Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртібi туралы нұсқаулықты бекiту жөнiнде" 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89 қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа толықтырулар мен өзгерiстi бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 123 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 27 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1481. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 119 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы азаматтарының ақшаны жария етуiне байланысты оларға рақымшылық жасау туралы"  Z010173_  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарының ақшасын жария ету жөнiндегi iс-шараларды жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89  V011466_  қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа толықтырулар мен өзгерiс бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап олар және осы қаулы күшiне енгiзiлсiн.
2. Банктердi қадағалау департаментi (Мекiшев А.А.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89 қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа толықтырулар мен өзгерiстi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолдансын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап екi күндiк мерзiмде осы қаулыны және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89 қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа толықтырулар мен өзгерiстi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Е.Т. Жанкелдинге жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуірдегі
N 123 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Ақшаны
жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық
жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы
есепшоттар ашу және жүргiзу тәртібi туралы нұсқаулықты бекiту
жөнiнде" 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89 қаулысымен бекiтiлген
Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының
рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң
арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа
толықтырулар мен өзгерiс
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89  V011466_  қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа мынадай толықтырулар мен өзгерiс енгiзiлсiн:

Об утверждении дополнений и изменения в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89 "Об утверждении Инструкции о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 123. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27.04.2001 г. за N 1481. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 13 сентября 2004 года N 119
Извлечение из постановления Правления Национального
Банка РК от 13 сентября 2004 года N 119
"В целях приведения в соответствие нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Признать утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
Председатель
Национального Банка
Приложение
Перечень постановлений Правления
Национального Банка Республики Казахстан,
признанных утратившими силу
...
2) Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 123 "Об утверждении дополнений и изменения в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89 "Об утверждении Инструкции о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег"...".
-------------------------------------------------------------------
В целях реализации мероприятий по проведению легализации денег граждан Республики Казахстан, амнистированных в соответствии с Законом Республики Казахстан Z010173_  "Об амнистии граждан Республики Казахстан в связи с легализацией ими денег", Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые дополнения и изменение в V011466_  Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89, и ввести их и настоящее постановление в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту банковского надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и дополнений и изменения в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89;
2) в двухдневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и дополнения и изменение в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89, до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 20 апреля 2001 г. N 123
Дополнения и изменение в Инструкцию
о порядке открытия и ведения банками второго уровня
специальных счетов граждан Республики Казахстан,
амнистированных в связи с легализацией ими денег,
утвержденную постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 9 апреля 2001 года N 89
"Об утверждении Инструкции о порядке
открытия и ведения банками второго уровня
специальных счетов граждан Республики Казахстан,
амнистированных в связи с легализацией ими денег"
Внести в V011466_  Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89, следующие дополнения и изменение:

1. 15-тармақтың бiрiншi сөйлемi "Осы Нұсқаулықтың N 2-1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша салымшылардың банктердегi арнайы есепшоттарға ақша аударуы үшiн Заңмен белгiленген ақшаны жария ету кезеңi аяқталған соң банктер пайдаланылмаған куәлiк бланкiлерiн жоюға тиiс, ол жөнiнде банктiң бiрiншi басшысының қолы қойылған актi жасалады." деген сөйлеммен ауыстырылсын.
2. N 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 9 сәуiрдегi
N 89 қаулысымен бекiтiлген
Ақшаны жария етуiне байланысты
Қазақстан Республикасының
рақымшылық жасалған
азаматтарына екiншi деңгейдегi
банктердiң арнайы есепшоттар
ашу және жүргiзу тәртiбi
туралы нұсқаулыққа
N 2 қосымша
Ақшаны жария ету бойынша арнайы есепшотқа
ақша салу туралы
КУӘЛIК
Берiлген күнi 200__ жылғы "____"___________________
Қазақстан Республикасының азаматы___________________________________
____________________________________________________________________              (аты-жөнi, жеке басы куәлiгiнiң N)
___________________________________________________________________                       (мекен-жайы)
талап ету салымына_________________________________________________
(санмен және жазумен)
сомада ақша салғандығын растайды.
_____________________________________________________________банкi.
(банктiң толық атауы)
"Қазақстан Республикасы азаматтарының ақшаны жария етуiне байланысты
оларға рақымшылық жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес белгiленетiн ақшаны жария ету кезеңi аяқталғаннан кейiнгi
келесi күннен бастап салымшы талап еткен бойда көрсетiлген соманы
қайтаруға не оны өзге банктiк есепшотқа аударуға мiндеттенедi.
Басқарма Төрағасы
Бас бухгалтер
Банктiң мөрi"
3. Мынадай редакциядағы N 2-1 қосымшамен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 9 сәуiрдегi
N 89 қаулысымен бекiтiлген
Ақшаны жария етуiне
байланысты Қазақстан
Республикасының
рақымшылық жасалған
азаматтарына екiншi деңгейдегi
банктердiң арнайы есепшоттар
ашу және жүргiзу тәртiбi
туралы нұсқаулыққа
N 2-1  қосымша
Ақшаны жария ету бойынша арнайы есепшотқа ақша салу
туралы куәлiктiң бланкiлерiн жою туралы
акт
_________________ ж.
____________________________________________________________________
(банктiң атауы)
Басқармасы Төрағасының 2001 жылғы "____"___________________ бұйрығы
негiзiнде iс-әрекет жасайтын_______________________________________
(аты-жөнi)
уәкiлеттi адамдар 2001 жылғы  "____" ______________Ақшаны жария ету
бойынша арнайы есепшотқа ақша салу туралы куәлiктiң пайдаланылмаған
бланкiлерiн (бұдан әрi - "Куәлiктiң бланкiсi") жойды.
____________________________________________________________________
Р/с N    |        Куәлiк бланкiсiнiң есеп номерi                    __________|_________________________________________________________
|                                                        __________|_________________________________________________________
Жиынтығы: |
__________|_________________________________________________________
Куәлiктердiң бланкiлерi қағаз жоятын машиналарды қолдану
арқылы жойылды.
Уәкiлеттi адамдар Куәлiктiң көрсетiлген бланкiлерiн жойған
кезде тәртiп бұзушылықтар анықталған жоқ.
Осы акт 1 (дана) етіп жасалды, оның көшірмесі ақшаны жария ету
кезеңі аяқталғаннан кейін үш күндік мерзімде Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банкіне беріледі.
Уәкілетті адамдар:
___________________         ___________        ___________
Басқарма төрағасы            Аты-жөні            Қолы
___________________         ___________        ___________
Бас бухгалтер              Аты-жөні            Қолы
___________________         ___________        ___________".
(лауазымы)                Аты-жөні            Қолы
Ұлттық Банк
Төрағасы

1. Первое предложение пункта 15 дополнить словами "по форме согласно приложению N 2-1 к настоящей Инструкции".
2. Приложение N 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение N 2
к Инструкции о порядке
открытия и ведения
банками второго уровня
специальных счетов граждан
Республики Казахстан,
амнистированных в связи с
легализацией ими денег,
утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 9 апреля 2001 г. N 89
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о внесении денег на специальный счет
по легализации денег
Дата выдачи "___"___________200__ года
Удостоверяет, что гражданин Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ф.и.о., удостоверение личности N)
__________________________________________________________________________
(место жительства)
Внес вклад до востребования в сумме
__________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Банк______________________________________________________________________
(полное наименование банка)
обязуется возвратить указанную сумму либо перевести ее на иные банковские
счета по первому требованию вкладчика со следующего дня после окончания
периода легализации денег, определяемого в соответствии с Законом
Республики Казахстан  Z010173_   "Об амнистии граждан Республики Казахстан
в связи с легализацией ими денег".
Председатель Правления
Главный бухгалтер
Печать банка".
3. Дополнить приложением N 2-1 в следующей редакции:
"Приложение N 2-1
к Инструкции о порядке
открытия и ведения банками
второго уровня специальных
счетов граждан Республики
Казахстан, амнистированных в
связи с легализацией ими денег,
утвержденной постановлением
Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 9 апреля 2001 года N 89
Акт
об уничтожении бланков Свидетельств о внесении денег
на специальный счет по легализации  денег
г. ________
"___"_________2001 года уполномоченными лицами
_______________________________________________________________________,
(ф.и.о., должность)
действующими на основании приказа Председателя Правления
_______________________________________________________________________
(наименование банка)
от "___"_________2001 г., осуществлено уничтожение неиспользованных
бланков Свидетельств о внесении денег на специальный счет по легализации
денег (далее - "бланк Свидетельства").
____________________________________________________
N п/п!      Учетный номер бланка Свидетельства
----------------------------------------------------
_____!______________________________________________
_____!______________________________________________
Итого!______________________________________________
_____!______________________________________________
Уничтожение бланков Свидетельств осуществлено посредством применения машин по уничтожению бумаги.
При уничтожении уполномоченными лицами указанных бланков Свидетельств нарушений не установлено.
Настоящий акт составлен в 1 (одном) экземпляре, копия которого в трехдневный срок после окончания периода легализации передается в Национальный Банк Республики Казахстан.
Уполномоченные лица:
_________________________       _________________        _________
Председатель Правления            Фамилия И.О.           Подпись
_________________________       __________________       _________
Главный бухгалтер               Фамилия И.О.           Подпись
_________________________       __________________       _________".
(должность)                    Фамилия И.О.           Подпись
Председатель
Национального Банка