Бірыңғай бюджеттік жіктемеге N 51 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 7 мамырдағы N 239 бұйрығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 18 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1548
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 715 V991058_ "Бiрыңғай бюджеттiк жiктеменi бекiту туралы" бұйрығына келесi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк жiктемесiне:
1) бюджет кiрiстерiнiң жiктемесiне:
1 "Салықтық түсiмдер" санатында 7 "Басқа да салықтар" сыныбында 1 "Басқа да салықтар" iшкi сыныбында:
9-ерекшелiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджетке түсетiн басқа да салықтық түсiмдер"; мынадай мазмұндағы ерекшелiкпен толықтырылсын:
"10 Жергiлiктi бюджетке түсетiн басқа да салықтық түсiмдер";
2 "Салыққа жатпайтын түсiмдер" санаты 1 "Кәсiпкерлiк пен меншiктен түсетiн кiрiстер" сыныбы 2 "Заңды тұлғалардан және қаржы мекемелерiнен түсетiн салыққа жатпайтын түсiмдер" iшкi сыныбы мынадай мазмұндағы ерекшелiктермен толықтырылсын:
"34 Үкiметтiң сыртқы заемдары есебiнен республикалық бюджеттен несиелер бергенi үшiн алынған сыйақылар (мүдделер)
35 Инвестициялық жобаларды бiрлесiп қаржыландыру шеңберiнде республикалық бюджеттен несиелер бергенi үшiн алынған сыйақылар (мүдделер)";
5 "Бюджеттен берiлген несиелердi өтеу" санатында 1 "Бюджеттен берiлген несиелердi өтеу" сыныбында:
2 "Банктер мен банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдарды қоспағанда, ұйымдардың өтеуi" iшкi сыныбында:
мынадай мазмұндағы ерекшелiкпен толықтырылсын:
"1 Жергiлiктi бюджеттен берiлген директивалық несие бойынша мерзiмi
өткен берешектердi қайтару";
2-ерекшелiк мынадай мазмұнда жазылсын:
"Республикалық бюджеттен берiлген директивалық несие бойынша мерзiмi
өткен берешектердi қайтару";
5 "Бюджеттен берiлген басқа несиелердi өтеу" iшкi сыныбында мынадай
мазмұндағы ерекшелiктермен толықтырылсын:
"5 Үкiметтiң сыртқы заемдары есебiнен республикалық бюджеттен
берiлген несиелердi өтеу
6 Инвестициялық жобаларды бірлесіп қаржыландыру шеңберінде
республикалық бюджеттен берілген несиелерді өтеу
7 Ретроактивтік несиелендіру негізінде республикалық бюджеттен
берілген несиелерді өтеу";
2) бюджет шығыстарының функционалдық жіктемесіне:
7 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" кіші функциясы мынадай мазмұндағы
мем.мекеме-бағдарлама әкімшісімен және бағдарламамен толықтырылсын:
"275 Астана қаласын дамыту бағдарламасына әкімшілік ету департаменті
35 Мемлекеттік қызметшілер үшін Астана қаласында тұрғын үй салу";
3 "Сумен жабдықтау" кіші функциясы мынадай мазмұндағы
мем.мекеме-бағдарлама әкімшісімен және бағдарламалармен толықтырылсын:
"275 Астана қаласын дамыту бағдарламасына әкімшілік ету департаменті
33 Вячеслав су қоймасынан бастап Астана қаласына дейін суағардың
үшінші желісі құрылысын салу жобасын іске асыру
34 "Қ.Сәтпаев атындағы Ертіс-Қарағанды" каналынан бастап Есіл өзеніне
дейін суағар салу".

О внесении изменений и дополнений N 51 в Единую бюджетную классификацию
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 мая 2001 года N 239 Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2001 года за N 1548
Приказываю:
1. Внести в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 715 V991058_ "Об утверждении Единой бюджетной классификации" следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
1) в классификации доходов бюджета:
в категории 1 "Налоговые поступления" в классе 7 "Прочие налоги" в подклассе 1 "Прочие налоги":
специфику 9 изложить в следующей редакции:
"Прочие налоговые поступления в республиканский бюджет";
дополнить спецификой 10 следующего содержания:
"Прочие налоговые поступления в местный бюджет";
категорию 2 "Неналоговые поступления" класс 1 "Доходы от предпринимательской деятельности и собственности" подкласс 2 "Неналоговые поступления от юридических лиц и финансовых учреждений" дополнить спецификами следующего содержания:
"34 Вознаграждения (интересы), полученные за предоставление кредитов из республиканского бюджета за счет правительственных внешних займов
35 Вознаграждения (интересы), полученные за предоставление кредитов из республиканского бюджета в рамках софинансирования инвестиционных проектов";
в категории 5 "Погашение кредитов, выданных из бюджета" в классе 1 "Погашение кредитов, выданных из бюджета":
в подклассе 2 "Погашение организациями, исключая банки и организации,
осуществляющие отдельные виды банковских операций":
дополнить спецификой следующего содержания:
"1 Возврат просроченной задолженности по директивным кредитам,
выданным из местного бюджета";
специфику 2 изложить в следующей редакции:
"Возврат просроченной задолженности по директивным кредитам, выданным
из республиканского бюджета";
в подклассе 5 "Погашение прочих кредитов, выданных из бюджета"
дополнить спецификами следующего содержания:
"5 Погашение кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет
средств правительственных внешних займов
6 Погашение кредитов, выданных из республиканского бюджета в рамках
софинансирования инвестиционных проектов
7 Погашение кредитов, выданных из республиканского бюджета на основе
ретроактивного кредитования";
2) в функциональной классификации расходов бюджета:
в функц. группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
подфункцию 1 "Жилищное хозяйство" дополнить гос. учреждением-
администратором программ и программой следующего содержания:
"275 Департамент по администрированию программ развития города Астаны
35 Строительство жилья для государственных служащих в городе Астане";
подфункцию 3 "Водоснабжение" дополнить гос. учреждением-
администратором программ и программами следующего содержания:
"275 Департамент по администрированию программ развития города Астаны
33 Реализация проекта строительства третьей нитки водовода от
Вячеславского водохранилища до города Астаны
34 Строительство водовода от канала "Иртыш-Караганда им. К. Сатпаева"
до р. Ишим".

2. Заң қызметі (Қ. Әбдіқалықов) және Бюджет (Б. Сұлтанов)
департаменттері осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2001 жылғы 1
қаңтардан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға таратылады.
Министрдің
міндетін атқарушы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

2. Департаменту юридической службы (К. Абдикаликов) и Бюджетному
департаменту (Б. Султанов) обеспечить государственную регистрацию
настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется
на правоотношения, возникшие с 1 января 2001 года.
И.о. Министра
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)