"Қазақстан Республикасында көлік құралдарын және олардың тіркемелерін мемлекеттік тіркеудің ережелерін", "Көлік құралдарын басқару құқығын алу, емтихан қабылдау, азаматтарға жүргізуші куәлігін беру тәртібі туралы ережелерін" бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылғы 12 қазандағы N 343 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 28 қазан N 762 бұйрығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 31 қазанда тіркелді. Тіркеу N 1663. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 90 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010.02.26 № 90 Бұйрығымен.
Бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасында көлік құралдарын және олардың тіркемелерін мемлекеттік тіркеудің ережелерін" V980690_ , "Көлік құралдарын басқару құқығын алу, емтихан қабылдау, азаматтарға жүргізуші куәлігін беру тәртібі туралы ережелерін" бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылғы 12 қазандағы N 343 V980679_ бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Қазақстан Республикасында көлік құралдарын және олардың тіркемелерін мемлекеттік тіркеудің ережелеріне:
34-тармақтың 4) тармақшасы "және төлемдердің" деген сөздермен толықтырылсын;
34-тармақ мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) Көлік құралын тіркеу туралы куәлікті және мемлекеттік тіркеудің нөмірлік белгісін әзірлеу үшін ақы төлеуді растайын құжат.";
34-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"Көлік құралдарын және олардың тіркемелерін тіркеуге негіз болған құжаттар осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқасы белгіленген тәртіппен іске тігіледі.";
2) Көлік құралдарын басқару құқығын алу, емтихан қабылдау,
азаматтарға жүргізуші куәлігін беру тәртібі туралы ережелерге:
36-тармақ "сондай-ақ жүргізуші куәлігін әзірлеу үшін ақы төлеуді
растайтын құжатты" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 52-1-тармақпен толықтырылсын:
"52-1. Жүргізуші куәліктерін ауыстыру және жоғалғандардың орнына жаңа
жүргізуші куәліктерін беру, сондай-ақ шетел азаматтарына оларды ауыстырып
беру және беру тек қана жүргізуші куәлігін әзірлеу үшін ақы төлеуді
растайтын құжатты ұсынғаннан кейін жүргізіледі.";
62-тармақтағы "төлемдер туралы квитанциялар" деген сөздер "жүргізуші
куәлігін әзірлеу үшін ақы төлеуді растайтын құжат" деген сөздермен
ауыстырылсын.
2. Осы бұйрық 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
генерал-майор
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Багарова Ж.А.

О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12.10.98 г. № 343 об утверждении "Правил государственной регистрации транспортных средств и прицепов к ним в Республике Казахстан", "Правил о порядке получения права на управление транспортными средствами, приема экзаменов, выдачи гражданам водительских удостоверений"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 762. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2001 года № 1663. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 90
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 26.02.2010 № 90 (порядок введения в действие см. п. 7).
Приказываю:
1. Внести дополнения и изменения в Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12.10.98 г. N 343 V980690_ об утверждении "Правил государственной регистрации транспортных средств и прицепов к ним в Республике Казахстан", V980679_ "Правил о порядке получения права на управление транспортными средствами, приема экзаменов, выдачи гражданам водительских удостоверений" следующие изменения и дополнения:
1) в Правила государственной регистрации транспортных средств и прицепов к ним в Республике Казахстан:
подпункт 4) пункта 34 дополнить словами "и сборов.";
пункт 34 дополнить подпунктом 13) следующего содержания "13) Документ, подтверждающий оплату изготовления свидетельства о регистрации транспортного средства и государственного регистрационного номерного знака.";
пункт 34 дополнить подпунктом 14) следующего содержания "14) Документы, послужившие основанием для регистрации транспортных средств и прицепов к ним, за исключением документов, указанных в подпунктах 3) и 4) настоящего пункта, подшиваются в дела в установленном порядке.";
2) в Правила о порядке получения права на управление транспортными средствами, приема экзаменов, выдачи водительских удостоверений:
пункт 36 дополнить словами "а также документа, подтверждающего оплату изготовления водительского удостоверения";
дополнить пунктом 52-1 следующего содержания "52-1. Замена водительских удостоверений и выдача новых водительских удостоверений взамен утраченных, а также их замена и выдача иностранным гражданам производится только после представления документа, подтверждающего оплату
изготовления водительского удостоверения.";
в пункте 62 слова "квитанции об уплате сборов" заменить словами
"документ, подтверждающий оплату изготовления водительского
удостоверения".
2. Настоящий приказ вступает в силу с 1 января 2002 года.
Министр
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Абрамова Т.М.)