Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне есеп беретiн екiншi деңгейдегi банктердiң және басқа тұлғалардың елдер, валюталар және қорлар атауларының мемлекеттiк жiктеуiштерiн пайдалануы туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 1 желтоқсандағы N 489 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 18 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 1725. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 266 Қаулысымен
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 266 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне есеп берген кезде қолданылатын елдер, валюталар және қорлар атауларының мемлекеттiк жiктеуiштерiн бiр iзге салу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне есеп беретiн екiншi деңгейдегi банктер және басқа тұлғалар осы қаулы күшiне енген күннен бастап есеп берген кезде ҚР МЖ 06 ИСО 3166.1-2001 "Елдер атауы және олардың әкiмшiлiк-аумақтық бөлiмшелерiн белгiлеу үшiн кодтар. 1 бөлiм. Елдер кодтары", ҚР МЖ 06 ИСО 3166.2-2001 "Елдер атауы және олардың әкiмшiлiк-аумақтық бөлiмшелерiн белгiлеу үшiн кодтар. 2 бөлiм. Елдердiң әкiмшiлiк-аумақтық бөлiмшелерiнiң кодтары", ҚР МЖ 06 ИСО 3166.3-2001 "Елдер атауы және олардың әкiмшiлiк-аумақтық бөлiмшелерiн белгiлеу үшiн кодтар. 3-бөлiм. Бұрын пайдаланылған елдер атауын белгiлеу үшiн кодтар" және ҚР МЖ 07 ИСО 4217-2001 "Валюта мен қорларды белгiлеу үшiн кодтар" деп аталатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктеуiштерiн (бұдан әрi - мемлекеттiк жiктеуiштер) пайдалансын.
2. Төлем жүйесi басқармасы (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастан он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына, екiншi деңгейдегi банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға жiберсiн.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап отыз күндiк мерзiм өткеннен кейiн күшiне енедi.

Об использовании банками второго уровня и иными лицами, представляющими отчетность в Национальный Банк Республики Казахстан, государственных классификаторов наименований стран, валют и фондов
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 декабря 2001 года № 489. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2002 года № 1725. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 266
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях унификации используемых классификаторов наименований стран, валют и фондов при представлении в Национальный Банк Республики Казахстан отчетности Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Банкам второго уровня и иным лицам, представляющим отчетность в Национальный Банк Республики Казахстан, при представлении отчетности со дня введения в действие настоящего постановления использовать государственные классификаторы Республики Казахстан ГК РК 06 ИСО 3166.1 - 2001 "Коды для обозначения наименований стран и их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран", ГК РК 06 ИСО 3166.2 - 2001 "Коды для обозначения наименований стран и их административно-территориальных подразделений. Часть 2. Коды административно-территориальных подразделений стран", ГК РК 06 ИСО 3166.3 - 2001 "Коды для обозначения наименований стран и их административно-территориальных подразделений. Часть 3. Коды для обозначения наименований стран, использовавшихся ранее" и ГК РК 07 ИСО 4217 - 2001 "Коды для обозначения валют и фондов" (далее - государственные классификаторы).
2. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцатидневного срока со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

4. Ақпарат технологиясы департаментi (Молчанов С.Н.):
1) мемлекеттiк жiктеуiштердi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң бөлiмшелерi қолданатын тиiстi бағдарламалық қамтамасыз етуге енгiзудi, осы жiктеуiштердi орталықтандырып жүргiзудi қамтамасыз ететiн болсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күндiк мерзiмде мемлекеттiк жiктеуiштердi екiншi деңгейдегi банктерге және оларды банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға жiберу мiндеттеле отырып, Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдарына жiберсiн.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс басқармасы
(Мартюшев Ю.А.) осы қаулыны бұқаралық ақпарат құралдарында жариялайтын
болсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi Төрағасының орынбасары Е.Т. Жанкелдинге жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

4. Департаменту информационных технологий (Молчанов С.Н.):
1) обеспечить внедрение государственных классификаторов в соответствующее программное обеспечение, используемое подразделениями Национального Банка Республики Казахстан, централизованное ведение данных классификаторов;
2) довести в четырнадцатидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан государственные классификаторы до банков второго уровня и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, обязав последних довести их до
организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
5. Управлению международных отношений и связей с общественностью
(Мартюшев Ю.А.) опубликовать настоящее постановление в средствах массовой
информации.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан
Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка