Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) коммуналдық қызметтер мен пайдалану және тұрғын үйлерді (жеке тұрғын үйлерді ұстап-тұрудан басқалары) күтіп ұстау шығындарына төлем мөлшерін белгілеу туралы
Атырау облысы әкімінің шешімі 2000 жылғы 14 сәуірдегі N 437 Атырау облысының әділет басқармасында 2000 жылғы 7 қыркүйекте N 272 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2008 жылғы 24 шілдедегі № 19 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 24.07.2008 № 19 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 қазандағы "Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі Қазақстан Республикасы Заңдылық актілерінің бірқатарына өзгерістер енгізу туралы" N 471-1 Z990471_ Заңын жүзеге асыру мақсатында шешім етемін:
1. Тұрғын үйлерді күтіп-ұстауға жұмсалатын шығындарды өтеуге берілетін жәрдемнің ішіне кіретін жұмыс түрлеріне кететін шектеулі шығындар көлемі бекітілсін.
2. Пәтер иелері кооперативтері 2000 жылдың 20-і сәуіріне дейін еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау органдарына заңдылық ретімен бекітіліп, қолданылып жүрген пайдалану шығындары тарифтерін тапсырсын.
3. Тұрғын үйлік жәрдемін тағайындағанда қабылданатын бәр адамға шаққанда айына төмендегідей коммуналдық қызметтерді тұтынудың шектеулі мөлшері белгіленсін:
1) газ - тамақ дайындауға, шаруашылық ауыз-су қажеттеріне, суды жылытуға, N 2 қосымшаға сәйкес;
2) салқын, ыстық су, шайынды сулар, N 3 қосымшаға сай;
3) электр энергиясы 30 квт. сағатқа дейін, ал электр плиталарымен жабдықталған үйлерде тұратындарға 55 квт. сағатқа дейін.
4. Тұрғын үйлік жәрдемін тағайындағанда заңдылық ретімен белгіленіп, қолданылып жүрген төмендегідей коммуналдық қызмет түрлерін тұтыну мөлшері қабылдансын:
1) лифтілік қызмет көрсету;
2) қатты тұрмыстық қалдықтар шығару;
3) жылумен қамту.
5. Облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы (Қайрешев С.), қала және аудандар әкімдері тұрғын үйлік жәрдемін тағайындағанда осы шешімді басшылыққа алсын.
6. Бұл шешімнің орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары Т.Қ. Мүрсәлиеваға жүктелсін.
7. Бұл шешім 2000 жылдың 1-ші сәуірінен бастап күшіне енеді.
Облыс әкімі
Облыс әкімінің 14 сәуір
2000 жылғы N 437 шешіміне
1 қосымша
Тұрғын жәйларды күтіп ұстау шығындарына жәрдем берілер кезде ескерілетін жұмыстар тізбесі
---------------------------------------------------------------------
Жұмыстар түрлері |     Пайдалы алаңның 1 шаршы метріне кететін|
|                 шығындар (теңге)   --------------------------------------------------------------------
1  Ағымдағы жөндеу:
а) үйдің бөліктерін күтіп-ұстау: ғимараттардың периметрі
бойынша отмосткілерінің бөлек учаскелерін ауыстыру, ойықтар мен
жырықтарды бітеу, қосылған жерлерді герметизациялау,
қабырғалардың қататын жер учаскелерін қымтау, төбеден (түгел ауыстырудан басқасы)
су ағуын тоқтату жұмыстарының барлық түрлері, бөлмелер ішіндегі
сылақ-әрлеу жұмыстарының барлық түрлері, перилаларды жөндеу мен
ауыстыру, үйлердің кіре беріс дәліздеріндегі ағаш
баспалдақтардың элементтерін ауыстыру;
б) тұрғын ғимараттарды күзгі-қысқы және жазғы маусымға дайындаудың барлық жұмыс түрлері, дәліздегі есіктердің жөндеуі және
сынған әйнектерін ауыстыру, тұрба құбырларын қымтап орау, құдықтарды тазалау, шатырларды қоқыстан, балшықтан, жапырақтардан тазалау,
төлелерді жылына 2 рет тазалап, дезинфекциялау.                0-61
2 Үй айналасы аумақтарын тазалау, жаяу адам жүретін жолдарды қардан, мұздан тазалау, газондарды тазалау, қырқу, қыс кезінде жаяу адамдар жүретін жолдарға топырақ себу, аула тазалаушылардың еңбек ақысы, әлеуметтік қамсыздандыру, қажетті заттар, жұмыс киімдерін алу,

Об установлении размера платы на расходы по содержанию жилья (кроме содержания индивидуального жилого дома) и потребления коммунальных услуг, принимаемые при назначении жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам)
Решение акима Атырауской области от 14 апреля 2000 года N 437 Зарегистрировано управлением юстиции Атырауской области 7 сентября 2000 года за N 272. Утратило силу решением акима Атырауской области от 24 июля 2008 года № 19
Сноска. Утратило силу решением акима Атырауской области от 24.07.2008 № 19.
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года N 477-1 Z990477 "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социальной защиты населения" решил:
1. Утвердить перечень работ, учитываемых при предоставлении жилищной помощи по расходам на содержание жилища, а также предельные расходы на утвержденные виды работ согласно приложения N 1.
2. Кооперативам собственников квартир представить к 20 апреля 2000 года в органы труда, занятости и социальной защиты населения действующие тарифы, утвержденные в установленном законодательством порядке.
3. Установить на следующие виды коммунальных услуг предельные нормы потребления на одного человека в месяц, принимаемые при назначении жилищной помощи:
1) газа на приготовление пищи, подогрев воды на хозяйственно-питьевые нужды согласно приложения N 2;
2) холодной и горячей воды, отвода сточных вод согласно приложения N 3;
3) электроэнергии в размере 30 кВт. час, а проживающим в домах, оборудованных электрическими плитами не более 55 кВт. час.
4. Принимать установленные законодательством порядке действующие нормы потребления следующих видов коммунальных услуг при назначении жилищной помощи:
- теплоснабжение;
- мусороудаление;
- обслуживание лифтов.
5. Областному управлению труда, занятости и социальной защиты населения (Кайрешев С.), акимам города и районов при назначении жилищной помощи руководствоваться настоящим решением.
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима области Мурсалиеву Т.К.
7. Настоящее решение вступает в силу с 1 апреля 2000 года.
Аким области
Приложение N 1
к решению акима области
N 437 от 14 апреля 2000 года
Перечень работ, учитываемых при предоставлении жилищной помощи по расходам на содержание жилища
N |                     Наименование                   |  Затраты|
|                                                    | на 1м.кв|
полезной|
площади|
|                       2                            |    3    |
1 |Текущий ремонт:                                     |         |
|а) содержание частей дома: замена отдельных участков|         |
|отмостков по периметру здания, герметизация стыков и|         |
заделка выбоин и трещин, утепление промерзающих     |         |       участков стен, штукатурка и побелка наружных стен   |         |
|домов, все виды |работ по устранению течи кровель   |         |
(кроме полной замены), все виды штукатурно          |         |
|-малярных работ во всех помещениях, кроме жилых,    |         |
| заделка и ремонт перил, замена элементов           |  0-61   |
| деревянных лестниц в подъездах;                    |        |
|б) все виды работ по подготовке жилых зданий в      |         |
|осенне-зимний |и летний периоды: замена разбитых    |         |
|стекол и ремонт дверей |в подъездах, теплоизоляция  |         |
|трубопроводов, прочистка колодцев, очистка кровли от|         |
| мусора, грязи, листьев, очистка и дезобработка     |         |
| подвалов 2 раза в год.                             |         |
2 |Уборка придомовой территории, удаление снега и наледи|        |
|с пешеходных дорожек, уборка газонов, их косьба,    |         |
|подготовка и посыпка песка на тротуары в зимний     |         |

контейнер алаңдарын тазалау.                                     1-74
3 Кезекші жарық беру (дәліздерге жарық беру)                     0-48
4 Әкімшілік басқару қызметкерлері (еңбек ақы, әлеуметтік қамсыздандыру, әкімшілік-шаруашылық шығындары)                   1-55
5 Элеваторлық тораптар мен жылу жүйелеріне техникалық қызмет
көрсету:                                                         1-86  а) жылу жүйелеріне қызмет көрсету;
- жылу жүйелерін тексеру;
- жылу жүйелерін қосып-ажырату (күзде, көктемде, авария кезінде      режимдік кезде);
- жылу жүйелерін консервациялау (көктемде), жылу жүйелерін консервация мерзімінде 10 күнде бір рет тексеру;
- жылу жүйелерінің режимдері өзгергенде және қосқанда реттеп отыру;
- жылу жүйелерінің елеусіз ақауларын жою, (түсіп қалған қымтау    орамаларын, жабынды бетін бекіту, су тамшылау ақауларын жою, соның  ішінде ауыстырмай-ақ бұрандалы қосындылардағы құбырларға бандаж қою,
грязевиктерді, ауа жинағыштарды, реттеу арматураларын тосаптан және жиналған тұздан тазалау, магистралдық тұрба құбырлары астындағы босаған тіреулерді бекіту, прокладкілерін, арматураларын ауыстыру);
- жылу беру маусымы алдында жүйелердегі суды ауыстыру;
- жылу жүйелерін гидравликалық тазалау;
- электроаппатураларын Бақылау Өлшеу Құралдары мен Автоматика құралдарын құрастыру және жұмысқа қосу;
б) элеваторлық тораптарды қызмет көрсету мен қамту жөнінде (ИТП):
- ИТП-ларды айына екі рет температураларын, қысымды ығыстыру      коэффициентін өлшеп бақылау;
- жылу беру маусымының басы мен аяғында жылу жүйесінің жұмыс режимі      бойынша ыстық сумен қамту режиміне ауыстыру;
- реттеу және тыю арматураларының прокладкілерін ауыстыру;
- грязевиктерді, тыю және реттеу арматураларын жиналған тұздан,   тосаптан тазалау;
- дросселдік органдарды ауыстыру (сопел, стақан, шайба) және қажет      болса түзету;
- су ағу ақауларын жою;
- босаған тіреулерді бекіту;
- электроаппаратураларды, Бақылау Өлшеу Құралдары мен Автоматиканы     қосу, реттеу және бақылау.
6 Ыстық және салқын сумен қамту, канализация, электрмен қамтуды   техникалық қамтамасыз ету:
а) сантехникалық:
- канализациялық ағындыларды тазалау;
- төлелердегі канализацияларды тазалау (1-ші құдықты қосқанда);
- 1-ші қабаттағы бітелген унитаздарды тазалау;
- клапандарды, прокладкаларды, контргайкілерді, сгондарды,
бұрандаларды, қалытқыларды, коронкаларды, вентилдерді, иінді     подводкілерді, материалдарымен қоса ауыстыру;
- пәтер жалдаушының материалынан (орамал кептіргішті, сифондарды,    грушаларды, манжеттерді, смесителдерді, дәнекерлеу жұмыстарын  қосқанда ауыстыру, авариялық жағдайдағы санитарлық техникалық құрал жабдықтарды ауыстыру);
- сумен шаю бачоктарын реттеу;
- бұрандалы қосындыларға су тамшылау ақауларын оңдау;
- вентилдерге сальниктер толтыру;
- тесіктерді жамау;
- үй қабаттары арасындағы жабындыларды тесуді қоса, салқын, ыстық   су жүретін тіке тұрбалар учаскелерін ауыстыру;
- салқын, ыстық су құбырларының жеке бөлек учаскелерін ауыстыру (бір метрге дейін);
- төлелердегі 2-метрге дейін, немесе пәтерлердегі шойын канализация  құбырларын ауыстыру (материал құнын есептемегенде, фасондық бөліктерді қоса);
- канализация құбырларының және олардың шығып тұрған бөліктерінің отырып кетуі ақауларын жою;
- төлелерден су сорғызу;
- төлелерде профилактикалық жөндеу жүргізу;
б)электротехникалық:
- электрмен қамтудың уақытша схемаларын жасау;
- ГРЩ (топтық бөлу шкафтарында) жанып кеткен фаза-нөл өткізгіштерді  қалпына келтіру;
- кезекші жарыққа электр қуаты кернеуін беру;
- кезекші жарықтың ажырату нүктелерін ауыстыру.
7 Басқа да шығындар:

|период, оплата труда                                |  1-74   |
|дворников, социальное страхование, приобретение     |         |
|инвентаря, спецодежды, уборка контейнерных площадок.|         |
3 |Дежурное освещение (освещение подъездов)            |  0-48   |
4 |Содержание АУП (заработная плата, социальное        |  1-55   |
|страхование,|административно-хозяйственные расходы) |         |
5 |Техническое обслуживание систем отопления и         |  1-86   |
|элеваторных узлова) по обслуживанию систем отопления:
|- осмотр систем отопления;                          |         |
|- включение и отключение системы отопления (осень,  |         |
|  весна, аварийное, режимное);                      |         |
|- консервация систем отопления (весной); проверка   |         |
|  состояния систем отопления в период консервации   |         |
|  1 раз в 10 дней;                                  |         |
- регулировка систем отопления при запуске и при    |         |
изменении режимов;                                |         |
|-устранение незначительных неисправностей в системах|         |
|  отопления (закрепление отставших участков         |         |
теплоизоляции, покровного слоя, устранение течей, |         |
|  покровного слоя, устранение течей, в том числе в  |         |
|  резьбовых соединениях без их замены, установка    |         |
бандажей на трубы,|очистка грязевиков,            |         |
воздухосборников, запорно-регулирующей арматуры от|         |
| накипи и солевых отложений, укрепление опор под    |         |
| расшатавшимися разводящими магистральными          |         |
| трубопроводами, смена прокладок, арматуры);        |         |
|- замена воды в системах перед отопительным сезоном;|         |
|- гидравлическая промывка систем отопления;         |         |
|- наладка и включение в работу КИПиА и              |         |
электроаппаратуры.                                |         |
|б) по обслуживанию элеваторных узлов (ИТП):         |         |
|- осмотр ИТП 2 раза в месяц с замером температуры,  |         |
давления коэффициента смещения;                  |         |
| - переключение на режим горячего водоснабжения в   |         |
|   начале и окончании отопительного сезона и по     |         |
|   режиму работы теплосети;                         |         |
|- смена прокладок запорной и регулирующей арматуры; |         |        - очистка грязевиков, запорной и регулирующей      |         |
|  арматуры от накипи и солевых отложений;           |         |
|- замена дроссельных органов (сопел, стаканов, шайб)|         |
и при необходимости их корректировка;             |         |
|- устранение течей;                                 |         |
|- укрепление расшатавшихся опор;                    |         |
|- контроль, наладка, включение приборов КИПиА и     |         |
|  электроаппаратуры.                                |         |
6 |Техническое обслуживание горячего и холодного       |   3-23  |
водоснабжения, канализация, электроснабжения:       |         |
|а) сантехнические:                                  |         |
|- прочистка канализационных стоков;                 |         |
|- прочистка канализации в подвале, включая выпуск до|         |
1-го колодца;                                      |         |
|- прочистка засора унитаза на 1-ом этаже;           |         |
|- замена клапанов, прокладок, контргаек, сгонов,    |         |
|  резьб, поплавков, коронок, вентилей, гибких       |         |
подводок, включая материал;                       |---------|
|- из материала квартиросъемщика (смена              |         |
|  полотенцесушителя, смена сифонов, груш, манжет,   |---------|
смена смесителей, включая                         |         |
|  сварочные работы, смена сантехоборудования,       |         |
|  находящегося в аварийном состоянии);              |         |
|- регулировка смывных бачков;                       |         |
|- устранение течи на резьбовых соединениях;         |         |
|- наваривание свищей;                               |         |
|- смена участков стояков ГВС и ХВС в перекрытии,    |         |
включая пробивку отверстий;                       |         |
|- замена отдельных участков трубопроводов ГВС и ХВС |         |
|  не более 1 м;                                     |         |
|- смена труб чугунной канализации до 2-х м в подвале|         |
|  или квартире, включая смену фасонных частей       |         |
|  (без стоимости материалов);                       |         |
|- устранение течи на вентилях, задвижках в подвалах,|         |
|  техэтажах;                                        |         |
|- устранение просадки канализационных трубопроводов |         |
|  и выпусков;                                       |         |
|- откачка воды из подвальных помещений;             |         |
|- производство профилактического ремонта в подвале. |         |
|б) электротехнические:                              |         |
|- выполнение временной схемы электроснабжения;      |         |
|- замена сгоревших предохранителей в ГРЩ;           |         |
|- восстановление отгоревших проводников фаза-нуль   |         |
|  в ГРЩ вэтажном щите;                              |         |
|- подача напряжения на дежурное освещение;          |         |
|- замена выключателей дежурного освещения.          |         |
7 | Прочие расходы:                                    |         |

Банкілік және кассалық қызмет көрсету                         0-45
Жалпы                                                         9-92
ҚҚС 20%                                                       1-98
Барлығы ҚҚС-ты қосқанда                                      11-90
Облыс әкімінің
14 сәуір 2000 жылғы N 437
шешіміне N 2 қосымша
Бір адамға шаққанда айына шаруашылық-тұрмыстық қажеттерге, су жылытуға, тамақ дайындауға газ жіберу нормалары
---------------------------------------------------------------------  N |   Құрал-жабдықтар аты       |Табиғи газ м3 |Сұйытылған газ Кг
---------------------------------------------------------------------  1 Газ плитасы және орталық ыстық суы барлар    10          4,8
2 Газ плитасы бар, орталық ыстық суы жоқ газбен
жылытылатын құралы жоқтар                    12,5        8,2
3 Газ плитасы барлар, газбен жылыту құралы бар
және орталық ыстық сумен қамтылмайтындар     18,5       13,7
Облыс әкімінің
14 сәуір 2000 жылғы N 437
шешіміне N 3 қосымша
Салқын және ыстық суды пайдалану және сарқынды суларды сорғызу  нормалары
1. Ыстық және салқын су тұтыну нормасы
---------------------------------------------------------------------  N  Пәтерлер типтері       1 адамға шаққанда    | 1 адамға шаққанда
|тәулігіне салқын су  |тәулігіне ыстық су
|тұтынудың жалпы      |тұтынудың жалпы
|нормасы литр         |нормасы литр
---------------------------------------------------------------------  1  Пәтерлік типтегі тұрғын үйлер:
- орталықтандырылған ыстық су
және канализациясы барлар              100            120
- орталықтандырылған салқын су
және канализациясы барлар              210             -
- канализациясыз орталықтандырылған
салқын суы барлар                      75             -
орталықтандырылған салқын суы бар
және ваннасыз канализациясы барлар     125             -
2) Секциялық типтегі тұрғын үйлер:
- орталықтандырылған ыстық су және
канализациясы барлар                    60             80
3) Жеке тұрғын үйлер:
- су беру колонкалары барлар            40             -
- су құбыры үйлеріне кіргізілгендер     75             -
2. Сарқынды суларды сорғызу нормалары канализациямен жабдықталған үйлерге сарқынды суларды сорғызу нормалары бір адамның тәулігіне тұтынатын ыстық және салқын су жалпы нормалары бойынша белгіленеді.
/Мамандар: Ержанова К.С., Хасанов М.Х./

| Банковские и кассовое обслуживание                 |  0-45   |
| ИТОГО                                              |  9-92   |
| НДС 20%                                            |  1-98   |
| ВСЕГО с НДС                                        |  11-90  |
Приложение N 2
к решению акима области
N 437 от 14 апреля 2000 года
Нормы отпуска газа для приготовления пищи, подогрева воды на хозяйственно-бытовые нужды на 1 человека в месяц
N |              Наименование               |Природный  |Сжиженный|
|                                         |газ(куб.м.)|газ (кг) |
--|---------------------------------------------------|-------   -|
1 |                  2                      |    3    |    4      |
1 |Наличие газовой плиты и центрального     |    10   |   4,8     |
|горячего водо-снабжения                  |         |           |
2 |Наличие газовой плиты, отсутствие        |   12,5  |   8,2     |
|центрального горячего водоснабжения      |         |           |
--|и газового нагревателя                   |         |           |
3 |Наличие газовой плиты, газового          |   18,5  |   13,7    |
|нагревателя и отсутствие центрального    |         |           |
|горячего водоснабжения                   |         |           |
Приложение N 3
к решению акима области
N 437 от 14 апреля 2000 года
Нормы потребления холодной и горячей воды, отвода сточных вод
Нормы потребления холодной и горячей воды
---------------------------------------------------------------------
N|          Типы квартир                  |норма         |норма     |
|                                         |потребления  |потребления
|                                         |холодной воды|горячейводы
|на 1 человека|на 1 чел. |
|                                         |в сутки,     |в сутки,  |
|                                         | литров      |литров
1|                     2                  |      3      |      4
1|Жилые дома квартирного типа:            |      100    |     120  |
|с централизованным горячим водоснабжением|             |          |
|и канализацией                           |             |
|с централизованным холодным водоснабжением|     210    |      -   |
|и канализацией                           |             |
|с централизованным холодным водоснабжением|     75     |      -
|без канализацией                         |             |
|с централизованным холодным водоснабжением|    125     |      -   |
|и канализацией без ванн                  |             |
2|Жилые дома секционного типа:            |             |          |
|с централизованным горячим водоснабжением|       60    |     80   |
|и канализацией                           |             |          |
3|Частные жилые дома:                     |             |
|с водопроводной колонкой                 |       40    |     -
|с вводом водопровода                     |       75    |      -    ---------------------------------------------------------------------
2. Нормы отвода сточных вод
Нормы отвода сточных вод определяются по домам, оборудованным  канализацией, по общей норме потребления холодной и горячей воды на 1 человека в сутки.