Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының резидент емес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшiн рейтинг анықтау шарттары мен ең аз рейтинг туралы және рейтинг агенттiктерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 31 наурыздағы N 86 қаулысына өзгерiс пен толықтыруды енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2001 жылғы 19 қазан N 414 Қазақстан Республикасы Әділет басқармасында 2001 жылғы 30 қараша тіркелді. Тіркеу N 1688. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 384 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 384   қаулысымен .
________________________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қаржы тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында және сақтандыру қызметiнің дүниежүзiлiк рыногындағы өзгерiстердi назарға ала отырып, сондай-ақ Банктердi және сақтандыруды қадағалау департаментiнiң ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының резидент емес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшiн рейтинг анықтаушарттары мен ең аз рейтинг туралы және рейтинг агенттiктерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 31 наурыздағы N 86  қаулысына  мынадай өзгерiс пен толықтыру енгiзiлсiн:
1) N 1 қосымша мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
"5. "Эксперт-РА" Ресейлiк рейтинг агенттiгi";
2) N 2 қосымшаның 2-тармағындағы:
"ВВВ-"-дан ("Standard & Poors" жiктеуi бойынша) төмен болмауға" деген сөздер "ВВВ+"-дан ("Standard & Рооrs" жiктеуi бойынша) төмен болмауға, немесе "А++"-дан ("Эксперт-РА" Ресейлiк рейтинг агенттiгiнiң жiктеуi бойынша) төмен болмауға" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Банктердi және сақтандыруды қадағалау департаментi (Мекiшев А.А.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және сақтандыру ұйымдарына жіберсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.

О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 марта 2001 года N 86 "Об условиях определения рейтинга и минимальном рейтинге для страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и утверждении перечня рейтинговых агентств"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 октября 2001 года N 414 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2001 года N 1688. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2005 года N 384 (V053959)
В целях обеспечения финансовой устойчивости страховых (перестраховочных) организаций и, принимая во внимание изменения на мировом рынке страховых услуг, а также рассмотрев представление Департамента банковского и страхового надзора, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 марта 2001 года N 86 V011503_  "Об условиях определения рейтинга и минимальном рейтинге для страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и утверждении перечня рейтинговых агентств" внести следующие изменение и дополнение:
1) приложение N 1 дополнить пунктом 5 следующего содержания: "5. Российское рейтинговое агентство "Эксперт-РА";
2) в пункте 2 приложения N 2: слова "не ниже "ВВВ-" (по классификации "Standard & Poors")" заменить словами "не ниже "ВВ+" (по классификации "Standard & Рооrs"), или не ниже "А++" (по классификации Российского рейтингового агентства "Эксперт-РА")".
2. Департаменту банковского и страхового надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и страховых организаций.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении
четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве
юстиции Республики Казахстан.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Абрамова Т.М.)