)
Транспортное средство принял:_______________________________
(должность, звание, ф.и.о.)
Подпись: ______________ Фамилия И.О. служ.телефон: _________
М.П.
Приложение N 3
Начальнику НЦБ Интерпола в РК
Уведомление
об обнаружении транспортного средства,
разыскиваемого по линии Интерпола

1. Көлiк құралы: ___________________________________________
Маркасы: ___________________________________________________
Идентификациялық номерi (VIN) ______________________________
Қозғағыштың номерi: ________________________________________
Түсі ________________________ Шығарылған жылы ______________
Номерлiк белгiсi (ерекшелiктерi мен суреттемесi): __________
_________________________________________________________________
КҚ-ның тiркелген жерi мен датасы: __________________________
КҚ-ны тiркеген орган: ______________________________________
2. Агрегаттық номерлерiнiң қайта соғылған /құжаттардың қолдан
жасалған iздерi бар ма: _________________________________________
Егер солай болса - қайта соғылған немесе қалпына келтiрiлген номерлер: ______________________________________________________
КҚ-ның табылған жерi ______________________________________
датасы ______________________________________
Анықталған мән-жайы ______________________________________
________________________________________________________________
3. КҚ-ның тiркелген иесi
Тегi: ______________________ Аты: _______________________
Әкесiнiң аты: _________________ Туған датасы: _____________
Тiркелген жерi (мекен-жайы): ______________________________
________________________________________________________________
4. Нақты иесi:
Тегi: _____________________ Аты: ________________________
Әкесiнiң аты: _________________ Туған датасы: _____________
Тiркелген жерi (мекен-жайы): ______________________________
________________________________________________________________
Берген сенiмхат бойынша: __________________________________
Берiлген датасы _______________ Кiм бердi _________________
________________________________________________________________
5. Ұсталған сәтте КҚ басқарған:
Тегi _____________________ Аты ____________________________
Әкесiнiң аты: ___________________ Туған датасы: ___________
Тiркелген жерi (мекен-жайы):_______________________________
________________________________________________________________
6. КҚ-на берiлген құжаттар (тiркеу туралы куәлiк, анықтама-шот, кеден куәлiгi, сенiмхат, КҚТК): _________________________________
Басқа құжаттар: ____________________________________________
7. Иесi мен жүргiзушiге қатысты қылмыстық сипаттағы ақпарат бар ма (бұрын сотты болғаны және қозғалған қылмыстық iстердiң бар-жоғы көрсетiлсiн) ____________________________________________________
8. КҚ қайда және қашан сатылған (қазiргi иесiнiң сатып алуының
мән-жайы): _________________________________________________
Бұрынғы иесiнiң деректерi:
Тегi: ____________________ Аты: ____________________________
Әкесiнiң аты: _________________ Туған датасы: ______________
Тiркелген жерi (мекен-жайы): _______________________________

1. Транспортное средство:
Марка: ______________________________________________________
Идентификационный номер (VIN): ______________________________
Номер двигателя: ____________________________________________
Цвет: ________________________ Год выпуска: _________________
Номерной знак (его особенности и описание): _________________
_____________________________________________________________
Место и дата регистрации ТС: ________________________________
Орган, зарегистрировавший ТС: _______________________________
2. Имеются ли следы перебивки агрегатных номеров/подделки
документов: _________________________________________________
Если да - перебитые или восстановленные номера: _____________
_____________________________________________________________
ТС обнаружено место: _______________________________________
дата: _______________________________________
Обстоятельства обнаружения: _________________________________
_____________________________________________________________
3. Зарегистрированный владелец ТС
Фамилия: ____________________________ Имя: __________________
Отчество: ___________________________ Дата рождения: ________
Место регистрации (домашний адрес): _________________________
_____________________________________________________________
4. Фактический владелец:
Фамилия: ____________________________ Имя: __________________
Отчество: ___________________________ Дата рождения: ________
Место регистрации (домашний адрес): _________________________
_____________________________________________________________
По доверенности, выданной: __________________________________
Дата выдачи: _____________ Кем выдана: ______________________
5. ТС в момент задержания управлял:
Фамилия: ____________________________ Имя: __________________
Отчество: ___________________________ Дата рождения: ________
Место регистрации (домашний адрес): _________________________
_____________________________________________________________
6. Документы, представленные на ТС (свидетельство о регистрации,
справка-счет, таможенное удостоверение, доверенность, СРТС):
_____________________________________________________________
Другие документы: ___________________________________________
7. Имеется ли информация криминального характера в отношении
владельца и водителя (указать прежние судимости и наличие
возбужденных уголовных дел): ________________________________
8. Где и когда было приобретено ТС (краткое изложение
обстоятельств приобретения нынешним владельцем): ____________
_____________________________________________________________
Данные прежнего владельца:
Фамилия: ____________________________ Имя: __________________
Отчество: ___________________________ Дата рождения: ________
Место регистрации (домашний адрес): _________________________
_____________________________________________________________

9. КҚ қазiр қайда (мекен-жайы): ____________________________
10. Техникалық жағдайы: ____________________________________
11. Ұстағанда КҚ-да мыналар болды: _________________________
_________________________________________________________________
кiлттердiң түпнұсқалары _____ кiлттердiң телнұсқалары ___________
Есiктерiнiң және оталдыру құлыптары: _______________________
Бұзу iздерi бар: ___________________________________________
Бұзу iздерi жоқ: ___________________________________________
12. Интерпол саласы бойынша iздестiрудегi КҚ табу фактiсi бойынша тексерудi жүргiзген:
Iшкi iстер органының атауы, оның мекен-жайы: _______________
_________________________________________________________________
Тексерудi жүргiзген қызметкердiң Т. А. Ә.а., лауазымы: _____
_________________________________________________________________
Халықаралық кодтың көрсетiлуi арқылы байланыс телефоны:
________________________________
Телетайп және факс номерi: _________________________________
13. Тексеру жүргiзiлгеннен кейiн шешiм қабылданды:
_________________________________________________________________
Материалдар ________________________________________________ жiберiлдi
Қашан: _____________________ Кiм жiбердi: _______________________
Қылмыстық iс қозғаудан бас тарту туралы:
Қаулы бекiтiлдi: ____________________________________________
Қашан: _____________________ Кiм бекiттi: ___________________
Қылмыстық iс қозғау туралы:
Қылмыстық iстiң номерi: _____________________________________
Iс кiмнiң өндiрiсiнде: ______________________________________
Iшкi iстер органының бастығы: ____________________________
атағы
____________________________
(қолы) А. Ә.а. Т.
N 4 қосымша
КӨЛIК ҚҰРАЛЫН УАҚЫТША ЕСЕПКЕ
ТАЛОНЫ
1. КҚ иесi __________________________________________________
_________________________________________________________________
(Т. А. Ә., ұйым)
2. Мемлекеттiк номерi _____________________________________
3. КҚТК-нiң сериясы мен номерi ____________________________
4. КҚ-ның маркасы _________________________________________
5. Қозғағыштың N __________________________________________
6. Кузовтың N _____________________________________________
7. Шассидiң N _____________________________________________
8. Шығарылған жылы ________________________________________
9. Түсi ____________________________________________________
10. Иесiнiң мекен-жайы _____________________________________ _________________________________________________________________
11. Сенiмдi адамның мекен-жайы______________________________
_________________________________________________________________

9. Нынешнее нахождение ТС (адрес): __________________________
10. Техническое состояние: __________________________________
11. При задержании ТС в наличии были:
Оригиналы ключей: ____________ Дубликаты ключей: ____________
Замки дверей и зажигания: ___________________________________
Имеют следы взлома: _________________________________________
Не имеют следов взлома: _____________________________________
12. Проверку по факту обнаружения ТС, разыскиваемого по линии
Интерпола проводил:
Наименование органа внутренних дел, его адрес: ______________
_____________________________________________________________
Ф.И.О., должность сотрудника, проводившего проверку: ________
_____________________________________________________________
Контактный телефон с указанием междугородного кода: _________
Номер телетайпа и факса: ____________________________________
13. После проведения проверки принято решение:
Материалы направлены: _______________________________________
Когда: _____________ Кем: ___________________________________
Об отказе в возбуждении уголовного дела
Постановление утверждено: ___________________________________
Когда: _____________ Кем: ___________________________________
О возбуждении уголовного дела
Номер уголовного дела: ______________________________________
В чьем производстве находится дело: _________________________
Начальник органа внутренних дел: ____________________________
звание ________________________________ (подпись) И.О. Фамилия
Приложение N 4
___________________________________________________________________
Талон
временного учета транспортного
средства
1. ВЛАДЕЛЕЦ ТС ___________________________
_______________________________________
(ф.и.о., организация)
2. ГОС. НОМЕР ____________________________
3. СЕРИЯ И НОМЕР СРТС ____________________
4. МАРКА ТС ______________________________
5. N ДВИГАТЕЛЯ ___________________________
6. N КУЗОВА ______________________________
7. N ШАССИ _______________________________
8. ГОД ВЫПУСКА ___________________________
9. ЦВЕТ __________________________________
10. АДРЕС ВЛАДЕЛЬЦА _______________________
___________________________________________
11. АДРЕС ДОВЕРЕННОГО ЛИЦА ________________
___________________________________________

12. 20 ____ жылғы "____" _________________________ дейiн жарамды.
_____________________________ ЖПБ бердi.
_____________________________
(қолы) 20 ___ ж. "___" ____________________
М.О.
СЕРИЯСЫ АА N 00000000
Ескерту: ИНТЕРПОЛДЫҢ IЗДЕСТIРУI.
ШЕТТЕТУ ҚҰҚЫҒЫНСЫЗ.

12. ДЕЙСТВИТЕЛЬНО ДО "___"_________ 20 __ г.
ВЫДАНО УДП ______________________
_________________________________
(подпись)
"___"______________ 20 __ года.
Серия АА N 00000000
Примечание: Розыск Интерпола.
Без права отчуждения.
_____________________________________________________________________