Облыстық мәслихаттың 2000 жылғы 19 желтоқсандағы N 9/69 "2001 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының шешімі 2001 жылғы 28 наурыздағы N 11/85 Маңғыстау облысының Әділет басқармасында 2001 жылғы 10 сәуірде N 394 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Z010148_ , "Бюджет жүйесi туралы" Z990357_ , "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Z000131_ заңдарына сәйкес облыстық мәслихат шешiм еттi:
Облыстық мәслихаттың 2000 жылғы 19 желтоқсандағы N 9/69 V00M323_ "2001 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешiмiне енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды есепке ала отырып, өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "2001 жылға арналған облыстық бюджет қосымшаға сәйкес, мынадай көлемде бекiтiлсiн:
кiрiстер - 13975788 мың.теңге;
бюджеттен берiлген несиенi өтеу - 167080 мың теңге;
шығыстар - 14591810 мың теңге;
несиелендiру - 610000 мың теңге;
тапшылық - 1058942 мың теңге.
Облыстық бюджеттiң тапшылығы қаржылық жылдың басындағы 558942 мың теңге бос қалдық сомасына кiрiстердi ұлғайту және 500000 мың теңге мөлшерiнде қарыз алу сомасының түсiрiлiмi есебiнен жабылады".
2. 2-тармақ 1 азат жолдағы "сондай-ақ, мынадай түсiмдер есебiнен" деген сөздер және 2, 3, 4, 5 азат жолдары алынып тасталсын.
3. 2-тармақтан кейiн мынадай мазмұндағы жаңа тармақ қосылсын:
""Қазақтүрікмұнай" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң барлық жұмысы Бейнеу ауданының аумағында жүргiзiлетiндiгiн ескерiп, "Қазақтүрікмұнай" ЖШС басшылығының және Бейнеу ауданының әкiмiнiң осы кәсiпорынды 2000 жылдың 1-қаңтарынан бастап Бейнеу ауданының салық төлеушiсi етiп бекiту жөнiндегi ұсынысымен келiсiлсiн".
4. 3-тармақта:
2 азат жолдағы "52,6" саны "83,0" санымен ауыстырылсын;
3 азат жолдағы "66,5" саны "60,5" санымен ауыстырылсын;
4 азат жолдағы "85,0" саны "73,7" санымен ауыстырылсын;
5 азат жолдағы "90,4" саны "86,2" санымен ауыстырылсын.
5. 4-тармақ мынадай мазмұндағы 2 азат жолмен толықтырылсын: "Жоғары тұрған бюджетке 2195000 мың теңге сомасында трансферт белгiленсiн".
6. 4-1 тармағы мынадай редакцияда жазылсын: "2001 жылға арналған субвенциялар көлемi мына бюджеттерге белгiленсiн: Бейнеу ауданы 76372 мың теңге сомасында, Маңғыстау ауданы 111873 мың теңге сомасында".
7. 6-тармақтан кейiн мынадай мазмұндағы 6-1 жаңа тармақ қосылсын:
"Жергiлiктi бюджет қаражатынан бөлiнетiн азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк төлемдердi тағайындау және төлеу тәртiбiн анықтау облыс әкiмiне ұсынылсын.
Жергiлiктi бюджет қаражатынан бөлiнетiн азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк төлемдер мынадай мөлшерде бекiтiлсiн:

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 19 декабря 2000 года № 9/69 "Об областном бюджете на 2001 год"
Решение Мангистауского областного маслихата от 28 марта 2001 года N 11/85 Зарегистрировано Управлением юстиции Мангистауской области 10 апреля N 394
В соответствии с законами Республики Казахстан Z010148_ "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Z990357_ "О бюджетной системе", Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год" областной маслихат решил:
Внести, с учетом ранее внесенных изменений и дополнений, в решение областного маслихата от 19 декабря 2000 года N 9/69 V00M323_ "Об областном бюджете на 2001 год" следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции: "Утвердить областной бюджет на 2001 год, согласно приложению, в следующих объемах:
доходы - 13975788 тыс.тенге;
погашение кредитов, выданных из бюджета - 167080 тыс.тенге;
расходы - 14591810 тыс.тенге;
кредитование - 610000 тыс.тенге;
дефицит - 1058942 тыс.тенге.
Покрытие дефицита областного бюджета производится за счет увеличения доходов на сумму свободного остатка на начало финансового года 558942 тыс.тенге и поступления сумм заимствования в размере 500000 тыс.тенге.".
2. В пункте 2 абзаца 1 слова ", а также за счет следующих поступлений:" и абзацы 2,3,4,5 исключить.
3. После пункта 2 добавить новый пункт 2-1 следующего содержания: "Учитывая, что все работы ТОО "Казахтуркмунай" проводит на территории Бейнеуского района согласиться с предложением руководства ТОО "Казахтуркмунай" и акима Бейнеуского района по закреплению данного предприятия налогоплательщиком Бейнеуского района с 1 января 2001 года.".
4. В пункте 3:
абзаце 2 цифру "52,6" заменить цифрой "83,0";
абзаце 3 цифру "66,5" заменить цифрой "60,5";
абзаце 4 цифру "85,0" заменить цифрой "73,7";
абзаце 5 цифру "90,4" заменить цифрой "86,2";
5. Пункт 4 дополнить абзацем 2 следующего содержания: "Установить трансферты вышестоящему бюджету в сумме 2195000 тыс.тенге.".
6. Пункт 4-1 изложить в следующей редакции: "Установить объем субвенции на 2001 год бюджетам: Бейнеуского района в сумме 76372 тыс.тенге;
Мангистауского района в сумме 111873 тыс.тенге.".
7. После пункта 6 добавить новый пункт 6-1 следующего содержания:
"Предложить акиму области определять порядок назначения и оплаты социальных выплат отдельным категориям граждан, выделяемых из средств местного бюджета.
Утвердить социальные выплаты отдельным категориям граждан, выделяемые из средств местного бюджета в следующих размерах:

1) Бiржолғы материалдық көмек:
Тұрмысы төмен отбасыларына және мүжәлсiз азаматтарға - 5000 теңгеге дейiн;
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерiне және Чернобыль атом электр станциясының мүгедектерiне тiс протезiн дайындауға - 10000 мың теңгеге дейiн;
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерiне амбулаториялық емделу кезiнде дәрi-дәрмек алуға - 5000 теңгеге дейiн.
2) Ай сайынғы қосымша үстеме:
бiр айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде өзге адамның көмегiне мұқтаж жалғыз басты мүгедектердi күтуге берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемге;
бiр айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде облыс алдындағы еңбегi үшiн зейнетақы тағайындалған адамдарға.
3) Селолық жерде тұратын және жұмыс жасайтын бiлiм, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамту, мәдениет және спорт мемлекеттiк мекемелерiнiң мамандарына отын алу үшiн бiр жолдық әлеуметтiк көмек".
8. 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "Облыс әкiмiнiң резервтiк
қоры 101443 мың теңге сомада, оның iшiнде:
табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға 61443 мың
теңге қаржы;
сот шешiмдерi бойынша жергiлiктi атқарушы органдардың мiндеттемелерiн
жоюға 10000 мың теңге қаржы;
төменгi тұрған бюджеттердiң кассалық айырымын жабуды несиелендiру
үшiн 30000 мың теңге арнайы қор" бекiтiлсiн.
9. 8-тармақтан кейiн мынадай мазмұндағы 8-1 жаңа тармағы қосылсын:
"Қазақстан Даму банкiнiң жарғылық капиталына қатысуға 200000 мың
теңге сомасында қаражат көзделсiн".
Сессия төрағасы
Облыстық
мәслихаттың хатшысы
Облыстық мәслихаттың
28.03.2001 ж. N 11/85
шешіміне қосымша
(мың. теңге)
___________________________________________________________________________
Сан. Сын Ша. Сп.                                 Бекітіл. Нақтылан. Ауытқу
сын                                       ген      ған      +,-
бюджет   бюджет
___________________________________________________________________________
І. Табыстар        11114273  13975788  2861515
1                             Түсiмдер         10796001  13691113  2895112
1          Кiрiстерге салынатын табыс      5777326   7045467  1268141
салығы
1      Заңды тұлғалардан алынатын      3019610   3860395   840785
табыс салығы
1  Заңды тұлғалардан-резидент.     2506642   3387951   881309
терден алынатын табыс салығы
2  Заңды тұлғалардан-резидент         1239     17460    16221
еместерден алынатын табыс
салығы
3  Төлем көздерiнен ұсталатын,      403044    210640  -192404
заңды тұлғалардан-резиденттер.
ден алынатын табыс салығы
4  Төлем көздерiнен ұсталатын,      108685    244344   135659
заңды тұлғалардан-резидент емес.
терден алынатын табыс салығы

1) Единовременную материальную помощь:
- малообеспеченным семьям и остронуждающимся гражданам - до 5000 тенге;
- участникам, инвалидам Великой отечественной войны и инвалидам Чернобыльской АЭС на изготовление зубных протезов - до 10000 тенге;
- участникам и инвалидам Великой отечественной войны для приобретения медикаментов при амбулаторном лечении - до 5000 тенге;
2) Ежемесячную дополнительную надбавку:
- на уход к государственным социальным пособиям одиноким инвалидам, нуждающимся в посторонней помощи в размере одного месячного расчетного показателя;
- лицам, которым назначены пенсии за заслуги перед областью в размере одного месячного расчетного показателя;
3) Единовременную социальную помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельской местности - в размере 1000 тенге.".
8. Пункт 8 изложить в следующей редакции: "Утвердить резервный фонд
акима области в сумме 101443 тыс.тенге, в том числе:
средства на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера 61443 тыс.тенге;
средства для погашения обязательств местных исполнительных органов по
решениям судов 10000 тыс.тенге;
специальный резерв для кредитования нижестоящих бюджетов на покрытие
кассового разрыва 30000 тыс.тенге.".
9. После пункта 8 добавить новый пункт 8-1 следующего содержания:
"Предусмотреть средства на участие в уставном капитале Банка развития
Казахстана в сумме 200000 тыс.тенге.".
Председатель сессии
Секретарь областного маслихата
Приложение
к решению областного маслихата от 28.03.2001 года N 11/85
(тыс.тенге)
---------------------------------------------------------------------------
Кат.!Кл!Пдк!Сп.!                                 !Утвержд.!Уточнен.!Отк-ния
!  !   !   !                                 !бюджет  !бюджет  !+, -
---------------------------------------------------------------------------
I. ДОХОДЫ               11114273 13975788  2861515
1              Налоговые поступления            10796001 13691113  2895112
1         Подоходный налог на доходы         5777326  7045467  1268141
1      Подоходный налог с юридических     3019610  3860395   840785
лиц
1  Подоходный налог с юридических
лиц-резидентов                     2506642  3387951   881309
2  Подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов                      1239    17460    16221
3  Подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемых у
источника выплаты                   403044   210640  -192404
4  Подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемых у
источника выплаты                   108685   244344   135659

2      Жеке тұлғалардан алынатын табыс 2757716   3185072   427356
салығы
1  Төлем көздерiнен ұсталатын,     2609201   2920617   311416
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы
2  Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылда.   148515    264455   115940
натын жеке тұлғалардан алынатын
табыс салығы
3          Әлеуметтiк салық                3859292   4162487   303195
1      Әлеуметтiк салық                3859292   4162487   303195
1  Шаруа (фермерлiк) қожалығынан   3859292   4162487   303195
басқа, заңды тұлғалардың 26
және 25,5 пайыз ставка бойынша,
сондай-ақ патентсiз кәсiпкерлiк
қызметпен шұғылданатын жеке
тұлғалардың төлейтiн әлеуметтiк
салығы
4          Меншiкке салынатын салық        1022777   2323178  1300401
1      Мүлiкке салынатын салық          414028   1664660  1250632
1  Заңды тұлғаның мүлкiне салына.   398140   1650229  1252089
тын салық
2  Жеке тұлғаның мүлкiне салынатын   15888     14431    -1457
салық
3      Жер салығы                       472173    537177    65004
1  Ауыл шаруашылығы маңызы бар        2425      1322    -1103
жерге салынатын жер салығы
2  Елдi мекендердiң жерiне салынатын  6031     38043    32012
жер салығы
3  Өнеркәсіптiң, байланыстың, кө.   463717    497812    34095
ліктiң және ауыл шаруашылығы емес
маңыздағы өзге де жерге салынатын
жер салығы
4      Көлiк құралдарына салынатын      136576    121341   -15235
салық
1  Заңды тұлғалардың көлiк құрал.    59496     53908    -5588
дарына салынатын салық
2  Жеке тұлғалардың көлiк құралдары.  77080    67433    -9647
на салынатын салық
5          Тауарға, атқарылатын жұмысқа және 136606   159981    23375
көрсетілетiн қызметке салынатын
iшкi салықтар
2      Акциздер                           18839    55077    36238
2  Арақ                                   0     2000     2000
7  Қазақстан Республикасының аума.     2700     2700        0
ғында өндiрiлген сыра
23 Құмар ойын бизнесi, лотерея          137      137        0
өткiзуден басқа
24 Лотерея ойынын өткiзу               1233      240     -993
31 Арнайы жабдықталған стационарлық   12396    45000    32604
бекеттерден ақырғы тұтынушыға
сатылатыннан басқа Қазақстан
Республикасының аумағында өндi.
рiлген бензин
33 Арнайы жабдықталған стационарлық    2373     5000     2627
бекеттерден ақырғы тұтынушыға
сатылатыннан басқа Қазақстан
Республикасының аумағында өндi.
рiлген дизель отыны
3      Табиғи және басқа ресурстарды        696      627      -69
пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
3  Су ақысы                             696      627      -69
4      Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi  117071   104277   -12794
жүргiзгенi үшiн алынатын алым
1  Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылдана.    6958     6380     -578
тын жеке тұлғаларды тiркегенi
үшiн алым

2     Подоходный налог с физических лиц  2757716  3185072   427356
1  Подоходный налог с физический лиц,
удерживаемый у источника выплаты   2609201  2920617   311416
2  Подоходный налог с физический лиц,
занимающихся предпринимательской
деятельностью                       148515   264455   115940
3         Социальный налог                   3859292  4162487   303195
1     Социальный налог                   3859292  4162487   303195
1  Социальный налог, уплачиваемый
юридическими лицами по ставке 26 и
25,5 процентов, а также физическими
лицами занимающихся
предпринимательской деятельностью
без патента, кроме крестьянских
(фермерских) хозяйств              3859292  4162487   303195
4         Налоги на собственность            1022777  2323178  1300401
1     Налоги на имущество                 414028  1664660  1250632
1  Налог на имущество юридических лиц  398140  1650229  1252089
2  Налог на имущество физических лиц    15888    14431    -1457
3     Земельный налог                     472173   537177   65004
1   Земельный налог на земли сельско-
хозяйственного значения               2425     1322    -1103
2  Земельный налог на земли населенных
пунктов                               6031    38043    32012
3  Земельный налог на земли
промышленности, связи, транспорта и
иного не сельскохозяйственного
значения                            463717   497812    34095
4     Налог на транспортные средства      136576   121341   -15235
1  Налога на транспортные средства с
юридических лиц                      59496    53908    -5588
2  Налога на транспортные средства с
с физических лиц                     77080    67433    -9647
5         Внутренние налоги на товары, работы
и услуги                            136606   159981    23375
2     Акцизы                               18839    55077    36238
2  Водка                                    0     2000     2000
7  Пиво, произведенное на территории     2700     2700       0
РК
23  Игорный бизнес, кроме проведения
лотерей                                137      137       0
24  Проведение лотерей                    1233     240     -993
31  Бензин, произведенный на территории
РК, реализуемый со специально
оборудованных стационарных пунктов
конечному потребителю                12396    45000   32604
33  Дизельное топливо, произведенный
на территории РК, реализуемый со
специально оборудованных
стационарных пунктов конечному
потребителю                           2373     5000    2627
9     Поступления за использование
природных и других ресурсов            696      627     -69
3  Плата за воду                          696      627     -69
4     Сборы за ведение предпринимательской
и профессиональной деятельности      117071  104277   -12794
1  Сбор за регистрацию физических лиц,
занимающихся предпринимательской
деятельностью                          6958    6380     -578

2  Жекелеген қызмет түрлерiмен        10923    10174     -749
айналысу құқығы үшiн лицензиялық
алым
3  Заңды тұлғаларды мемлекеттiк        3150     2754     -396
тiркегенi үшiн алым
4  Аукциондық сатудан алынатын алым    7664     6656    -1008
5  Базарларда тауар сату құқығы үшiн  88376    78313   -10063
алым
2               Салықтан тыс түсiмдер             315567   268821   -46746
1          Кәсiпкерлiк қызметтен және         43504    39022    -4482
меншiктен тапқан табыстар
1      Ведомстволық кәсіпорындардың           0      368      368
тауарлар өткiзуден және пайдамен
қызмет көрсетуден нақты пайдасы
2  Коммуналдық мемлекеттiк кәсiп.         0      368      368
орындар пайдасының үлесi
2      Заңды тұлғалардан және қаржы       43504    38654    -4850
мекемелерiнен салыққа жатпайтын
түсiмдер
8  Жер учаскелерiн жалға беруден      37239    33564    -3675
түскен түсiмдер
15 Коммуналдық меншiк меншiктiң        1275      738     -537
акциялар пакетiнiң дивидендтерi.
нен түсiм
29 Коммуналдық меншiк мүлiгiн жалға    4990     4352     -638
алудан түсiм
2          Әкiмшiлік алымдар мен төлемдер,   206075   195843   -10232
коммерциялық емес және iлеспе
саудадан алынатын табыстар
1      Әкiмшiлiк алымдар                 161232   160698     -534
3  Әкiмшілік қамауға алынған             37      641      604
адамдардың атқарған жұмысы және
қызметiн ұйымдастырудан түсiмдер
4  Жылжымайтын мүлiкке және онымен     9390     8373    -1017
жасалатын мәмілелер құқығын
мемлекеттiк тiркеу ақысы
9  Түзету жұмыстарына сотталған.        530      530        0
дардың жалақысынан ұсталатын
түсiмдер
11 Қару-жарақ тiркеу ақысы                                  0
12 Қоршаған ортаны ластағаны үшiн    150000   150000        0
төлемдер
18 Жергiлiктi бюджеттен қаржылан.      1275     1154     -121
дырылатын мекемелер көрсеткен
қызметтердi өткiзуден түсiмдер
2      Мемлекеттiк баж                    44843    34387   -10456
2  Сотқа берiлетiн қуыну өтiнiш.      44816    25383   -19433
терiн бергенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж
3  Нотариалдық әрекет жасағаны            0     2769     2769
үшiн мемлекеттiк баж алымы
4  Азаматтық акт жағдайын тiрке.          0      916      916
генi үшiн мемлекеттiк баж алымы
5  Шетелге шығу құқын беретiн             0     1032     1032
құжаттарды рәсiмдегенi үшiн
мемлекеттiк баж алымы
6  Шет елдер төлқұжатына рұхсат           0     1400     1400
берiлгенi үшiн мемлекеттiк баж
алымы
7  Азаматтық берiлетiндiгi туралы         0      179      179
құжаттарды рәсiмдегенi үшiн
мемлекеттiк баж алымы
8  Тұрақты жерiн тiркегенi үшiн          27     2231     2204
алынатын мемлекеттiк баж
9  Аңшылыққа рұхсат құқын бергенi         0      133      133
үшiн мемлекеттiк баж алымы
10 Азаматтық қаруды тiркегенi             0      344      344
және қайта тiркегенi үшiн
мемлекеттiк баж алымы
3      Түрлi төлемдер және коммер.            0      758      758
циялық емес және ілеспе
сатудан кiрiстер
4  Мемлекеттiк мекемелер ұйым.            0      758      758
дастырған мемлекеттiк сатып
алуды жүргiзуден түскен ақшалар

2 Лицензионный сбор за право занятия    10923   10174     -749
отдельными видами
3 Сбор за государственную регистрацию
юридических лиц                        3150    2754     -396
4 Сбор с аукционных продаж               7664    6656    -1008
5 Сбор за право реализации товаров на
рынках                                88376   78313   -10063
2                Неналоговые поступления           315567  268821   -46746
1        Доходы от предпринимательской
деятельности и собственности          43504   39022    -4482
1     Фактическая прибыль ведомственных
предприятий от реализации товаров
и услуг с прибылью                        0     368      368
2 Доля прибыли коммунальных
государственных предприятий               0     368      368
2    Неналоговые поступления от
юридических лиц и финансовых
учреждений                            43504    38654   -4850
8 Поступления от аренды земельных
участков                              37239    33564   -3675
15 Поступление дивидендов на пакеты
акций, являющихся коммунальной
собственностью                         1275      738   -537
29 Поступления от аренды имущества
коммунальной собственности             4990     4352   -638
2         Административные сборы и платежи,
доходы от некоммерческих и
сопутствующих продаж                 206075   195843 -10232
1     Административные сборы               161232   160698   -534
3 Поступления от организаций за
работу и услуги, выполняемые
лицами, подвергшимися
административному аресту                 37      641    604
4 Плата за государственную
регистрацию прав на недвижимое
имущество и сделок с ним               9390     8373   -1017
9 Поступления удержаний из
заработной платы осужденных к
исправительным работам                  530      530      0
11 Плата за регистрацию оружия                               0
12 Плата за загрязнение окружающей
среды                                150000   150000      0
18 Поступления от реализации услуг,
предоставляемых государственными
учреждениями, финансируемыми из
местного бюджета                       1275     1154   -121
2    Государственная пошлина               44843    34387  -10456
2 Госпошлина, взимаемая с подаваемых
в суд исковых заявлений               44816    25383  -19433
3 Госпошлина, взимаемая за совершение
нотариальных действий                     0     2769    2769
4 Госпошлина, взимаемая за регистрацию
актов гражданского состояния              0      916     916
5 Госпошлина, взимаемая за оформление
документов на право выезда за границу     0     1032    1032
6 Госпошлина, взимаемая за выдачу визы
к паспортам иностранцев                   0     1400   1400
7 Госпошлина, взимаемая за оформление
документов о приобретении гражданства     0      179    179
8 Госпошлина, взимаемая за регистрацию
места жительства                         27     2231   2204
9 Госпошлина, взимаемая за выдачу
разрешений на право охоты                 0      133    133
10 Госпошлина, взимаемая за регистрацию
и перерегистрацию гражданского оружия       0      344
344
3     Прочие платежи и доходы от
некоммерческих и сопутствующих
продаж                                    0      758     758
4 Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
госучреждениями                           0      758    758

ІV. ШЫҒЫСТАР                  11767408 14591810  2824402
1          Жалпы сипаттағы мемлекеттiк       113142   124120    10978
көрсетiлетiн қызмет
103     Облыстық мәслихат                   7282     7311       29
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк     7282     7311       29
шығыстар
105     Әкiм аппараты                      74890    84461     9571
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк    74890    84461     9571
шығыстар
259     Коммуналдық меншiктi басқару       10753    12131     1378
Департаментi
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк     6896     7644      748
шығыстар
30 Коммуналдық меншiктi жекешелен.     3857     4487      630
дiрудi ұйымдастыру
260     Облыстық қаржы басқармасы          20217    20217        0
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк    20217    20217        0
шығыстар
2          Қорғаныс                         1033510   125920    22410
105     Облыстық әскери комиссариат        13875    16745     2870
63 Әскери қызметке тiркеу және        13875    16745     2870
шақыру жөнiндегi iс-шаралар
105     Әкiмдер аппараты                   89635   109175    19540
31 Арнайы қоймалар басқармасы          3621     3621        0
пункттерiн құру және ұстау,
азаматтық қорғаныс шараларын
материалдық-техникалық жағынан
қамтамасыз ету
32 Жергiлiктi деңгейдегi төтенше      86014   105554    19540
жағдайларды жою
3          Қоғамдық тәртiп және қауiп.       338269   521228   182959
сiздiк
251     Маңғыстау облысының iшкi iстер    338269   521228   182959
басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк   316400   481201   164801
шығыстар
30 Жергiлiктi деңгейдегi қоғамдық     21869    40027    18158
тәртiптi күзету және қоғамдық
қауiпсiздiк қамтамасыз ету
4          Бiлiм                             227432   244564    17132
263     Облыстық бiлiм басқармасы         201964   216964    15000
20 Жергiлiктi деңгейде жалпы          16740    31740    15000
бiлiм беруге оқыту
32 Жергiлiктi деңгейдегi орта          9344     9344        0
бiлiм жүйесiнiң ақпараты
37 Орта бiлiм беретiн мекемелердiң    37000    37000        0
кiтапханалық қорын жаңарту үшiн
оқулықтарды сатып алу және
жеткiзу
61 Жергiлiктi деңгейде балалар         5432     5432        0
мен жасөспiрiмдердi қосымша
бiлiм беру бағдарламасын
iске асыру
62 Жергiлiктi деңгейде мектептiк      10025    10325      300
олимпиадалар өткiзу
31 Жергiлiктi деңгейдегi кәсiптiк-    41757    41457     -300
техникалық бiлiм
8  Жергiлiктi деңгейдегi орта         81666    81666        0
арнайы оқу орындарында кадрлар
даярлау
251     Маңғыстау облысының iшкi           12549    14427     1878
iстер басқармасы
11 Жергiлiктi деңгейдегi кадрлардың   12549    14427     1878
бiлiктiлiгiн көтеру және қайта
даярлау

IV.РАСХОДЫ                 11767408 14591810  2824402
1         Государственные услуги общего
характера                               113142   124120    10978
103     Областной маслихат                        7282     7311       29
2  Административные расходы на местном
уровне                                    7282     7311       29
105     Аппарат акима                            74890    84461     9571
2  Административные расходы на местном
уровне                                   74890    84461     9571
259     Департамент по управлению коммунальной
собственностью                           10753    12131    1378
2  Административные расходы на местном
уровне                                    6896     7644      748
30  Организация приватизации коммунальной
собственности                             3857     4487      630
260     Областное финансовое управление          20217    20217        0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   20217    20217        0
1         Оборона                                103510    125920    22410
105     Областной военный комиссариат           13875     16745     2870
63  Мероприятия по приписке и призыву на
военную службу                          13875     16745     2870
105     Аппарат акимов                          89635    109175    19540
31  Создание и содержание пунктов
управления, спецскладов и материально-
техническое обеспечение мероприятий
Гражданской обороны                      3621      3621       0
32  Ликвидация чрезвычайных ситуаций на
местном уровне                          86014    105554   19540
3         Общественный порядок и безопасность    338269    521228  182959
251   Управление внутренних дел
Мангистауской области                  338269    521228  182959
2  Административные расходы на местном
уровне                                 316400    481201  164801
30  Охрана общественного порядка и
обеспечение общественной безопасности
на местном уровне                       21869     40027   18158
4         Образование                            227432    244564   17132
263     Областное управление образования       201964    216964   15000
20  Общеобразовательное обучение на
местном уровне                          16740     31740   15000
32  Информатизация системы среднего
образования на местном уровне            9344      9344       0
37  Приобретение и доставка учебников для
обновления библиотечных фондов
государственных учреждений среднего
образования                             37000     37000       0
61  Реализация программ дополнительного
образования для детей и юношества на
местном уровне                           5432      5432       0
62  Проведение школьных олимпиад на
местном уровне                          10025     10325      300
31  Профессионально-техническое
образование на местном уровне           41757     41457    -300
8  Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием на
местном уровне                          81666     81666       0
251     Управление внутренних дел
Мангистауской области                   12549     14427     1878
11  Повышение квалификации и пере-
подготовка кадров на местном
уровне                                  12549     14427     1878

254     Облыстық денсаулық сақтау              0      254      254
басқармасы
11 Жергiлiктi деңгейдегi кадрлардың       0      254      254
бiлiктiлiгiн көтеру және қайта
даярлау
263     Облыстық бiлiм басқармасы          12919    12919        0
11 Жергiлiктi деңгейдегi кадрлардың    9168     9168        0
бiлiктiлiгiн көтеру және қайта
даярлау
38 Балалар мен жасөспiрiмдердiң        3751     3751        0
психикалық денсаулығын тексерiп
байқау жөнiнде халыққа
психологиялық-медициналық-
педагогикалық кеңестер беру
көмегiн көрсету
5          Денсаулық сақтау                 1109296  1569724   460428
254     Облыстық денсаулық сақтау         448370   622186   173816
басқармасы
36 Жергiлiктi деңгейде халыққа       282197   394354   112157
тұрақты медициналық көмек
көрсету
31 ВИЧ-ауруын жұқтырған адам.
дарға медициналық көмек көрсету    16118     19130    3012
33 Жергiлiктi деңгейде эпидемияға      2000     2000        0
қарсы күрес
34 Жергiлiктi деңгейде қан            15000    16271     1271
(ауыстырғыш) өндiру
41 Жергiлiктi деңгейде салауатты       3600     3600        0
өмiр салтын насихаттау
45 Ана мен баланы қорғау             129455   186831    57376
254     Облыстық санитарлық-эпидемио.      55044    63544     8500
логиялық станциясы
39 Санитарлық-эпидемиологиялық        55044    63544     8500
қолайлы жағдайды қамтамасыз ету
254     Облыстық денсаулық сақтау         496684   702527   205843
басқармасы
30 Психикалық мазасызданумен          36200    46327    10127
зардап шегетiн ауруларға
тұрақты медициналық көмек көрсету
32 Туберкулезбен ауыратындарға        50000    80387    30387
тұрақты медициналық көмек көрсету
47 Онкологиялық сырқатпен ауыратын.    9746    20700    10954
дарға тұрақты медициналық көмек
көрсету
48 Алкогольмен, наркоманиямен және    22038    34288    12250
токсикоманиямен ауыратындарға
тұрақты медициналық көмек көрсету
49 Терi-венерологиялық сырқатымен      7500    11964     4464
ауыратындарға тұрақты
медициналық көмек көрсету
50 Жұқпалы аурулармен ауыратын.       35000    49923    14923
дарға арнайы медициналық көмек
көрсету
54 Алғашқы дәрiгерлiк-санитарлық     336200   458938   122738
көмек және мамандандырылған
амбулаториялық-емханалық көмек
көрсету
251     Маңғыстау облысының iшкi           12298    15298     3000
iстер басқармасы
31 Әскери қызметтерге, құқық қорғау   12298    15298     3000
органдарының қызметкерлерiмен,
олардың отбасыларына дәрiгерлiк
қызмет көрсету

254     Областное управление здравоохранения        0       254      254
11  Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                    0       254      254
263     Областное управление образования        12919     12919       0
11  Повышение квалификации и пере-
подготовка кадров на местном уровне      9168      9168       0
38  Оказание психолого-медико-
педагогической консультативной помощи
населению по обследованию психического
здоровья детей и подростков              3751      3751       0
5         Здравоохранение                       1109296   1569724  460428
254     Областное управление здравоохранения   448370    622186  173816
36  Оказание стационарной медицинской
помощи населению на местном уровне     282197    394354  112157
31  Оказание медицинской помощи ВИЧ-
инфицированным больным                  16118      19130   3012
33  Борьба с эпидемиями на местном уровне    2000       2000      0
34  Производство крови (заменителей) на
местном уровне                          15000      16271   1271
41  Пропаганда здорового образа жизни на
местном уровне                           3600       3600      0
45  Охрана материнства и детства           129455     186831  57376
254     Областная санитарно-эпидемиологическая
станция                                 55044      63544   8500
39  Обеспечение санитарно-
эпидемиологического благополучия        55044      63544   8500
254     Областное управление здравоохранения   496684     702527 205843
30  Оказание специализированной медпомощи
больным, страдающим психическими
расстройствами                          36200      46327   10127
32  Оказание специализированной медпомощи
больным туберкулезом                    50000      80387   30387
47  Оказание специализированной медпомощи
больным онкологическими заболеваниями    9746      20700   10954
48  Оказание специализированной медпомощи
больным алкоголизмом, наркоманией и
токсикоманией                           22038      34288   12250
49  Оказание специализированной медпомощи
больным кожно-венерологическими
заболеваниями                            7500      11964    4464
50  Оказание специализированной медпомощи
больным инфекционными заболеваниями     35000      49923   14923
54  Оказание первичной медико-санитарной
помощи специализированной амбулаторно-
поликлинческой помощи                  336200     458938  122738
251     Управление внутренних дел
Мангистауской области                   12298      15298    3000
31  Оказание медицинской помощи военно-
служащим, сотрудникам право-
охранительных органов, членам их
семей                                   12298      15298    3000

254     Облыстық денсаулық сақтау          96900   166169    69269
басқармасы
37 Жедел медициналық жәрдем           23200    23308      108
көрсету
43 Төтенше жағдайларда халыққа        11600    11600        0
медициналық көмек көрсету
2  Жергiлiктi деңгейдегi               6750     6750        0
әкiмшiлiк шығыстар
38 Жергiлiктi жерде халықтың          18000    37850    19850
денсаулық сақтаудың басқа
қызметтерi
42 Жергiлiктi деңгейдегi денсаулық     7350     5517    -1833
сақтау ұйымдарының есепке алу
көрсетiлетiн қызметiмен
қамтамасыз ету
44 Дәрi-дәрмектiк құралдары           30000    81144    51144
мен медициналық жабдықтарды
орталықтандыра сатып алу
6          Әлеуметтiк қамтамасыз ету         337420   348044    10624
және әлеуметтiк көмек
258     Облыстық еңбек, халықты           300199   300199        0
жұмыспен қамту және әлеуметтiк
қорғау басқармасы
31 Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар   300199   300199        0
105     Әкiм аппараты                       4639    14891    10252
60 Жергiлiктi өкiлдi органдарының      4639    14891    10252
шешiмi бойынша азаматтардың
жекелеген санаттарына әлеумет.
тiк төлемдер
258     Облыстық еңбек, халықты жұмыс.     32582    32954      372
пен қамту және әлеуметтiк
қорғау басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк    25981    25981        0
шығыстар
33 Жергiлiктi деңгейдегi               4800     5172      372
медициналық әлеуметтiк сараптау
35 Жәрдемақы есептеу, төлеу және       1801     1801        0
беру бойынша қызмет көрсетуге
ақы төлеу
7          Тұрғын үй коммуналдық шаруа.           0     3700     3700
шылығы
105     Әкiм аппараты                          0     3700     3700
73 Азаматтардың кейбiр санаттарын         0     3700     3700
тұрғын үймен қамтамасыз ету
8          Мәдениет, спорт және ақпарат.     143971   224492    80521
тық кеңiстiгi
263     Облыстық бiлiм басқармасы          38652    96790    58138
41 Жергiлiктi деңгейде халықтық       25039    25959      920
мәдени бос уақытын қамтамасыз
ету
43 Жергiлiктi деңгейде көрiнiстi       1500    54453    52953
iс-шараларын өткiзу
44 Жергiлiктi деңгейде                12113     7878    -4235
тарихи-мәдени құндылықтарды
сақтау
47 Жөндеу қалпына келтiру                 0     8500     8500
жұмыстарын жүргiзу және жергi.
лiктi мәнi бар тарихи және
мәдени ескерткiштер аумағын
абаттандыру
263     Облыстық спорт және дене           55700    71322    15622
тәрбиесi басқармасы
39 Жергiлiктi деңгейде спорт          55700    71322    15622
іс-шараларын өткiзу

254     Областное управление здравоохранения    96900     166169   69269
37  Оказание скорой медицинской помощи      23200      23308     108
43  Оказание медицинской помощи населению
в чрезвычайных ситуациях                11600      11600      0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   6750       6750      0
38  Прочие услуги по охране здоровья
населения на местном уровне             18000      37850   19850
42  Обеспечение учетными услугами
организаций здравоохранения на
местном уровне                           7350       5517   -1833
44  Централизованный закуп лекарственных
средств и медицинского оборудования     30000      81144  51144
6         Социальное обеспечение и социальная
помощь                                 337420     348044  10624
258     Областное управление труда, занятости
и социальной защиты населения          300199     300199      0
31  Специальные государственные пособия    300199     300199      0
105     Аппарат акима                            4639      14891  10252
60  Социальные выплаты отдельным
категориям граждан по решению местных
представительных органов                 4639      14891  10252
258     Областное управление труда,
занятости и социальной защиты
населения                               32582      32954    372
2  Административные расходы на местном
уровне                                  25981      25981      0
33  Медико-социальная экспертиза на
местном уровне                           4800       5172    372
35  Оплата услуг по зачислению, выплате
и доставке пособий                       1801       1801      0
7         Жилищно-коммунальное хозяйство              0       3700   3700
105     Аппарат акима                               0       3700   3700
73  Обеспечение жильем отдельных
категорий граждан                           0       3700   3700
8         Культура, спорт и информационное
пространство                           143971     224492   80521
263     Областное управление культуры           38652      96790   58138
41  Обеспечение культурного досуга
населения на местном уровне             25039      25959     920
43  Проведение зрелищных мероприятий на
местном уровне                           1500      54453   52953
44  Хранение историко-культурных ценностей
на местном уровне                       12113       7878   -4235
47  Проведение ремонтно-реставрационных
работ и благоустройство территории
памятников истории и культуры
местного значения                           0       8500   8500
263     Областное управление спорта и
физической культуры                     55700      71322  15622
39  Проведение спортивных мероприятий на
местном уровне                          55700      71322  15622

105     Әкiм аппараты                      27405    27695      290
46 Жергiлiктi деңгейде газеттер       21200    21490      290
мен журналдар арқылы мемлекеттiк
ақпарат саясатын жүргiзу
47 Жергiлiктi деңгейде телерадио       6205     6205        0
хабарларын тарату арқылы мемле.
кеттiк ақпарат саясатын жүргiзу
261     Маңғыстау облысының мемле.          8372     8372        0
кеттiк мұрағаты
30 Мұрағат қорының, баспа              8372     8372        0
басылымдарының сақталуы мен
олардың жергiлiктi деңгейде арнайы
пайдаланылуын қамтамасыз ету
263     Облыстық мәдениет басқармасы       11842    12613      771
45 Жергiлiктi деңгейде ақпараттың     11842    12613      771
жалпыға бiрдей қол жетiлiмдi.
лiгiн қамтамасыз ету
263     Әкiм аппараты                       2000     7700     5700
56 Аймақтық жастар саясатын            2000     7700     5700
жүргiзу
10         Ауыл, су, орман, балық             66797    79297    12500
шаруашылығы және қоршаған
ортаны қорғау
257     Облыстық ауыл шаруашылығы           3500     3500        0
басқармасы
30 Жергiлiктi деңгейдегi               3500     3500        0
малдәрiгерлiк шараларға
ықпал ету
105     Облыстық қоршаған ортаны           56100    68600    12500
қорғау қоры
34 Жергiлiктi деңгейде қоршаған       56100    68600    12500
ортаны қорғауды ұйымдастыру
257     Облыстық ауыл шаруашылығы           7197     7197        0
басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi               7197     7197        0
әкiмшiлiк шығыстар
11          Өнеркәсiп, энергетика,              1000     1000        0
құрылыс және жер қойнауын
пайдалану
273     Облыстық тұрғын-үй құрылысы,        1000     1000        0
сәулет және аумақтарда құрылыс
салу басқармасы
48 Жергiлiктi деңгейде жобалау-        1000     1000        0
iздестiру, конструкторлық және
технологиялық жұмыстар
12         Көлiк және байланыс               529425   129425  -400000
274     Әкiм аппараты                     529425   129425  -400000
49 Жергiлiктi деңгейде               529425   129425  -400000
автомобиль жолдары құрылы.
сын салу
Жергiлiктi деңгейде автомобиль    529425   129425  -400000
жолдарын қайта жөндеу
13         Басқалары                         334004   403027    69023
272     Жергiлiктi бюджеттен                   0     8631     8631
қаржыландырылатын, экономика,
шағын және орта бизнестi
қолдау атқарушы органдары
31 Жергiлiктi деңгейдегi шағын            0     8631     8631
кәсiпкерлiктi қолдауды
ұйымдастыру

105     Аппарат акима                           27405      27695    290
46  Проведение государственной
информационной политики через газеты
и журналы на местном уровне             21200      21490    290
47  Проведение государственной
информационной политики через
телерадиовещание на местном уровне       6205       6205      0
261     Государственный архив Мангистауской
области                                  8372       8372      0
30  Обеспечение сохранности архивного
фонда, печатных изданий и их
специальное использование на
местном уровне                           8372       8372      0
263     Областное управление культуры           11842      12613    771
45  Обеспечение общедоступности информации
на местном уровне                       11842      12613    771
263     Аппарат акима                            2000       7700   5700
56  Проведение региональной молодежной
политики                                 2000       7700   5700
10         Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство и охрана окружающей среды     66797      79297  12500
257     Областное управление сельского
хозяйства                                3500       3500      0
30  Оказание содействия ветеринарным
мероприятиям на местном уровне           3500       3500      0
105     Областной фонд охраны окружающей среды  56100      68600  12500
34  Организация охраны окружающей среды на
местном уровне                          56100      68600  12500
257     Областное управление сельского
хозяйства                                7197       7197      0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   7197       7197      0
11         Промышленность, энергетика,
строительство и недропользование         1000       1000      0
273     Областное управление строительства
жилья, архитектуры и застройки
территории                               1000       1000      0
48  Проектно-изыскательские,
конструкторские и технологические
работы на местном уровне                 1000       1000      0
12         Транспорт и связь                      529425     129425 -400000
274     Аппарат акима                          529425     129425 -400000
49  Строительство автомобильных дорог на
местном уровне                         529425     129425 -400000
13         Прочие                                 334004     403027   69023
272     Исполнительный орган экономики,
поддержки малого и среднего бизнеса,
финансируемый из местного бюджета           0       8631    8631
31  Организация поддержки малого
предпринимательства на местном уровне       0       8631   8631

105     Әкiм аппараты                     293067   350443    57376
30 Коммуналдық меншiк                190624    75000  -115624
объектiлерiнiң құрылысы
және күрделi жөндеу
42 Қазақстан даму Банкiнiң                0   200000   200000
жарғылық капиталына қатысу
44 Соттардың шешiмдерi бойынша            0    10000    10000
жергiлiктi атқарушы органдар.
дың мiндеттемелерiн орындау
жөнiнде облыс жергiлiктi
атқарушы органының резервi
52 Табиғи және техногендiк           101443    61443   -40000
сипаттағы төтенше жағдайларды
жоюға арналған жергілiктi
атқарушы органның резервi.
71 Аймақтардың республикалық           1000     4000     3000
маңызы бар шараларға қатысуы
263     Жергiлiктi бюджеттен қаржы.        19534    20018      484
ландырылатын, бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқарушы органы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк    19534    20018      484
шығыстар
272     Жергiлiктi бюджеттен қаржылан.     18407    20666     2259
дырылатын, экономика, шағын және
орта бизнестi қолдау атқарушы
органдары
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк    18407    20666     2259
шығыстар
273     Облыстық тұрғын үй құрылысы,        2996     3269      273
сәулет және аумақтарда құрылыс
салу басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi               2996     3269      273
әкiмшiлiк шығыстар
15         Ресми трансферттер               8463142 10817269  2354127
105     Әкiм аппараты                    8463142 10817269  2354127
54 Облыстық бюджеттен алынатын      8463142 10817269  2354127
трансферттер
V. НЕСИЕЛЕНДIРУ                    550000   610000    60000
13         Басқалары                         550000   610000    60000
272     Облыстық шағын кәсiпкерлiктi       50000    80000    30000
қолдау басқармасы
80 Жергiлiктi деңгейде шағын          50000    80000    30000
кәсiпкерлiктi дамыту үшiн
несиелендiру
105     Әкiм аппараты                     500000   530000    30000
83 Аймақтық инвестициялық            500000   500000    30000
бағдарламаларды несиелендiру
84 Кассалық алшақтықтың орнын             0    30000    30000
жабуға төменгi тұрған бюджеттердi
несиелендiру үшiн жергiлiктi
атқарушы органдардың арнаулы
резервi
VI. ТАПШЫЛЫҚ                 -1058942 -1058942        0
VII. ҚАРЖЫЛАНДЫРУ               1058942  1058942        0
Түсiрiлiм                         500000   500000        0
Өтеу
Бюджет қаражаты қалдықтарының     558942   558942        0
қозғалысы
Мамандар:
Икебаева А.Ж.
Багарова Ж.А.

105     Аппарат акима                          293067     350443  57376
30  Строительство и капитальный ремонт
объектов коммунальной собственности    190624      75000 -115624
42  Участие в уставном капитале Банка
развития Казахстана                         0     200000  200000
44  Резерв местного исполнительного
органа области по выполнению
обязательств местных исполнительных
органов по решениям судов                   0      10000   10000
52  резерв местного исполнительного
органа области для ликвидации
чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера                 101443      61443  -40000
71  Участие регионов в мероприятиях
республиканского значения                1000       4000    3000
263     Исполнительный орган образования,
культуры, спорта и туризма,
финансируемый из местного бюджета       19534     20018      484
2  Административные расходы на местном
уровне                                  19534     20018      484
272     Исполнительный орган экономики,
поддержки малого и среднего бизнеса,
финансируемый из местного бюджета       18407     20666     2259
2  Административные расходы на местном
уровне                                  18407     20666     2259
273     Областное управление строительства
жилья, архитектуры                       2996      3269      273
2  Административные расходы на местном
уровне                                   2996      3269      273
15         Официальные трансферты                8463142   10817269 2354127
105     Аппарат акима                         8463142   10817269 2354127
54  Трансферты из областного бюджета      8463142   10817269 2354127
V.Кредитование                   550000     610000  60000
13         Прочие                                 550000     610000  60000
272     Областное управление поддержки
малого предпринимательства              50000      80000  30000
80  Кредитование для развития малого
предпринимательства на местном уровне   50000      80000  30000
105     Аппарат акима                          500000     530000  30000
83  Кредитование региональных
инвестиционных программ                500000     500000      0
84  Специальный резерв местных
исполнительных органов для
кредитования нижестоящих бюджетов на
покрытие кассового разрыва                  0      30000   30000
VI. Дефицит                    -1058942   -1058942      0
VII. Финансирование              1058942    1058942      0
Поступление                            500000     500000      0
Погашение
Движение остатков бюджетных средств    558942     558942      0
_____________________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Мартина Н.А.)