Алматы қаласы бойынша 2001 жылғы қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер мөлшерiн бекiту туралы
Алматы қаласы Әкiмiнің 2000 жылғы 05 желтоқсандағы N 1133 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасымен 2000 жылғы 28 желтоқсанда N 1133 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 5/778 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімінің 31.12.2003 N 5/778 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 160-1 "Қоршаған ортаны қорғау" туралы Заңының 10 бабының 2 тармағы, 20 бабының 1 тармағы және 29 бабы негiзiнде, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 01.12.98 жылғы N 1213 ~P981213 "Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемақы алу ережесi" туралы бекiтiлген Қаулысының 8, 12, 13 баптарына сәйкес Алматы қаласының Әкiмi
ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшiн 2001 жылға арналған төлемдер мөлшерi 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап бекiтiлсiн (N№1 қосымша).
2. Алматы қаласында тiркелген табиғатты пайдаланушыларға 2001 жылдың 1 қаңтарынан бастап қоршаған ортаны ластағаны үшiн 2001 жылғы төлемдер мөлшерiне сай төлемдер жасау жүктелсiн.
3. Алматы қалалық қоршаған ортаны қорғау аумақтық басқармасы (Шатов Е.И.), Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Алматы қалалық салық комитетi (Қалижанов Б.У.), Алматы қалалық қоршаған ортаны қорғау қоры (Жұбатов Ж.) қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдердiң уақытылы түсуiн қамтамасыз етсiн.
4. Қалалық қоршаған ортаны қорғау қоры (Жұбатов Ж.) бұқаралық ақпарат құралдары ("Алматы Ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерi) арқылы қоршаған ортаны ластағаны үшiн 2001 жылға арналған төлемдер мөлшерiн 2001 жылдың 31 желтоқсанына дейiн табиғатты пайдаланушыларға жеткiзсiн.
5. Алматы қаласы Әкiмiнiң 1999 жылғы 29 қарашада қабылдаған "Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшiн 2000 жылғы төлемдер мөлшерiн бекiту туралы" N№1143 ~V99r087 шешiмiнiң күшi жойылған деп танылсын.
6. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң бірінші орынбасары А.Қ.Бижановқа жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкiмi                В.Храпунов
Алматы қаласы Әкімінің
2000 жылғы 05 желтоқсандағы
N 1133 шешіміне
N 1 қосымша
Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаны ластағаны
үшін 2001 жылға арналған
ТӨЛЕМДЕР МӨЛШЕРІ
Көрсеткіштер Өлшем бірлігі Төлем мөлшерлері
1.
Тұрақты көздердің ластағаны үшін
теңге/ш.т

Об утверждении ставок платежей за загрязнение окружающей среды по городу Алматы на 2001 год
Решение акима города Алматы от 5 декабря 2000 года N 1133. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 22 декабря 2000 года № 250. Утратило силу решением акима города Алматы от 31 декабря 2003 года № 5/778
Сноска. Утратило силу решением акима города Алматы от 31.12.2003 № 5/778.
На основании п.2 ст.10, п.1 ст.20 и ст.29 Закона РК от 15.07.97 года № 160-1 "Об охране окружающей среды", в соответствии со ст. 8, 12, 13 "Правил взимания платы за загрязнение окружающей среды", утвержденных постановлением Правительства РК от 01.12.98 года № 1213 Аким города Алматы
РЕШИЛ:
1. Утвердить с 1 января 2001 года ставки платежей за загрязнение окружающей среды по городу Алматы на 2001 год (приложение № 1).
2. Обязать природопользователей, зарегистрированных в г. Алматы, с 1 января 2001 года производить оплату за загрязнение окружающей среды по ставкам платежей на 2001 год.
3. Алматинскому городскому территориальному управлению охраны окружающей среды (Шатов Е.И.), Налоговому комитету Министерства государственных доходов РК по городу Алматы (Калижанов Б.У.), Алматинскому городскому фонду охраны окружающей среды (Жубатов Ж.) обеспечить своевременное поступление платежей за загрязнение окружающей среды.
4. Алматинскому городскому фонду охраны окружающей среды (Жубатов Ж.) в срок до 31 декабря 2000 года довести до природопользователей через средства массовой информации (газеты "Алматы Ақшамы" и "Вечерний Алматы") ставки платежей за загрязнение окружающей среды на 2001 год.
5. Признать утратившим силу Решение Акима г. Алматы от 29 ноября 1999 года № 1143 "Об утверждении ставок платежей за загрязнение окружающей среды по городу Алматы на 2000 год".
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя Акима города Алматы Бижанова А. К.
Аким города Алматы              В.Храпунов
Приложение 1
к решению Акима г.Алматы
от 5 декабря 2000 г. № 1133
Ставки платежей
за загрязнение окружающей среды по
г. Алматы на 2001 год
п/п
Показатели
Единица
измерения
Ставка
платежа
1
За выбросы от стационарных источников
тенге/усл.т.

392
сонымен қатар, ластауды төмендететін әдістерді пайдаланған кезде
теңге/көлік
329
бензин жанармайымен жұмыс істейтін жүк және автобус көлігі
теңге/көлік
738
сонымен қатар, ластауды төмендететін әдістерді пайдаланған кезде
теңге/көлік
658
дизель жанармайымен жұмыс істейтін жүк және автобус көлігі
теңге/көлік
940
сонымен қатар, ластауды төмендететін әдістерді пайдаланған кезде
теңге/көлік
790
Тракторлар
теңге/көлік
1175
газ отынымен жұмыс істейтін көліктер
теңге/көлік
157
7.
Қала аумағындағы жасыл желектерді сындырғаны үшін (қалпына келтіру) төлем ақысы:
жеке тұрған құнды ағаштарды
теңге/дана
28171 дейін
жеке тұрған ағаштарды
теңге/дана
20021 дейін
бұташаларды
теңге/дана
1051 дейін
жасыл бауларды
теңге/1к.м.
804 дейін
көк желектерді
теңге/1ш.м
296 дейін
гүлзарларды
теңге/1ш.м
804 дейін
Алматы қалалық қоршаған
ортаны қорғау қорының
директоры                                Ж.Жубатов

392
то же, с использованием средств снижения выбросов
тенге/машина
329
Грузовым и автобусами, работающих на бензине
тенге/машина
783
то же, с использованием средств снижения выбросов
тенге/машина
658
Грузовым и автобусами, работающих на дизтопливе
тенге/машина
940
то же, с использованием средств снижения выбросов
тенге/машина
790
Тракторами
тенге/машина
1175
Работающим на газовом топливе
тг/машина
157
7
Компенсационная (восстановительная) стоимость за снос зеленых насаждений:
Отдельно стоящих деревьев ценных пород
тенге/штука
до 28171
Отдельно стоящих деревьев
тенге/штука
до 20021
Кустарников
тенге/штука
до 1051
Живых изгородей
тенге/пог.метр
до 804
Газонов
тг/1м2
до 296
Цветников
тг/1м2
до 804