Туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын азаматтарды мәжбүрлеп емдеу туралы
Қызылорда облысы әкiмiнiң 2000 жылғы 8 қарашадағы № 347 шешімі. Қызылорда облысының Әдiлет басқармасында 2000 жылғы 17 қарашада № 456 болып тіркелдi. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің "Туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын азаматтарды мәжбүрлеп емдеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыруды қамтамасыз ету мақсатындағы 2000 жылғы 18 мамырдағы № 79-Ө өкімін орындау және облыс халқының арасында туберкулездің кең тарауын тоқтату үшін ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Облыстық денсаулық сақтау басқармасы (Д.Дәулетбаев), Қызылорда қаласының әкімі (Қ.Баймаханов):
1) 2001 жылдың қаңтар айының 1-нен бастап Қызылорда қалалық туберкулезге қарсы күрес диспансерінің құрамында туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын, емделуден жалтарып жүрген азаматтарды мәжбүрлеп емдейтін 30 төсектік бөлімше ашсын;
2) мәжбүрлеп емдеу бөлімшесінің ерекшелігіне сәйкес қалалық туберкулезге қарсы күрес диспансерінің штаттық кестесіне және қаржыландыруына өзгерістер енгізсін;
3) осы бөлімшені күрделі жөндеуден өткізу және күзету мәселелері бойынша қосымша қаржы бөлуді қарасын.
2. Облыстық ішкі істер басқармасы (Т.Рахимов), республикалық мемлекеттік "Күзет" кәсіпорнының "Қызылорда" бөлімшесі (Ж.Досжанов):
1) мәжбүрлеп емдеу бөлімшесінің тәулік бойы күзетілуін, дабыл қағу және шұғыл байланыс жүйесі құралдарымен жабдықталуын;
2) науқастарды мәжбүрлеп емдеуге және медициналық куәландыру орындарына жеткізілуін қамтамасыз етсін.
3. Аудан және Қызылорда қаласы әкімдеріне мәжбүрлеп емдеуден өткен науқастардың әлеуметтік қалыптасуына, жұмысқа орналасуына тұрақты түрде көмек көрсету тапсырылсын.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары Н.Ерімбетовке жүктелсін.
С. НҰРҒИСАЕВ

О принудительном лечении больных заразной формой туберкулеза
Решение акима Кызылординской области от 8 ноября 2000 года № 347. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 17 ноября 2000 года № 456. Прекращено действие в связи с истечением срока
Во исполнение распоряжения Премьер-министра Республики Казахстан № 79-Р от 18 мая 2000 года о реализации Закона Республики Казахстан "О принудительном лечении граждан, больных заразной формой туберкулеза" и в целях предотвращения дальнейшего распространения туберкулеза среди населения области РЕШИЛ:
1. Областному управлению здравоохранения (Даулетбаев Д.), акиму г.Кызылорда (Баймаханов К.):
1) открыть с 1 января 2001 года в составе городского противотуберкулезного диспансера в пределах существующей мощности отделение на 30 коек для принудительного лечения больных заразной формой туберкулеза, уклоняющихся от лечения, путем перепрофилирования имеющихся коек;
2) Произвести изменения в штатном расписании и финансировании городского противотуберкулезного диспансера с учетом функциональной особенности отделения для принудительного лечения;
3) предусмотреть средства, связанные с охраной отделения и ремонтных работ.
2. Областному управлению внутренних дел (Рахимов Т.), дочернему предприятию "Кызылорда" республиканского государственного предприятия "Кузет" (Досжанов Ж.) оказать содействие в обеспечении:
1) круглосуточной охраны, оснащенной средствами оперативной связи и сигнализацией;
2) осуществление доставки лиц на медицинское освидетельствование и больных, направленных на принудительное лечение.
3. Акимам районов и города Кызылорда оказывать постоянную помощь по трудоустройству и социальной реабилитации больных после окончания принудительного лечения в вышеуказанном отделении.
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима области Еримбетова Н.К.
С. НУРГИСАЕВ