Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 20 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 566 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 5 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1746. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 317 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 317   қаулысымен .
________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық базасын жетiлдiру және оны Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 20  V980683_  қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
3. Бағалы қағаздар нарығын реттеу департаментi (Шалғымбаева Г.Н.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының барлық мүдделi бөлiмшелерiне, бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыратын, "Қазақстан қор биржасы" жабық акционерлiк қоғамының және қауымдастық нысанындағы "Активтердi Басқарушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң мүшелерi болып табылмайтын ұйымдарға, сондай-ақ "Қазақстан қор биржасы" жабық акционерлік қоғамына және қауымдастық нысанындағы "Активтерді Басқарушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Қазақстан Республикасының
Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясының 1998 жылғы 31
желтоқсандағы N 20 қаулысына
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
туралы" Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 20 желтоқсандағы
N 566 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 20 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар

О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Правил осуществления брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" от 31 декабря 1998 года N 20
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 декабря 2001 года N 566. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2002 года N 1746. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 317 (V053870) (порядок введения в действие см. п.4 пост. N 317)
В целях совершенствования нормативной правовой базы Национального Банка Республики Казахстан и приведения ее в соответствие с действующим законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести изменения и дополнения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам  V980683_  "Об утверждении Правил осуществления брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" от 31 декабря 1998 года N 20 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту регулирования рынка ценных бумаг (Шалгимбаева Г.Н.):
1) совместно с Юридическим Департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, не являющихся членами ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" и Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами", а также до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "О внесении изменений
и дополнений в постановление
Национальной комиссии Республики
Казахстан по ценным бумагам
от 31 декабря 1998 года N 20"
от 20 декабря 2001 года N 566
Изменения и дополнения
в постановление Национальной комиссии
Республики Казахстан по ценным бумагам
от 31 декабря 1998 года N 20

"Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 20  V980683_  қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыру қағидаларында:
1-тармақта:
7) тармақша алып тасталсын;
8) тармақшадағы "1-бабының оныншы бөлiгiнде" деген сөздер "1-1-бабының 6) тармақшасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) "уәкiлеттi орган" - бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан қатынастарды мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган";
7-тармақта және одан әрi мәтiн бойынша "Ұлттық комиссиямен", "Ұлттық комиссия", "Ұлттық комиссияның" деген сөздер тиiсiнше "уәкiлеттi органмен", "уәкiлеттi орган", "уәкiлеттi органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
52-тармақта:
2) тармақшадағы "бiр сатушыдан 50 көп емес дана" деген сөздер алып тасталсын;
4) және 5) тармақшалардағы "жiберiлмеген", "жiберiлген" деген сөздер "жiберiлмейтiн", "жiберiлетiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) ұйымдасқан бағалы қағаздар рыногында айналысқа жiберiлмейтiн мемлекеттiк емес бағалы қағаздармен мәмiлелер жасасуға;".

В постановлении Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам  V980683_  "Об утверждении Правил осуществления брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" от 31 декабря 1998 года N 20 внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
подпункт 7) исключить;
в подпункте 8) слова "частью десятой статьи 1" заменить словами "подпунктом 6) статьи 1-1";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) "уполномоченный орган" - государственный орган, осуществляющий государственное регулирование отношений, складывающихся на рынке ценных бумаг.";
в пункте 7 и далее по тексту слова "Национальной комиссией", "Национальная комиссия", "Национальной комиссии" заменить словами "уполномоченным органом", "уполномоченный орган", "уполномоченному органу", "уполномоченного органа" соответственно;
в пункте 52:
в подпункте 2) слова "в количестве не более 50 штук у одного
продавца" исключить;
в подпунктах 4) и 5) слово "допущенных" заменить словом
"допущенными";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) заключение сделок с негосударственными эмиссионными ценными
бумагами, не допущенными к обращению на организованном рынке ценных
бумаг;".
__________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Петрова Г.В.)