Жеке тұлғалардың кiрiстерi туралы декларацияларды және кiрiстерi мен мүлiктерi туралы декларацияларды жою туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 841 Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 504 Бірлескен бұйрығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 29 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1557
"Олардың ақшаларын жария етуге байланысты Қазақстан Республикасының азаматтарына рақымшылық жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 маусымдағы N 860 P010860_ қаулысының 4-тармағын орындау үшiн
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Облыстар, Астана және Алматы ққ. бойынша салық комитеттерiнiң төрағалары 2001 жылдың 31 маусымға дейiнгi мерзiмде:
1) 1995-2000 жылдарға және декларацияға қосымша ретiнде өзге де растайтын құжаттарды, сондай-ақ оларды аудандар, қалалар және қала аудандары бойынша салық комитеттерiнде тiркеу (бұдан әрi - декларация) жөнiндегi журналдарды "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Z952235_ ҚР Заңының 49-бабы 1-тармағының 2)-6) тармақшаларында аталған жеке тұлғалардың кiрiстерi туралы декларацияларды және кiрiстерi мен мүлiктерi туралы мәлiметтердi жинауды және қаттауды. Декларациялар олардың түрлерi және жылдары бойынша қатталуы керек. Әрбiр қаттамада мынадай деректер болуы керек: салық комитетiнiң атауы, декларациялардың (журналдардың) түрi және жалпы саны, парақтарының жалпы саны, сондай-ақ қаттаманың жеке (реттiк) нөмiрi. Қаттама салық комитетiнiң бiрiншi басшысының қолымен мөрленуi керек;
2) декларацияларды декларациялар мен парақтардың жалпы саны және қаттамалардың саны көрсетiлетiн, комиссия төрағалары қол қоятын қабылдау-беру актiлерi негiзiнде 2001 жылғы 25 маусымдағы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Олардың ақшаларын жария етуге байланысты Қазақстан Республикасының азаматтарына рақымшылық жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" N 860 P010860_ қаулысына сәйкес құрылған Декларацияларды жою жөнiндегi комиссияға (бұдан әрi - Жою жөнiндегi комиссия) берудi қамтамасыз етсiн. Берудi тiкелей салық комитетiнiң бiрiншi басшысы жүзеге асырады.
3) декларацияны жинау, қаттау мен беру жөнiндегi жұмыстар үшiн аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша салық комитеттерiнiң бiрiншi басшылары дербес жауапкершілiкте болады.
2. Жойылуға декларацияның қағаз түрiндегi де, сонымен электронды тасымал түрi де жатады. Декларацияның электронды көшiрмелерiн жою үшiн Жою жөнiндегi комиссияға дерек қорын пайдалануға мүмкiндiк берілуi тиiс. Жою фактiсi тиiстi актiмен хатталады.

Об уничтожении деклараций о доходах и сведений о доходах и имуществе физических лиц
Совместный приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 841 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 504. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2001 года за N 1557
Во исполнение пункта 4  постановления Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2001 года за N 860 "О мерах по реализации  Закона Республики Казахстан "Об амнистии граждан Республики Казахстан в связи с легализацией ими денег" приказываем:
1. Председателям налоговых комитетов по областям, гг. Астана и Алматы обеспечить в срок до 31 июня 2001 года:
1) сбор и упаковку деклараций о доходах и сведений о доходах и имуществе физических лиц, перечисленных в подпунктах 2)-6) пункта 1 статьи 49  Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", за 1995-2000 годы и иных подтверждающих документов в качестве приложения к декларациям, а также журналов по их регистрации (далее - декларации) в налоговых комитетах по районам, городам и районам в городах. Декларации должны упаковываться по их видам и по годам. Журналы регистрации деклараций упаковываются отдельно. На каждой упаковке должны быть указаны следующие данные: наименование налогового комитета, вид и общее количество деклараций (журналов), общее количество листов, а также индивидуальный (порядковый) номер упаковки. Упаковка должна быть опечатана за подписью первого руководителя налогового комитета;
2) передачу деклараций в Комиссии по уничтожению деклараций, созданных в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2001 года N 860 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об амнистии граждан Республики Казахстан в связи с легализацией ими денег" (далее - Комиссия по уничтожению), на основании актов приема-передачи, подписываемых председателями комиссий, в которых должны быть указаны количество упаковок и общее количество деклараций и листов. Передачу осуществляет непосредственно первый руководитель налогового комитета;
3) персональную ответственность первых руководителей налоговых комитетов по районам, городам и районам в городах за работу по сбору, упаковке и передаче деклараций.
2. Уничтожению подлежат декларации как на бумажных, так и на электронных носителях. Для уничтожения электронных копий деклараций Комиссиям по уничтожению должен быть предоставлен доступ к базам данных. Факт уничтожения оформляется соответствующим актом.

3. Облыстар, Астана және Алматы ққ. Бойынша ІІБ (ҚІІБ)бастықтары жүкті (декларациялардың) күзеті, ілесу және Жою жөніндегі комиссиясы белгілеген оларды жою орнына жеткізуді қамтамасыз етсін.
4. Жүргізілген жұмыстардың нәтижесі туралы 2001 жылдың 1 тамызына дейін ҚР ІММ Қоғамдық қауіпсіздік департаментіне және ҚР МКМ Әкімшіліктендіру департаментіне есеп берсін. 5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау ҚР Мемлекеттік кіріс Вице-министрі Қ.А. Нұрпейісов пен ҚР Ішкі істер Вице-министрі С.Н. Баймағанбетовке жүктелсін. Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрі Ішкі істер министрі Мамандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.

3. Начальникам УВД (ГУВД) по областям, гг. Астана и Алматы обеспечить охрану, сопровождение и доставку грузов (деклараций) до установленного Комиссией по уничтожению места их уничтожения.
4. О результатах проведенной работы доложить в Департамент администрирования МГД РК и Департамент общественной безопасности МВД РК до 1 августа 2001 года.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра государственных доходов РК Нурпеисова К.А. и вице-Министра внутренних дел РК Баймаганбетова С.Н.
Министр                                      Министр
государственных доходов                      внутренних дел
Республики Казахстан                         Республики Казахстан