Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1998 жылғы 5 желтоқсандағы N 266 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында чектердi қолдану туралы ережеге өзгерiс пен толықтыру енгiзу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасы 2000 жылғы 13 қазан N 390 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 18 желтоқсан N 1334 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 17 наурыздағы № 91 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.03.2016 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол жасалмайтын төлемдер мен қолма-қол ақша айналысын жүзеге асыруды реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1998 жылғы 5 желтоқсандағы N 266 V980662_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында чектердi қолдану туралы ережеге өзгерiс пен толықтыру бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Төлем жүйесi басқармасы (Мусаев Р.Н.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының аумағында чектердi қолдану туралы ереженi бекiту туралы" 1998 жылғы 5 желтоқсандағы N 266 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында чектердi қолдану туралы ережеге өзгерiс пен толықтыру Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудан өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Қазақстан Республикасының аумағында чектердi қолдану туралы ережеге өзгерiс пен толықтыруды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Е.Т. Жанкелдинге жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2000 жылғы 13 қазандағы
N 390 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында чектердi
қолдану туралы ережеге өзгеріс пен толықтыру
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының аумағында чектердi қолдану туралы ереженi бекiту туралы" V980662_ 1998 жылғы 5 желтоқсандағы N 266 қаулысымен бекітiлген Қазақстан Републикасының аумағында чектерді қолдану туралы ережеге мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:

О внесении изменения и дополнения в Правила применения чеков на территории Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 декабря 1998 года N 266
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 октября 2000 года N 390 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18.12.2000 г. за N 1334. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 марта 2016 года № 91
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 17.03.2016 № 91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей осуществление безналичных платежей и обращение наличных денег на территории Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменение и дополнение в V980662_ Правила применения чеков на территории Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 декабря 1998 года N 266 "Об утверждении Правил применения чеков на территории Республики Казахстан", и ввести их в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменения и дополнения в Правила применения чеков на территории Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 декабря 1998 года N 266 "Об утверждении Правил применения чеков на территории Республики Казахстан";
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменение и дополнение в Правила применения чеков на территории Республики Казахстан до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 13 октября 2000 года N 390
Изменение и дополнение в V980662_ Правила применения чеков
на территории Республики Казахстан
В Правила применения чеков на территории Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 декабря 1998 года N 266 "Об утверждении Правил применения чеков на территории Республики Казахстан", внести следующие изменение и дополнение:

1. 5-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшаман толықтырылсын:
"КОд (ақша жiберушiнiң коды), КБе (бенефициардьң коды) және КНП (төлем белгілеу коды) бағандары".
2. 23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Чек беруші чек берген кезде осы Ереженiң 5-тармағының 12) және
14) тармақшаларында көзделген деректемелердi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуiрдегі қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және
ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру
ережесіне және Қазақстан Распубликасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1999
жылғы 15 қарашадағы N 388 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының
мемлекеттік жіктеушісін - төлем белгiлеудiң бiрыңғай жіктеушісін қолдану
ережесіне сәйкес қоятын болады.".
Ұлттық Банк
Төрағасы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

1. Пункт 5 дополнить подпунктом 14) следующего содержания: "графы КОд (код отправителя денег), КБе (код бенефициара) и КНП (код назначения платежа).".
2. Пункт 23 изложить в следующей редакции:
"При выдаче чека, реквизиты, предусмотренные подпунктами 12) и 14) пункта 5 настоящих Правил, проставляются чекодателем в соответствии с V001155_ Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан,
утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики
Казахстан от 25 апреля 2000 года и
V991011_
Правилами применения
Государственного классификатора Республики Казахстан - единого
классификатора назначения платежей, утвержденных постановлением Правления
Национального Банка Республика Казахстан от 15 ноября 1999 г. N 388.".
Председатель
Национального Банка
(Специалисты: Склярова И.В.,
Абрамова Т.М.)