Қазақстан Республикасының Ішкіісминi Академиясының Iшкіісминiнiң, IIББ-ның, ІІБ-ның, КІІБ-ның және ҚАЖ-ның басшы құрамын даярлау факультетiне (N 1 факультет) iрiктеу мен қабылдау ережелерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2000 жылғы 12 желтоқсандағы N 691 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 15 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 1363. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 7 наурыздағы N 202 бұйрығымен. ~V011462
Iшкi iстер органдары басшы кадрларының резервтерiн дайындау мақсатында U952707_
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Iшкiiсминi Академиясының P990675_ Iшкiiсминiнiң, IIББ-ның, ІІБ-ның, КIIБ-ның және ҚАЖ-нiң басшы құрамын даярлау факультетiне (N 1 факультет) iрiктеу мен қабылдау ережелерi бекiтiлсiн.
2. IIББ-ның, IIБ-ның, көлiктегi IIБ-ның, Қазақстан Республикасы
Iшкіісминiнiң қызметтерi мен оқу орындарының бастықтары:
1) көрсетiлген бұйрықты басшылыққа алсын және орындасын;
2) Қазақстан Республикасының Iшкіісминi Академиясының Iшкіісминiнiң,
IIББ-ның, IIБ-ның, КIIБ-ның және ҚАЖ-нiң басшы құрамын даярлау
факультетiне (N 1 факультет) оқуға үмiткерлердi уақытында және сапалы
iрiктеудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде
мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Iшкi
iстер вице-Министрi генерал-майор Б.С. Сәрсековке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Iшкi iстер министрi -
Iшкi әскерлер қолбасшысы
генерал-лейтенант
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің 2000 жылғы 12 желтоқсандағы N 691 бұйрығымен бекiтiлген
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ІШКІІСМИНI
АКАДЕМИЯСЫНЫҢ ІШКІІСМИНIНIҢ, ІІББ-ның, ІІБ-ның,
КІІБ-ның және ҚАЖ-нiң БАСШЫ ҚҰРАМЫН ДАЯРЛАУ
ФАКУЛЬТЕТIНЕ (N 1 ФАКУЛЬТЕТ) IРIКТЕУ МЕН
ҚАБЫЛДАУ ЕРЕЖЕЛЕРI
1. Жалпы қағидалар
1. Осы Тәртiп Қазақстан Республикасының Iшкiiсминi Академиясының Iшкiiсминiнiң, IIББ-нiң, IIБ-нiң, КIIБ-нiң және ҚАЖ-дың басшы құрамын даярлау факультетiне (N 1 факультет)* тыңдаушыларды iрiктеу мен қабылдаудың тәртiбiн белгiлейдi.
2. Қазақстан Республикасының Iшкiiсминi Академиясының N 1 факультетi жоғары заңгерлiк бiлiм беру базасында Iшкіісминнiң, IIББ-нiң, IIБ-нiң, КIIБ-нiң және ҚАЖ-дың басшы құрамының резервiн күндiзгi оқу бойынша даярлауды жүзеге асырады.
3. Қазақстан Республикасының Iшкіісминi Академиясының N 1 факультетiнде күндiзгi нысан бойынша оқытудың мерзiмi - 2 жыл.
2. Қабылдау шарттары
4. Қазақстан Республикасының Iшкіісминi Академиясының N 1 факультетiне жоғары заңгерлiк бiлiмi, басшылық және ұйымдастырушылық жұмыс тәжiрибесi бар, жоғары iскерлiк қабiлетке ие және ар және Iшкіісмин, IIББ-ның, IIБ-ның, КIIБ-ның және ҚАЖ-нiң аппараттарында басшы лауазымдарда резервте тұрған және тиiстi iрiктеу комиссиялары ұсынған аға басшы құрам құрамдағы тұлғалардан жасақталады.

Об утверждении Правил отбора и приема на факультет подготовки руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, УВДТ и УИС (факультет N 1) Академии МВД Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2000 года N 691. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15.01.2001 г. за N 1363. Утратил силу - приказом МВД РК от 7 марта 2001г. N 202 ~V011462
В целях подготовки резерва руководящих кадров органов внутренних дел приказываю:
1. Утвердить Правила отбора и приема на факультет подготовки руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, УВДТ и УИС (факультет N 1) Академии МВД Республики Казахстан (прилагаются).
2. Начальникам ГУВД, УВД, УВД на транспорте, учебных заведений и служб МВД Республики Казахстан:
1) принять указанный приказ к руководству и исполнению;
2) обеспечить своевременный и качественный отбор кандидатов на учебу на факультет подготовки руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, УВДТ и УИС (факультет N 1) Академии МВД Республики Казахстан.
3. Контроль за выполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора Сарсекова Б.С.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Утверждены
приказом МВД Республики Казахстан от 12 декабря 2000 года N 691
Правила отбора и приема
на факультет подготовки руководящего состава
МВД, ГУВД, УВД, УВДТ и УИС (факультет N 1)
Академии МВД Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок отбора и приема слушателей на факультет подготовки руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, УВДТ, УИС (факультет N 1) (далее - факультет N 1) Академии МВД Республики Казахстан.
2. Факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан осуществляет очную подготовку на базе высшего юридического образования резерва руководящих кадров МВД, ГУВД, УВД, УВДТ и УИС.
3. Срок обучения на факультете N 1 Академии МВД Республики Казахстан по очной форме обучения 2 года.
2. Условия приема
4. Факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан комплектуется лицами старшего начальствующего состава, имеющими высшее юридическое образование, опыт руководящей и организаторской работы, обладающими высокими деловыми качествами и состоящими в резерве выдвижения на руководящие должности в аппаратах МВД, ГУВД, УВД, УВДТ, УИС, годными по состоянию здоровья к обучению в Академии и рекомендованными соответствующими отборочными комиссиями.

5. Қазақстан Республикасының Iшкіісминi Академиясының N 1 факультетiне 40 жасқа толмаған, iшкi iстер органдарындағы практикалық жұмыс өтiлi кемiнде бес жыл: оның iшiнде қалалық (аудандық) iшкi iстер органдарының (жеке құрамының саны, әдетте, кемiнде 100 адам болатын) бастықтарынан төмен емес лауазымдарда, Iшкіісмин, IIББ, IIБ, көлiктегi IIБ қызметтерiнiң (басқармаларының) бастықтары мен бастықтың орынбасарлары, дербес бөлiмдерiнiң бастықтары лауазымдарында кемiнде 2 жыл жұмыс iстейтiн аға басшы құрамындағы адамдар қабылданады.
6. Қазақстан Республикасы Iшкіісмині Академиясының N 1 факультетiне оқуға түсушi үмiткерлердiң жасы мен тиiстi лауазымдардағы қызмет өтiлi түсу жылының 1 қазанындағы жағдай бойынша есептеледi.
3. Yмiткерлердi iрiктеудiң тәртібi
7. Академияның N 1 факультетiне оқуға үмiткерлердi iрiктеу Қазақстан Республикасы Iшкіісминiнiң жыл сайынғы бұйрығымен бекiтiлетiн Қазақстан Республикасының Iшкiiсминi Академиясының N 1 факультетiн жасақтау жоспарына сәйкес жүргiзiледi.
8. Қазақстан Республикасы Iшкіісмині Академиясының N 1 факультетiне түсушiлер iшкi iстер органдары бастығының атына мәлiмдеме жазады. Мәлiмдемеде арнайы атағы, тегi, аты мен әкесiнiң аты, лауазымы, туған жылы мен айы, бiлiмi көрсетiледi.
9. Iшкiiсминi қызметтерiнiң бастықтары, IIББ, IIБ, көлiктегi IIБ-ның бастықтары мәлiмдеменi қарап, үмiткерлер қабылдау шарттарына сәйкес келген кезде денсаулық жағдайы бойынша Академиядағы оқуға жарамдылығын анықтау үшiн оларды медициналық куәландыруға жiбередi.
10. Академиядағы үмiткерлердi iрiктеу үшiн облыстардағы IIББ, IIБ-де, көлiктегi IIБ-да IIББ, IIБ, КIIБ бастықтарының төрағалық етуiмен iрiктеу комиссиялары құрылады.
11. Iрiктеу комиссиялары осы Ереженi, сондай-ақ Қазақстан Республикасы IIМ Академиясының N 1 факультетiн жасақтау жоспарын басшылыққа ала отырып, үмiткерлердiң құжаттарын мұқият тексерiп, олардың қабылдау шарттарына сәйкестiгiн анықтап және олардың әрқайсысы бойынша дәйектi тұжырым жасайды.
12. Iрiктеу комиссияларының жұмыс қорытындылары хаттамамен ресiмделедi.
13. Комиссияларға бiр орынға 2-3 үмiткердi iрiктеп алуға рұқсат етiледi.
14. Академияның N 1 факультетiне оқуға iрiктеп алынған адамдарға IIББ, IIБ, КIIБ-ның кадр аппараттары түсу жылының 20 маусымына дейiн ҚР Iшкіісминiнiң Кадр және тәрбие жұмыс департаментiне төмендегiдей құжаттарды жiбередi:
- белгiленген тәртiпте рәсiмделген жеке iсi;
оқу iсi: үмiткердiң мәлiмдемесi; соңғы қызмет кезеңдегi аттестациясы; қызметкердiң Академияны бiтiргеннен кейiн тағайындалатын лауазымы көрсетiлген оқуға жiберу туралы iрiктеу комиссиясы шешiмiнiң көшiрмесi; бiлiмi туралы дипломның көшiрмесi; N 1 нысандағы анықтама; әскери дәрiгерлiк комиссияның қорытындысы; кадр аппараты растаған 4 фото сурет (күнделiктi формадағы, көлемi 3,5х4,5 бұрышсыз).

5. На факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан принимаются лица старшего начальствующего состава в возрасте до 40 лет, имеющие стаж практической работы в органах внутренних дел не менее пяти лет: в том числе работающие не менее 2 лет на должностях не ниже начальников городских (районных) органов внутренних дел (с численностью личного состава, как правило, не менее 100 человек), начальников и заместителей начальников служб (управлений), начальников самостоятельных отделов МВД, ГУВД, УВД и УВД на транспорте.
6. Возраст и стаж службы на соответствующих должностях кандидатов, поступающих на учебу в Академию, исчисляются по состоянию на 1 октября года поступления.
3. Порядок отбора кандидатов
7. Отбор кандидатов для обучения в Академии производится в соответствии с планом комплектования факультета N 1 Академии МВД Республики Казахстан, ежегодно утверждаемым приказом МВД Республики Казахстан.
8. Поступающие на факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан подают рапорт на имя руководителя органа внутренних дел. В рапорте указываются: специальное звание, фамилия, имя и отчество, занимаемая должность, год и месяц рождения, образование.
9. Начальники служб МВД Республики Казахстан, начальники ГУВД, УВД, УВД на транспорте рассматривают рапорта и при соответствии кандидатов условиям приема направляют их на медицинское освидетельствование для определения годности к обучению на факультете N 1 Академии по состоянию здоровья.
10. Для отбора кандидатов на факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан в ГУВД, УВД областей и УВД на транспорте создаются отборочные комиссии под председательством начальников ГУВД, УВД, УВДТ.
11. Отборочные комиссии, руководствуясь настоящими Правилами, а также планом комплектования Академии МВД Республики Казахстан, тщательно изучают представленные на кандидатов документы, определяют соответствие этих кандидатов условиям приема и по каждому из них выносят мотивированное заключение.
12. Результаты работы отборочных комиссий оформляются протоколами. На каждого кандидата, поступающего в Академию, оформляется протокольный лист.
13. Комиссиям разрешается проводить отбор на 1 место по 2-3 кандидата.
14. На лиц, отобранных на учебу на факультет N 1 Академии, кадровые аппараты ГУВД, УВД, УВДТ до 20 июня года поступления направляют в Департамент кадровой и воспитательной работы (далее - ДКиВР) МВД Республики Казахстан следующие документы:
личное дело, оформленное в установленном порядке;
учебное дело: рапорт кандидата; аттестация за последний период службы; копию решения отборочной комиссии о направлении на учебу с указанием должности, на которую будет назначен работник по окончании Академии; копию диплома об образовании; справку формы N 1; заключение военно-врачебной комиссии; четыре заверенные кадровым аппаратом фотокарточки (в повседневной форме, размером 3,5х4,5, без уголка).

15. IIББ-нiң, IIБ-нiң, КIIБ-нiң iрiктеу комиссиялары iрiктеп алған адамдар Қазақстан Республикасы Iшкіісминнiң Академиясына, оқуға түсу жылының 15 мамырына дейiн 1,5 интервал арқылы көлемi 20-22 м.т.п. лауазымына сәйкес басқару қызметiнiң ерекшелiгiн айқындайтын мәселелер бойынша реферат тапсыруы керек. Содан кейiн IIМ Академиясы Қазақстан Республикасы IIМ-нiң Кадр және тәрбие жұмыс департаментiне рецензиялары бар рефераттарды үмiткердiң N 1 факультетке оқуға түсу жылының 20 маусымына дейiн жiбередi.
16. Қазақстан Республикасы Iшкіісминiнiң Кадр және тәрбие жұмысы департаментi Академияның N 1 факультетiне оқуға түсуге жасақтаушы органдар ұсынған адамдардың материалдарын қарайды, қолданыстағы заңнаманың, ведомстволық нормативтiк актiлер, елiмiздiң iшкi және сыртқы саясаты туралы кешендi сұрақтар кiретiн тесттiк сынақтан өткiзедi және Қазақстан Республикасы Iшкiiсминi iрiктеу комиссиясына үмiткерлердi Академияның N 1 факультетiне тыңдаушылар құрамына қабылдау жөнiндегi ұсыныстарды дайындайды.
17. Қазақстан Республикасы Iшкіісмин iрiктеу комиссиясы Академияның N 1 факультетiне түсуге IIББ, IIБ, КIIБ-нан ұсынылған адамдардың материалдарын қарап, қабылдау шарттарына сәйкес оларды оқуға қабылдау немесе қабылдамау туралы шешiм қабылдайды.
18. Оқуға қабылдау немесе қабылдамау жөнiндегi комиссия шешiмi хаттамамен ресiмделедi және оны IIМ-нiң басшылығымен бекiтедi.
19. Комиссия шешiмi жасақтаушы органдарға түсу жылының 1 қырқүйегiне дейiн хабарланады.
20. Iшкіісмин Кадр және тәрбие жұмысы департаментi оқуға қабылдауға ұсынған үмiткерлердiң материалдарын Қазақстан Республикасы Iшкіісминнiң Академиясына түсу жылының 10 қыркүйегiне дейiн жiбередi.
Оқуға қабылданбаған үмiткерлердiң жеке iстерi мен басқа да құжаттары жасақтау органдарына керi қайтарылады.
21. Қазақстан Республикасының Iшкіісминi Академиясының N 1 факультетiне оқуға қабылдау Қазақстан Республикасы Iшкiiсминiнiң iрiктеу комиссиясы шешiмiнiң негiзiнде Қазақстан Республикасы Ішкіісминiнiң Академиясы бастығының бұйрығымен жүзеге асады.
22. Қазақстан Республикасының Iшкiiсминiнiң Академиясы бастығының оқуға қабылдау туралы бұйрығының көшiрмесi оған қол қойылғаннан кейiн он күннен кешiктiрмей үмiткерлердi оқуға жiберген жасақтаушы органға жiберiледi.
23. Қазақстан Республикасы Iшкіісминiнiң Академиясы бастығының үмiткердi оқуға қабылдау туралы бұйрығы оны жасақтау органынан оқу орнына iссапарға жiберуге негiз болып табылады.
24. Қазақстан Республикасының Iшкiiсминi Академиясының N 1 факультетiнде сабақтың басталуы - 1 қазан.

15. Лица, отобранные отборочными комиссиями ГУВД, УВД, УВДТ, должны представить в Академию МВД Республики Казахстан до 15 мая года поступления реферат объемом 20-22 машинописных печатных листов через 1,5 интервала, отражающий вопросы управленческой деятельности по специфике занимаемой должности. Затем Академия МВД Республики Казахстан направляет в ДКиВР МВД Республики Казахстан рефераты с рецензиями на них в срок до 20 июня года поступления кандидата на учебу на факультет N 1.
16. ДКиВР МВД Республики Казахстан рассматривает материалы на лиц, рекомендованных комплектующими органами для поступления на факультет N 1 Академии, проводит тестирование по комплексу вопросов, включающих в себя знание действующего законодательства, ведомственных нормативных актов, вопросов внутренней и внешней политики нашего государства, и готовит предложения для отборочной комиссии МВД Республики Казахстан по зачислению их в состав слушателей факультета N 1.
17. Комиссия МВД Республики Казахстан рассматривает материалы на лиц, рекомендуемых от ГУВД, УВД, УВДТ для поступления на факультет N 1 Академии, и при соответствии их условиям приема принимает решение о направлении или отказе от направления на учебу.
18. Решение комиссии о направлении на учебу или об отказе в направлении на учебу оформляется протоколом и утверждается руководством МВД Республики Казахстан.
19. Решение комиссии сообщается до 1 сентября года поступления комплектующим органам.
20. Материалы на кандидатов, рекомендованных к зачислению на учебу, ДКиВР МВД Республики Казахстан направляются в срок до 10 сентября года поступления в Академию МВД Республики Казахстан.
Личные дела и другие документы кандидатов на учебу, которым отказано в направлении на учебу, возвращаются по месту комплектования.
21. Зачисление на факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан производится приказом начальника Академии МВД Республики Казахстан на основании решения отборочной комиссии МВД Республики Казахстан.
22. Выписки из приказа начальника Академии МВД Республики Казахстан о зачислении на учебу не позднее десяти дней после его подписания высылаются в комплектующий орган, направивший кандидатов на учебу.
23. Приказ начальника Академии МВД Республики Казахстан о зачислении кандидата на учебу является основанием для его откомандирования к месту учебы из комплектующего органа.
24. Начало занятий на факультете N 1 Академии МВД Республики Казахстан - 1 октября.